ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 10:21

Аааааа, па многу сме биле бре јаки ние 

http://off.net.mk/links/nabrzinka/29533

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by king Пет Јан 30 2015, 10:26

чучулига напиша:Аааааа, па многу сме биле бре јаки ние 

http://off.net.mk/links/nabrzinka/29533

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Мораше така ...
... за да не се сетат власите ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 10:29

Ништо не мора кинг.

Веројатно ова можиме да го сметаме за официјален став на Владата по однос на тековната глобална геополитичка ситуација оти инаку нигде ги нема збор да кажат.

Еве, барем вака можиме да се сметаме за информирани.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by king Пет Јан 30 2015, 10:35

чучулига напиша:Ништо не мора кинг.

Веројатно ова можиме да го сметаме за официјален став на Владата по однос на тековната глобална геополитичка ситуација оти инаку нигде ги нема збор да кажат.

Еве, барем вака можиме да се сметаме за информирани.
Сакале неќеле мораме така ...
... стоиме пред вратите на НАТО и ЕУ .... и секое непотребно иритирање е контрапродуктивно ...

...ситуацијата е слична ко онаа кога ја бомбардираа Србија ... србите знаеја дека авиони доаѓаат и од кај нас ... но не се побунија на ниеден начин, знаеја дека сме немоќни по тоа прашање ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 10:37

Најсмешна работа во новава состојба (наводното сакање на Грција да истапи од ЕУ и НАТО) ми е прашањето: А оти па ние да сакаме да припаѓаме негде од кај шо Грција бега?

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 10:41

Zatoa sto se obezbeduvane od promena na granici i dobivame garant za bezbednost od kolektivnata odbraba i malce poodvrzani race za nekoi raboti
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 10:49

Го разбирам јас то Вол.

Ама, сепак ми е смешна ситуацијата.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by king Пет Јан 30 2015, 10:51

Мене ми е уште посмешно ..што и бугарија е таму ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 10:53

Имам прашање, 

дали оваа вест ја видел некој во, ај да ги наречам мејнстрим медиумите?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by concrete Пет Јан 30 2015, 16:40

чучулига напиша:Имам прашање, 

дали оваа вест ја видел некој во, ај да ги наречам мејнстрим медиумите?
..ти се надевам..не цицаш весла????? Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 16:58

concrete напиша:
чучулига напиша:Имам прашање, 

дали оваа вест ја видел некој во, ај да ги наречам мејнстрим медиумите?
..ти се надевам..не цицаш весла????? Wink
Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија 4622173
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 17:10

concrete напиша:..ти се надевам..не цицаш весла????? Wink
Цк.

Немам македонски телевизиски канали.

Ни весници не идат да ми носат.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 17:41

toa ne e dobro.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 17:43

Супер е, не се жалам, само еве понекогаш не сум доволно информирања за тековни случувања па испаѓам, кхм, наивна веројатно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 17:45

pa, i da si poturcena ke znaes koja si I sto si.
a toa sto ispagjas obiduvajki se da se prasi englez vo sekoj pogled I kaj treba I kaj ne treba...nema da go komentiram.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 17:50

Зошто мислиш дека се прам енглез?

Цела поента ми е дека Владата остава силен простор за шпекулации на поле надворешна политика и наместо јасно да завеми и го искажи својот став а и со то да ја образложи својата позиција остава впечаток дека баш то силно го одбегнува.

Ме интересира зошто?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 17:56

a od kade znaes , koga ne te interesiraat makedoski kanali i vesnici, posto neli , ti zivees vo vselenska kolonija na mesecinata, odnosno, nemas dovolno ni za stav da izgradis...?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 18:00

Имам свој став кој дефинитивно не се основа врз вести и известувања од националните медиуми.

Ме интересира националниот став т.е. како се известува по него во националните медиуми, а оти ова е форум за политика ми се гледа прикладно шо прашвам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 18:03

kako mozes da zavzemes stav a nemas dovolno jasna slika? a spored ona sto go napisa, i edvaj da imas slika..?  ama imas..stav?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 18:05

Супер слика имам, оти би немала?

Ги следам меѓународните медиуми без проблем, редовно и активно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 18:06

percepcijata i stavot ti e sa domasnite uslovi, a ti "bez problemi, redovno i aktivno" za ona sto ti se slucuva od drugata strana na bodlikavata zica- u komsii go gledas namesto so svoi oci - preku satellit?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 18:12

Да скратиме...

Врз основа на твоите пишења ми останва само да претпоставам дека ме замајаваш и дека:

- или не знајш како се известува јавноста по прашањето;
- или неќиш да ми кажиш?

Ако е нешто друго, изволте, баш ме интересира.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 18:19

so zadovolstvo:
ne se razdolzi nisto za da kratime.
vrz osnov na moite pissuvanja mozes da zaklucis..nesto..
zatoa sto direktno komunicira so mene

ama da zazemas stavovi i da diskutiras za komsiite, na primer, gledajki gi preku televizor vo koj signal ti nosi satelitski link, a do satelitot doagja signal od pickesimaterine kojznae kade- da zazemes stav za komsiite- vrz osnova na ona sto si go gledala preku 3d televizor, ama satelitski, namesto da go otvoris prozorot, bar so svoi oci da vidis..

da ne gledas domasni mediumi ( ne navleguvam -kakvi se) nitu vesnici , sebeizolirajki se vo samoproglasena nezavisna teritorija , no da analiziras, tvrdis, sudis i zgora- i stav da zazemas.. za domasnite raboti, koi ne sakas da gi vidis tuku sakas da vidis ona sto nekoj drug go gleda- ama kako nego mu cini..eh

e toa e toa..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by чучулига Пет Јан 30 2015, 18:26

Вол фала за одговорот.

Во моите постој погоре можиш да прочиташ дека ме интересира известувањето на македонската јавност за македонскиот официјален став на полето на меѓународна политика во тековниве геополитички случувања.

Би ценела одговор и на ова конкретно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by VOL Пет Јан 30 2015, 18:27

sekako deka ke dobies odgovor, koga ne sum te ispocituval.
samo mislam deka "preletuvas" preku mojov komentar, a mojava zabeleska e bitna.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија Empty Re: Македонија гласаше за одземање на правото на глас на Русија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот