ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што си посакувате во новата година

+5
чучулига
VOL
OSA
concrete
king
9 posters

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 18:41

YAS напиша:
чучулига напиша:А оти ти треба да е овде (ти недостига)?
Mislam deka na forumov mu treba edna vedra strana...Animator koj ke znae sto da napise duri i koga nema nisto za pisuvanje.Imam vpecatok deka e sovrsen za taa uloga...
Аман више де .....

... и погоре напишав ...
... дошол ... добродојден е ...
... не дошол ... нек иде у бестрага ...
..нека чмае у дупката во која владо и лиде го напикаа...

.... или преведено ...
... членството е отворено и слободно за секој кој мисли да не удостои со неговото присуство ..

..ова твоето е веќе досадно ... па не е млада невеста па да го молиме ...
...сака ..у ред..
..неќе .. пак е у ред
негова желба и воља која треба да се почитува ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 18:41

VOL напиша:toa se vika dvorska budala koja trese zeleni od drugi forumi ( forum.hr, na primer) a takvoto tresenje zeleleni normalen covek vo toj obem i frekvencija NE E NORMALNO. copy-paste, vristenje, ego, nikakva logika, psihoporemeten karakter...

 se lecat,
 a ne se favoriziraat.
Ti ne slusas neli???A ubavo ti rekov da prestanes da se samoopisuvas...Zosto jas bi se grizel,zatoa sto ti si bil dvorska budala i si tresel zeleni???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 18:42

YAS напиша:
VOL напиша:se vozbuduvas, citajki, zadisano, se vcrveni vo obravcinjata? potskoknuvas okezen na stolceto dodeka pisuvas? zosto se izdavas sekogas koga ke te pogodat komentarite, pa vednas se obiduvas da repliciras, nesmasno i bezrazmisluvanje? goltas nesodzvakano a zinuvas da laes i na sopstvenata senka, nesvesno....
Malecok,prestani da ja opisuvas slikata koja ja gledas vo ogledaloto.A veruvaj deka ni vnatresnite previranja na edna nezrela licnost ikako tebe ne se vo centarot na moeto vnimanie... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

PS. I prestani da dosaduvas,gledas deka pravime seriozen muabet...
problemot e sto i samiot znaes deka dijagnozata mi e tocna.

a revnosnosta so koja se obiduvas da napises nesto-a nisto da ne kazes, samo ti odmaga vo slaboprikrienite strasti kon..."vitezot"? Laughing , od edna strana i FRUSTRACIJATA od likot Vol.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 18:43

king напиша:

Аман више де .....

... и погоре напишав ...
... дошол ... добродојден е ...
... не дошол ... нек иде у бестрага ...
..нека чмае у дупката во која владо и лиде го напикаа...

.... или преведено ...
... членството е отворено и слободно за секој кој мисли да не удостои со неговото присуство ..

..ова твоето е веќе досадно ... па не е млада невеста па да го молиме ...
...сака ..у ред..
..неќе .. пак е у ред
негова желба и воља која треба да се почитува ...
Poleka Kingu.Sigurno ne sakas da kazes deka treba da bidam neuctiv, i da ne i odgovoram na Cuculiga???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 18:44

a.. sto se nerviras tolku?
Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 18:45

VOL напиша:

problemot e sto i samiot znaes deka dijagnozata mi e tocna.

a revnosnosta so koja se obiduvas da napises nesto-a nisto da ne kazes, samo ti odmaga vo slaboprikrienite strasti kon..."vitezot"? Laughing , od edna strana i FRUSTRACIJATA od likot Vol.
Ne deka mnogu me interesira,no bi sakal li da podelis so nas koj lekar ti ja postavi dijagnozata???Nekoj od sanatoriumot kogo vcera go opisuvase od vnatresnata strana??? Што си посакувате во новата година - Page 4 Smiley-laughing021Што си посакувате во новата година - Page 4 Smiley-laughing021

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 18:47

samo da te potsetam deka pocna da go zgolemuvas brojot na frustriracki prasalnici namesto da slapas smajlinja, demek ti e nesto smesno. Laughing

so kogo toa"vas"?
kazi mi koi toa "vas" ?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 18:47

YAS напиша:Poleka Kingu.Sigurno ne sakas da kazes deka treba da bidam neuctiv, i da ne i odgovoram na Cuculiga???

Никој мене не траб да ми одговара.

Не сум ни полиција, ни суд.

За НЦД, сиви еминенции и слични... ич не ме интересира.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 18:47

Чудна работа .... у тема ... Што си посакувате во новата 2015 година...
..поред толку неограничени можности ....
...некој запнал НЦД, па НЦД ...
... у најмала рака ...сомнително ми станува .... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 18:49

Site onie koi se smeat na tvoite zalni obidi da privleces vnimanie.No ne grizi se.Jas ne ti se smeam.Te zalam... Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 18:51

чучулига напиша:
YAS напиша:Poleka Kingu.Sigurno ne sakas da kazes deka treba da bidam neuctiv, i da ne i odgovoram na Cuculiga???

Никој мене не траб да ми одговара.

Не сум ни полиција, ни суд.

За НЦД, сиви еминенции и слични... ич не ме интересира.
Se razbravme Cuculige...Sepak, ti sakase da znaes...Jas samo odgovoriv na prasanjeto...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 18:54

king напиша:Чудна работа .... у тема ... Што си посакувате во новата 2015 година...
..поред толку неограничени можности ....
...некој запнал НЦД, па НЦД ...
... у најмала рака ...сомнително ми станува .... Twisted Evil Twisted Evil

Za da gi iszbegnes mozocnite napreganja, svojstveni na vrvnite detektivi,drug pat nemoj da pokazuvas kolku ti e vazno da omalovazis nekogo.Ne zaboravaj deka site ne gledame od ist agol,i ne razmisluvame identicno... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 18:55

YAS напиша:Se razbravme Cuculige...Sepak, ti sakase da znaes...Jas samo odgovoriv na prasanjeto...

Одговори и..

ко баба пред умирање шириш негатива.

ц ц ц

Срам да ти е.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 18:56

za zal, bolestite koi morame da gi klasificirame "samo" kako poremetucvanje na licnosta, ne go zadrzuvaat pacientot vo ustanova.. nitu pak se zadolzitelni lekovi.
..ednostavno, "pacientite" , spored zakonskite normative, se pustaat vo "promet". za zal megju normalnata raja.

sepak, gi belezime so odredeni marker, na primer, vo medicinskite dosieja, se belezat na primer, so odredeni "tocki" od spisokot na bolesti, podgrupa mentalno zdravje i psiholoska sostojba. Takvite ILI ne znaat deka se "obelezani"  ili znaat.. seedno. rabotodavecot NE dobiva vakvi licnosti na rabotni mesta koi ZABRANUVAAT angaziranje na lugje so "tocka" ..

a mozat i cel zivot da vireat kako "ticking bomb" megju prijatelite, familijata, kolegite..
duri i mozat da bidat i hiperaktivni zabavuvaci, ili pak,povleceni licnosti, ( na granica so autizam)..

IMA pricina za devijantno odnesuvanje. Tesko e da se utvrdi , a ... za zal ili srekja.. provokacijata e eden od najcesto upotrebuvanite metodi. Niz razgovor, ili od "prva" sto se veli.
REAKCIJATA odnosno NIZA na reakcii ukazuvaat na mozno poremetuvanje, nestabilnost, nezrelost...
-------------------------------------------


Последната промена е направена од VOL на Пет Дек 26 2014, 19:02. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 19:01

чучулига напиша:

Одговори и..

ко баба пред умирање шириш негатива.

ц ц ц

Срам да ти е.
Ej a od kade ti tolku sigurna deka ne sum baba pred umiranje?Pa uste i da se sramam.A ne mislis deka moze da me strefi infarkt od toa...U stvari, se dobiva li infarkt od sramenje? I kaj vide negativa...A jas sto ubavo se zabavuvam...Aj sega...Ne se sramam ,no poleka pocna da mi nabivas cuvstvo na vina...Pretpraznicno...Ne si fer Cuculige...Што си посакувате во новата година - Page 4 1574 Што си посакувате во новата година - Page 4 1574 Што си посакувате во новата година - Page 4 1574

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 19:04

VOL напиша:za zal, bolestite koi morame da gi klasificirame "samo" kako poremetucvanje na licnosta, ne go zadrzuvaat pacientot vo ustanova.. nitu pak se zadolzitelni lekovi.
..ednostavno, "pacientite" , spored zakonskite normative, se pustaat vo "promet". za zal megju normalnata raja.

sepak, gi belezime so odredeni marker, na primer, vo medicinskite dosieja, se belezat na primer, so odredeni "tocki" od spisokot na bolesti, podgrupa mentalno zdravje i psiholoska sostojba. Takvite ILI ne znaat deka se "obelezani"  ili znaat.. seedno. rabotodavecot NE dobiva vakvi licnosti na rabotni mesta koi ZABRANUVAAT angaziranje na lugje so "tocka" ..

a mozat i cel zivot da vireat kako "ticking bomb" megju prijatelite, familijata, kolegite..
duri i mozat dada bidat i hiperaktivni zabavuvaci, ili pak,povleceni licnosti, ( na granica so autizam)..

IMA pricina za devijantno odnesuvanje. Tesko e da se utvrdi , a ... za zal ili srekja.. provokacijata e eden od najcesto upotrebuvanite metodi. Niz razgovor, ili od "prva" sto se veli.
REAKCIJATA odnosno NIZA na reakcii ukazuvaat na mozno poremetuvanje, nestabilnost, nezrelost...
-------------------------------------------

Veruvam deka ni sam ne znaes da odgovoris, zosto si tolku ubeden, deka onie koi go citaat forumot se zivotno zainteresirani za tvoeto medicinsko dosie... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 19:07

YAS напиша:Ej a od kade ti tolku sigurna deka ne sum baba pred umiranje?Pa uste i da se sramam.A ne mislis deka moze da me strefi infarkt od toa...U stvari, se dobiva li infarkt od sramenje? I kaj vide negativa...A jas sto ubavo se zabavuvam...Aj sega...Ne se sramam ,no poleka pocna da mi nabivas cuvstvo na vina...Pretpraznicno...Ne si fer Cuculige...Што си посакувате во новата година - Page 4 1574 Што си посакувате во новата година - Page 4 1574 Што си посакувате во новата година - Page 4 1574

Не сум фер, да.

Така ми дојде...

посебно од ко напиша дека НЦД намерно ме малтретирал неможејќи да избегни упатства од сивата еминенција...

Чоек, солзи ми дојдоја, сакав да рикнам да плачам, ама, чучулиг е овде... а ако се расплачам... маме му се расплака и на НЦД и на сиви еминеции и на се'.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 19:12

tebe ti se obrakjam, a ne i na drugite.
drugite ako imaat nesto da mi kazat ke mi kazat ili vekje mi kazale
i samiot obid da si go kolektiviziras problemot,kako da si od "toplata nezadovolnici od Vol"  e pokazatel za gorenanapisanoto.

se obiduvas da se ottrgnes od moive komentari, ama ne ti dava tokmu onaa psihoporemetuvacka "tocka" da go napravis toa dostoinstveno: vo nekolku posta se branis samo so gluposti, pisuvajki deka toa bilo moe ogledalo, deka toa sum bil jas, deka toa bila moe dosie..

se obiduvas da se normaliziras zatoa sto te pogodiv: treba samo da gi sovladas frustraciite, i da premines na "normalnata strana". da prestanes so ulogata na belo gluvce, nemam jas nisto protiv tebe, i treba toa da go svatis.


i mozebi ke se povratis na temata kako normalen clen a i pisuvanjeto ke ti se popravi...

Vidi, sekoj covek poseduva i svoja "temna" ama i svoja "nastrana" strana..
ti, vo momentov, ne mozes da ja kontroliras, toa e tvojata mana..


Последната промена е направена од VOL на Пет Дек 26 2014, 19:14. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 19:12

Zalam Cuculige ako so aludiranjeto na nekoi licnosti te povrediv.Navistina,nemav takva namera.Mozebi brzopleto napisav nekoi moi razmisluvanja,no samo bev iskren...Eve najiskreno ti se izvinuvam...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by YAS Пет Дек 26 2014, 19:15

VOL напиша:tebe ti se obrakjam, a ne i na drugite.
drugite ako imaat nesto da mi kazat ke mi kazat ili vekje mi kazale
i samiot obid da si go kolektiviziras problemot,kako da si od "toplata nezadovolnici od Vol"  e pokazatel za gorenanapisanoto.

se obiduvas da se ottrgnes od moive komentari, ama ne ti tava tokmu onaa psihoporemetuvacka "tocka" da go napravis toa dostoinstveno: vo nekolku posta se branis samo so gluposti, pisuvajki deka toa bilo moe ogledalo, deka toa sum bil jas, deka toa bila moe dosie..

se obiduvas da se normaliziras zatoa sto te pogodiv: treba samo da gi sovladas frustraciite, i da premines na "normalnata strana". da prestanes so ulogata na belo gluvce, nemam jas nisto protiv tebe, i treba toa da go svatis.


i mozebi ke se povratis na temata kako normalen clen a i pisuvanjeto ke ti se popravi...
Ti toa na likot vo ogledaloto???Pocnuvas da me zagrizuvas...Mu kaza li na lekarot vo institucijata koja ja opisuvas odvnatre deka ponekogas razgovaras sam so sebe??? Што си посакувате во новата година - Page 4 IPB_385

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 19:16

чучулига напиша:
YAS напиша:Ej a od kade ti tolku sigurna deka ne sum baba pred umiranje?Pa uste i da se sramam.A ne mislis deka moze da me strefi infarkt od toa...U stvari, se dobiva li infarkt od sramenje? I kaj vide negativa...A jas sto ubavo se zabavuvam...Aj sega...Ne se sramam ,no poleka pocna da mi nabivas cuvstvo na vina...Pretpraznicno...Ne si fer Cuculige...Што си посакувате во новата година - Page 4 1574 Што си посакувате во новата година - Page 4 1574 Што си посакувате во новата година - Page 4 1574

Не сум фер, да.

Така ми дојде...

посебно од ко напиша дека НЦД намерно ме малтретирал неможејќи да избегни упатства од сивата еминенција...

Чоек, солзи ми дојдоја, сакав да рикнам да плачам, ама, чучулиг е овде... а ако се расплачам... маме му се расплака и на НЦД и на сиви еминеции и на се'.
Нели се договоривме дека тој е OFF Laughing Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 19:16

YAS напиша:Zalam Cuculige ako so aludiranjeto na nekoi licnosti te povrediv.Navistina,nemav takva namera.Mozebi brzopleto napisav nekoi moi razmisluvanja,no samo bev iskren...Eve najiskreno ti se izvinuvam...

Нема потреба од извинување.

Сум во празнично расположение и добив и сум емотивна.

Јбг.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by VOL Пет Дек 26 2014, 19:17

ti kazav vekje , za prekumernite prasalnici.....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by чучулига Пет Дек 26 2014, 19:18

king напиша:Нели се договоривме дека тој е OFF Laughing Twisted Evil

Да, за вас.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 19:20

чучулига напиша:
YAS напиша:Zalam Cuculige ako so aludiranjeto na nekoi licnosti te povrediv.Navistina,nemav takva namera.Mozebi brzopleto napisav nekoi moi razmisluvanja,no samo bev iskren...Eve najiskreno ti se izvinuvam...

Нема потреба од извинување.

Сум во празнично расположение и добив и сум емотивна.

Јбг.
????????
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што си посакувате во новата година - Page 4 Empty Re: Што си посакувате во новата година

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот