СДСМ ќе се разбуди наесен

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Јан 16 2015, 10:10


Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 12:29

Под итно да им мавне клоца на тие што го советуваат!

... го работат ко бавча...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Пет Јан 16 2015, 12:38

king напиша:Под итно да им мавне клоца на тие што го советуваат!

... го работат ко бавча...
...па бавча е , да не беше немаше да биде Заев Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 00:47

Сега ми текна ....

Ги видел ли некој негде оние 5/6 илјади, ли беа, тимови на сдсм ....


Последната промена е направена од king на Саб Јан 17 2015, 13:35. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 02:11

king напиша:Сега ми текна ....

Ги видел ли некој негде оние 5/6 илјади, ли беа, тимови на сдсм ....
...видов некои рестлови ,ги носеа на Дризла...чист шкарт...на кој и рокот им прошол.. Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Саб Јан 17 2015, 09:56

Никој никого не тужи пошто повеќе ќар има од него кога е надвор него у затвор. Од таа причина ја и порано викав дека опозицијата е фингирана (како и секоја до сега) и се додека го дрочи со фантазерски апсења кога ке дошле на власт, мојот глас не го гледаат.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 10:48

..ние одамна Centarec  веќе четврт век гледаме театро напишано од најефтините холивудски сценаристи. Толку не ценат .
И не се буни... ти напраија и театар, па сеа ушушкан и свила, црвен барок ин кадифе, ќе можеш да го гледаш следното продолжение. А изгледа фабулата и глумците му се допаѓаат на народов, бидејќи малку малку.., па си купуе карти преку синдикат.
Научен на турски серии и незнае за подобро.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 13:39

Centarec напиша:Никој никого не тужи пошто повеќе ќар има од него кога е надвор него у затвор. Од таа причина ја и порано викав дека опозицијата е фингирана (како и секоја до сега) и се додека го дрочи со фантазерски апсења кога ке дошле на власт, мојот глас не го гледаат.
Ако требаше некој да заврши обесен за јајца на плоштад тоа требаше да биде оној новопечениот средно богат тутабугарин ... такозвани предеседник на вмро - НП

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Саб Јан 17 2015, 22:34

king напиша:
Centarec напиша:Никој никого не тужи пошто повеќе ќар има од него кога е надвор него у затвор. Од таа причина ја и порано викав дека опозицијата е фингирана (како и секоја до сега) и се додека го дрочи со фантазерски апсења кога ке дошле на власт, мојот глас не го гледаат.
Ако требаше некој да заврши обесен за јајца на плоштад тоа требаше да биде оној новопечениот средно богат тутабугарин ... такозвани предеседник на вмро - НП

немора обесен за јајца. зашо не е по закон у затвор?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 23:05

Centarec напиша:
king напиша:
Centarec напиша:Никој никого не тужи пошто повеќе ќар има од него кога е надвор него у затвор. Од таа причина ја и порано викав дека опозицијата е фингирана (како и секоја до сега) и се додека го дрочи со фантазерски апсења кога ке дошле на власт, мојот глас не го гледаат.
Ако требаше некој да заврши обесен за јајца на плоштад тоа требаше да биде оној новопечениот средно богат тутабугарин ... такозвани предеседник на вмро - НП

немора обесен за јајца. зашо не е по закон у затвор?
Е де зошто ....

..па по велепредавството што го направи ... први на власт дојдоа некои други ....
..а тие мижеа на две очи ...

... море ... лани и у коалиција го зедоа ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Саб Јан 17 2015, 23:13

добро де за тие знаеме какви се. а од 2006та навака на колку очи мижат?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 23:18

Centarec напиша:добро де за тие знаеме какви се. а од 2006та навака на колку очи мижат?
и со третото Centarec  и со третото она за астрални проекции.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Саб Јан 17 2015, 23:20

не те разбирам

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Јан 17 2015, 23:21

Centarec напиша:не те разбирам
праша бе на колку очи жмурат..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 11:04

никогаш не сум членувала во партија. со пријателки сме биле на еден митинг на сдсм, говореше Бранко. мислам дека без него, партијата е во офсајд .
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by чучулига on Нед Јан 18 2015, 11:10

Мислам дека многу голема грешка е кога партијата ќе се врзи за чоек наместо за идејата шо треба да ја спроведува.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 11:12

не сум за радикализам или национализам. можеби левицата е мие поблиска како опција но не во оваа форма и конфигурација.
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 11:13

хаха. ете се активирав политички на форумов!
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by чучулига on Нед Јан 18 2015, 11:14

Тоооо друже!

И јас сум - лева Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 11:19

па незнам сега колку си лева.
две леви знаеш што се случува, сопка . Wink
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 11:19

hihihi. vrabec,
ti se sitam.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 11:21

малку шега, без зли намери Smile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by чучулига on Нед Јан 18 2015, 11:21

Laba напиша:па незнам сега колку си лева.
две леви знаеш што се случува, сопка . Wink

два сложни вола, ѕевгар тргат Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Laba on Нед Јан 18 2015, 11:23

у, ама си со краток фитил ти Smile
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 11:24

чучулига напиша:

два сложни вола, ѕевгар тргат Smile
Suspect
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот