ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од светот

+12
Laba
reiter
OSA
YAS
Centarec
хан Ацо
Morski galeb
кнез
Arhimed
чучулига
punter ohrid
king
16 posters

Страна 17 of 32 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 32  Next

Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо Вто Апр 28 2015, 17:16

king напиша:Не бе ... од кај па сега омраза ...
... само вистината ја кажуваме ....
Е па и гркот ви я кажува вистината Smile
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Вто Апр 28 2015, 17:26

хан Ацо напиша:
king напиша:Не бе ... од кај па сега омраза ...
... само вистината ја кажуваме ....
Е па и гркот ви я кажува вистината Smile
..кој грк било кога во историјата КАЖАЛ ВИСТИНА???  Тие штом зинат лажат и пробаат да те ограбат... 
А како им го имаат начукано до заби на бугарите и тие сега од високо грло грчка песна пејат....Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Вто Апр 28 2015, 17:27

хан Ацо напиша:
king напиша:Не бе ... од кај па сега омраза ...
... само вистината ја кажуваме ....
Е па и гркот ви я кажува вистината Smile
кој грк бе ...
такви не постојат ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо Вто Апр 28 2015, 17:36

Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Вто Апр 28 2015, 18:11

Поинаква страна на немирите во Балтимор

тој ќе се праел страшен нинџа... му покажа мајка му фино лепо!http://www.kurir.rs/planeta/video-ti-ces-meni-da-demonstriras-umlatila-sina-kao-vola-pa-ga-za-uvo-odvela-kuci-clanak-1761005
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Вто Апр 28 2015, 19:33

чучулига напиша:Поинаква страна на немирите во Балтимор

тој ќе се праел страшен нинџа... му покажа мајка му фино лепо!http://www.kurir.rs/planeta/video-ti-ces-meni-da-demonstriras-umlatila-sina-kao-vola-pa-ga-za-uvo-odvela-kuci-clanak-1761005
.....имаш црна полусестра????!!!, види го ти него..Господин Татко кој мангуп бил на времето Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Вто Апр 28 2015, 19:49

Laughing Laughing Laughing 

Остај го чоекот да почива во мир...

Мислам нема шанси то да е дејание на татко ми иако гледам логика оти го прозиваш Laughing Laughing Laughing

Ко бев тинејџерка, мене и на сестра ми ни рече:" ќе дојди време да бирате партнер (ние двете се искикотивме) се накашла , партнер, другар (овде ептен му бидна незгодно), најбитно е вие да сте среќни, а мене ми е битно да е бел и да се крсти... дали на лево или на десно не е толку важно".

Ептен, премногу ми фали.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Вто Апр 28 2015, 19:49

Во Балтимор е воведена вонредна состојба, националната гарда е мобилизирана и наоружана со боева муниција ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Вто Апр 28 2015, 21:34

хан Ацо напиша:Laughing
Што се кезиш ....
...ве излетаа да го сопрете Јужен тек .... а сега ќе поминува низ јужноциганија ... и низ Македонија ...
... до јаја, до јаја ... ко што би рекол  сега еден виртуелно мртов ник ...

...и понатаму да се истрчувате со гол гс напред ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Вто Апр 28 2015, 22:21

Да не заборам... Кина и Јапонија се напнати ептен ради УСА...

никако не можам да дошикам од кај му до толку на јуесенеј да се распростира на толку фронтој.... нивна работа на крајот на краиштата

http://www.reuters.com/article/2015/04/28/us-usa-japan-idUSKBN0NJ09520150428
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Вто Апр 28 2015, 22:25

Типично однесување на империја која умира ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Вто Апр 28 2015, 22:33

Остај то... која му е логиката?

Ќе ја спукат со Русија и Кина во исто време надевајќи се дека Израел ќе испука кон се' останато?

Маната работа.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Вто Апр 28 2015, 22:55

чучулига напиша:Остај то... која му е логиката?

Ќе ја спукат со Русија и Кина во исто време надевајќи се дека Израел ќе испука кон се' останато?

Маната работа.
..ти рече Кинг-от.., империјата се руши.., у таква состојба.... тогаш обично многу прдат и се наоколу смрди... Wink  Но природата се тоа бргу рециклира...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Вто Апр 28 2015, 22:57

Ако така навистина мислиш, ти немаш право никогаш поќе да ме наречиш наивна.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by VOL Вто Апр 28 2015, 23:00

plemeto da im se sotre in niv i na nivnite orospii poltronski sto go rovarat svetov..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Сре Апр 29 2015, 16:51

Господе Боже, киниса светот...

http://www.kurir.rs/planeta/18-uznemirujuci-video-babica-iz-pakla-pretukla-bebu-od-4-dana-malena-u-kriticnom-stanju-clanak-1763597

какво судење, ова не треба ни секунда поќе да диши...

Господе Боже...
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Чет Апр 30 2015, 10:48

Хамфу парада Балтимор...
https://vine.co/v/e7BDj6EpuOJ
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо Чет Апр 30 2015, 11:09

чучулига напиша:Господе Боже, киниса светот...

http://www.kurir.rs/planeta/18-uznemirujuci-video-babica-iz-pakla-pretukla-bebu-od-4-dana-malena-u-kriticnom-stanju-clanak-1763597

какво судење, ова не треба ни секунда поќе да диши...

Господе Боже...
Татарска работа Mad
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Чет Апр 30 2015, 13:33

Виетнамците го одбележуваат Денот на ослободувањето

Со воена парада во Хо Ши Мин, Виетнам одбележува 40 години од крајот на војната што се водеше во оваа земја. Огромнен број луѓе ги исполнија улиците на Хошимин, за да ја набљудуваат воената парада со учество на 6 илјади војници и дајао прослават 40-годишнината од крајот на војната со САД и обединување на Виетнам, пренесоа агенциите. На 30 април Виетнамците го одбележуваат Денот на обединувањето, исто така наречен Ден на ослободувањето. На тој датум во 1975 година во тогашниот главен град на Јужен Виетнам, Сајгон комунистичките трупи од Северен Виетнам го зазедоа градот и извојуваа победа над војската на САД. Во војната загинаа три милиони виетнамци и над 58 илјади американски војници. По војната северен и јужен Виетнам се обединија, а во земјата и денес владее комунистички режим.

http://telma.com.mk/vesti/vietnamcite-go-odbelezhuvaat-denot-na-osloboduvanjeto
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by VOL Чет Апр 30 2015, 22:18

ŽELI DA ŽIVI 200 GODINA: Milijarderu Rokfeleru (99) šesti put presađeno novo srce!

http://www.kurir.rs/planeta/zeli-da-zivi-200-godina-milijarderu-rokfeleru-99-sesti-put-presadeno-novo-srce-clanak-1764889
Вести од светот - Page 17 Dejvid-rokfeler-foto-printscreen-yt-1430391142-651509
da ti ebam vampirot amerikenjski da ti ebam, naredniot pat neka mu zasijat penis mesto usta-ama navnatre.. ebati izvitoperenite stoka posrana..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Чет Апр 30 2015, 22:30

..добро бе сабајле негде прочитав дека му трансплантирале 6 срце...у последни 20 години....јеботе благи бог и слатки римски папа..па вампири бе стварно постоеле....овој го сликаат само ан-фас и само фаца , на профил би се видело дека зад него иде возило за реанимација , а тој е со дебела цевка со 5 црева за флуиди и гасови во неа..врзан за него...., ко оние класичните гњурци за компресорот.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by VOL Пет Мај 01 2015, 07:32

Вести од светот - Page 17 T_1.maj
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо Пет Мај 01 2015, 11:22

Овой не е американец,току е евреин.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Пет Мај 01 2015, 15:36

хан Ацо напиша:Овой не е американец,току е евреин.
...не е ни евреин, туку е хазар Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by VOL Пет Мај 01 2015, 15:38

ajdee...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 17 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 32 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 32  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот