ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Снег во Македонија

5 posters

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Снег во Македонија Empty Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 17:44

чучулига напиша:http://plusinfo.mk/vest/9533/foto-pagja-prviot-sneg-vo-skopje

ај честитоооо (ко не се фалите сами)

Very Happy
FUK!!
 e ela sea ti da cistis sneg Evil or Very Mad !Noscratch confused !!


Последната промена е направена од VOL на Нед Дек 28 2014, 17:52. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 17:48

Прво јас по дома да го исчистам треба.

Ако продолжи ко шо е најавено, од овде мрдање нема некое време.

Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Снег во Скопје

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 17:57

more vrabec, I ja mu se raduvam, ama ova Skopje e , do 26 mm sneg lugjeto stojat kako goveda na gletkata oti odamna ne videle nesto belo sto se pokriva, Evil or Very Mad
 od 26 do 49 mm narodot ne znae kako da vozi pa nadvor e ruski rulet za vozenje
 a nad 49 milimetri snezna pokrivka gradskiot soobrakjaj e vo masovna panika .. tuka nekade na okolu deset santimetri I dobro zamrznat kolovoz se uklucuvaat nekakvi vozila za cistenje koi se programirani AUTOMATSKI da se uklucat vo APril I MAJ u sanacija na belata napast em tvrdata agregatna sostojba na vodata koja bila poznata kako mraz. A ovaa bela napast vo Dekemvri e kako invazija na vonzemjani za Skopje cyclops ..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 18:06

EJ!! koj bese ova .. King?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 18:10

Стандардно е секаде истото...

на сред зима снегот секаде сите ги изненадува, посебно одговорните служби.

ти да видиш овде ко ги нема по некоку дена да го исчистат "главниот пат" со ратрак, а башка то дека патот води до ски центар!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 18:13

znaci: menjaj te toa naslovot "Sneg vo Skopje" zatoa sto vo muabetov za sneg voopsto pocna za grad..ot-seloto na cuculiga, ona prva go vide Laughing

(Oso , ako si pocnala da strakas po toa dugmicite I da moderiras, ke te ukljucam na struja da znaess!)
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 18:14

VOL напиша:EJ!! koj bese ova .. King?
Море ќути кога се не се изпозаглави ко сообраќајот во Скопје ....
.... софтверот на форумов е за нигде .... три поста издвојував од тема со над 450 поста ... и се ми се укочи ... си помислив ..отиде јабана се .... но добро на крај се одглави ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 18:17

VOL напиша:znaci: menjaj te toa naslovot "Sneg vo Skopje" zatoa sto vo muabetov za sneg voopsto pocna za grad..ot-seloto na cuculiga, ona prva go vide Laughing

(Oso , ako si pocnala da strakas po toa dugmicite I da moderiras, ke te ukljucam na struja da znaess!)

Laughing Laughing Laughing

живеам меѓу две села... независна територија!!! Мож да си прогласиме шо си сакаме. 

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 18:23

Едно големо извинување до Чучулига .... ако се осети запоставена ..

..грешката со насловот е исправена ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 18:26

Фала кинг, фала...

сега ми е полесно, а таман мислев да пишам протестен допис.

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 18:31

чучулига напиша:Фала кинг, фала...

сега ми е полесно, а таман мислев да пишам протестен допис.

Laughing Laughing Laughing
Знам дека со таквимитија работи  не се служиш...
...протестен допис ... е израз на слабост ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 18:35

Laughing

Ко е потребно да се исправува огромна потенцијално историска неправда, и проглас и ноти и демарши и се' по список е во игра.

Ами како!!!

Ај речи не е така, м!

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 18:39

чучулига напиша:Laughing

Ко е потребно да се исправува огромна потенцијално историска неправда, и проглас и ноти и демарши и се' по список е во игра.

Ами како!!!

Ај речи не е така, м!

Laughing Laughing Laughing
и се' по список е во игра.   

Тоа е и најефикасното ... првите три се лук и вода ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 18:40

Паѓа уште снег таму?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 18:47

Не да паѓа ... истура ...
..ај сеа уште малку ќе излезам на по една ... у комшилук ..
..и ќе напраам понекоја фотка ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 18:55

Еве шо НЕ треба да се прај кога надвор е многу студено, со снег и ветришта и тн.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=12&dd=28&nav_category=12&nav_id=941413

Кинг, алкохол велат не. Имај си на мукает.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 19:44

lele ama navrnaaa.. do gusa. celi deset santimetri, mackana mi se premisluva dali da precapa . do usi I e snegot.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 20:01

Шо, престана?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 20:04

ne be.. uste pagja. samo sto od "uzitak" prejde vo kosmar Twisted Evil
bas mi e gajle , vezovite mi se kombinirki
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 20:19

во нордиски стил планираш да се движиш или не те разбрав?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 20:21

чучулига напиша:во нордиски стил планираш да се движиш или не те разбрав?

e ne.

 ...dvojka ke cekam dva saati..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 20:22

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 20:28

vrabec, kolku sneg ima kaj tebe?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 20:30

шо знам... 30тина санитиметри имаше преѓе (пред сатипол два) ко излегов да ја чистам сателитската.

Оти врабец бе?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 20:31

чучулига напиша:шо знам... 30тина санитиметри имаше преѓе (пред сатипол два) ко излегов да ја чистам сателитската.

Оти врабец бе?
ijaaa.. pa toa e duplo od ovde! so ti se vika priroda, da sibes vekot, ovde zracime nagore, I snegot go brkame so zagaduvanje..

vrabec,? pa vrabec e cuculiga, neli?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот