ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Путин, Русија пред и со него

+13
Фири
хан Ацо
YAS
Sahara raj
Admin
reiter
OSA
Centarec
Arhimed
чучулига
кнез
punter ohrid
concrete
17 posters

Страна 22 of 24 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Сре Ное 09 2016, 20:54

Путин, Русија пред и со него - Page 22 34gtvdw
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Пет Ное 11 2016, 12:37

Какви руси, ние го донесовме Трамп на власт .... Twisted Evil

http://it.mk/mark-zakerberg-idejata-deka-lazhnite-vesti-na-facebook-vlijaele-na-izborite-e-luda/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Пет Ное 11 2016, 19:48

A be se od nas pocnalo. I amebite gi nacrtavme..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Пет Ное 11 2016, 20:20

Путин, Русија пред и со него - Page 22 2crlvyu
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Чет Ное 24 2016, 23:23

Добар е .... хихихи

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Пет Ное 25 2016, 19:30

И „Нико“ стана русин.... Very Happy Very Happy

 http://lokalno.mk/foto-putin-mu-go-predade-na-stiven-segal-pasoshot-za-drzhavjanin-na-rusija/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Сре Дек 21 2016, 11:14


кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Сре Дек 21 2016, 11:44


.... немаат време од разно разни ѕвездички и ѕвезди на гранд и пинк .... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Сре Дек 21 2016, 14:02

...што си наивен бе ( наивен еуфемизам за мутав)  па каде овие соросоидите , а мораме да признаеме , вака или така господарат со нашите медиуми.. би допуштиле такво нешто.... За нас само фарбање фасади и Груеви ватрени говори ( ала ленин на трактор или боки бургија на гајба)како ќе им ебе матер на тие кои ги подбуцнуваат молерите... Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Сре Дек 21 2016, 16:24

Еј дојде време еден просечен хармоникаш типичен сељак како Саша Поповиќ да ја диктира музиката кај нас и да изигрува врвен авторитет .Не ми се пишува ми се мачи

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Сре Дек 21 2016, 16:37

кнез напиша:Еј дојде време еден просечен хармоникаш типичен сељак како Саша Поповиќ да ја диктира музиката кај нас и да изигрува врвен авторитет .Не ми се пишува ми се мачи
јеби га 20 25 години сељачаана на власт и во сите пори на системот прави тоа, не очекуваш ваљда да испили некој Карузо или Марија Калас Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Сре Дек 21 2016, 19:47

concrete напиша:
кнез напиша:Еј дојде време еден просечен хармоникаш типичен сељак како Саша Поповиќ да ја диктира музиката кај нас и да изигрува врвен авторитет .Не ми се пишува ми се мачи
јеби га 20 25 години сељачаана на власт и во сите пори на системот прави тоа, не очекуваш ваљда да испили некој Карузо или Марија Калас Very Happy Very Happy Very Happy
Баш така.
25 години на власт доаѓаат просечни или подпросечни лиѓе кои никако не можат да трпат некој надпросечен зошто со тоа се чувствуваат мали а во исто време и не можат да препознаат квалитет.Е тоа е Македонија во овие 25 години.
А какви прекрасни луѓе има оваа земја,барем по двајца тројца во секоја област.
Мораме ако веќе не е доцна да создадеме пат по кој би можеле нашите најдобри луѓе да се најдат на највисоките места.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Сре Дек 21 2016, 22:31

кнез напиша:
concrete напиша:
кнез напиша:Еј дојде време еден просечен хармоникаш типичен сељак како Саша Поповиќ да ја диктира музиката кај нас и да изигрува врвен авторитет .Не ми се пишува ми се мачи
јеби га 20 25 години сељачаана на власт и во сите пори на системот прави тоа, не очекуваш ваљда да испили некој Карузо или Марија Калас Very Happy Very Happy Very Happy
Баш така.
25 години на власт доаѓаат просечни или подпросечни лиѓе кои никако не можат да трпат некој надпросечен зошто со тоа се чувствуваат мали а во исто време и не можат да препознаат квалитет.Е тоа е Македонија во овие 25 години.
А какви прекрасни луѓе има оваа земја,барем по двајца тројца во секоја област.
Мораме ако веќе не е доцна да создадеме пат по кој би можеле нашите најдобри луѓе да се најдат на највисоките места.
..нема шанса , овие потпросечниве најчесто простаци не се случајни личности , сите се одбрани, товени па ракоположени да си ја свршат работата , за после ако малку им дошол некој залутан памет да завршат како средно богати европски бизнисмени , или во екстрем обесени ко Садам.Нема шанса за прекрасни луѓе , уште на прва контрола на квалитет се отфрлаат у шкарт.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Нед Дек 25 2016, 22:23

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Пет Јан 20 2017, 05:54

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Вто Мај 02 2017, 15:06

На денешен ден Црвената Армија го освои Берлин.
Голема чест ми е што можам да им оддадам почит на бесмртните херои на Црвената армија кои поднесоа неверојатна жртва за да останат слободни луѓе.
Бесмртниот полкБЕСМРТНИ ПУК – руска песма са преводом на српски - YouTube

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Вто Мај 02 2017, 17:08

кнез напиша:На денешен ден Црвената Армија го освои Берлин.
Голема чест ми е што можам да им оддадам почит на бесмртните херои на Црвената армија кои поднесоа неверојатна жртва за да останат слободни луѓе.
Бесмртниот полкБЕСМРТНИ ПУК – руска песма са преводом на српски - YouTube
....јеби га Кнеже, кај нас имаш шарена ртеволуција , соросоидна...зајаци ја предводат Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL Чет Мај 25 2017, 06:53

Изјавата на рускиот претседател Владимир Путин на средбата со претседателот Ѓорге Иванов дека писменоста е дојдена во Русија од македонската земја ги изненади и ги налути Бугарите. 

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/bugarite-luti-na-putin-pismenosta-vo-rusija-stignala-od-bugarija-a-ne-od

kaj bese taa, sklopotina... bugaristan,....? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing cheers lol!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Чет Мај 25 2017, 10:39

VOL напиша:
Изјавата на рускиот претседател Владимир Путин на средбата со претседателот Ѓорге Иванов дека писменоста е дојдена во Русија од македонската земја ги изненади и ги налути Бугарите. 

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/bugarite-luti-na-putin-pismenosta-vo-rusija-stignala-od-bugarija-a-ne-od

kaj bese taa, sklopotina... bugaristan,....? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing cheers lol!
..полецка бе кај и да е ќе се освестат дека се творевина од нужда на русите да стават нога овде, на пола пат до Константинопол, кој и би го зафатиле да не беа англо-француските курви и нивниот нож у грб..
и дека се мешавина на македонските, татарските, турските и циганските хора...
Кај и да е ќе легнат на брашно, а изгубивме цели два века заради нивното лижење на австриски газови... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Чет Мај 25 2017, 12:00

concrete напиша:
..полецка бе кај и да е ќе се освестат дека се творевина од нужда на русите да стават нога овде, на пола пат до Константинопол, кој и би го зафатиле да не беа англо-француските курви и нивниот нож у грб..
и дека се мешавина на македонските, татарските, турските и циганските хора...
Кај и да е ќе легнат на брашно, а изгубивме цели два века заради нивното лижење на австриски газови... Very Happy Very Happy Very Happy
И што добија од тоа .... две национални катастрофи ... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Пон Јун 05 2017, 14:25

Путинофобијата добива комични размери ... Twisted Evil Twisted Evil


 http://tocka.com.mk/vesti/234100/najnovo-rusko-spionsko-oruzje-ili-super-mok-na-putin-ovaa-snimka-od-ruskiot-pretsedatel-go-zapali-internetot

п.с. ... за „путинофобија“ ставам copyright Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Нед Сеп 03 2017, 15:19

Изгледа силно се затега сиџимот. Колку ќе има сила и вештина Путин е потполно непредвидливо, Трамп е дефинитивно мивка водена на сиџим од глобалистичките свињи. Освен ако нема некој трамповска заебанција во ракавот.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king Пон Окт 16 2017, 20:36

хихихи .... еден е Путин ...

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=135428
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 22 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 24 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот