ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фири и неговото сфаќање на светот

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 20:43

Па ако така продолжиш нема да те интересира и политиката надвор од Битола и потоа само во твоjата кука и накраj ке се интересираш само од себе Smile Jaс се интересирам од политиката насекаде ама знам само бугарски и расипан македонски инаку само на кинески форуми да би седел Smile Тие кинеските со тие остри цицки и миловидни лица мореееееееееее сокол пиееееее вода на Вардаааарооооооооо
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by VOL Сре Фед 18 2015, 20:45

nema bugarski jazik.ne postoi takov.
toa e rasipan jazik. makedonsiot jazik ne e .
vie, nemate jazik. tuku samo ste pozajmile slovenska varijanta.

bugaristanci ne mozat da se zanimavaat so politika. politikata e izmislena 5 veka podocna, za niv. sekogas.

Zaev moze da im bide prajmier. neka si go vikaat- Bic Bozji.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by concrete Сре Фед 18 2015, 20:57

...Фири  не ми е познато.., кој го измислил бугарскиот јазик на кој зборуваш???...кои наречја на Македонскиот се земени за негова основа...???
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 20:59

Не ми го признавата jазикот? Ке плачам Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by VOL Сре Фед 18 2015, 21:00

a be placel, kvicel, smeel...
.. nie voopsto ne se interesirame za tvojot pozajmen dijalekt. ti i tvoite ste opsednati. ama nas Makedoncite.. ednostavno.. ne ste ni interesni.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 21:01

Не ми го признавате идентитетот? Ревем веке Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 21:02

Нагорни Карабах не признавал Армениjа Smile)))))))) Мака Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by VOL Сре Фед 18 2015, 21:11

more lingur. gleas deka nikoj ne se interesira za vas "armenicite" sto tuku kvicis za vnimanie.
odi vo Igenea, daj primerok, i koga ke dojde sluzbenikot posle pola saat vadi jazenceto okolu vrat  i preku prozor- da ne vidis sto kazuva dijagramot....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 21:13

Како бе ти толку внимание ми обракjаш макар и во негативна смисла но тоа е оти нe  cи изкомплексиран коj   неосознаено нешто како автоагресиJа Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by concrete Сре Фед 18 2015, 21:33

Фири напиша:Нагорни Карабах не признавал Армениjа Smile)))))))) Мака Smile
Фино те прашав кои Македонски дијалекти се земени за кодифицирање на  официјалниот јазик на Бугарската држава  направена од Русите??
Имаш ли исто така информации каде се се барале и кој се е понуден и кои личности биле во игра за да бидат бугарски монарх???
Имаш ли , очигледно како добар познавач на работите било каква идеа зошто сите како попарени бегаат и се праат наудрени ..т.е. ми нисмо одавде, кога се спомнат поимите Македонска Држава , Македонски народ , Македонска историја??? Зошто Грците и Бугарите посебно , а Србите и Шипатарите подзаскриено т.е. под фереџе.., добиваат гнојави мозолчиња штом некој каже Македонија , Македонски...посебно, ако е европеец или не дај боже американец???
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by concrete Сре Фед 18 2015, 21:38

Може знаеш , море  секако знаеш..., ти си умно дете,... кој го кодифицирал модерниот бугарски јазик????
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by VOL Сре Фед 18 2015, 21:40

a be toj uste ne znae zosto doma majkamu i tatko mu ne mu kazuvaat kako se vikale pra-babamu i pra-dedomu... a za jazikot, kjuti, ne otvaraj ljuti rani.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 21:45

Цигла ти си бетон и знаеш се ,нели подигнал крак коньот па жабата и она Wink
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by concrete Сре Фед 18 2015, 21:46

VOL напиша:a be toj uste ne znae zosto doma majkamu i tatko mu ne mu kazuvaat kako se vikale pra-babamu i pra-dedomu... a za jazikot, kjuti, ne otvaraj ljuti rani.
Немогуќе бе , тој мора да знае кој се биле на Марица кога европските велможи се праеле наудрени како секогаш... како и сега..., а не па таква лична работа како името и потеклото на дедовците и бабите....Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by concrete Сре Фед 18 2015, 21:47

Фири напиша:Цигла ти си бетон и знаеш се ,нели подигнал крак коньот па жабата и она Wink
не незнам, стварно незнам кој е тука жабата , а кој коњот...во твојата басна Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 21:47

Па дедовците и бабите не се преименувани на -oв шо да ги прашам? Smile  Дедо одел каj вас на гурбет, cлyгувал неколку србомани па си дошол Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 21:51

Smile Моjот дедо лизал  на србите "Втори бе не други говедо со говедо" кога нели ги учел да миршируват.  Моjтe  дедовци лизале на србите. Ова е разликата помегjу нас Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by VOL Сре Фед 18 2015, 21:55

koj i da e- toj  i dvete noze gi kreva ocigledno..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by concrete Сре Фед 18 2015, 21:55

Фири напиша:Па дедовците и бабите не се преименувани на ик шо да ги прашам? Smile  Дедо одел каj вас на гурбет со пушка, опукал неколку србомани па си дошол Smile
...хммм јас мислев дека сепак не си шуплива лејка , ама изгледа ти си бил и дупната , па низ неа само ветре дува.... Very Happy Very Happy
...бркај работа..
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 22:04

Сеа се спремам за заедничката седница мегjу бугарската и српската влада Smile Вечерва ке гледам неколку српски филмови по националните ни канали,а потоа ке гледам звездите на Алфа опа на Пинк Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by VOL Сре Фед 18 2015, 22:05

c c c c.. znaev deka si srboljub.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by concrete Сре Фед 18 2015, 22:12

VOL напиша:c c c c.. znaev deka si srboljub.
..отќуте ко татарска невеста под зар... , кога го прашав кој се бил покнет за монарх на новокомпонираната бугарска држава од страна на русите.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Сре Фед 18 2015, 22:20. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири Сре Фед 18 2015, 22:15

Леле циглата бил старокомпониран Smile На нема и 20 години и сеа пак србизиран до коска Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by king Сре Фед 18 2015, 22:23

Aјде Фири ....  испиј си го топлото млекце и оди на нанкање ...

... а  аааа .. еве ти и еден цртан филм за пред легнување

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by concrete Сре Фед 18 2015, 22:28

Фири напиша:Леле циглата бил старокомпониран Smile На нема и 20 години и сеа пак србизиран до коска Smile
...полецка бе , кому пишувале фермани видените б'лграски големци да го канат да ги земе под својот скут...откако Рускиот Цар потрошил 200.000 козаци за да ги заебе турците , ама заради познатите причини не му успеало, па се задоволил со дај-што дадеш...т.е. бугарска држава...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Фири и неговото сфаќање на светот Empty Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот