ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

5 posters

Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by king Пон Јан 19 2015, 13:52

Овие пак за нас ....
...уште едно во низата .... бла,бла, бла......
...и се по старо ...
јужноциганија ...пак ќе ... Охи, името, јок


Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пратениците на Европскиот парламент во рамки на Комитетот за надорешни работи (АФЕТ), попладнево по првпат ќе расправаат за предлог-резолуцијата за Република Македонија во однос на последниот прогрес-извештај на Европската комисија. Како што јавува дописникот на МИА од Брисел, новиот известувач за Македонија, Словенецот Иво Вајгл, во неговото прво дело пред АФЕТ се очекува да претстави балансирана предлог-резолуција што ќе содржи поддршка на Европарламентот на шестата последователна препорака на Комисијата за отворање на пристапните преговори за нашата земја за членство во Европската унија.
За разлика од претходниот известувач Ричард Ховит, словенечкиот европратеник Вајгл се очекува во предлог-резолуцијата, што и самиот го најави при последната посета на Скопје, повеќепати и за суштински поводи (народ, јазик, нација, држава) да ја користи придавката македонски. Токму затоа, попладнево се очекува жестока дебата во рамки на Комитетот за надворешни работи на ЕП, каде грчките европратеници и ултра-националистот од партијата на Красимир Каракачанов од Бугарија, Ангел Џамбаски, се очекува да имаат многу замерки и амандмани.
Инаку, по денешното претставување на предлог-резолуцијата за Македонија, како и за останатите шест земји-кандидати и потенцијални кандидати за членство во ЕУ, европратениците во рамки на АФЕТ ќе можат да поднесуваат амандмани по писмен пат до 12:00 часот до 29-ти овој месец. На почетокот на февруари, Комитетот за надворешни работи на Европарламентот се очекува да ги усвои предлог-Резолуциите за Македонија и останатите земји, по што на седница на целиот состав (751 пратеник) на ЕП во Стразбур, европскиот законодавен дом на новиот состав на Европскито парламент се очекува и официјално да ги изгласа Резолуциите во однос на прогрес-извештаите на Еврокомисијата.
Овие резолуции на Европарламентот, кои исто како и извештаите на Комисијата минатите шест години содржеа предлози за почеток на пристапните преговори за членство на Македонија во Унијата, за жал, имаат само сила на политичка порака, но не и на извршно дело и се необврзувачки, како за ЕУ и нејзините земји-членки, така и за земјите на кои се однесуваат Резолуциите.

http://sitel.com.mk/predlog-rezolucijata-za-Makedonija-na-vajgl-pred-evropratenicite-vo-brisel
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by king Пет Фед 06 2015, 23:37

Бугаристанците и јужните цигани дуваат во иста тиква ...


Рекорд во ЕП

Грчките и бугарските пратеници поднесоа 296 амандмани на Предлог-резолуцијата за Македонија

http://vecer.mk/Makedonija/grchkite-i-bugarskite-pratenici-podnesoa-296-amandmani-na-predlog-rezolucijata-za
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by VOL Пет Фед 06 2015, 23:42

a sto ocekuvas od saka jad i bezimeni cigani..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by king Пет Фед 06 2015, 23:57

Остај јужните ... ама бе овие што се лупаат во гради дека  ни се најголеми пријатели ...
...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by VOL Саб Фед 07 2015, 00:05

a be. sto za niv. za zalenje se.
pogledni gi samo so sto se zanimavaat-patoloska potreba od vnimanie. "primetete ne, nie ve sakame, sakaj te ne i vie, ve mooolme..."
manijaci
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by concrete Вто Фед 24 2015, 09:11

хммммм..ова ми мириса на оној американскиот студеновоен филм..: русите доаѓаат!!
Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел 5659a07d-f4e1-43d8-9d15-4a8fa608c95f
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by king Вто Фед 24 2015, 10:20

Ха ...
Холивуд ... најголемата перална на мозоци ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by VOL Вто Фед 24 2015, 17:19

Koga "braca rusi" Ke dojdat, navistina, tesko deka Ke Ima statisti za vakvi scenarija Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by хан Ацо Вто Фед 24 2015, 17:39

"Бракьата" руси беа тука и порано-па створиа Санстефанска Бугария  Twisted Evil
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by concrete Вто Фед 24 2015, 17:49

хан Ацо напиша:"Бракьата" руси беа тука и порано-па створиа Санстефанска Бугария  Twisted Evil
...затоа ифрит љути заради својата глупа грешка и заебот...сега ќе ја поправат... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by VOL Вто Фед 24 2015, 17:58

A be cas se raduvate cas kvicite od rusite.
Poslednoto kvicenje traese peeset godini
i uste gazinjata vi kopaat na ruska cizma... A bogami i na mooda staljinova.
Sega Ke ve java malce "crnecki" obamin interracial ( africko mongolski mix, sam najdise vo mixov Smile)
A za taa ruska greska- vestacka tvorba sanstefanska sklopotina, raduvajse posto stotuku se najde na listat na celi na ruskite strateski nuklearni potencijali kako najbliska neprijatelska zemja Vo koja se stacionirani neprijatelski americkotatarski kombinirani sili.
E raduvaj se sega glup eden.
Raduvajte se sto decata Ke vi sluzat za hrana na rusite a amerite vi ja nudat teritorijata kako prva cel i zrtva .
Vaka glupi se ragjate od 1990 ili i pred toa ? Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by king Пон Мар 09 2015, 10:29

Еве го британското гомно ... и миленикот на соросоидите ..

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/hovit-gi-pravi-makedoncite-hobiti
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by VOL Пон Мар 09 2015, 10:36

Pecurki na zadnikot da mu porastat
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by concrete Сре Мар 11 2015, 17:09

Просто неверојатно кои џукели се педофиливе:
-Македонија е во голема криза и е во безислез....овие навистина си го бараат...сме немале време за губење ....јеботе благи бог која људска беда....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by VOL Сре Мар 11 2015, 17:14

koga najnesposobnite gi prakjaat ovde.. kako pod kazna.. znaes ona, dobies ogranicen vojnik u vod, odma go saljes da "rani kuceta i ne dira dugmeta" .. svinjac, kokosinjac, vojna ekonomija dzuboks i slicni stvari sto podaleku od se' sto raboti na struja, na pogon, i e poslozeno od cetka za ribanje.
isto i ovie: sekoja izdrkotina koja nema idnina po evropski vukojebini, go prakjaat ovde da eksperminetira. ama brzo-brzo se snaogja, se osokoluva , mu rastat perduvci ja i krilca, moze i nekoja moma-makedonka zapenjavena za evroamericki "vrednosti" da mu sitneme i taka gi praime lugje dostojni za pred ogledalo sam sa samim sobom da se divat.

i znaes kakvi se, ako ne mu mestis "picka" ke se naluti, ako en mu organiziras "svecen bal" ke te ogovara deka si primitivec, ako oseti kolku e glup- a trebalo da gi sarmiras celo vreme, ke te kodosi na gazdite.. i taka u krug.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by concrete Сре Мар 11 2015, 17:17

не заебаај...то све треба побити.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by VOL Сре Мар 11 2015, 17:23

ma jok.
naviknati sme.
gi ostavame da se osekjaat najgolemi fraeri pred domakji piconi, najumni pred domakji intelektualci, seznajkovci i so odgovor za se', najjaki, najbrzi, naj.. dzitkaci po krstoi sred zima, lideri u tocak-vozenje po Skopjinja, primeri za kultura em bonton so se balovi..


neka gi. koga ke im mine euforijata, nie pak ke sme si na istoto mesto, so istite problemi.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by concrete Сре Мар 11 2015, 17:33

VOL напиша:ma jok.
naviknati sme.
gi ostavame da se osekjaat najgolemi fraeri pred domakji piconi, najumni pred domakji intelektualci, seznajkovci i so odgovor za se', najjaki, najbrzi, naj.. dzitkaci po krstoi sred zima, lideri u tocak-vozenje po Skopjinja, primeri za kultura em bonton so se balovi..


neka gi. koga ke im mine euforijata, nie pak ke sme si na istoto mesto, so istite problemi.
....а кој курац тоа треба ние овде да им го обезбедуеме, ти личиме на  армија на спасот  или можеби азил за умоболни педофилистичари????
...трошат бе наше време и ресурси за курово здравје... Mad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by Centarec Сре Мар 11 2015, 17:47

грујо у брисел кај другарите од нато Smile се напраил на триипол на прашање за странски служби. незгодни прашања во незгодни средини.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by concrete Сре Мар 11 2015, 18:08

Centarec напиша:грујо у брисел кај другарите од нато Smile се напраил на триипол на прашање за странски служби. незгодни прашања во незгодни средини.
...како му успеало...??? свиркал  и глеал нагоре или низ пенџере??? Зар не ги прашал да го посоветуваат како да не го фатат овие сдсм-соросиве , како што нив најчесто им успева... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by king Чет Мар 12 2015, 00:21

ЕП по деветти пат побара отпочнување на пристапни преговори со Македонија


Што па овие џабе усвојуваат се и сешто кога никој не ги ебава ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by Centarec Чет Мар 12 2015, 09:17

нешто демек да се сработи. лапаат по 6-7 бона и едини проблем им е у кој паб да се искрцаат после работа.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел Empty Re: Предлог-резолуцијата за Македонија на Вајгл пред европратениците во Брисел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот