ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Интересно од светот

+6
VOL
Spray
Arhimed
хан Ацо
Centarec
king
10 posters

Страна 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Go down

Интересно од светот Empty Интересно од светот

Пишување by чучулига Пон Ное 24 2014, 22:59

На РТ оди документарец за "аријците"

Препорачувам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Пон Ное 24 2014, 23:45

чучулига напиша:На РТ оди документарец за "аријците"

Препорачувам.
Дај насловот па да го постираме тука
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Вто Ное 25 2014, 00:05

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Вто Ное 25 2014, 00:08

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Вто Ное 25 2014, 00:11

Тој шо оди денес во програмата кингу  Razz 

прати, има делој.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Сре Ное 26 2014, 19:11

Хмммм..

Во русија нашле камен со микрочип

http://web-tribune.com/iza-kulisa/kamen-sa-mikrocipom-naucnici-u-rusiji-pronasli-tragove-civilizacije-stare-250-miliona-godina

Најмногу ме бендиса коментарот
Mrmot Digitalni kamen za kupus......

lol! lol! lol!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Сре Ное 26 2014, 19:50

...сеа во педофилистичарските весници ќе читаш секакви "камења"за Русија, само чекам кога ќе објават фотографија на фрижидерот во шпајзот на кујната од палатата на  Неговото Императорско Височество Путин , каде ги чуваат кревките дечиња у саламура....за неговите омилени специјалитети....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Сре Ное 26 2014, 22:18

Конкрит,

во однос на официјалната наука, јас сум скептик.

Знам дека ништо не знајме (заради тенденцијата на чоештвото да оди по линијата на најмал отпор заради праење "вистини" од то шо е најлесно за објаснување и "докажување" без оглед на други веројатности).
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by concrete Сре Дек 03 2014, 13:01

...официјална наука , не толку, ама официјалната историја е најголема дубара  на светот и векот. Заедно со религиите земени во нивната суштина..: мулти левел маркетинг на одереден бренд Very Happy Very Happy 
...науката колку толку е недофатлива во принцип, бидејќи таа е едноставно само ново и ново откровение на веќе постоечки  нешта кои и со нас и без нас си постојат..Ние само се повеќе и повеќе навлегуваме во спознавањето на тој "механизам".., иако и тоа што е до денес направено само е загребување по неговата површина....но какви сме будали добро е да е така , како може да се заклучи од многу знаци човештвото во оваа или друга форма веќе двапати..најмалку се самоуништило до ниво на нов почеток... Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Чет Дек 25 2014, 23:05

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=57338

...ептен спремна оваа Јужнокорејската морнарица ... Very Happy lol!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Саб Дек 27 2014, 22:30

http://mkd-news.com/vnimavajte-ako-gledate-porno-na-redtube-gledaneto-se-naplaka-10-000-luge-dobile-smetka-doma/

а ха хааааааа

туку заебанција на страна .... од каде правото на наплата кога на страницата нигде неме предупредување дека се наплаќа?

... има страници каде се наплаќа ... членството ... и без да си платил немаш пристап ...

...туку тоа е ЕУ .... нека не ги чуди европјаните ако добијат и сметка за мостарина а нигде нема означено дека се наплаќа ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 19:22

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Саб Јан 03 2015, 19:25

А што мислеше ... зошто како попарени рипаат во Вашингтон
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 19:30

Не сум зачудена ич. 

Одамна ја следам глобалната сцена.

Никако не можам да разберам, не наоѓам никаква логика во потезите на САД.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Саб Јан 03 2015, 19:40

чучулига напиша:Не сум зачудена ич. 

Одамна ја следам глобалната сцена.

Никако не можам да разберам, не наоѓам никаква логика во потезите на САД.
Се испозанесоа во привидната моќ .....
... во лажното самоубедување дека се број еден ...
..дека само доларот може сегде да буши...
... дека непрашувајки никого можат да го стројат светот според своите желби ..
... непотребно си создадоа многу непријатели ... кои рапидно се множат ..
... сфатија дека ЕУ сфати дека баш тие не им мислат баш се најдобро ... јбг ...силна ЕУ никако не им се вклопува во сметките ... ја сакаат под свое влијание и команда ...
... насилно извезувајки демократија ...од северна африка и блискиот исток направија калакурница во која не се знае ни кој плаќа ни кој пие ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 19:48

Од друга гледна точка ме интересира, кинг оти не е во прашање еден суетен чоек шо можи да си се испозанеси...

Ме интересираат внатрешните киксој.... уделот на корпоративизмот во донесувањето на погрешните одлуки и оти то небеше предвидено.

Ќе испадни на крајот ко и за секоја пропадната империја... корупција. Мислам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Нед Јан 11 2015, 04:56

bez komentar..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 19:34

Пред некој ден видов дека паднал снег во Сирија, а а еве сега за Саудиска Арабија

Камилите во шок Laughing

http://www.kurir.rs/planeta/pao-sneg-u-pustinji-saudijska-arabija-pod-belim-pokrivacem-kamile-u-soku-clanak-1657513
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by king Вто Јан 13 2015, 20:47

У у  уууу...која ли љубомора


http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=58754
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 18:04

Хахахахаааааа

одлепена работа...

http://libertas.mk/израелски-весник-ги-избриша-жените-од/

му цртале бради на жените ако и воопшто остат да ги има на слика во весник!!!

Шо се не ќе научи чоек во животот!!!

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 22:08

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Нед Јан 18 2015, 09:18

Веројатно имате прочитано за урогвајскиот претседател до сега. Чоекот шо својата плата ја дава на сиромашните, во претседателската резиденција смести бездомни и пред некој ден ја продаде својата буба и парите ги донираше.

Е сеуште е предобар

http://plusinfo.mk/vest/11618/foto-urugvajskiot-pretsedatel-hoze-mujika-kacil-avtostoper-da-go-preveze

САКАМ ВАКОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Нед Јан 18 2015, 09:28

e nemoze. ja sakam hrvaticana da mi dade. da me poseti doma, siromasen sum i mi treba da mi dade.
hrvaticana za precednik.!
Интересно од светот Gt+tells+people+not+to+fight+gt+in+band+called+_2900c290f6e3223d80c86ca40a241280
NOW!


Последната промена е направена од VOL на Нед Јан 18 2015, 09:32. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by чучулига Нед Јан 18 2015, 09:31

Таја е В. недокажана, пресна е.

Ако се докажи ко уругваецот, не би имала против и за неа.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by VOL Нед Јан 18 2015, 09:33

presna se veli bre za umren. presno umren.
a taa e bas moj tip, milfesta.
stvarno zasto site precednICKI  da ne se takvi, u stvari takvi se ama ne se izbrani..

..u da sibem, kaj se zapletkav? Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересно од светот Empty Re: Интересно од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот