ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

+6
king
Spray
defo
кнез
VOL
concrete
10 posters

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Дек 16 2015, 19:33

Ги има многу , но некои се ептен шугави , прва која ми паѓа на ум....една која се одазива на име Сашо Јордановски или така нешто .....следеќи... Cool
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Дек 24 2015, 20:12

Golum Pickovski.
[img]ЏУКЕЛИТЕ во Македонија 140vyfs[/img]
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Дек 24 2015, 20:15

Ако го убијам Груевски дали медиумите ќе известат дека Македонец убил лудак“


… „Ќорава нација, и државата може да биде успешна ако остане без Македонци, “….


 „Сакам да убијам некого па ме интересира кои националности гарантираат најголем крш по мртва глава!“…

http://netpress.com.mk/govor-na-omraza-na-novinarot-trichkovski-ako-go-ubijam-gruevski-dali-mediumit-ekje-izvestat-deka-makedonec-ubil-ludak/
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by кнез Пет Дек 25 2015, 10:00

Додај го Латас да балансираме зошто колава отиде у кривина.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Дек 25 2015, 10:01

кнез напиша:Додај го Латас да балансираме зошто колава отиде у кривина.

poveli, dodaj .
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by кнез Пет Дек 25 2015, 10:06

Има толку џукели во Македонија да ако ставиме кој тоа не се џукели во Македонија, ќе ни биде многу потешко да избереме.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Дек 25 2015, 10:08

mene  Golum mi bodese oci, pa da go izvadam na videlina
a za Latas, poveli.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by кнез Пет Дек 25 2015, 12:24

Мене најмногу ми биде очи Владе Милчин.
Толку би можел за такво створење гадости да пишувам што би ми се згадило.
А инаку Латас е една таква манипулативна џукела кој го промовираше бескрупулозното навивање за една страна до таа мера да другата страна на најманипулативен најпрост и најкварен начин ја прави поцрна од најцрното.
Тој го промовираше на највулгарен начин ѓоа-правилото дека секаде во светот медиумите се поделени и си имаат фатено страна и дека во суштина идејата за објективно новинараство е утопија.
Идејата за објективни медиуми е насушна потреба на општеството кое му ја дава концесијата да емитува на тоа говедо,објективното известување е тоа кое е идеал и кон се стреми секое општество во една држава,зошто газдата кој ја дава концесијата за емитување на било кој медиум е суверениот народ а тој народ сака вистинито да го информираат за да знае што навистина се случува во своето општество.Јас разбирам дека секаде има искривувања и обиди за манипулации ама така бахато да се фалиш и однесуваш како него мислам дека е многу ретко

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Дек 25 2015, 12:30

vidi, se e rezultat na OVA:
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Sldeckantarb


"zelezo ke imat sekogas na kantaro, ama od drugata strana ako ne klajs nisto , zelezono ke tezit samo..."


kapiras?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пон Јан 18 2016, 19:38

Чом дефинитивно, не го пере ни тоа што тврди дека е влаффф , па демек пола му се прашта. Многу суптилна џукела.....
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Јан 18 2016, 19:59

a so so toa vlaFFite, nesto poinakvi se?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пон Јан 18 2016, 23:16

VOL напиша:a so so toa vlaFFite, nesto poinakvi se?
...тврдат дека се подугокури.., наводно заради номадското овчарско искуство, нешто ко оние на Аврам..., но тоа е само мит.., што ми потврдија некои влаинки своевремено.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Јан 18 2016, 23:18

concrete напиша:
VOL напиша:a so so toa vlaFFite, nesto poinakvi se?
...тврдат дека се подугокури.., наводно заради номадското овчарско искуство, нешто ко оние на Аврам..., но тоа е само мит.., што ми потврдија некои влаинки своевремено.... Very Happy Very Happy Very Happy

I neznaes mnogi za vlaffovite a? Laughing
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by defo Вто Јан 19 2016, 16:32

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Grom_stevco
Еве една џуќела и еве ја другата
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Bucko-jpg630
и ево трета:
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија 241px-Milenko_Nedelkovski

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Spray Вто Јан 19 2016, 16:44

Зошто џукели?
може елаборација?
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by defo Вто Јан 19 2016, 16:58

Spray напиша:Зошто џукели?
може елаборација?
Јас ќе си кажам за мојот избор.....
1.Стефче Јакимоски (тетка Стефка), на 24.12.2012 во улога на „опозицинер“ удри камерман на Сител со шамара т.е имае обид, тој уште далеку пред тој ден е продаден на ДПМНЕ во замена за криминалот кој го направил, да не биде изнесен пред лицето на правдата него едноставно си ја купува слободата.  И влегува во операција на растурање на опозицијата, или креирање на нова опозиција. Малце упешно зеде една општина во Скопје, ама нанесен удар на СДСМ и опозицијата воопшто.
2.Владо Бучкоски, кој во замена за кривично дело тенковски делови (за кое дел невини луѓе одлежаа в затвор) да не одлежи во затвор се предаде на извршување слична задача како предходно спомнатиот.
3.За Миленко е безефектно да се збори.

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Јан 22 2016, 20:02

...секакви  самозвани демократски џукели се изредија на телма. Никако не ми е јасно како некој може да биде тооолку глуп. Па Грујо вакви дунстери има да ги гузи уште 100 години.., но веројатно ќе му досади , па тоа ќе не спаси од тој "криминален диктатор"  Very Happy Very Happy
Ако чекаме од овие опозиционерски комедијанти , ќе дочекаме на свети никад...
А најсмешни се кога претат со вонистинтуционални активности, т.е. трупање на автомобилски гуми на плоштад и палење на Скопје 2014 Very Happy Very Happy Very Happy  И тоа со зелената гуска, па оној д'ткачот на чело у поза : за мном јунаци....  Very Happy Very Happy Very Happy
Кои глупави...и која заебана курата среќа имаме да живееме истовремено со такви џукели....
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Јан 23 2016, 18:28

hmm..
interesen tekst I ne tolku star, od 2014
Ќе пишуваме дека жена ти е вмешана во трговија со органи, а ќерка ти и нејзиното момче во трговија со кокаин, вака бил уценуван бизнисменот и поранешен владин функционер Минчо Јорданов, од дел од обвинетите во аферата "Шпион", објавува "ПлусИнфо".

http://tocka.com.mk/1/121479/novinarot-zoran-bozinovski-glaven-ucenuvac-vo-aferata-spion

Smile
 ovoj stvor, koj e vo egzil I se bara za spiunaza ..go ceka sudenje I presuda,....
e glaven izvor na "informacii" na koj se lepat raznorazni portalcinja Laughing Laughing Laughing

zemjo Indijo ne se ovaraj za goltanje, ziti zdravje ! Laughing
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Јан 27 2016, 12:34

ovoj biser nikako ne mi e jasen.
bode oci edno duvlo uste od lani... I vo kontinuitet..


Во интервју за германскиот весник „Ди Цајт“, лидерот на СДСМ Заев вели дека вистината за случајот „Смилковско езеро“ може да предизвика судири во Македонија. Заев е во право, во случајот „Смилковско езеро“ или како што МВР го нарече „Монструм“, осудените лица немаат допирна точка со кривичниот правен настан. ОхридСкај ја знае вистината за целиот случај, многу порано од СДСМ, поконкретно пред и по самиот немил настан кој ја зави Македонија во црно. Не се работи воопшто за терористичка група, туку она што ние успеавме да го дознаеме веднаш по настанот, во случајот „Монструм“ постои нарачател на ликвидацијата на момчињата, додека убиениот чувар кај Смилковското езеро е само колатерална штета во моментот кога момчињата се донесени на таа локација и бил сведок, па затоа морало и тој да биде ликвидиран. Но ќе почекаме и ние со нашата објава за случајот „Смилковско Езеро“. Објавата ќе биде во најбрз период, доколку СДСМ и Заев не го обзнанат целиот немил случај, каде е замешан висок функционер на ВМРО ДПМНЕ од првиот ешалон, кој воедно е и нарачател на убиството за да сокрие одредени хирови на дел од припадниците на своето семејство, секако со помош на ДУИ.  http://ohridsky.com/?p=70204

ovoj KLEN napisal uste pred nekolku meseci. deka znael I koj, I zosto I kako..
uste pred da se slucel nastanot:

aj so znael Zaev, ( nemu, vekje , prosteno mu e se' .. kako onakoga stari babi pominat pokraj nego pa se krstat I tivko si velat,"za greota detevo..")

tuku "ekipava" klenovska vlegla, vo "podlaboki vodi", telepatii, pretskazuvanja na vistini, gleanje I mantranje na dlanki, kristalni kugli I slicni vudu-vestini, poznati samo niv, I opsednati samo so klenovskive pod-vidovi.. e jebi ga..
a u vo sustina , se e taka prosto:
1. ako znaes za zlodelo a ne prijavuvas- soucesnik si -po zakon
2. ako znaes za informacii koi bi mozele da dovedat do vinovnikot-krivicno odgovaras..
3. ako se zaebavas I se pravis pameten, t.e ja oteznuvas istragata, krivicno odgovaras..

I na kraj 4.  ako NE reagiras na vakvi gluposti , nedokazani, podbucnuvanja, ,zamajuvanja, oteznuvanja na situacijata na famillite I nivnite najbliski-na zaginatite so tresenje od rakav, od tocka 1 do tocka 3..- togas nekooj ovde ima golema srekja.
a ne treba.
po zakon. nisto nadvor od zakon.
e duri togas "nestata ke bile pojasni"....
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Јан 27 2016, 13:04

...кој има среќа???
Тие од под 1 до 3 или некој под точка 4???
Или сум пропуштил некаде дека некој е викнат на распит по што е заклучено тоа и тоа и преземени се тие и тие активности...??? Very Happy Very Happy
Вакви ГОЛЕМИ заебанции не смеат да имаат никаква  врска со СРЕЌА.
Кога имаат тогаш треба да бидеме мнооогу несреќни..сите ние.
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Јан 27 2016, 13:11

site 4 be.
samo sto ovie pod 4 imaat oooogromen propust sto ne sobrale na "informativen razgovor" vakvi "izvori".
a prvite 3-da si odovaraat po zakon. nisto povekje. nikakvi odvisok raboti. samo po zakon...
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Јан 27 2016, 14:16

VOL...ние сме Македонци во Македонија и од Македонија, ние не сме жабари за да цртаме размачкани акварели за кои ти треба тумач, олеснувач и друг уметнички курац-палац за да ти објаснува што тоа авторот сакал да каже , а  што ти тоа гледаш.
Ние сме ги измислиле ИКОНИТЕ овдешни , нацртани со ЈАСНИ-ГЛАСНИ точно определени бои, рабови и сенки. Не треба да се објаснуваат ...се очи истеруе и на секоја будала и е јасно , дури и  е напишано кој светец го гледа.
Остај сеа  ооогромни пропусти...се тоа треба до бетонско ѕидче и после јово-на-ново...јебига тоа ни е судбина секогаш од почеток да почнуеме..., а не почнуеме,...... па ни се влечкаат опашки после и стотици години... Evil or Very Mad


Последната промена е направена од concrete на Сре Јан 27 2016, 14:19. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Јан 27 2016, 14:18

more coek.
I "ooogromniot" propust e propust . nameren ili "slucaen".
stavam kilogram volna na edniot tas I kilogram-teg na drugiot tas.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Мар 09 2016, 20:25

VOL напиша:more coek.
I "ooogromniot" propust e propust . nameren ili "slucaen".
stavam kilogram volna na edniot tas I kilogram-teg na drugiot tas.
..како иде со предењето на волната....на кај удара???..на црно или на бело Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Мар 09 2016, 23:32

sredno-nakaj mat zuto..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот