СДСМ ќе се разбуди наесен

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Il presidente on Вто Ное 18 2014, 16:01

Buuuuuuuum prdna Zajko I se potposra. Ebate bombata

Il presidente

Posts : 13
Join date : 2014-07-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Il presidente on Вто Ное 18 2014, 16:02

Da fatam pak usisivac? Da im se prodolzi letovo, a? Heheheh

Il presidente

Posts : 13
Join date : 2014-07-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Вто Ное 18 2014, 16:09

Не се разочарувај толку бргу.Можеби ке има интересни материјали за експлоатација.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Il presidente on Вто Ное 18 2014, 16:22

Ako cekame od Zajko siibavme vekot I spechalot ebago

Il presidente

Posts : 13
Join date : 2014-07-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 09:28

тактикава ке искочи кампања митинзи низ цела македонија, на крај голем митинг во скопје, на митингот на голем видео бим нешто ќе се пушти што треба да биде доказ и сдсм ќе стиска палци да се искористи негативната енергија и да се издесат пиздарии у тие неколку дена у кои што наводно грујо ќе треба да се повлече (читај кидне за белизе).

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Пет Ное 21 2014, 09:33

Јове Кекеновски во колумна на порталот Либертас,има идеја како би се одвивало тоа...Според него тоа би била малку покомплекса операција.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 21 2014, 09:59

го прочитав сега, добра колумна.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Саб Ное 22 2014, 10:39

СДСМ Ја зголеми броЈката


Не 5.000, туку 6.000 тима одат од врата на врата


http://dnevnik.mk/?ItemID=DEB6ED3FCCBF894CB525808691F14B41

А ха ха хаааааа ....
... се фантом до фантом....
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Ное 22 2014, 11:09

Centarec напиша:тактикава ке искочи кампања митинзи низ цела македонија, на крај голем митинг во скопје, на митингот на голем видео бим нешто ќе се пушти што треба да биде доказ и сдсм ќе стиска палци да се искористи негативната енергија и да се издесат пиздарии у тие неколку дена у кои што наводно грујо ќе треба да се повлече (читај кидне за белизе).
Centarec, па операцијава која ја опишуваш и на волонтерско ниво има трошак од пола милион евра.., со кои пари Зајко  ќе го плати тоа искрцавање у Нормандија???
Ќе ја дозакопуат Комерцијална  или Зајко дефинитивно ќе го продаде кожувчето на сдсм???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 12:31

concrete напиша:

Centarec, па операцијава која ја опишуваш и на волонтерско ниво има трошак од пола милион евра.., со кои пари Зајко  ќе го плати тоа искрцавање у Нормандија???
Ќе ја дозакопуат Комерцијална  или Зајко дефинитивно ќе го продаде кожувчето на сдсм???

Комерцијална банка е полузакопана ,па сеа ке ја дозакопуваат???  Shocked


Светскиот магазин посветен на финансиското работење Global Finance, повторно ја прогласи Комерцијална банка АД Скопје за најдобра банка во Македонија во давање услуги за девизно работење за 2014 година.
 
Изборот на најдобри банки за девизно работење во светот е направен од уредниците на магазинот Global Finance, во соработка со индустриски аналитичари, директори на корпорации и технолошки експерти, согласно критериумите големина на трансакција, удел на пазар, обем на глобална покриеност, услуги на клиенти, конкурентни цени и иновативни технологии.
 
Забележувам штетно влијание на портокаловите очила кај тебе. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 12:34

king2 напиша:

А ха ха хаааааа ....
... се фантом до фантом....

 Најнова технологија за невидливост.За да не може Грујо да им организира контратимови. Laughing Laughing Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Саб Ное 22 2014, 13:35

avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Саб Ное 22 2014, 14:19

Се сеќава ли некој на оваа ...офанзива... Laughing Laughing

avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Саб Ное 22 2014, 15:22

кажав на воденица ќе повторам и овде. по мое скромно познавање на политиката, мислам дека заев ја греши работата (свесно или несвесно) со фокусирање на грујо. некако поише осеќам дека он сите сили ги троши на директен судир со грујо, него ли да ме придобие мене како гласач.

таа борба никад нема да ја добие у моменталната ситуација дали биле медиуми, дали судови дали општо мислење на народот. кога би искочил на митинг и да не го спомне грујо и вмро, него да ми створи визија за иднината на земјава тогаш може да рачуна на мојот глас. се додека се ебава со CSI кога нема власт у свои раце, не ме занима.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Ное 22 2014, 16:22

Centarec напиша:кажав на воденица ќе повторам и овде. по мое скромно познавање на политиката, мислам дека заев ја греши работата (свесно или несвесно) со фокусирање на грујо. некако поише осеќам дека он сите сили ги троши на директен судир со грујо, него ли да ме придобие мене како гласач.

таа борба никад нема да ја добие у моменталната ситуација дали биле медиуми, дали судови дали општо мислење на народот. кога би искочил на митинг и да не го спомне грујо и вмро, него да ми створи визија за иднината на земјава тогаш може да рачуна на мојот глас. се додека се ебава со CSI кога нема власт у свои раце, не ме занима.
...ТОЈ  ПРОБЛЕМ е генеричниот, суштинскиот, источниот грев..кажи го како сакаш..на сдсм. Влече корени од историјата  кога таа партија си го покажа вистинското лице..: комуњаризмот. Кога излезе на видело дека доооолг период време една сурија џукели сме ги сметале за домољубиви, праведни, заинтересирани за судбината на народот и државата.
Затоа отсекогаш не ми била јасна слепоќата на мнооогу наш народ. Што ме доведе до констатација за сеопфатната глупоќа на мојот народ. Веројатно на мнооогу долг период ушприцана како серум, пелцовање против нормалните пориви на вистинските , осознаени и слободни луѓе.
И толку за тоа.
Тоа што го кажуваш е два и два на вистинската ангажирана и одговорна политика..., ама нажалост не ни сваќаат што им кажуваш....или несмеат да сватат због нешто многу конкретно  у грмушкитеVery Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 17:16

Ништо без воденицата ,а Кингу? Стара љубав заборава нема... Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 17:22

concrete напиша:

...ТОЈ  ПРОБЛЕМ е генеричниот, суштинскиот, источниот грев..кажи го како сакаш..на сдсм. Влече корени од историјата  кога таа партија си го покажа вистинското лице..: комуњаризмот. Кога излезе на видело дека доооолг период време една сурија џукели сме ги сметале за домољубиви, праведни, заинтересирани за судбината на народот и државата.
Затоа отсекогаш не ми била јасна слепоќата на мнооогу наш народ. Што ме доведе до констатација за сеопфатната глупоќа на мојот народ. Веројатно на мнооогу долг период ушприцана како серум, пелцовање против нормалните пориви на вистинските , осознаени и слободни луѓе.
И толку за тоа.
Тоа што го кажуваш е два и два на вистинската ангажирана и одговорна политика..., ама нажалост не ни сваќаат што им кажуваш....или несмеат да сватат због нешто многу конкретно  у грмушкитеVery Happy Very Happy Very Happy
Бидејки твојот народ се партиските војници пред кооперација,(обавезателниот декор го знаеш) Twisted Evil , и вие осум години успешно им ги продавате овие флоскули Twisted Evil , не можам а да не се сложам со тебе околу констатацијата за глупоќата. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Ное 22 2014, 17:24

YAS напиша:
Бидејки твојот народ се партиските војници пред кооперација,(обавезателниот декор го знаеш) Twisted Evil , и вие осум години успешно им ги продавате овие флоскули Twisted Evil , не можам а да не се сложам со тебе околу констатацијата за глупоќата. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
..ти само теши се и гиљај, далеку е австралија..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 17:24

Centarec напиша:кажав на воденица ќе повторам и овде. по мое скромно познавање на политиката, мислам дека заев ја греши работата (свесно или несвесно) со фокусирање на грујо. некако поише осеќам дека он сите сили ги троши на директен судир со грујо, него ли да ме придобие мене како гласач.

таа борба никад нема да ја добие у моменталната ситуација дали биле медиуми, дали судови дали општо мислење на народот. кога би искочил на митинг и да не го спомне грујо и вмро, него да ми створи визија за иднината на земјава тогаш може да рачуна на мојот глас. се додека се ебава со CSI кога нема власт у свои раце, не ме занима.
Сето ова би важело, ако и само ако, гласачите , а не фантомите од непостоечките станови ,катови и влезови, одлучуваа кој ќе победи на изборите. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 17:25

concrete напиша:
YAS напиша:
Бидејки твојот народ се партиските војници пред кооперација,(обавезателниот декор го знаеш) Twisted Evil , и вие осум години успешно им ги продавате овие флоскули Twisted Evil , не можам а да не се сложам со тебе околу констатацијата за глупоќата. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
..ти само теши се и гиљај, далеку е австралија..... Very Happy Very Happy Very Happy
Уште една фоскула? Laughing Laughing Laughing

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Ное 22 2014, 17:48

YAS напиша:
concrete напиша:
YAS напиша:
Бидејки твојот народ се партиските војници пред кооперација,(обавезателниот декор го знаеш) Twisted Evil , и вие осум години успешно им ги продавате овие флоскули Twisted Evil , не можам а да не се сложам со тебе околу констатацијата за глупоќата. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
..ти само теши се и гиљај, далеку е австралија..... Very Happy Very Happy Very Happy
Уште една фоскула? Laughing Laughing Laughing
...ако, ако.. ти само продужи.. кога ќе се замориш краул пробај пеперутка.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by OSA on Саб Ное 22 2014, 17:51

YAS напиша:
Centarec напиша:кажав на воденица ќе повторам и овде. по мое скромно познавање на политиката, мислам дека заев ја греши работата (свесно или несвесно) со фокусирање на грујо. некако поише осеќам дека он сите сили ги троши на директен судир со грујо, него ли да ме придобие мене како гласач.

таа борба никад нема да ја добие у моменталната ситуација дали биле медиуми, дали судови дали општо мислење на народот. кога би искочил на митинг и да не го спомне грујо и вмро, него да ми створи визија за иднината на земјава тогаш може да рачуна на мојот глас. се додека се ебава со CSI кога нема власт у свои раце, не ме занима.
Сето ова би важело, ако и само ако, гласачите , а не фантомите од непостоечките станови ,катови и влезови, одлучуваа кој ќе победи на изборите. Twisted Evil
samo ako dozvolish bi se potpishala (shto bi rekol legendarniot N.C.D.)
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 19:04

concrete напиша:
YAS напиша:
concrete напиша:
YAS напиша:
Бидејки твојот народ се партиските војници пред кооперација,(обавезателниот декор го знаеш) Twisted Evil , и вие осум години успешно им ги продавате овие флоскули Twisted Evil , не можам а да не се сложам со тебе околу констатацијата за глупоќата. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
..ти само теши се и гиљај, далеку е австралија..... Very Happy Very Happy Very Happy
Уште една фоскула? Laughing Laughing Laughing
...ако, ако.. ти само продужи.. кога ќе се замориш краул пробај пеперутка.... Very Happy Very Happy
Недостаток на идеи цигло? Twisted Evil  Или одлучи отсега понатаму да не го браниш неодбранливото. Laughing Laughing Laughing


Последната промена е направена од YAS на Саб Ное 22 2014, 19:08. Мислењето е променето 1 пати

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 19:07

OSA напиша:
YAS напиша:
Centarec напиша:кажав на воденица ќе повторам и овде. по мое скромно познавање на политиката, мислам дека заев ја греши работата (свесно или несвесно) со фокусирање на грујо. некако поише осеќам дека он сите сили ги троши на директен судир со грујо, него ли да ме придобие мене како гласач.

таа борба никад нема да ја добие у моменталната ситуација дали биле медиуми, дали судови дали општо мислење на народот. кога би искочил на митинг и да не го спомне грујо и вмро, него да ми створи визија за иднината на земјава тогаш може да рачуна на мојот глас. се додека се ебава со CSI кога нема власт у свои раце, не ме занима.
Сето ова би важело, ако и само ако, гласачите , а не фантомите од непостоечките станови ,катови и влезови, одлучуваа кој ќе победи на изборите. Twisted Evil
samo ako dozvolish bi se potpishala (shto bi rekol legendarniot N.C.D.)
Мило ми е што се согласуваш со мене Осичке.А NCD навистина беше легенда.Штета што сме ускратени за неговите софистицирани мислења.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Ное 22 2014, 19:36

YAS напиша:
OSA напиша:
YAS напиша:
Centarec напиша:кажав на воденица ќе повторам и овде. по мое скромно познавање на политиката, мислам дека заев ја греши работата (свесно или несвесно) со фокусирање на грујо. некако поише осеќам дека он сите сили ги троши на директен судир со грујо, него ли да ме придобие мене како гласач.

таа борба никад нема да ја добие у моменталната ситуација дали биле медиуми, дали судови дали општо мислење на народот. кога би искочил на митинг и да не го спомне грујо и вмро, него да ми створи визија за иднината на земјава тогаш може да рачуна на мојот глас. се додека се ебава со CSI кога нема власт у свои раце, не ме занима.
Сето ова би важело, ако и само ако, гласачите , а не фантомите од непостоечките станови ,катови и влезови, одлучуваа кој ќе победи на изборите. Twisted Evil
samo ako dozvolish bi se potpishala (shto bi rekol legendarniot N.C.D.)
Мило ми е што се согласуваш со мене Осичке.А NCD навистина беше легенда.Штета што сме ускратени за неговите софистицирани мислења.
Распишана е награда  ручек кај сака доносителот на NCD жив, здав и у еден комад... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот