ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Путин, Русија пред и со него

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 24 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Чет Aвг 13 2020, 19:32


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10651
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 24 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Пет Aвг 14 2020, 08:38

Zamisli Kenjko Filipče kolku posakuva on vaka da jaše so vakcinana na leđa I love you!
..samo se plaši od medvedi, on bi na zajače da jaha..
I sTram mu e polugol, cicinata da ne mu se gledaat..
VOL
VOL

Posts : 16753
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 24 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Вто Дек 08 2020, 12:22

https://makfax.com.mk/svet/%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BD-%D1%83%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%BE/

Ахахахааааа ..... ОН усвоиле резолуција .... lol!
..која бе резолуција??????
... ОН  постојат само на хартија...
... резолуции на ОН важат само кога големите ќе одлучат нешто против малите.... уствари тие им се покритие за да го направат тоа што го наумиле... но и да нема резолуција тие пак ќе го направат науменото ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10651
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 24 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by DLM on Нед Дек 13 2020, 10:53

‘Why would we want a world without Russia?’ Putin on Moscow’s nuclear doctrine

Take it from Putin himself, who recently declared “as a citizen of Russia and the head of the Russian state I must ask myself: Why would we want a world without Russia?” напиша:President Vladimir Putin

Ако ова горе се преведе слободно, би дошло вака некако:

Како Македонец и граѓанин на Македонија, се прашувам зошто би сакал ЕУропска, ОТАН, Свет без Македонија и Македонци?Дали северџганите имаат капацитет да ја разберат пораката!
DLM
DLM

Posts : 34
Join date : 2020-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 24 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Нед Дек 13 2020, 10:56

Ušte vo 1991 e toa odredeno...
Golem procent, se za evroatlantski....
VOL
VOL

Posts : 16753
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 24 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот