ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што си посакувате во новата година

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 21:45

tuku rece vrne  sneg.? me istrca nadvor- nisto nemase..?
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 21:48

Снегот паѓа.. со душа чекам утре да го обележам.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 21:51

cekaj be. kaj pagja?
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 21:54

ко владата се надевам.

че да видам за Уставот.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:05

Паѓа снеееееееег

и велат нема да престани 4 дена

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 22:10

olele..
 kade bre pagja sneg sto nemalo 4 dni da prestani??
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:14

Немаш метео?

на стража, превалец, буково, ѓавато....

паѓа бе будалче... Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 22:23

чучулига напиша:Немаш метео?

на стража, превалец, буково, ѓавато....

паѓа бе будалче... Laughing Laughing Laughing

aa.. pa ti od bitolska strana meteorologiras Laughing Laughing
ne mi tekna ebasi utepaniot
ja za Scupi mislev...
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:27

VOL напиша:
aa.. pa ti od bitolska strana meteorologiras Laughing Laughing
ne mi tekna ebasi utepaniot
ja za Scupi mislev...

уУУууу

да не ќе чистеше снег инаку волонтерски?
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 22:30

uzivam vo sneg.
( i da znaes, vo poslednive pet minuti dvapati niz dzam gleam, ednas na terasa proveriv licno..a koj ne bi go cekal so radost?)
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:32

Very Happy Very Happy Very Happy

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 22:34

Чучулига ... освен снег .. дува ли ветер...
....
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 22:36

auuu.. ama duvnaaa.. Cool
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:36

Не.

а би било добро.

Додуше не за сите.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 22:39

Skopje nema uste sneg.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:40

Skopje sucks!!!

Razz Razz Razz
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 22:44

Што имаш ти против Скопје ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 22:45

чучулига напиша:Skopje sucks!!!

Razz Razz Razz
ma..
 ne ni treba sneg, be, neka padne kaj vas... 3 metri. Evil or Very Mad

e posle koga ke barate lopati da se otkopate, ke vidime koj "saks"!
ke ne barate preku radioamateri " help, vi nid lopats end fud!"


( zaebi. ako prodolzi vaka decata ke gi nosime da vidat sneg vo zooloska...)
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:48

ништо

јес дека нема воздух и нема вода

ама...

ми е жал за скопјани бе... ко за деспина.

(немам адекватно смајличе)
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 22:50

чучулига напиша:ништо

јес дека нема воздух и нема вода

ама...

ми е жал за скопјани бе... ко за деспина.

(немам адекватно смајличе)
воздух има ... ама каков,...
.. а вода ... па ск  е цел на вода ...
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:51

VOL напиша:ma..
 ne ni treba sneg, be, neka padne kaj vas... 3 metri. Evil or Very Mad

e posle koga ke barate lopati da se otkopate, ke vidime koj "saks"!
ke ne barate preku radioamateri " help, vi nid lopats end fud!"


( zaebi. ako prodolzi vaka decata ke gi nosime da vidat sneg vo zooloska...)
Дај Боже и поќе  Very Happy

А за децата.. има да има тетка чучулига парк.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 22:53

чучулига напиша:
VOL напиша:ma..
 ne ni treba sneg, be, neka padne kaj vas... 3 metri. Evil or Very Mad

e posle koga ke barate lopati da se otkopate, ke vidime koj "saks"!
ke ne barate preku radioamateri " help, vi nid lopats end fud!"


( zaebi. ako prodolzi vaka decata ke gi nosime da vidat sneg vo zooloska...)
Дај Боже и поќе  Very Happy

А за децата.. има да има тетка чучулига парк.
Тетка  за себе вели ..онаа која стигнала за баба  .... lol!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:54

king напиша:воздух има ... ама каков,...
.. а вода ... па ск  е цел на вода ...

То шо велат, мртва вода.

можи и да не сум разбрала арно.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 22:56

king напиша:Тетка  за себе вели ..онаа која стигнала за баба  .... lol!

Од одма потпишвам дека е така.

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 22:57

чучулига напиша:
king напиша:воздух има ... ама каков,...
.. а вода ... па ск  е цел на вода ...

То шо велат, мртва вода.

можи и да не сум разбрала арно.
kakva mrtva.....podzemnite vodi se zastrasuvacki..62 poplavite, 63 zemjotresot...vo tesna relacija se,
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 7 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот