ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корупција во Македонија

+9
reiter
Фири
Centarec
чучулига
VOL
jambo
Laba
defo
кнез
13 posters

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Вто Јан 13 2015, 09:53

Centarec напиша:ти текнува на монтипајтон сцената со вештерките? така некако се осеќам Smile

..не ни кажа како: како селаните, вештицата, шерифот, кралот или....патката???
Многу е битно....зошто миленце гарантирано плива на вода... Very Happy  , нормално додека не го измерат на вага со една гуска... Wink
...тогаш наебуе....
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Јан 13 2015, 10:36


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 10:46

concrete напиша:
Centarec напиша:ти текнува на монтипајтон сцената со вештерките? така некако се осеќам Smile

..не ни кажа како: како селаните, вештицата, шерифот, кралот или....патката???
Многу е битно....зошто миленце гарантирано плива на вода... Very Happy  , нормално додека не го измерат на вага со една гуска... Wink
...тогаш наебуе....
Се осеќам како гледач и верен следбеник на добриот хумор Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 10:47

Нормално дека ќе наебе. Кој не би...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 11:41

Миле рекол дека секоја фирма сама си одлучува на која адреса ке биде регната...: ))))))

Јеботе миле кај баш најдоа твојата адреса да ја одберат : ))))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 13:59

Centarec напиша:Јеботе миле кај баш најдоа твојата адреса да ја одберат : ))))

Можи по Фенг Шуи баш му се погодила???
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 17:40

И... Миле го раскинува договорот за закуп

http://libertas.mk/јанакиески-тврди-дека-немало-ништо-сп/
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 17:43

немој миле не раскинуј! све ти е опростено!

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 17:45

Еј а види како ја издал куќата, кај шо патем се регистрирани уште две фирми

http://libertas.mk/видео-јанакиески-ја-издал-куќата-со-ог/

Реков јас, фенг шуи е во прашање!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 17:46

"...- Имав објавено едноставно бели листови, А4 формат на влезната врата од куќата во Прилеп што ја издавам - одговори министерот за транспорт и врски."

НЕ-МА ПО-ЈА-КО!!!: )))))))))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 17:49

Паааааа???

Ти гледам ништо не разбираш... то ѓерманците, шетале, шетале, шетале низ Прилеп и кај шо му се наместиле сите енергетски протоци, текови, реки и потоци, ја кренале глата и оооооооп виделе А4 со текст дека се издава.

Фенг шуи!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 17:52

јак е твитерот...хаштаг миле. нема шо да се коментира понатака.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 17:56

Ни на твитер не сум.

го најдов и читам

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 17:58

да земеш да ги постираш одговорите на министерство за транспорт и врски и пресконференциите на миле ќе увидиш дека у меана доле се праи поозбилен муабет Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 18:10

чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Вто Јан 13 2015, 18:15

чим си трпат сдс по канцеларии и багерот у гаража си го чуваат за некои други времиња може и видео од грујо како го шибаат црнци да пуштат џабе ке биде.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Вто Јан 13 2015, 18:21

Кузнај шо е посреди.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by кнез Сре Јан 14 2015, 08:45

Ауу Миленце,како не им текна на новинариве да го прашаат како не видел и не прашал  кога исконтактирал со идните кираџии кој се,што се луѓево.
И јас издавам под кирија.
Сигурно потпишале договор за закуп па таму можел да види кој е закупувачот.
На кој датум е склучен договорот за закуп а на кој датум е доделен тендерот?
Ама мора да се признае дека раскинот на договорот им е добар потег,зошто сега еден куп луѓе ќе го сожалат и ќе испадне дека еве што се не треба да трпи од оваа злобна опозиција.
Тоа ќе изгледа како лична жртва а тоа народот најмногу го цени.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 11:00

Легитимни прашања кнез.

Можда ко го чуја новинарите Миле си рекоја: абе види го бе шо збора, ај доста му е, не го гибаме поќе Laughing

И.... не ми се верва дека народот ќе му прогледа низ прсти.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Сре Јан 14 2015, 11:05

низ прсти? народов наш има X-RAY очи, гледа низ бетонски ѕидови не па прсти.

кој ке се сожали не заслужува подобро. rendeer

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 11:12

Centarec напиша:кој ке се сожали не заслужува подобро. rendeer

Шо е така така е!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by кнез Сре Јан 14 2015, 11:27

чучулига напиша:Легитимни прашања кнез.

Можда ко го чуја новинарите Миле си рекоја: абе види го бе шо збора, ај доста му е, не го гибаме поќе Laughing

И.... не ми се верва дека народот ќе му прогледа низ прсти.
Навистина е комично сега да го растураш договорот ко да не си знаел на кого ја изнајмуваш својата куќа.
Да не му кажеше Шилегов човекот немаш да знае што му се случува со куќата. Shocked Smile
Но сепак брзата реакција  на Миленце е тоа што сака народот да го види,како веднаш се повлекува без безобразна дрскост својствена токму на тие кои што ги подржува Шилегов.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Сре Јан 14 2015, 11:29

дечко кнез, дали ти мислиш дека киријата што ја добива миле за куќата е главниот прилив, пардон проблем мислев : )))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 11:34

кнез напиша:Навистина е комично сега да го растураш договорот ко да не си знаел на кого ја изнајмуваш својата куќа.
Да не му кажеше Шилегов човекот немаш да знае што му се случува со куќата. Shocked Smile
Но сепак брзата реакција  на Миленце е тоа што сака народот да го види,како веднаш се повлекува без безобразна дрскост својствена токму на тие кои што ги подржува Шилегов.

Не да е комично, збор нема шо е... ко дете мало фатено со "чоколадото за после" во рацете.

Не се согласувам со тебе за брзината на реакција и безобразната дрскост.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Јан 14 2015, 11:37

dobro, sto e forata, ako znaes deka ima criminal, obvinis, izneses nesto sto ti go narekuvas dokaz ( kategorijata dokaz se utvrduva od strana na sudot, znaci koga ke dojde rabotata do tamu) ..
.. I nekade , zapres, na polovina pat?
razbiram deka nekoj ima nesto da kaze- ama ke bidam mnogu poljubopiten I zainteresiran ako se doiskaze, I ja istera rabotata do kraj.
ednostavno, ako vidam deka se povlekuva pred prvata precka, nema seriozno da go svatam. ako vidam deka e uporen  I saka da odi do kraj svesno vleguvajki vo rizik, ke go privlece I moeto a veruvam I vnimanieto na mnogu drugi.

primer: Mlekarot od Bitola , vekje ednas go spomnav, imase mnoogu pogolemi mooda ,ja istera pravdata  do kraj, moralno pobedi. za mene toj e vistinski covek so svoj stav I princip.

ova e moe licno viduvanje. dali Silegov ke istera do kraj- ne sakam da komentiram pred vreme. ali teoriive na zagovor,... Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 2 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот