СДСМ ќе се разбуди наесен

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Саб Ное 22 2014, 19:53

YAS напиша:Ништо без воденицата ,а Кингу? Стара љубав заборава нема... Twisted Evil
.... jok ...
... ништо не остана од неа ... освен мојана архива ..
... знајш интересно е да после некое време се види ... во револуционерен занес кој какви небулози пишувал ...

...чек да  го најдам она ..... „иде Дунав“

... туку настрана тоа ..отом потом ...
...сега ... од сликичката се добро гледа дека зајко анд компани ... пробуваат да продадат пак една те иста работа ...
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Sahara raj on Саб Ное 22 2014, 19:58

Ako slucajno cita....pozdrav za legendarniot ser NCD !
Inaku na zapadniov Balkan, narecen Makedonija - nisto novo! Grujo i podrzuvacite voglavnom se falat i najpovekje ja ogovaraat opozicijata t.e. Branko! Doduse u zadno vreme go prekrstija pa go narekuvaat Zajko! A inaku voopsto atmosferata e voobicaena: podrska ke dobije Zajko onoj moment koga ke gi ubedi deka e podobar od Grujo, Do togas podobro situacijava da ne se menuva!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Ное 22 2014, 20:19

Sahara raj напиша:Ako slucajno cita....pozdrav za legendarniot ser NCD !
Inaku na zapadniov Balkan, narecen Makedonija - nisto novo! Grujo i podrzuvacite voglavnom se falat i najpovekje ja ogovaraat opozicijata t.e. Branko! Doduse u zadno vreme go prekrstija pa go narekuvaat Zajko! A inaku voopsto atmosferata e voobicaena: podrska ke dobije Zajko onoj moment koga ke gi ubedi deka e podobar od Grujo, Do togas podobro situacijava da ne se menuva!
Sahara raj  немој и ти да вртиш вода на педофилистичарски воденици и ониа на нивните локални вазали: полуостровот е Македонски.., балкански го нарекле турците и ти го протнале низ уши... Very Happy
Солунскиот фронт е МАКЕДОНСКИ ФРОНТ во сите германски писанија од тоа време, за другите незнам , ама подоцна ОД ПОЗНАТИ ПРИЧИНИ  е наречен солунски.... Wink
Зајко никад нема да добие поддршка поголема од Грујо. За таков треба да се помачиме да го најдеме , може во некој киндергартен е веќе запишан тој херој-ка..Треба само да се надеваме...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by чучулига on Саб Ное 22 2014, 20:25

Кхм....


УПМ, се извинувам на сите не знам шо ми е шо сум во некој лекторски филм ко јас прва се збунвам и имам триста грешки при пишувањето .... а да не го ни спомнувам дијалектот.

Се извинувам пак. И однапред оти не знам дали ќе ми помини сега.

Rolling Eyes
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Sahara raj on Саб Ное 22 2014, 20:44

чучулига напиша:Кхм....


УПМ, се извинувам на сите не знам шо ми е шо сум во некој лекторски филм ко јас прва се збунвам и имам триста грешки при пишувањето .... а да не го ни спомнувам дијалектот.

Се извинувам пак. И однапред оти не знам дали ќе ми помини сега.

Rolling Eyes
Ne se sekiraj Cuculige, ne davaj da te zbunue aforizmickiot stil na konkretniot! Very Happy

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by чучулига on Саб Ное 22 2014, 20:48

Еуфорична сум малку Сахара, нема врска конкрит.

Се работи за фаза 1 од 7 нешто шо го посакувам и полека го остварувам.

Веројатно се осеќам себеправедно и учтенешто такво егоцентрично па си земам за слобода да се прам демек паметна.

До мене е.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 21:23

king2 напиша:
YAS напиша:Ништо без воденицата ,а Кингу? Стара љубав заборава нема... Twisted Evil

... ништо не остана од неа ... освен мојана архива ..
Самоуверено Кингу...Премногу самоуверено, би рекол... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 21:32

concrete напиша:

Зајко никад нема да добие поддршка поголема од Грујо.
Од фантоми и мртовци сигурно... Twisted Evil
Од уценувана администрација... Исто така... Twisted Evil
Од пустенчани и други потплатени души,чија несреќа се користи немилосрдно...Не верувам... Twisted Evil

Е сега Конкрит, можеш ли да си објасниш од каде оние нешто над 300 к гласа кај опозицијата?
Бидејки овие горниве сигурно гласаат за ДПМНЕ,кој ли тоа остануваат и својот глас го даваат за опозицијата?Чесните граѓани можеби??? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Саб Ное 22 2014, 23:42

YAS напиша:
concrete напиша:

Зајко никад нема да добие поддршка поголема од Грујо.
Од фантоми и мртовци сигурно... Twisted Evil
Од уценувана администрација... Исто така... Twisted Evil
Од пустенчани и други потплатени души,чија несреќа се користи немилосрдно...Не верувам... Twisted Evil

Е сега Конкрит, можеш ли да си објасниш од каде оние нешто над 300 к гласа кај опозицијата?
Бидејки овие горниве сигурно гласаат за ДПМНЕ,кој ли тоа остануваат и својот глас го даваат за опозицијата?Чесните граѓани можеби??? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
...во чесноста не би чепкал, тоа е многу деликатна и лизгава работа, но на спомнатите веројатно им недостасуваат капцитети на умот за да ја регистрираат реалната ситуација кај тие за кои уште, због бавноста на својата перцепција, мислат дека  се оние од нивната младост.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Саб Ное 22 2014, 23:58

А што очекуваше ти од фантоми,мртовци,уценети административци и поткупени души???Нормално дека им недостасуваат капацитети на умот  за да ја регистрираат реалната ситуација... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Нед Ное 23 2014, 10:28

YAS напиша:А што очекуваше ти од фантоми,мртовци,уценети административци и поткупени души???Нормално дека им недостасуваат капацитети на умот  за да ја регистрираат реалната ситуација... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
...па за нив нема што да збориме,  според твоите стручни наоди тие се  зомбирани кретени и џукели..., мислам дека збореше за оние 300.000 што гласаат за мумифицираната партија.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Нед Ное 23 2014, 12:44

Кретени!!! Shocked Џукели!!! Shocked Многу грубо Конкрит,многу грубо.Можеше да употребиш и пософистициран израз за зомбираните Грујовисти. Зомбирани папагали на пример.Освен што понежно звучи,тој опис идеално им одговара,затоа што како папагали го повторуваат она што ке им го напишат во депешата од штабот.Оние јадници кои немаат толку среќа да добијат депеша,секогаш можат своето мислење да го прочитаат во куририте,или да го чујат на шителите,па да го верглаат до мила волја. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by кнез on Нед Ное 23 2014, 12:51

concrete напиша:
YAS напиша:
concrete напиша:

Зајко никад нема да добие поддршка поголема од Грујо.
Од фантоми и мртовци сигурно... Twisted Evil
Од уценувана администрација... Исто така... Twisted Evil
Од пустенчани и други потплатени души,чија несреќа се користи немилосрдно...Не верувам... Twisted Evil

Е сега Конкрит, можеш ли да си објасниш од каде оние нешто над 300 к гласа кај опозицијата?
Бидејки овие горниве сигурно гласаат за ДПМНЕ,кој ли тоа остануваат и својот глас го даваат за опозицијата?Чесните граѓани можеби??? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
...во чесноста не би чепкал, тоа е многу деликатна и лизгава работа, но на спомнатите веројатно им недостасуваат капцитети на умот за да ја регистрираат реалната ситуација кај тие за кои уште, због бавноста на својата перцепција, мислат дека  се оние од нивната младост.... Very Happy Very Happy Very Happy
Ако чесност значи дека гласаш според својата совест,а тоа значи дека гласаш за тој што мислиш дека е подобАР.Е сега,може да е подобар за тебе лично но да е полош за државата,па може да е подобар и за држават и за тебе лично,и на крај може да е полош за тебе а да е подобар за државата.
Тие овие првиве би ги крстиле како користољубиви (а нивните медиумски покровители како реалисти кои ја прифаќаат реалноста и се пролагодуваат кон промените),а само малку да се погледаат во огледало ќе се видат себеси,зошто реално гледано нивниот (опозициски)цар е гол,и нема што да понуди.
Вториве, и третиве(се многу малку), се мнозинството на чесни луѓе кои од понудаата го избираат тоа што мислат дека е најдобро.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Чет Ное 27 2014, 13:11

некако осеќам врвот на опозицијата свесно оди у була со "бомбава" и праат место за беце. а и бранковистиве почнаа се појако да удараат контра заев кој јебига сам си е крив за глупите тактики.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Чет Ное 27 2014, 16:47

Логикава, Зајко и Рада  одат сами против себе, за да го воскреснуваат Бранко, некако е климава... А би можел и да кажеш нешто за тие бранковистички удари врз Зајкото???

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by OSA on Чет Ное 27 2014, 17:37

YAS напиша:Логикава, Зајко и Рада  одат сами против себе, за да го воскреснуваат Бранко, некако е климава... А би можел и да кажеш нешто за тие бранковистички удари врз Зајкото???
chestito dve   akcii od veternica .....
p.s. i jas sakam da slushnam za tie udari
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Чет Ное 27 2014, 17:59

YAS напиша:Логикава, Зајко и Рада  одат сами против себе, за да го воскреснуваат Бранко, некако е климава... А би можел и да кажеш нешто за тие бранковистички удари врз Зајкото???

по мое мислење на заев му е доста, а рада и компанија мислат дека го фаќаат последниот воз а уствари ќе отидат у неповрат со него.

иначе, баш ова "Зајко" беше начин на кој му се обраќаа членовите на дпмнеовската инкивизиција, за денес по фејсбук (не кажувам имиња пошто има таму одредби у закон за тоа) исто така да му се обраќаат лица кои или беа ни ваму ни таму или беа хард кор бранко, односно, "со сељак (заев) партија не се праи" - став.

мојата опсервација на социјалните мрежи па и портали е дека блиските на сдсм луѓе веќе дигаат раце од заев,е сеа дали го праат тоа за му дадат поддршка на бранко треба да се види од нивните потези у задњиве 10 години или како мене ја гледаат безидејноста на заев а немаат појма како понатаму со опозицијата.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete on Чет Ное 27 2014, 18:05

Centarec напиша:
YAS напиша:Логикава, Зајко и Рада  одат сами против себе, за да го воскреснуваат Бранко, некако е климава... А би можел и да кажеш нешто за тие бранковистички удари врз Зајкото???

по мое мислење на заев му е доста, а рада и компанија мислат дека го фаќаат последниот воз а уствари ќе отидат у неповрат со него.

иначе, баш ова "Зајко" беше начин на кој му се обраќаа членовите на дпмнеовската инкивизиција, за денес по фејсбук (не кажувам имиња пошто има таму одредби у закон за тоа) исто така да му се обраќаат лица кои или беа ни ваму ни таму или беа хард кор бранко, односно, "со сељак (заев) партија не се праи" - став.

мојата опсервација на социјалните мрежи па и портали е дека блиските на сдсм луѓе веќе дигаат раце од заев,е сеа дали го праат тоа за му дадат поддршка на бранко треба да се види од нивните потези у задњиве 10 години или како мене ја гледаат безидејноста на заев а немаат појма како понатаму со опозицијата.
..имаат ли тие батки кои немаат појма како понатаму со опозицијата бар едно 70-80 милиона евра у пот, или и тие се само со добра воља???? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 06:05

http://fokus.mk/vesnik/999/

изгледа почело је почело.

фабрика за пасоши + смилковско езеро е почетокот ваљда за бомбава. али толку сум убеден дека ништо од ова нема да го дирне кроткиот маќедонец кој керката ја нуди за работа во јавна администрација да е тоа чудо едно.

али убаво ќе биде за сеир да видиме како систематски се раскурцува државата, односно се приватизира власта за сопствени цели. бранко е крив.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by OSA on Пет Ное 28 2014, 07:17

Centarec напиша:http://fokus.mk/vesnik/999/

изгледа почело је почело.

фабрика за пасоши + смилковско езеро е почетокот ваљда за бомбава. али толку сум убеден дека ништо од ова нема да го дирне кроткиот маќедонец кој керката ја нуди за работа во јавна администрација да е тоа чудо едно.

али убаво ќе биде за сеир да видиме како систематски се раскурцува државата, односно се приватизира власта за сопствени цели. бранко е крив.
........sose opozicijata mu i Ljubco "apashot"(se shto ukrade togashniot minister za ekonomija -chitaj gujo,mu dozvoli da bide pemier )
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 08:04

ако искочи ова вистина онда поинтересно ќе биде како ке реагира ЕУ пошто станува збор за биометриски пасоши. дали ќе повлечат први потег и ќе не тргнат од шенген зоната, којзнае.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by кнез on Пет Ное 28 2014, 08:27

Јас го разбирам Зајко дека мора да држи политичка тензија за да ги анимира неговите сопартијци,ама  тоа да се зема за сериозно и да се чека да паѓаат црвени колбаси е таман за некој К-15 спот. Very Happy
Јасна е политиката на сензации на Зајко и јасно е на кој слој на луѓе се обраќа.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec on Пет Ное 28 2014, 08:44

а овој кој слој на луѓе?


Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS on Пет Ное 28 2014, 09:48

кнез напиша:Јас го разбирам Зајко дека мора да држи политичка тензија за да ги анимира неговите сопартијци,ама  тоа да се зема за сериозно и да се чека да паѓаат црвени колбаси е таман за некој К-15 спот. Very Happy
Јасна е политиката на сензации на Зајко и јасно е на кој слој на луѓе се обраќа.

На овие сигурно не...За нив е задолжен пастирот,пошто само такви и му веруваат и слепо го следат...
YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king on Пет Ное 28 2014, 09:57

Ништо од сдсм....
... влезен е у длабок зимски сон ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9396
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот