ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што си посакувате во новата година

+5
чучулига
VOL
OSA
concrete
king
9 posters

Страна 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што си посакувате во новата година Empty Што си посакувате во новата година

Пишување by king Нед Дек 21 2014, 11:30

Што си посакувате во новата година 111

Насловот се кажува...

Сега засега само едно ... да не се повтори 2014 ...


Последната промена е направена од king на Нед Дек 21 2014, 11:36. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by concrete Нед Дек 21 2014, 11:35

..нема сигурно, ќе биде 2015...за некого полоша , за некого подобра...главно е  да не ни биде пречка за да ни дојде 2016... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by OSA Нед Дек 21 2014, 12:46

mnogu zdravje za sebe i za nego ,mnogu ljubov ,mnogu sreka i poubavi momenti od momentite vo  2014 godina
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Нед Дек 21 2014, 13:03

a be za Bajram Veligdenski jajca ke krsite spored kalendarov vas... Laughing

malce rano bre, pa uste ne e ni "Meri Krismes" katolicki dojden, a pak Nju Jier..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пон Дек 22 2014, 17:08

Ај нека ни е лесна зимата!!!

Шо си посакувам себе си во новата...

Па... чунки теоретско-технички (не ме гибајте за терминов во контекстов) од следната година можам слободно да се сместам во рангот баби,

си посакувам засекогаш да се скарам со цигарите и

да станам поарен чоек.

A ова ми е ... немам збор 

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by Centarec Пон Дек 22 2014, 18:56

само здравје

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by OSA Пон Дек 22 2014, 20:52

Centarec напиша:само здравје
дај бозе да те слусне господ и да ти го даде здравјето на цел свет.....
(кај е Ш ,КЕ МИ КАЖЕ НЕКОЈ )
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пон Дек 22 2014, 21:02

OSA напиша:
Centarec напиша:само здравје
дај бозе да те слусне господ и да ти го даде здравјето на цел свет.....
(кај е Ш ,КЕ МИ КАЖЕ НЕКОЈ )
Ш .... е кај

...отвори заграда ....

...и ај доста беше дурлење ....

..оди отвори меаната .... смрзнавме надвор ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пон Дек 22 2014, 21:05

Ооооооооооо

и

Уууууууууу

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by OSA Пон Дек 22 2014, 21:59

king напиша:
OSA напиша:
Centarec напиша:само здравје
дај бозе да те слусне господ и да ти го даде здравјето на цел свет.....
(кај е Ш ,КЕ МИ КАЖЕ НЕКОЈ )
Ш .... е кај

...отвори заграда ....

...и ај доста беше дурлење ....

..оди отвори меаната .... смрзнавме надвор ...
ke se dogovorime ,imashe ti predlozi ,ke razgledam i ke ti pisham ....
da se soglasuvam "dosta e ' ,no ednostavno preku neshto nemozam ,ke treba sama da se "isplukam "i da ne se pochituvam ,a ne deka nesakam da gi nadminam tie ODVRATNI  muabeti ,ednostavno nemozam ,ako  pominam preku nekoi raboti,kako nishto da ne se sluchilo ,ke treba da se mrazam samata sebe (nekomu ova mu e rabota )se chitame pokasno
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пон Дек 22 2014, 22:20

Oso.. seriozno.
ne si engleska kraljica pa duri i ti nudat  i moderatorski alatki za da si mozela da si slapas sto si sakas.  Ili  mozebi i si,kojznae. ama ja znam deka ne si Wink .. ko nekoe eksluzivno pravo, ako nekoj ne moze da se navikne na forumski goveda,a segde gi ima -  ili e krajno pacifiziran pa site gi saka, site gi pozdravuva, ili -kvici ( krajna faza..)
 sekoj saka da si slapa sto saka, a zasega ja vodam vo taa kategorija. dzanam, samokritikata ne mi e tema koja ja zaobikoluvam vo sirok lak,
taka da ...izmeri se TI do kaj si.

pisuvaj si vo meanata,slobodno,  duri i vodi ja-koj te sisa, mene mi e seedno..
 Ako ti e maka od mene, togas pisuvaj i ti  za mene ( t.e kontra.) samo nemoj da pucas sama u sebe, smesno e,  a posle se ljutis, i "site gi sakas i gi pozdravuvas" so eden kup pesni preku koi sakas nekakvi poraki da ispratis.
(kazi ama e dobro da si jas?)

PS: znaes be zlato, deka sum mnogu emotiven, zasto me inspiriras na vakvi tekstoi... smrc...
ajde duso, elaj si vo meanata, bez da postavuvas uslovi Laughing .
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by concrete Вто Дек 23 2014, 00:16

Centarec напиша:само здравје
....од одма се гледа човек од искуство.
Прва и основна работа е да си жив , втора... да си здрав.
И така сите околу тебе , блиску и далеку......СЕ ДРУГО СЕ РЕДИ,  80% само од себе..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by ribar Чет Дек 25 2014, 23:32

здравје ,многу радост ,љубов и среќа
а секако  би сакал СВ. Никола да  го донеси на овој форум    Н.Ц.Д.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by concrete Чет Дек 25 2014, 23:34

...не бе Свети Никола..., Бентли ќе го донесе , само нека каже адреса кај да го чека.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Чет Дек 25 2014, 23:40

... ја милион абери му пуштив ... но тој ни два посто не ме ...

... така да ... сакал дошол ... добродојден е ...
..не сака ... нек се гони по ѓаволите...

треќе нема ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Чет Дек 25 2014, 23:42

Pa Kingu,ke priznaes li konecno deka vitezot ser N.C.D. e nezamenliv,neizbezen,nezaboraven,i najdobar rasturac na nebanjatite na Vodenica... Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Чет Дек 25 2014, 23:47

YAS напиша:Pa Kingu,ke priznaes li konecno deka vitezot ser N.C.D. e nezamenliv,neizbezen,nezaboraven,i najdobar rasturac na nebanjatite na Vodenica... Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574
Јок .... тој и политика ..магаре и музика ...

... дотичниот господин ми беше најсродната душа ..за неморал, разврат и останати неморални работи ...
... и одлично се слагавме у тие активности ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Чет Дек 25 2014, 23:51

Dobro, dobro,sekoj pocetok e tezok.No stom pocna da priznavas,kaj i da e ke priznaes se,pokraj drugoto deka velecasniot N.C.D. e legendata na Vodenica...Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by concrete Чет Дек 25 2014, 23:52

YAS напиша:Pa Kingu,ke priznaes li konecno deka vitezot ser N.C.D. e nezamenliv,neizbezen,nezaboraven,i najdobar rasturac na nebanjatite na Vodenica... Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574
Very Happy Very Happy нас бе ни треба Сер NCD, бискупот на црквата на Св.Црвенкапа, дилерот на вутрица од Амстердам и трговецот со долгоноги, високоцицкасти кумбенциња со длабоки окици...,а не некаков незаменлив, неизбежен,незаборавен, најдобар растурач на некакви небањати...Овде прво сите се измиени и без црно под нокти, а второ тоа шо го предлагаш е за некои сдсм џукели од некакви навијачки тајфи , а не за Ерлот од Белви.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Чет Дек 25 2014, 23:55

Ajde de ,pa ti ,ne grizi se...Ako go dobies velecasniot ke go dobies i rasturacot na nebanjati.Toa odi vo paket...Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Чет Дек 25 2014, 23:55

YAS напиша:Dobro, dobro,sekoj pocetok e tezok.No stom pocna da priznavas,kaj i da e ke priznaes se,pokraj drugoto deka velecasniot N.C.D. e legendata na Vodenica...Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574
Прашај ги истото VOL-от и Чучулига ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Чет Дек 25 2014, 23:57

king напиша:

Прашај ги истото VOL-от и Чучулига ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sekako ke potvrdat deka ser N.C.D. e legenda.Od koj agol i da gledas...Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by ribar Пет Дек 26 2014, 00:03

YAS напиша:
king напиша:

Прашај ги истото VOL-от и Чучулига ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sekako ke potvrdat deka ser N.C.D. e legenda.Od koj agol i da gledas...Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574
Н.Ц.Д. е незаменлив  за сва времена.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 00:04

ja gleam od agol od 180 stepeni, od zad nego..Twisted Evil

a toa e mnogu podobro odosto da go gledam kako guvee so rilkata kon zemja pred mene..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 00:12

YAS напиша:
king напиша:

Прашај ги истото VOL-от и Чучулига ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sekako ke potvrdat deka ser N.C.D. e legenda.Od koj agol i da gledas...Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574 Што си посакувате во новата година 1574
еве VOL-от ти кажа


ja gleam od agol od 180 stepeni, od zad nego..Што си посакувате во новата година Icon_twisted

a toa e mnogu podobro odosto da go gledam kako guvee so rilkata kon zemja pred mene..

сега фали уште чучулига да ти го напише она нејзиното


некои створови не заслужуваат да го дишат  воздухот
или така некако беше ...
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Последната промена е направена од king на Пет Дек 26 2014, 00:13. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот