ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од светот

+12
Laba
reiter
OSA
YAS
Centarec
хан Ацо
Morski galeb
кнез
Arhimed
чучулига
punter ohrid
king
16 posters

Страна 2 of 32 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next

Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Пет Сеп 05 2014, 09:07

И тоа е Америка ...

Државата газда и на природата

Американец пред суд зашто собира дождовница на свој имот

http://dnevnik.mk/?ItemID=3F625D378C67EA48869F5D7CADBA8E53

king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Чет Сеп 25 2014, 15:01

Треба да ги разбереш King, треба да им влезеш у положение. Во темните, смрзнати северни ноќи, затрупни со по три метра снег , свашта им паѓа на памет Very Happy Very Happy Very Happy
Не е тоа ко овде:топло,светло сончево...седиш и кафе на тротоар , а пред тебе се шеткат се убавици кои без ретуш одма можат на насловна страна на Вог.
И секоја наредна година реколтата е поубава и поубава.
Што мислиш од туку-така суратите таму масовно им се ко извадени од каталог на Квазимодо????
Остај тоа што ни шиткаат на филм и слика, оди види таму секојдневна локална понуда Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Arhimed Чет Сеп 25 2014, 18:52

Ме потсети ова на еден напис во Шпигел:
Pedophile Alliance: An Uncomfortable Past for Gay Rights

The interview in "Rosa Flieder" was not a one-off lapse. On the contrary -- in the 1970s and 80s, numerous gay-oriented magazines brazenly promoted sex with children, even running pictures of naked boys. The magazine "Don" presented five sympathetic reports on the experiences of pedophilic men. The headline read, "We're not child rapists!"

Да се прашувам јас, би вовел посебни казни за силувачи кои вршат инвазија врз анален отвор. Посебно казна за повреда на полов орган, посебно за дигестивен тракт (црева и анален отвор).

За потсетување, силуваната студентка во ЊуДелхи - http://www.independent.co.uk/news/world/asia/delhi-bus-gangrape-trial-four-men-face-death-penalty-8805928.html - почина од стомачни повреди, бидејќи манијаците и пикале разни предмети во анален отвор, мораа цревата да и ги извадат во Сингапур.

Во Македонија скоро имаше случај на силување на малолетник во дом. Треба две казни, полов напад (напаѓачите употрбиле полов орган) и инвазија врз анален отвор.
Плус казни за оние кои го заташкуваа случајот.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Чет Сеп 25 2014, 20:41

Архимеде , педерите и педофилистичарите владеат со светот , а се дрзнеш да им реметиш мир и уживање, одма гракнуат од највисокото место во светот и те прават некултурна, диктаторска, неподобна и некооперативна џукела... додека трепнеш.
Реално гледано треба да се осудат .. и веднаш  по судењето да се егзекутираат...,ама ајде пробај Cool
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by чучулига Пет Сеп 26 2014, 21:55

concrete напиша:Архимеде , педерите и педофилистичарите владеат со светот , а се дрзнеш да им реметиш мир и уживање, одма гракнуат од највисокото место во светот и те прават некултурна, диктаторска, неподобна и некооперативна џукела... додека трепнеш.
Реално гледано треба да се осудат .. и веднаш  по судењето да се егзекутираат...,ама ајде пробај Cool

A ова е за алармантното ширење на ХИВот во Македонија преку МажСоМаж контакт???

Глупи едни, никој не ги научил во 21 век за користење кондом изгледа.

Пу јзк скрка една педерска!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Arhimed Саб Сеп 27 2014, 02:33

чучулига напиша:
concrete напиша:Архимеде , педерите и педофилистичарите владеат со светот , а се дрзнеш да им реметиш мир и уживање, одма гракнуат од највисокото место во светот и те прават некултурна, диктаторска, неподобна и некооперативна џукела... додека трепнеш.
Реално гледано треба да се осудат .. и веднаш  по судењето да се егзекутираат...,ама ајде пробај Cool

A ова е за алармантното ширење на ХИВот во Македонија преку МажСоМаж контакт???

Глупи едни, никој не ги научил во 21 век за користење кондом изгледа.

Пу јзк скрка една педерска!!!
Кондомите за однос маж со маж се подебели.
Не можам да кажам анален секс, затоа што тоа по мене е оксиморон. Аналниот отвор не е полов орган.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Arhimed Саб Сеп 27 2014, 03:40

И македонски државјани меѓу уапсените од Европол
Во најмасовната координирана акција што некогаш била организирана во Европа против организираниот криминал во која беа уапсени над илјада лица, членови на разни мафијашки групи, најмалку сто се Албанци, јавуваат албанските медиуми.

Повикувајќи се на Европол, тие наведуваат дека во операцијата „Архимед“ уапсените Албанци се главно од Македонија и од Косово.
Пак проблем со името?!

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Саб Сеп 27 2014, 08:49

Arhimed напиша: И македонски државјани меѓу уапсените од Европол
Во најмасовната координирана акција што некогаш била организирана во Европа против организираниот криминал во која беа уапсени над илјада лица, членови на разни мафијашки групи, најмалку сто се Албанци, јавуваат албанските медиуми.  

Повикувајќи се на Европол, тие наведуваат дека во операцијата „Архимед“ уапсените Албанци се главно од Македонија и од Косово.
Пак проблем со името?!

...не.., проблем со трансатланските и EU педофилистичарите кои во Македонија и Србија ги устоличија шиптарите како свети крави...и им протнаа низ уши дека се недопирливи Very Happy ..па сега жарат и палат кај ќе стигнат.

Вчера се возам кај битпазар накај саем , гледам десно школо Конгреси е Манастирит ,демек македонски превод на името на школото, не ми е јасно како тоа може да биде на кирилица напишано нешто што преведено на Македонски е  Битолски Конгрес.
Незнам зошто тогаш не се инсистира сите топоними да бидат само напишани на албанска латиница, онаа што им ја скоцкаа власите од Битола,  а не да читаме наоколу непознати ребуси???
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Чет Окт 02 2014, 10:40

При експлозија во фабрика во бугарското село Горни Лом загинаа 15 луѓе

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=82998#.VC0PP394DTc
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Чет Окт 02 2014, 14:30

king2 напиша:При експлозија во фабрика во бугарското село Горни Лом загинаа 15 луѓе

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=82998#.VC0PP394DTc

Bulgaria explosives factory blast leaves 15 missing


As many as 15 people are feared dead after a blast devastated an explosives factory north of the Bulgarian capital, Sofia.
"There are no signs of life at the site of the explosion," civil defence force head Nikolay Nikolov said.
Three women employees who had been near the factory at Gorni Lom at the time were hurt and treated in hospital.
Rescue workers say they are unable to enter the site until Thursday evening because of the risk of further blasts.
However, interior ministry officials visited the factory overnight, defying orders, and said they found no survivors.
The explosion took place at around 17:00 (14:00 GMT) on Wednesday and a big secondary blast was reported at 21:45.
The factory, some 120km (75 miles) north of Sofia, destroys stockpiles of obsolete munitions for the Bulgarian army and Dnes daily newspaper quoted an expert saying it had been handling explosives from Greece.
The cause of the blast is unclear but reports say 10 tonnes of highly explosive chemicals were being stored at the plant.
Drones are due to fly over the area and the government has decided to send a team equipped with armoured cars on to the site, local media report, although there is no indication when that will take place.
"The factory has been reduced to ashes," an interior ministry spokesman said.
There were explosions at the factory in 2007 and 2010, in which several people were hurt. Two units of the plant were flattened in the 2010 blast.
Тоа ти е Кинг кога приватник на основа на упатствата на Богот Профит и божицата Дрчност се бави со работи кои не се за заебанција. Но вакви GnbH не можат да постојат без партнерство со мноооогу високи функционери , у војска, влада и посебно во полиција... Smile
Примети ли дека по експлозијата во приватното  погонче над Усје веќе не се збори ништо...Smile  , а три човека у судни маки отидоа богу на виџење во услови на работа  кои можат да се наречат  пиљарски. Cool
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Arhimed Чет Окт 02 2014, 23:49

concrete напиша:Тоа ти е Кинг кога приватник на основа на упатствата на Богот Профит и божицата Дрчност се бави со работи кои не се за заебанција. Но вакви GnbH  не можат да постојат без партнерство со мноооогу високи функционери , у војска, влада и посебно во полиција... Smile
Примети ли дека по експлозијата во приватното  погонче над Усје веќе не се збори ништо...Smile  , а три човека у судни маки отидоа богу на виџење во услови на работа  кои можат да се наречат  пиљарски. Cool
Барав Ицемак Сопиште судење, ама ништо не ми се изгугла. Само кривична пријава против сопственикот (а не го именуваа, презумција на голема ѕверка)

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by кнез Пет Окт 03 2014, 07:51

https://www.youtube.com/watch?v=9rc7yo7TrRo#t=756
Ја постирав и на Воденица ,сакам да ја постирам и тука за да се слушне говорот кој е неверојатно прецизен и кажан пред 14 години.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Morski galeb Пон Окт 13 2014, 13:16

http://www.jewsnews.co.il/2013/08/25/cnn-exposed-emmy-winning-former-cnn-journalist-blows-the-whistle-cnn-is-paid-by-foreign-and-domestic-government-agencies-for-specific-content/

Вести од светот - Page 2 Amberlyn_460

(THE CONSERVATIVE TREEHOUSE) — [...] CNN is paid by the US government for reporting on some events, and not reporting on others.  The Obama Administration pays CNN for content control.
Let that sink in.
Additionally CNN and CNN International are also paid by foreign governments to avoid stories that are damaging, and construct narratives that show them in a better, albeit false, light.
Amber Lyon is a three-time Emmy winning investigative journalist and photographer. She accuses CNN of being “fake news.”
Back in March 2011, CNN sent a four person team to Bahrain to cover the Arab Spring. Once there, the crew was the subject of extreme intimidation amongst other things, but they were able to record some fantastic footage. As Glenn Greenwald of the UK’s Guardian writes in his blockbuster article from September 4th 2012:
“In the segment, Lyon interviewed activists as they explicitly described their torture at the hands of government forces, while family members recounted their relatives’ abrupt disappearances. She spoke with government officials justifying the imprisonment of activists. And the segment featured harrowing video footage of regime forces shooting unarmed demonstrators, along with the mass arrests of peaceful protesters. In sum, the early 2011 CNN segment on Bahrain presented one of the starkest reports to date of the brutal repression embraced by the US-backed regime.
Despite these accolades, and despite the dangers their own journalists and their sources endured to produce it, CNN International (CNNi) never broadcast the documentary. Even in the face of numerous inquiries and complaints from their own employees inside CNN, it continued to refuse to broadcast the program or even provide any explanation for the decision. To date, this documentary has never aired on CNNi.
Having just returned from Bahrain, Lyon says she “saw first-hand that these regime claims were lies, and I couldn’t believe CNN was making me put what I knew to be government lies into my reporting.”
Here is a segment of the Bahrain report that Amber Lyon and her team put together.  CNNi refused to allow it to air because the Bahrain Government had paid them not to show it.
When Amber Lyon recognized the extent of the reasoning, she challenged CNN. CNN told her to be quiet, and began to view her as a risk.   She knew, and found out, too much.
Amber is now trying to tell the story, the real story, of what is going on behind the closed doors of US Media entities. Amber has created her own website, and additionally as noted in the Guardian Article she is trying to share the truth of the deceptions.
What Amber Lyon describes is exactly the reason why CNN never aired the Nick Robertson interview with Muhammed Al Zawahiri in Egypt.
Amber recently did a web interview with Alex Jones on InfoWars.   Generally the TreeHouse does not appreciate Alex Jones.  He is wound up tighter than piano wire, and unfortunately much of his truth is diminished because of the hype he places upon it.
Alex Jones is easy to disregard as a “conspiracy theorist”, not because of what he says, but because of how he says it. Everything is desperate and dangerous with him.
That said, the words and explanations of Ms. Lyon in the discussion/interview are poignant and vastly informative.   So I share the video with you so you can hear from Amber herself exactly what is being described and articulated.
It is critical to listen to what she says, not just about Bahrain but also about what the Obama administration is specifically doing.    Just try to overlook the Alex Jones-ism, and focus on what Amber Lyon is sharing.

Morski galeb

Posts : 120
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Сре Окт 15 2014, 00:26

На некој му докурчи од ЕУ

Евроскептиците кренаа глас

Бепе Грило подготвува референдум за излез на Италија од ЕУ

http://dnevnik.mk/?ItemID=A677DE7FCD296C4CA5BC1EE32F25699E
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Сре Окт 15 2014, 22:28

На Русија не и е доволен Крим, сака да ја анексира и Абхазија?

Грузија ја предупреди Москва да не размислува за анексија на грузиската сепаратистичка република Абхазија, откако рускиот парламент поднесе план за засилување на врската помеѓу Абхазија и Русија.

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=51212

Грузија ја предупреди Москва ...... а ха хааааа .....
..изглеа малку им беше едно пердашење....
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by кнез Чет Окт 16 2014, 10:25

Еве што заостанатата Русија развива http://fakti.org/oruzje/ruski-kalibar/glavna-meta-kalibara-nece-biti-evropski-gradovi-vec-idzisi-i-americka-pro-u-evropiа.
Во нашево колективно лудило има многу наши "фаци" кој кога ќе им спомнеш Русија веднаш одговараат каде ќе одиме со нив тие се заостанати.
Пази тоа го кажуваат луѓе кој обично не знаат ни телефонот како функционира, ама чуле, им кажал некој,дека Русија е заостаната. Very Happy  Very Happy
Комендија, лудило!!!!
Првиот линк не работи видете го вториот http://fakti.org/oruzje/ruski-kalibar/glavna-meta-kalibara-nece-biti-evropski-gradovi-vec-idzisi-i-americka-pro-u-evropi

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Чет Окт 16 2014, 13:18

..паниката на глобалистите воопшто не е заради оружјето на Русија. Секој клукајдрвец знае дека во случај на нуклеарна војна планетата Земја, а секоја ГОЛЕМА војна денес МОРА да се заврши како нуклеарна по дефиниција.. , барем три пати во третман  со шпакла, па  остра четка ќе биде истимарена од слојот жива материја , која поседува било каков ум и има рбет.
А генерално никој свесно не ја кине нитката која го продолжува неговиот род, иако не е исклучено да се најде и таков..., па тоа е повеќе маркетинг и пропаганда и работен ангажман за многу луѓе, отколку некоја реална опасност. Very Happy Very Happy
Проблемот кој го имаат со Путин е не дека тој е некаков диктатор, хитлер, дуче или незнам кој..како што упорно  кокодакаат тие и нивните љигави поддржувачи насекаде.., туку што тој е олицетворение на еден Пјотр Столипин, Таљеран,Ромел и Зорге у едно, а тоа им ебе концепт у појам, зошто Русија станува глобален играч кој претендира да им земе мноооогу голем дел од колачот , кој до сега мирно си го грицкаа. И тоа се по правилата на игра кои тие ги пропишаа.
Единствената опасност за Путин се луѓето околу него, меѓу кои има многу дрчни џукели со слаб карактер,ако успее да го реши тој проблем и ја избегне судбината на сите руски големи луѓе.., глобалниве свињи одат и шунка и кобасици..им нема спас, на радост на сите нас вистинските луѓе.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Ги сотре од крадење, а граѓаните пак го сакаат и гласаат!

Пишување by Arhimed Пон Окт 20 2014, 23:47

Ги сотре од крадење, а граѓаните пак го сакаат и гласаат!
http://vecer.mk/balkan/gi-sotre-od-kradenje-a-gragjanite-pak-go-sakaat-i-glasaat

Се работи за градоначалник, не за премиер Smile

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Вто Окт 21 2014, 10:19

Arhimed напиша:Ги сотре од крадење, а граѓаните пак го сакаат и гласаат!
http://vecer.mk/balkan/gi-sotre-od-kradenje-a-gragjanite-pak-go-sakaat-i-glasaat

Се работи за градоначалник, не за премиер Smile

...го прочита текстот???...јасно ти е??? ..и мене , ама никако да успеам да одредам у која грмушка чучи учителот на сите овие балкански шалабајзери наоколуVery Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Arhimed Пет Окт 24 2014, 05:07

Еуростат направи измена во методологијата на пресметка на БДП.
ОфНет со статија за Италија -http://off.net.mk/vesti/svet/italija-se-izvadi-na-kurvi-i-droga
Од средата Италија повеќе не е во рецесија само затоа што ЕУ започна со новото пресметување на БДП-то, во кое од сега влегуваат и нелегалните економски активности како проституција и наркотици.

И во Македонија рипна БДП-то, ДЗС дури јасно кажа дека ги имплементира http://www.stat.gov.mk/PrikaziSoopstenie.aspx?rbrtxt=31
ДЗС напиша:Кварталните податоци за бруто-домашниот производ во ова соопштение се подготвени според методологијата Европски систем на сметки (ЕСА 2010),
. СДСМ се чуди како паднал долгот во однос на БДП, ама тоа било.

Но тоа не е се. Откако Еуростат ги корегираше вредностие на БДП за сите ЕУ членки, им испорача фактура да платат разлика во членарина која се пресметува соглансо БДП -
UK told to pay £1.7bn extra to EU http://www.bbc.com/news/business-29751124, и тоа откако веќе платиле членарина за претходните години
A government source said: "It's not acceptable to just change the fees for previous years and demand them back at a moment's notice.

Што чуда прави овој Еуростат ...

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by кнез Пет Окт 24 2014, 07:53

Ќе направат се што е во нивна моќ,а имаат огромна моќ, која се повеќе се зголемува, да не убедат дека причините се последици а последиците се причини. Very Happyкнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by concrete Пет Окт 24 2014, 10:48

кнез напиша:Ќе направат се што е во нивна моќ,а имаат огромна моќ, која се повеќе се зголемува, да не убедат дека причините се последици а последиците се причини. Very Happyсекоја моќ , мој кнезу завршие едноставно и лесно во судар со парче олово во челична кошулка со аеродинамичен облик , на надзвучна брзина ... СЕКОЈА!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by king Пет Окт 24 2014, 13:00

concrete напиша:
кнез напиша:Ќе направат се што е во нивна моќ,а имаат огромна моќ, која се повеќе се зголемува, да не убедат дека причините се последици а последиците се причини. Very Happyсекоја моќ , мој кнезу завршие едноставно и лесно во судар со парче олово во челична кошулка со аеродинамичен облик , на надзвучна брзина ... СЕКОЈА!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Или со пад на авион/че од бизарни причини...
..нек му е лесна земја на оној нафтениот магнат....
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вести од светот - Page 2 Empty Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 32 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот