СДСМ ќе се разбуди наесен

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 10:36

чека заев да дојде ден пред официјално да почне зима. до тогаш на snooze изглеа. си најде човекот легитимна причина да се повлече од политика пошто виде дека за свински не го бива. имал бомба доказ, па и маливе деца знаат дека и да извади видео како грујо го шибаат 4ца шошони, тоа нема никакво влијание да има према никој. напротив ќе го попуши сам ко и увек до сеа.

али он е спремен на тоа и затоа кажа оставка дека ќе даде. така да од бомбата што можда ја има ќе се створи само трач момент што ќе трае месец два ко што бидна со банката и покрај сите јасни докази. ќе попие казна за клевета што мушки ќе ја истрпи со цел да искочи конечно од политиката и никад таква грешка да не напраи пак.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Нед Ное 16 2014, 10:38

http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/178782-Toa-e-SDSM-Priracnik-ima-no-timovi-na-teren-nikade-nema?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+kurir%2Fmakedonija+%28%D0%9A%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%80+-+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0%29Можеле и некој пописмен да најдат, некој кој знае кај завршува еден збор а кај почнува друг... Very Happy Very Happy Very Happy

...нели бе ... неписмени беа другите????

..а тоа што тимовите што треба да работат според прирачникот ..ги нема нигде ... е друга приказна ...

..јблг ... доаѓа ладна зима ...
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 10:46

ваљда не мислиш на хаштаговите?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 11:06

Centarec напиша:ваљда не мислиш на хаштаговите?
не бе .., мисли на повторно покажаната по милионити пут ГЛУПОЌА  на началството на сдсм и немањето ,ама баш никаква идеа што да се прави. Јеботе благи Бог и слатки римски папа, да се оди од врата до врата и да се прашуваат граѓаните што да се прави..... А бе, ако тие знаеа што и како да прават немаше да бидат у говна до гуша, како граѓани на бедна, никаква, перифериска, сиромашна , урамена и обадинтерена  земјичка, опкружена со хиени на кои им се цедат љиги од зубала, дрчни да ја загризат и расчеречеат.
Е сеа, ако се прости, глупи, заостанати политички и економски дунстери, треба некој посебно од финиот центар на столицата, а ги има и во китните маала,  да им каже, дека во такви случаи се одврзуе кесе и се бараат вистинските гуруи да им кажат како треба..и да не ги бараат незнам каде по бел свет , кога ги имаат  у село. Треба само да се пресрамат и прашаат. А да и да одврзат тоа кесето богатунерско Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 12:32

ништо до нив, толку е. социјална политика неможе во држава која се потпира на вољата на банките да го кредитираат постоењето под сумњиви камати. патриотизмот од друга страна не носи леб на маса. значи по некоја логика на нештата во иднина, место во политиката за вмро и сдсм нема да има.

од друга страна, станува збор за македонија и македончето кому логиката никогаш не му била јака страна, па така да можеме да се препуштиме на слободниот пад.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 16:31

Centarec напиша:ништо до нив, толку е. социјална политика неможе во држава која се потпира на вољата на банките да го кредитираат постоењето под сумњиви камати. патриотизмот од друга страна не носи леб на маса. значи по некоја логика на нештата во иднина, место во политиката за вмро и сдсм нема да има.

од друга страна, станува збор за македонија и македончето кому логиката никогаш не му била јака страна, па така да можеме да се препуштиме на слободниот пад.
..зошто слободен пад, рашири тоа криљата, стабилизирај се , најди ја линијата на хоризонтот, израмни се по него и терај понатака ...Македонија е вечна.., да не беше така немаше оние грчкине џукели да не дрпаат за ногавица веќе четврт век.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 18:39

нема стабилизација, има само привидно стабилизирање односно од денес за утре. за све друго имаш деца и внуци да плаќаат за триумфални капии и педери со фонтани на сред плоштад.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Нед Ное 16 2014, 18:58

младо момче од Центар, од каде бе таква депресија???  ..а бе зарем дедо ти и на сон мислел дека ти со некој си  concrete ќе муабетиш удирајќи по некоја црна даска пред тебе на маса????  Да те види од негде , ќе помисли: кој нетокму внук сум испилил...Што си запнал ти за тоа за какви триумфални капии и за какви фонтани ќе плаќаат твоите деца и твоите внуци... Дај Боже што поооодддооолго да плаќаат , а тоа кому и каде ич не е важно .., секако ќе плаќаат некаде...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Нед Ное 16 2014, 19:02

Centarec напиша:нема стабилизација, има само привидно стабилизирање односно од денес за утре. за све друго имаш деца и внуци да плаќаат за триумфални капии и педери со фонтани на сред плоштад.
Полека Центарец, немој така жестоко за Ацета наш големиот.А триумфалната капија ќе биде корисна да поминуе Грујо наш македонски под неа кога ќе слави експлодирање на бомбата на Зајко.Не знам само дали у розева пелерина,или во катран и пердуви. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Нед Ное 16 2014, 19:05

concrete напиша:младо момче од Центар, од каде бе таква депресија???  ..а бе зарем дедо ти и на сон мислел дека ти со некој си  concrete ќе муабетиш удирајќи по некоја црна даска пред тебе на маса????  Да те види од негде , ќе помисли: кој нетокму внук сум испилил...Што си запнал ти за тоа за какви триумфални капии и за какви фонтани ќе плаќаат твоите деца и твоите внуци... Дај Боже што поооодддооолго да плаќаат , а тоа кому и каде ич не е важно .., секако ќе плаќаат некаде...
Депресија, ти е нормална појава во жална Македонија.Ама лекот е тука.Џабе Грујо не отвара антидепресивни амбуланти низ македонијава,и му крши атерот на љубителот на  Ивончиња,па во нив ќе примаат и пациенти без закажан термин. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 19:09

concrete напиша:младо момче од Центар, од каде бе таква депресија???  ..а бе зарем дедо ти и на сон мислел дека ти со некој си  concrete ќе муабетиш удирајќи по некоја црна даска пред тебе на маса????  Да те види од негде , ќе помисли: кој нетокму внук сум испилил...Што си запнал ти за тоа за какви триумфални капии и за какви фонтани ќе плаќаат твоите деца и твоите внуци... Дај Боже што поооодддооолго да плаќаат , а тоа кому и каде ич не е важно .., секако ќе плаќаат некаде...

не сум депресивен бе, тргам сеир. а иначе ако сакаш твоите деца и внуци да им ги плаќаат моетите на одредена група на македонски патриоти, тоа е апсолутно твој проблем, односно да ти дадам и моја трансакциска па нека пуштат и кај мене ако више имаат одвишок Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Нед Ное 16 2014, 19:11

YAS напиша:
concrete напиша:младо момче од Центар, од каде бе таква депресија???  ..а бе зарем дедо ти и на сон мислел дека ти со некој си  concrete ќе муабетиш удирајќи по некоја црна даска пред тебе на маса????  Да те види од негде , ќе помисли: кој нетокму внук сум испилил...Што си запнал ти за тоа за какви триумфални капии и за какви фонтани ќе плаќаат твоите деца и твоите внуци... Дај Боже што поооодддооолго да плаќаат , а тоа кому и каде ич не е важно .., секако ќе плаќаат некаде...
Депресија, ти е нормална појава во жална Македонија.Ама лекот е тука.Џабе Грујо не отвара антидепресивни амбуланти низ македонијава,и му крши атерот на љубителот на  Ивончиња,па во нив ќе примаат и пациенти без закажан термин. Twisted Evil

да не се лажеме дека заев може со било какви докази да му наштети на грујо.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Нед Ное 16 2014, 19:21

Може или не ,сеирот не ни гине. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пон Ное 17 2014, 18:37

сеирот ни остана само

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Пон Ное 17 2014, 18:42

...на сеир ли спаднавте???.... срамота . паметам денови кога бевте  орни и жестоко борбени..по ладните улици Very Happy Very Happy Very Happy

..но остајте сега сеири....имате ли некое мислење за состојбите во Словенија и Шпанија , каде некои до вчера непознати клинци.., р'шум прават.
Некако ни во трагови не гледам такви кај нас, иако малтене очи ми отекоа да видам некој во онаа маса јуноши кои очигледо незнаат што всушност сакаат, а уште помалку како да стигнат до таму....
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пон Ное 17 2014, 18:55

чекај бе, треба време да пројде. па до вчера им пуштаа на децава контра протестанти спонтано собрани од источна маќедонија. дали против црква дали против општина центар.
чекај далеку сме ние од мајндсетот на словенија и шпанија.

таму одамна нема новинар и јавно лице да застане на страна на власта против незадоволната маса Wink да немаше џандари по глаа на жител ко камењарки у пловдив, ќе видиш како некои јавни фаци ќе идеа со 3 зуби у глава за сите пушења на властите (било сдсм било вмро).

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Пон Ное 17 2014, 19:58

Centarec напиша:чекај бе, треба време да пројде. па до вчера им пуштаа на децава контра протестанти спонтано собрани од источна маќедонија. дали против црква дали против општина центар.
чекај далеку сме ние од мајндсетот на словенија и шпанија.

таму одамна нема новинар и јавно лице да застане на страна на власта против незадоволната маса Wink да немаше џандари по глаа на жител ко камењарки у пловдив, ќе видиш како некои јавни фаци ќе идеа со 3 зуби у глава за сите пушења на властите (било сдсм било вмро).
колку време бе...уште едно турско???? Smile
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Пон Ное 17 2014, 20:31

concrete напиша:...на сеир ли спаднавте???.... срамота . паметам денови кога бевте  орни и жестоко борбени..по ладните улици Very Happy Very Happy Very Happy

..но остајте сега сеири....имате ли некое мислење за состојбите во Словенија и Шпанија , каде некои до вчера непознати клинци.., р'шум прават.
Некако ни во трагови не гледам такви кај нас, иако малтене очи ми отекоа да видам некој во онаа маса јуноши кои очигледо незнаат што всушност сакаат, а уште помалку како да стигнат до таму....
Ништо од тоа ....
... бар се додека единствениот мотив е  „калиф наместо калифот“
... ааааа ..ќе заборавев ... и ... „власта ни за такво не ја бива“ а никако да се даде зошто претедентот за калиф е правиот избор ....
... народ не се покренува со ... „кралот е мртов, да живее кралот, крунисајте ме па отом потом ќе видиме“
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Вто Ное 18 2014, 00:28

кој си има мотив калиф место калифот тој нека си ја мисли. ја сигурно нема да го гласам сдсм на следни избори, а ако нема некоја подобра опција едноставно ќе го прешкртам листот.

многу е просто и едноставно. незнам кој ги воспитува луѓево дека МОРА да гласа за некој!?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Вто Ное 18 2014, 00:56

Centarec напиша:кој си има мотив калиф место калифот тој нека си ја мисли. ја сигурно нема да го гласам сдсм на следни избори, а ако нема некоја подобра опција едноставно ќе го прешкртам листот.

многу е просто и едноставно. незнам кој ги воспитува луѓево дека МОРА да гласа за некој!?
Па како тргнале .... не сум сигурен дека ќе се додржат цели до следните избори ...

... што стана со бомбата на заев ... ????
...му кажал ли некој дека поседување на распрскувачки материјали е противзаконски??? Laughing Twisted Evil albino
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Вто Ное 18 2014, 09:34

Не можам да се сетам од кога предвидуваш распад на СДСМ.Толку долго време помина.Затоа најдобро би било да го избркаш врачот кој ти гледа у џигерица.И да си ги побараш парите назад. Very Happy

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Вто Ное 18 2014, 09:58

А бе сдсм е мртов одамна ... само се уште не му кажале!

.. или се надеваат да Грујо по втор пат ги воскреснува ....
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Il presidente on Вто Ное 18 2014, 15:49

A be, ne deka citav, a ma da prasam:
Se razbudija iii iste cekaat esej?
Deka jas po doma konecno usisav so pracosmukalka pa se štipku českého i si vikam ova kumunjarlaanava izglea od toplovo si misli uste leto e pa esen ceka. Hehehe

Il presidente

Posts : 13
Join date : 2014-07-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Вто Ное 18 2014, 15:58

Сега ке видиме Кингу дали е мртов или не.ДПМНЕ ја фрли ракавицата.Повика на објавување на бомбата.Овојпат воскреснување нема.Едните или другите се готови.Освен ако пак не договориле некоја зделка,а народот и понатаму ке си остане со прстот в уста.

ПС. Постави линк до веста.Ја има на сите портали па можеш да бираш.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Вто Ное 18 2014, 16:00

Il presidente напиша:A be, ne deka citav, a ma da prasam:
Se razbudija iii iste cekaat esej?
Deka jas po doma konecno usisav so pracosmukalka pa se štipku českého i si vikam ova kumunjarlaanava izglea od toplovo si misli uste leto e pa esen ceka. Hehehe
Полека бе Ил.Има време до 21 декември.Дотогаш сеуште е есен. Very Happy

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот