ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Снег во Македонија

5 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 22:54

Е снежни анѓели нема врска со димензи и топлес, не се прај сега и ти.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 22:58

чучулига напиша:Е снежни анѓели нема врска со димензи и топлес, не се прај сега и ти.

more.
pogresno si sFatila, mene neli OVIE cicki me zanimaat, po default Laughing Laughing Laughing
Снег во Македонија - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcRrJ2E2NjjuwK3zJGBjgmjZsERptm0ePtxrA5I2xd41XedpLK6sow
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:00

Ај доста е.

Туку... крца снегот ко чекорите по него?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 23:06

skopskiov krcka

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:11

Да си прашам...

она без да ме логира ми го аплоудира сличето и јас сега нема да можам да си го земам дур не се регистрирам таму?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 23:25

toa, king..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:33

Снег во Македонија - Page 3 Img_0015
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by concrete Нед Дек 28 2014, 23:38

ех сеа и ти.., не стоиш на збор...кога нема НЕМА!!..
А отисок од дланка , а од .........тоа е веќе нијанса......
Овој VOL -ов  види го ти него, опасен е..миц по миц  santa
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:38

Снег во Македонија - Page 3 Img_0016
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:41

concrete напиша:ех сеа и ти.., не стоиш на збор...кога нема НЕМА!!..
А отисок од дланка , а од .........тоа е веќе нијанса......
Овој VOL -ов  види го ти него, опасен е..миц по миц  santa

Ко за лична карта...

прва таја ми се фати бе.

Мореееее испаднав чоек не од збор Embarassed

Sad Sad Sad
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by concrete Нед Дек 28 2014, 23:43

..остај тоа , кажи како се транспортирате по вакво време таму??? Имаш некој асален џип???
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:47

Џип не.

двете коли ни се 4х4
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 23:51

тадаааааааа еве ме

Снег во Македонија - Page 3 Img_0017
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 23:56

Вредна мома ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Пон Дек 29 2014, 00:01

Laughing Laughing Laughing

Ќе ве разболам сега со слики од планината...

ко ќе ви текни на денов, ќе ви се плачи.

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Пон Дек 29 2014, 01:03

http://plusinfo.mk/vest/9587/obnoveno-zaveanite-na-preseka-apeliraat-arm-pomagaj-ni-trebaat-kjebinja-i-voda

сега кризен штаб?

абе ај...

јас знаев пред време дека ќе има невереме со многу снег и се, тие не знаеле...

тевеќелии едни недоквакани.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Пон Дек 29 2014, 01:06

И тие у Франција знаеле ...и пак над 150 000 луѓе и возила им се завеани и блокирани ....

... против природа не се може ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Пон Дек 29 2014, 01:08

намали нула, намали...

тие во Франција се туристи по патиштата. Одат за н. година и на скијање.

не е локалното население.

Ти да видиш баш таму, на алпите, во секое село секој сокак е чист.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Пон Дек 29 2014, 03:04

ja I baram slika od sneg a ona se slikala koga mesala cement za septicka jama.ee boze.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Пон Дек 29 2014, 03:10

imaслики од снег... не збеснувај...

сите се стари. 6 години стари.

Рековме, нови од утре.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Пон Дек 29 2014, 03:19

znaci da stavame sliki od sneg? cekaj ja da najdam nekoja. moze?

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Пон Дек 29 2014, 03:21

шо сакаш клавај.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Пон Дек 29 2014, 03:23

e pa neli za sneg e temava..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Пон Дек 29 2014, 03:24

да де.

и шо?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Пон Дек 29 2014, 03:29

se macev da vidam sneg na onaa so malterajot ama posle mi tekna deka mozebi ti go mesas u kofana, snegot

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 3 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот