ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од светот

+12
Laba
reiter
OSA
YAS
Centarec
хан Ацо
Morski galeb
кнез
Arhimed
чучулига
punter ohrid
king
16 posters

Страна 3 of 32 Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 32  Next

Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by кнез Пет Окт 24 2014, 19:36

concrete напиша:
кнез напиша:Ќе направат се што е во нивна моќ,а имаат огромна моќ, која се повеќе се зголемува, да не убедат дека причините се последици а последиците се причини. Very Happyсекоја моќ , мој кнезу завршие едноставно и лесно во судар со парче олово во челична кошулка со аеродинамичен облик , на надзвучна брзина ... СЕКОЈА!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Very Happy Very Happy Море овие и со глогов колец и 24 часовна контрола 40 дена,да не се повампират. Very Happy

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Сре Окт 29 2014, 01:47

Тие таму горе ... во орбитата ... не ги дочекаа пакетчињата од дома ...An unmanned Antares rocket carrying supplies to the International Space Station exploded seconds after liftoff Tuesday evening in Wallops Island, VA. The damage is thought to be contained to the launch site, and so far no injuries are reported.
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Сре Окт 29 2014, 02:13

Нешто се случува со католичката црква ...

..пред некоја година ... Дарвин беше рехабилитиран а сега ова...

king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Сре Окт 29 2014, 02:17

Дими католичката црква ќе ги крштеваше и вонземјаните?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Сре Окт 29 2014, 02:19

чучулига напиша:Дими католичката црква ќе ги крштеваше и вонземјаните?

Па и тие се божји деца...
..створени според божјиот лик ... lol!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Сре Окт 29 2014, 02:29

Ехеееееј замисли колку поќе пари од крштевки. Не се наивни!

Има да цути бизнисот.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Сре Окт 29 2014, 19:06

Ако треба да вадиш костени од огин .... кого ќе повикаш ....
...се знае ... лошите онакви, такви ...Руси....


Експлодира американска карго ракета

Ракетата ја лансираше една од двете приватни компании со кои НАСА има договор; Русија успешно лансираше друга наместо неа.

http://mk.voanews.com/content/article/2500514.html

Што велесила ќе беше оваа америка ..кога нема спремна резервна ракета-носач ... на лагер ...
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Сре Окт 29 2014, 20:32

king2 напиша:Ако треба да вадиш костени од огин .... кого ќе повикаш ....
...се знае ... лошите онакви, такви ...Руси....


Експлодира американска карго ракета

Ракетата ја лансираше една од двете приватни компании со кои НАСА има договор; Русија успешно лансираше друга наместо неа.

http://mk.voanews.com/content/article/2500514.html

Што велесила ќе беше оваа америка ..кога нема спремна резервна ракета-носач ... на лагер ...
И оваа која експлодираш е копија на руска. X-cor има интересна историја, која сега нема да ја разглабаме , ама првиот помак према нешто кое после прерасна во моментов единствената американска алтернатива да лансира нешто у некаква орбита се случи кога ги купија залихите од магацин, една замашна количина за која онаа пијаницата Елцин им даде дозвола на серијата руски мотори  РП-1 од 1960 за Ангара, проект кој е запрен.
Вести од светот - Page 3 _RD180_945_zps0d7c78fa
Сега откако ги потрошија на основа на тој мотор ( течно гориво=кислород + керозин ) американциве праат свој...серија Мерлин...како ми се гледа со проблематичен успех. Но тоа ти е .., ракетен мотор принципиелно е едноставен , ама неверојатно комплициран за да го направиш таков да од 10000 лансирања 9998 одработи без да експлодира... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by кнез Чет Ное 06 2014, 11:10


кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо Пон Ное 17 2014, 19:24

Романците избраа етнички Германец за претседател на Романиjа!!!!
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Centarec Пон Ное 17 2014, 19:27

алал нека им е. ние уште со егејци се ебаваме.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо Пон Ное 17 2014, 22:43

Centarec напиша:алал нека им е. ние уште со егејци се ебаваме.
Вашиот премиер егеец,нашиот претседател егеец-нема спас од нив Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by YAS Пон Ное 17 2014, 23:16

хан Ацо напиша:

Вашиот премиер егеец,нашиот претседател егеец-нема спас од нив Very Happy
Вашиот бре медал доби од грците.Поради заслугите за попречување на влезот на Македонија во ЕУ.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Centarec Вто Ное 18 2014, 00:31

егеец е новиот влав.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо Вто Ное 18 2014, 17:07

YAS напиша:
хан Ацо напиша:

Вашиот премиер егеец,нашиот претседател егеец-нема спас од нив Very Happy
Вашиот бре медал доби од грците.Поради заслугите за попречување на влезот на Македонија во ЕУ.
Грция нема потреба од союзник во Бугария за спречуванье на влезот на МК во ЕУ,вашиот егеец со антиквизацията доволно им врши работа на Грците.Може и за него да има медал Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by YAS Вто Ное 18 2014, 23:38

Е можеби, ама засега Росен убедливо е прв на листата грчки платеници.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by OSA Вто Ное 18 2014, 23:50

YAS напиша:
хан Ацо напиша:

Вашиот премиер егеец,нашиот претседател егеец-нема спас од нив Very Happy
Вашиот бре медал доби од грците.Поради заслугите за попречување на влезот на Македонија во ЕУ.
sega pa i "PU sram da vi e ke im praime na bugarite ",i oni ne poprecuvale za vlez u EU ...koj da vleze ?  nie ?
nema shansa vakva BAGRA koj saka ?  ...a i bogami site bea ednoglasni :da se reshi imeto !!!...a vidi ovie od vlasta   razbrale deka  kletite grchishta i prokletite bugari   NI GO POPRECHUVALE    VLEZOT !!??..
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Вто Ное 18 2014, 23:57

...ретко некаде , повеќе накај никаде.., не сум слушнал некој толку да си ја БАГРОСУЕ  државата...кај да се свртиш се некој нешто закера, а да се погледнат у огледало од одма ќе сватат зошто за кур не ни ја бива  државата.....
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by YAS Сре Ное 19 2014, 00:14

OSA напиша:

sega pa i "PU sram da vi e ke im praime na bugarite ",i oni ne poprecuvale za vlez u EU ...koj da vleze ?  nie ?
nema shansa vakva BAGRA koj saka ?  ...a i bogami site bea ednoglasni :da se reshi imeto !!!...a vidi ovie od vlasta   razbrale deka  kletite grchishta i prokletite bugari   NI GO POPRECHUVALE    VLEZOT !!??..
Е па ако не сакаат да им правиме ,,ПУ" нека престанат со обидите за бугаризација на Македонија и Македонците.И да не се прават недоветни во однос на ОМО Илинден.Стопати судот во Стразбур  ја осуди Бугарија за кршење на правата на македонското малцинство.И најважно од се ,нека престанат да се солидаризираат со грците и да го условуваат влезот на Македонија во НАТО и ЕУ.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by YAS Сре Ное 19 2014, 00:16

concrete напиша:...ретко некаде , повеќе накај никаде.., не сум слушнал некој толку да си ја БАГРОСУЕ  државата...кај да се свртиш се некој нешто закера, а да се погледнат у огледало од одма ќе сватат зошто за кур не ни ја бива  државата.....
Мислиш дека Грујо и компанија досега не се погледнале во огледало?И затоа не им е јасно дека поради нивното криминално владеење  за кур не ни ја бива  државата.....

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by OSA Сре Ное 19 2014, 00:25

YAS напиша:
concrete напиша:...ретко некаде , повеќе накај никаде.., не сум слушнал некој толку да си ја БАГРОСУЕ  државата...кај да се свртиш се некој нешто закера, а да се погледнат у огледало од одма ќе сватат зошто за кур не ни ја бива  државата.....
Мислиш дека Грујо и компанија досега не се погледнале во огледало?И затоа не им е јасно дека поради нивното криминално владеење  за кур не ни ја бива  државата.....
poln pogodok ..
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Сре Ное 19 2014, 00:32

YAS напиша:
concrete напиша:...ретко некаде , повеќе накај никаде.., не сум слушнал некој толку да си ја БАГРОСУЕ  државата...кај да се свртиш се некој нешто закера, а да се погледнат у огледало од одма ќе сватат зошто за кур не ни ја бива  државата.....
Мислиш дека Грујо и компанија досега не се погледнале во огледало?И затоа не им е јасно дека поради нивното криминално владеење  за кур не ни ја бива  државата.....
...ако због грујо и компанија и нивното криминално владеење не ни ја бива државата тогаш је нешто труло у тој држави данској. Ти гарантирам дека ни 50 , а камо ли 100 дена не би опстанале тие у трула Данска, а пак тамошната данска влада би фатила уџум за недела дена од Македонија....
..затоа остај ти дал грујо се гледа или не у огледало , земи сепак ти погледни се дискретно и подразмисли...
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Сре Ное 19 2014, 00:33

OSA напиша:
YAS напиша:
concrete напиша:...ретко некаде , повеќе накај никаде.., не сум слушнал некој толку да си ја БАГРОСУЕ  државата...кај да се свртиш се некој нешто закера, а да се погледнат у огледало од одма ќе сватат зошто за кур не ни ја бива  државата.....
Мислиш дека Грујо и компанија досега не се погледнале во огледало?И затоа не им е јасно дека поради нивното криминално владеење  за кур не ни ја бива  државата.....
poln pogodok ..
од 5 метра квадрат 3 на 3 метра не може да погоди , а не па ПУН ПОГОДАК.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by YAS Сре Ное 19 2014, 00:40

concrete напиша:

...ако због грујо и компанија и нивното криминално владеење не ни ја бива државата тогаш је нешто труло у тој држави данској. Ти гарантирам дека ни 50 , а камо ли 100 дена не би опстанале тие у трула Данска, а пак тамошната данска влада би фатила уџум за недела дена од Македонија....
..затоа остај ти дал грујо се гледа или не у огледало , земи сепак ти погледни се дискретно и подразмисли...
Рекла казала приказни.Аргументи ни за лек.Остај што македонија не е Данска.Можеш  да престанеш да релативизираш.Инаку јас слободно можам да се погледнам во огледало.Клептоманиве не се дојдени на власт со мој глас.Можеш ли ти да кажеш дека со чиста совест гласаш за Грујо?И со чиста совест да се погледнеш во огледало?

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by YAS Сре Ное 19 2014, 00:42

concrete напиша:

од 5 метра квадрат 3 на 3 метра не може да погоди , а не па ПУН ПОГОДАК.... Very Happy Very Happy Very Happy
Ама затоа можам да погодам у срж на проблемот. Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 3 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 32 Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 32  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот