ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Снег во Македонија

5 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 20:33

Е пиле е де да.

И да, имавме минуси ние дедела и нешто пред снегот некни, денес имавме 10тина сантимтри снег пред овај да падни сега 30тина...

ако продолќи вака и со најавените минуси, ќе се задржи бааги годинава.


Последната промена е направена од чучулига на Нед Дек 28 2014, 20:36. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 20:36

чучулига напиша:Е пиле е де да.
eto vidis?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 20:38

Ок, претпоставувам ок е оти и јас тебе поинаку ти се обраќам од пишаното ти.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 20:39

a be polesno mi bese vrabec da izstrakam Laughing
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 21:06

Kако што ветив.... еве некои сликички од Скопската снежна идила .... сликите се снимани во движење ... па квалитетот е тој ... а и  снегот вееше ..

Снег во Македонија - Page 2 112

неколку секунди потоа ... да не рече некој дека не се чистат улиците

Снег во Македонија - Page 2 210

еве и друга ..пред некој споменик

Снег во Македонија - Page 2 310

..и една од една улична идила

Снег во Македонија - Page 2 410

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 21:10

Убав е снегот  Smile

фала за сликите кинг.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 22:03

Е па ... дај сликни нешто од кај вас!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 22:06

ej aj stvarno slikni: dzitni se topless u snegon i naprai snezna fotka , pa ckrapni ja pokazes..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 22:09

договорено...

ако можи (ако не паѓа снег или нема ниски облаци), уште утре.

Smile Кога е облачно а има снег, сликите изгледат ко црно бели да се  Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by concrete Нед Дек 28 2014, 22:10

Чучулига види снегче кај мене у двор....
Снег во Македонија - Page 2 Dsci0010
Снег во Македонија - Page 2 Dsci0011
...како на Пелистер santa
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 22:10

VOL напиша:ej aj stvarno slikni: dzitni se topless u snegon i naprai snezna fotka , pa ckrapni ja pokazes..

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 22:11

А да отвориме натпревар кој ќе постира најубав снежен пејсаж?
... услов ... лично да го сними ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 22:14

Требаше вчера да ви сликам...

сонце силно свети, небото сино најсино, врвовите покриени со снег а снегулките наокулу ко кристали светкаја во сите бои...

Поќе не можам да замислам да живеам во град.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 22:15

concrete напиша:Чучулига види снегче кај мене у двор....
Снег во Македонија - Page 2 Dsci0010
  ... жолтото улично осветление кој бољи контраст го дава ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 22:18

чучулига напиша:договорено...

ако можи (ако не паѓа снег или нема ниски облаци), уште утре.

Smile Кога е облачно а има снег, сликите изгледат ко црно бели да се  Smile

ma poslusaj me mene, znaci, topless, da vidime dimenzija bre Cool
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 22:20

Цк.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 22:23

vrabec iskuban
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 22:26

Искубан неискубан ама за туѓи цицки ич не ми чуе бе не па отпечатоци да барам.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 22:37

чучулига напиша:Искубан неискубан ама за туѓи цицки ич не ми чуе бе не па отпечатоци да барам.
pa koj ti veli za tugji bre.. Laughing Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 22:42

Поентата ми беше дека сум селфсфишнт и дека не барам да гледам туѓи анатомски делој.

Своето не го даваме, туѓото ич го неќиме.

Па види ти кој е искубан.

Разбра сега?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 22:43

Ајдеее ... наместо да му се изнарадуваме на снегот ....
..пак за цицки се фативте...

а бе  VOL тоа не е за у снег ...


Снег во Македонија - Page 2 Sise_s10
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 22:47

чучулига напиша:Поентата ми беше дека сум селфсфишнт и дека не барам да гледам туѓи анатомски делој.

Своето не го даваме, туѓото ич го неќиме.

Па види ти кој е искубан.

Разбра сега?
razbrano, razbrano.. Laughing

vo snegot bese poentata
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 22:49

king напиша:Ајдеее ... наместо да му се изнарадуваме на снегот ....
..пак за цицки се фативте...

а бе  VOL тоа не е за у снег ...


Снег во Македонија - Page 2 Sise_s10ete vrabec, gleas?
posle ja kriv Laughing
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 22:51

Па крив си нормално ко гледаш цицки по интернет.

Нечини за кичмата чоееееееек.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 22:52

eve vrabec, bez "svoe nedavas a tugjo.." mozese I vaka Снег во Македонија - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSQlqzWFI9OZhtleAcx2LRCCPgfIpvSGxWKkbETo3xTga2AMBgBfw
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Снег во Македонија - Page 2 Empty Re: Снег во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот