СДСМ ќе се разбуди наесен

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 10:21

мање више битен е сдсм у целава приказна.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 10:26

Centarec напиша:мање више битен е сдсм у целава приказна.
А кој е битен ... нели бе тие си го земаа правото да се претставуваат како единствена легитимна опозиција?

... се друго што направи обид да се формира или изјасни како опозизија баш од сдсм беше  испогането и згазено...
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 10:37

king напиша:
Centarec напиша:мање више битен е сдсм у целава приказна.
А кој е битен ... нели бе тие си го земаа правото да се претставуваат како единствена легитимна опозиција?

... се друго што направи обид да се формира или изјасни како опозизија баш од сдсм беше  испогането и згазено...
Кои тоа се обиделе да се формираат како опозиција Кингу.Стефче и Бучко? Па еве ви го Стефче у влада,а Бучко,изгледа не успеавте да го купите ,па морате да го праќате апсаана.Се останато кое се изјаснува за опозиција е или во коалиција со СДСМ, или го поддржува СДСМ во борбата против режимот на фамилијата.Освен тоа можеш ли да објасниш зошто партија која добила скоро 300К гласови на избори,кои патем ги фалсификувавте во ваша корист, не може да биде легитимна опозиција.Доби повеќе гласови одошто очекувавте?

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 10:41

Centarec напиша:мање више битен е сдсм у целава приказна.
Добро размислуваш.Многу поважно е граганите да дознаат за криминалите на фамилијата и негативните последици од нивното владеење по државата, отколку СДСМ да дојде на власт.Ако навистина се партија која интересите на народот и државата ги става пред своите интереси,тогаш доказите за кои зборуваат мора да ги изнесат во јавноста,без оглед дали тоа ке ги донесе на власт или не.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 10:44

ќе видиме кој ке биде битен кога ќе ги вратат визите пак Wink

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 10:47

YAS напиша:
king напиша:
Centarec напиша:мање више битен е сдсм у целава приказна.
А кој е битен ... нели бе тие си го земаа правото да се претставуваат како единствена легитимна опозиција?

... се друго што направи обид да се формира или изјасни како опозизија баш од сдсм беше  испогането и згазено...
Кои тоа се обиделе да се формираат како опозиција Кингу.Стефче и Бучко? Па еве ви го Стефче у влада,а Бучко,изгледа не успеавте да го купите ,па морате да го праќате апсаана.Се останато кое се изјаснува за опозиција е или во коалиција со СДСМ, или го поддржува СДСМ во борбата против режимот на фамилијата.Освен тоа можеш ли да објасниш зошто партија која добила скоро 300К гласови на избори,кои патем ги фалсификувавте во ваша корист, не може да биде легитимна опозиција.Доби повеќе гласови одошто очекувавте?
A aaaa ... или си со нас или си против нас, треќе нема е работата

А Стефче и Бучко беа ваши, едниот беше дури  и премиер....


Последната промена е направена од king на Пет Ное 28 2014, 10:52. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 10:50

YAS напиша:
Centarec напиша:мање више битен е сдсм у целава приказна.
Добро размислуваш.Многу поважно е граганите да дознаат за криминалите на фамилијата и негативните последици од нивното владеење по државата, отколку СДСМ да дојде на власт.Ако навистина се партија која интересите на народот и државата ги става пред своите интереси,тогаш доказите за кои зборуваат мора да ги изнесат во јавноста,без оглед дали тоа ке ги донесе на власт или не.
Ако се такви поштењачини, прво нека расчистат со криминалот направен последниве две децении во своите редови!

Тек после може за другиот!

Вака е ..лоповот вика држ го лоповот ...

...ако ти е одговорот ... народот за тоа ги казни на избори .... закачи го на опаш на мачка ...
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 10:51

па божем вмро ќе расчистуваше со криминалот последниве две децении lol!

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 10:54

Centarec напиша:па божем вмро ќе расчистуваше со криминалот последниве две децении lol!
А бе остај ги тие ... што очекуваш од такви како што ги викате ... никакви, немиени, небањати, прости, неписмени ....

... ај да ги  видиме овие што мислат дека се од бог предодредени да владеат ...
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 11:04

king напиша:

A aaaa ... или си со нас или си против нас, треќе нема е работата

А Стефче и Бучко беа ваши, едниот беше дури  и премиер....

Браво Кингу.Одлично си ја опишал политиката на пастирот.Токму затоа  Ване Цветанов,Љубе Бошковски и некои други се на робија.Затоа што не се со вас.И да Бучко беше наш, сега е опозиционер со своја партија,и откога не успеавте да го купите, го затворивте.За продадената душа Стефче,беспредметно е да разговараме.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 11:08

king напиша:
Centarec напиша:па божем вмро ќе расчистуваше со криминалот последниве две децении lol!
А бе остај ги тие ... што очекуваш од такви како што ги викате ... никакви, немиени, небањати, прости, неписмени ....

... ај да ги  видиме овие што мислат дека се од бог предодредени да владеат ...
Од најпатриотската партија?Па за очекување е да не ги бранат името,јазикот и идентитетот,само декларативно,а на друга страна да преговараат со еуропедофилистичарите и кошер американците, што поскапо да ги продадат.Ако се вистински патриоти одамна требаше да ги прекинат преговорите.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 11:08

многу е побитно ти што очекуваш(е) од нив, не ја. ја кога тоа го очекував и гласав за нив, ама...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 16:03

http://plusinfo.mk/vest/5987/-vmro-dpmne-so-potsmev-go-posoci-sdsm-kako-kreator-na-snimkata-za-pasoshite

нит некој спомна дека сдсм ја дал снимкава, нит некој спомна дека тоа што е на видеото е поврзано со вмро дпмне. 

уосталом, ако се од вмро силно уверени дека ова е масло на сдсм, онда очекувам како во секоја правна држава зврлевски да покрене масивна истрага за да се докаже дека сдсм во стан прават фалс пасоши.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Arhimed on Пет Ное 28 2014, 16:16

Centarec напиша:ако искочи ова вистина онда поинтересно ќе биде како ке реагира ЕУ пошто станува збор за биометриски пасоши. дали ќе повлечат први потег и ќе не тргнат од шенген зоната, којзнае.
Една од причините заради која до 2009 имаше визи е лесното фалсикување на тогашниот син МК пасош.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 16:18


Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Arhimed on Пет Ное 28 2014, 16:36

Centarec напиша:http://plusinfo.mk/vest/5987/-vmro-dpmne-so-potsmev-go-posoci-sdsm-kako-kreator-na-snimkata-za-pasoshite

нит некој спомна дека сдсм ја дал снимкава, нит некој спомна дека тоа што е на видеото е поврзано со вмро дпмне. 

уосталом, ако се од вмро силно уверени дека ова е масло на сдсм, онда очекувам како во секоја правна држава зврлевски да покрене масивна истрага за да се докаже дека сдсм во стан прават фалс пасоши.
Теоретски, можно е 100 симпатизери да позајмат легални пасоши на РМ и некој да ги слика, да монтира наводна афера. Но и тоа е казниво со закон.

Снимката покажа барем две лица, не е тешко МВР да ги лоцира и повика на распит како тоа нивни пасоши се нашле во нечиј стан.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 16:38

апсолутно се слагам. дали е вистина или лажирана снимка ја сакам разврска. нејќам изговори од типот - обвинителството е превише зафатено со цигански журки и немаме време за ова. или ова е комедија нема поента на ова да трошиме време. мислиш се искинаа од работа кутрите.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 16:40

Arhimed напиша:
Centarec напиша:http://plusinfo.mk/vest/5987/-vmro-dpmne-so-potsmev-go-posoci-sdsm-kako-kreator-na-snimkata-za-pasoshite

нит некој спомна дека сдсм ја дал снимкава, нит некој спомна дека тоа што е на видеото е поврзано со вмро дпмне. 

уосталом, ако се од вмро силно уверени дека ова е масло на сдсм, онда очекувам како во секоја правна држава зврлевски да покрене масивна истрага за да се докаже дека сдсм во стан прават фалс пасоши.
Теоретски, можно е 100 симпатизери да позајмат легални пасоши на РМ и некој да ги слика, да монтира наводна афера. Но и тоа е казниво со закон.

Снимката покажа барем две лица, не е тешко МВР да ги лоцира и повика на распит како тоа нивни пасоши се нашле во нечиј стан.
А од кај си сигурен дека видеото е направено во Македонија...

...многу здраво за готово си ги земате работите ...
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 16:41

Секој обид за забошотување на работите и непокренување истрага,ке значи директно признавање на вината од страна на ДПМНЕ.Исто и ако истрагата не даде никакви резултати.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 16:42

king напиша:

А од кај си сигурен дека видеото е направено во Македонија...

...многу здраво за готово си ги земате работите ...
Си чул за интерпол?

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 16:53

YAS напиша:Секој обид за забошотување на работите и непокренување истрага,ке значи директно признавање на вината од страна на ДПМНЕ.Исто и ако истрагата не даде никакви резултати.
Овој па .... ко навиен ... Laughing Laughing
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by чучулига on Пет Ное 28 2014, 16:53

king напиша:А од кај си сигурен дека видеото е направено во Македонија...

...многу здраво за готово си ги земате работите ...

По теписонот јас познав, имам видено таков во продавница.

Laughing Laughing Laughing

(се извинувам за зафрканцијата, ама прво така ми текна, се изнасмеав и ете, морав да го напишам)
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 17:11

king напиша:
YAS напиша:Секој обид за забошотување на работите и непокренување истрага,ке значи директно признавање на вината од страна на ДПМНЕ.Исто и ако истрагата не даде никакви резултати.
Овој па .... ко навиен ... Laughing Laughing
Па Кингу,ако оној ергенот од ромските балови,кој во слободното време се претставува како јавен обвинител,  не покрене истрага,тоа навистина би значело директно признавање на вината на ДПМНЕ. Доколку пак истрагата не успее да ги санкционира фалсификаторите,кои и да се, тоа ке биде ништо друго,туку доказ за неспособноста на институциите раководени од ДПМНЕ.Слободно избери си што ти е помило. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Arhimed on Пет Ное 28 2014, 17:23

king напиша:

А од кај си сигурен дека видеото е направено во Македонија...

...многу здраво за готово си ги земате работите ...
Сигурен сум дека можат да одговорат дали се распознаваат податоците од две патни исправи, и дали лицата воопшто постојат.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Arhimed on Пет Ное 28 2014, 17:31

Не знам зошто упорно толку Заев најавува бомба, а ништо не испорачува. Секоја сличност со видеото е намерна:

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот