ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корупција во Македонија

+9
reiter
Фири
Centarec
чучулига
VOL
jambo
Laba
defo
кнез
13 posters

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Корупција во Македонија Empty Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Саб Јан 10 2015, 16:29

Насловот доволно ја објаснува темата мислам.

Еве сефте

http://libertas.mk/видео-шилегов-во-куќата-на-јанакиески/
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Саб Јан 10 2015, 16:57

http://kurir.mk/makedonija/vesti/185375-MTC-Namesto-Silegov-da-iznesuva-lagi-da-odgovori-za-matnite-zdelki-sto-gi-pravel-toj-i-negovite-sefovi

одговорот на министерството и интервјуто што го дал миле за некој медиум на сдс. шта речи, коју послуку порати...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Саб Јан 10 2015, 17:04

Мене ме интересира шо мислат поддржувачите на власта. 

И то многу!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Саб Јан 10 2015, 17:29

Centarec напиша:http://kurir.mk/makedonija/vesti/185375-MTC-Namesto-Silegov-da-iznesuva-lagi-da-odgovori-za-matnite-zdelki-sto-gi-pravel-toj-i-negovite-sefovi

одговорот на министерството и интервјуто што го дал миле за некој медиум на сдс. шта речи, коју послуку порати...
..види бе Centarec, да беше тоа човече со некои квалитети, ќе завршеше некое јаче школо од она вечерното од 20.000 евра диплома во Солун , а и ќе беше стаен на нешто више од она што е..министер за прљави работи. Па мора да има морон кој некогаш ќе требе да биде стрелан за пример... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Некој е изгледа многу подалековид и од твоите најлуди претпоставки Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Саб Јан 10 2015, 17:33

изгледа најдалековиди се оние што на миле му ја даваат поддршката 9 пати на избори до сега. признавам од носот подалеку не гледам споредено со сите други.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Саб Јан 10 2015, 17:40

Centarec напиша:изгледа најдалековиди се оние што на миле му ја даваат поддршката 9 пати на избори до сега. признавам од носот подалеку не гледам споредено со сите други.
..за следните избори, да сме живи и здрави.... ќе ти подарам перископ.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Саб Јан 10 2015, 17:42

ако може само леќата розевка да биде ќе ми завршиш многу работа. фала унапред.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Саб Јан 10 2015, 17:49

Centarec напиша:ако може само леќата розевка да биде ќе ми завршиш многу работа. фала унапред.
е такви немам... Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Саб Јан 10 2015, 17:50

Centarec напиша:ако може само леќата розевка да биде ќе ми завршиш многу работа. фала унапред.

Laughing Laughing Laughing

(нема смајли ни израз да опиши колку се изнасмеав)
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by кнез Саб Јан 10 2015, 20:06

Охооооооо Миленце,омрсил брк Laughing додуша како провајдер ама сепак и тоа е нешто па и ситно да е. Wink

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by defo Саб Јан 10 2015, 22:27

ако се ова бомбите (петардите) на Заев сме го ебале ежот.......е сеа друго Миле не е свесен во кој гомна влегува..........

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by кнез Нед Јан 11 2015, 09:09

Ова е добар удар на опозицијата.
Зошто голем дел од народот сака да верува во чесноста на највисоките функционери и сака да слушне дека наредните нема да прават така.
Иако се тоа убави бајки сепак опозицијата треба и мора да им ги продаде на луѓето за да дојде на власт.
Во секој случај ако е вистинит а според демантите ако се и тие вистинити,изгледа дека е вистинит,тогаш добро ја дрмнаа власта иако тие медиумски ќе пробаат да го сокријат.
Тоа се пренесува меѓу луѓето без електронски медиум.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Нед Јан 11 2015, 09:16

Се согласувам.

Потезите на опозицијата треба да се насочени најмногу кон членството на партиите на власт. Тие се тие кои треба да бидат придобиени за да се случи промена.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Нед Јан 11 2015, 09:19

кнез напиша:Ова е добар удар на опозицијата.
Зошто голем дел од народот сака да верува во чесноста на највисоките функционери и сака да слушне дека наредните нема да прават така.
Иако се тоа убави бајки сепак опозицијата треба и мора да им ги продаде на луѓето за да дојде на власт.
Во секој случај ако е вистинит а според демантите ако се и тие вистинити,изгледа дека е вистинит,тогаш добро ја дрмнаа власта иако тие медиумски ќе пробаат да го сокријат.
Тоа се пренесува меѓу луѓето без електронски медиум.
denes ni narodni prikazni ne se prenesuvaat bez elektronski medium.
tokmu tuka e i najmnogu vlozeno...
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Нед Јан 11 2015, 09:36

кнез напиша:Ова е добар удар на опозицијата.
Зошто голем дел од народот сака да верува во чесноста на највисоките функционери и сака да слушне дека наредните нема да прават така.
Иако се тоа убави бајки сепак опозицијата треба и мора да им ги продаде на луѓето за да дојде на власт.
Во секој случај ако е вистинит а според демантите ако се и тие вистинити,изгледа дека е вистинит,тогаш добро ја дрмнаа власта иако тие медиумски ќе пробаат да го сокријат.
Тоа се пренесува меѓу луѓето без електронски медиум.
....мислам дека  чесноста меѓу народ, после 20 и кусур години транзиција е критериум каков што стана и невиноста пред брак... Very Happy
...многу поважна работа во целава заебанција е тоа што покажуе на народ ЈАВНО.. на тацна, дека и на еден неугледен миленце, само затоа што е правоверен "миленце" ,  пари му течат , а тие треба да окапаат у кладилници за ситно купувајќи си илузии.. па ќе можеме да му измериме степен на народна глупоќа на .., следните избори Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Нед Јан 11 2015, 10:10

хм баш би сакал кинг да го чујам со коментар на ова оквалификување на народот. да пишев ја или некој друг знам дека ке имав коментар од негова страна - така, само продужете да омаловажувате.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Нед Јан 11 2015, 10:45

...јас Centarec.., ни на крај памет немам намера да омаловажувам некого, аналогното мерење на величини не е омаловажување на дигиталното...и обратно... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Нед Јан 11 2015, 16:25

concrete напиша:...јас Centarec.., ни на крај памет немам намера да омаловажувам некого, аналогното мерење на величини не е омаловажување на дигиталното...и обратно... Very Happy

знам дека ни на крај памет не ти текнува, ама ете ти се лизна сега.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by defo Нед Јан 11 2015, 22:44

concrete напиша:
кнез напиша:Ова е добар удар на опозицијата.
Зошто голем дел од народот сака да верува во чесноста на највисоките функционери и сака да слушне дека наредните нема да прават така.
Иако се тоа убави бајки сепак опозицијата треба и мора да им ги продаде на луѓето за да дојде на власт.
Во секој случај ако е вистинит а според демантите ако се и тие вистинити,изгледа дека е вистинит,тогаш добро ја дрмнаа власта иако тие медиумски ќе пробаат да го сокријат.
Тоа се пренесува меѓу луѓето без електронски медиум.
....мислам дека  чесноста меѓу народ, после 20 и кусур години транзиција е критериум каков што стана и невиноста пред брак... Very Happy
...многу поважна работа во целава заебанција е тоа што покажуе на народ ЈАВНО.. на тацна, дека и на еден неугледен миленце, само затоа што е правоверен "миленце" ,  пари му течат , а тие треба да окапаат у кладилници за ситно купувајќи си илузии.. па ќе можеме да му измериме степен на народна глупоќа на .., следните избори Very Happy Very Happy Very Happy
Јас на друго место викав дека треба еднаш народот да се опамети и да им каже стоп на сите бубашваби кои без CV, никаков бекграунд (сем лепење) плакати стануваат кројачи на нашата судбина, судбината на Македонија..........

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Пон Јан 12 2015, 19:57

у задњава преписка многу е јако што министерството го повикува шилегов да однесе доказ у јавно обвинителство или мвр за куќава на миле и 4 очи договор, а од друга страна вика - а зашто не каже за шекеринска и станот што го рента?

малце идиотски е вмро која е партија на власт и има докази за криминал на шекеринска и рентањето на стан, да не иде да ги пријави во институциите...

oh well... alien

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Пон Јан 12 2015, 20:00

Олична поента центарец.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 09:25

среќа за на рада станот што на времето се испишаа 20 страни Smile сега можеме мирно да спиеме.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 09:30

Ами како...па Рада е то!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 09:32

ти текнува на монтипајтон сцената со вештерките? така некако се осеќам Smile


Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 09:39

Ама баш центарец, ама баш.

Туку... оти неќиш да си модератор?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот