ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корупција во Македонија

+9
reiter
Фири
Centarec
чучулига
VOL
jambo
Laba
defo
кнез
13 posters

Страна 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 19:24

Laughing a be I nasive  kukumberi se takvi
prs-prs , I oop! od kornishon po folija, do sabajle narastue polametarski bio-dildo, prs-prs pak, i ooop, krastavicata od kriva, se prai prava..
kjuti so ne gi prs-prs i po tret pat, kiznaj so ke izleze od krastavicive Laughing , moz ke pocnat da krekaat
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Апр 12 2016, 20:21

VOL напиша:Laughing a be I nasive  kukumberi se takvi
prs-prs , I oop! od kornishon po folija, do sabajle narastue polametarski bio-dildo, prs-prs pak, i ooop, krastavicata od kriva, se prai prava..
kjuti so ne gi prs-prs i po tret pat, kiznaj so ke izleze od krastavicive Laughing , moz ke pocnat da krekaat
Со тоа трк право во бирото за интелектуална сопственост и да го патентираш додека некој не те заебал ....

... ебаго што ќе продаваме ефтини краставици .... кога цената на дилдата е далеку поголема ... а овие плус се  ...„ био“ ...а и „после употребе... ољуштити и  појести“ Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 20:25

more..
ke treba posle prs-prs I na patlidzani, kaj ide bio-dildo bez muda, ebago Laughing
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Чет Јун 16 2016, 19:03

Добро

http://fokus.mk/kuken-pritvor-za-vladimir-taleski/

само, оти куќен?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Чет Јун 16 2016, 19:11

Oti ne e za u zatvor
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Пет Јун 17 2016, 05:36

pa I u snimkive go osuduaat ovie od vmro.
a be bitAlcanec, so da se kaze. na toa naseleno mesto treba da mu se dodeli stecaen gradonacalnik zatoa sto koj I da e od domaKJe proizvodstvo-nema da im cini, imaat ligava niska vo karakterot koga ke sednat na fotelja, posebno ako okolu niv gi opkruzuva aura na "konzAlski grad", "grad koj bil grad koga Skopje bilo selo" , iselenicki mentalitet, I slicni malogragjanski "aduti".
znaci Skopjanec za gradonacalnik na Bitola, pod itno,
nitu vo fudbal se dobri, nitu mozat da go odrzat satusto na vtor grad po golemina vo MK, ( kojznae dali se I tret?) nitu nesot napravija za gradot ( koj im brani- imaat million iselenici, barem uslovi za investicii da si stvorat?!) imaa budzet, REK e na nivna teritorija...
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Нед Јун 26 2016, 21:34

Упссс ... сдсм-оФци ... ко црева биле испреплетени ...

http://sitel.com.mk/firmata-tritol-od-opshtina-strumica-dobila-1150000-evra-no-crpela-pari-i-od-opshtina-kumanovo

... пари, пари и само пари ... а народот ( патем по кој леат солзи и кукумавчат за неговата сиромаштија)  кој го ебе ....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Нед Јун 26 2016, 22:37

Zatoa se opozicija
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Саб Jул 09 2016, 09:57

Упсссс....
... абе оваа Струмица и зајко биле бетер од Ѕинголенд .... Twisted Evil Twisted Evil

http://republika.mk/?p=621889

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=111378#.V4Ctc3SSqUk
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Чет Ное 17 2016, 16:07

Упсссс....


Зошто цената на гасот во Струмица е поскапа од цената на струјата?!

http://vecer.mk/Makedonija/pajtashot-na-zaev-inkasiral-od-strumichani-25-milioni-evra-za-3-godini

гасификација на Струмица .... успешна приказна .... но.. јбг ... за зајков клан ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Ное 22 2016, 12:29

http://24vesti.mk/odlozheno-sudenjeto-za-sluchajot-%E2%80%9Epotkup%E2%80%9C-1

... имал проблеми со возилото, а другите двајца болни биле??????
.... да де, нафта пиеме....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Пет Дек 16 2016, 23:17

Корупција во Македонија - Page 11 K3b0NSM6bMMZa
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Чет Сеп 07 2017, 19:28

Штипската конфекција Банк и Скот ги повлече барањата за отштета од 30 илјади евра, кои пред неколку дена им ги испрати на деветте отпуштени работници. Горан Трајков од здружението Гласно информираше дека вчера во конфекцијата пристигнала трудовата инспекција која ги повикала деветте работници и заедно со раководството на фабриката одржале состанок.
„Директорот на самата конфекција, значи се сложија  да дадат изјава дека нема да поднесуваат тужбени барања и да ги побаруваат триесете илјади евра оштета на вработените. Тоа го констатираа со давање  изјава од која гарантираат за сите работници дека нема да поднесуваат во иднина никаква тужба“, вели  Горан Трајков – Здружение „Гласно“ - Штип.
Освен повлекување на барањето за отштета, на работниците им било понудено да се вратат на работа, но тие одбиле и наместо тоа, си дале отказ од конфекцијата. Трајков е задоволен од реакцијата на трудовата инспекција.
За доста кратко време се произнесоа  во врска со овој случај додека за некои случаеви имавме, во минатото, околу 15 до 20 дена сега имаме значи 7 дена. Записникот се уште не е излезен од страна на   инспекторатот, очекуваме  дека о наредните денови би требало да го добиеме“, вели  Горан Трајков – Здружение „Гласно“ - Штип.
Деветте штипски текстилни работници беа избркани од работа, откако не се појавија во фабриката за време на верскиот празник Голема Богородица, кој беше неработен ден. Според нив, газдите првично им кажале дека на празникот нема да се работи, за подоцна да им речат да дојдат на работа. Работниците одбија, а кога после празникот дојдоа на работа и им беше соопштено дека повеќе не работат таму. Во меѓувреме од конфекцијата добија писма дека секој од нив должи по 3.300 евра отштета. ..........

Владимир Тевчев

http://24vesti.com.mk/nema-kazni-za-rabotnicite-vo-shtipskata-konfekcija


OVCO glupa.kolku si zadovolen ti, deka , ete, ekspredno trudovata ti inspekcija, ne kako porano- da ceka 15-do 20 dena, ne za 10, ne za 8 ami za 7 ( SEDUM!!!) dena se proiznesle...
za da sneses jajce i da kokodaknes kako najglupa mozna kokoska , vo sedmicava so izmina.?


1. nekoi si gakjosivacki kompanii takanareceni BANK i SKOT
im rekle na svoite rabotnici deka IMA DA SE POCITUVA drzavniot praznik, i NEMA da se raboti.

inaku nepocituvanjeto na ova e kaznivo so zakon.( dodusa mozda vo tunguzija...)

2. potoa im kazale-ke rabotite. ( zaebi i planovi za prodolzen vikend, i zgotveno, i mozda i nekade izlezeni podaleku...)

3. 9 rabotnicki -ne dosle.

4. automaCki gazdive im davaat- otkaz,pa uste i "kazna oti ne im napraile profit " im stegnale. ( po koj osnov?)

5. normalno, rabotnickive sami si dale otkaz

6..... ovoj momenat e najiteresen: uletue nekakva si inspekcija, i ovoj IDIOTOV , poletan em zaletan, da brani em cuva radnicki prava...

epolog:
gazdite, nemalo da gi kaznat so 30 000 evra.ete, milozlivi bile..? WOW??? "tepale-tepale- ama budite srecni sto ne sme ve pljuvale, samo so skrs-kjutek ste ostanale!" ( a po KOJ OSNOV se kaznuva..????)
rabotnickive -bez rabota
ali so e "najspektakularno" od se, idiotov - prezdovolen!
od "brzata reakcija" na "inspekciite" i "zastitnicite na rabotnicite", ko nego, valjda misli...


dobro be mamuviebem GLUPA

kade e KAZNATA  za rabotodavacot so rabotel za vreme na drzaven praznik????

kade e istragata, po koj osnov se izbrkani rabotnickite, po koj osnov im se pobarani ama pazi sea-tacno 3300 evra?

vaka skockana ovaa "vest" pa uste pogolem idiot od ovoj "usrekjeniov zastitnik na radnicki prava"
e ovoj koj na skockal vesta vo ovoj idiotski tekst, so se portalov: dobro be, dali se citate sto pisuvate, ili navistina mislite deka ste napisale nesto "ee, sega dojde pravdata em redot, u drzavava"..

inaku, ako sklopuvate tekstovi za retardirani, togas citajte si gi grupno,itnimno.
za srekja seuste IMA citateli koi razmisluvaat pravilno i razumno, i moze da prepoznaat vakvi gluposti kako ovaa "radosna vest" .

ne citam vakvi idiotstini, za (ne)srekja me izvestija nekoi koi pred mene procitale i dobro se iskrstile i so leva i so desna..
kade otide svetov, majko bozja..

pS:
se NADEVAM na nesto ponormalno, kako na primer: na ovie gakjosivacki BANK&SKOT trudovata inspekcija da im stegne kazna za nepoicituvanje na rabotno vreme, drzavni praznici, zakon za rabotni odnosi, uceni, itn, pa solidno da gi obespari- i da im nategne isplata vo kontra smer- da gi obestteti rabotnickite, najmalce po 3300 evra...
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Spray Саб Дек 09 2017, 23:05

членовите на Државната изборна комисија ( ДИК) си поделија огромни суми,
за нивната работа. Преголеми за македонски просек , натпросек, и- нерви.
Дали , воопшто ДИК биле тело кое ем право ќе седи ем право ќе суди?
на чело со Чичаковски, како партиски активист?

http://novatv.mk/dik-sekoj-od-chlenovite-poedinechno-ke-odluchuva-kako-ke-gi-vraka-parite/

нема гласање и демократија ако има основано сомнение за - криминал!
тука не треба самите да си гласааат туку да им влезе полиција со истражен судија.

нешто интересно , за Чичаковски, претседателот на ДИК
http://vecer.mk/Makedonija/na-mitinzite-na-sdsm-chichakovski-vo-prv-red-a-kako-pretsedatel-na-dik-se-krie

дали како кадар на СДСМ , судството денес избегнува да го обработи Чичаковски?
треба ли да му се прости?

пред година дена:
http://forward.daily.mk/Makedonija/javni-predupreduvanja-chichakovski-stratezite-sdsm-2

изгледа, дека корупцијата во СДСМ започнала уште недојдени на власт. Уште додека била ВМРО ДПМНЕ на власт.Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Саб Дек 09 2017, 23:12

sam sebe ubio Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 10 2017, 10:00

pa ko ne bi posakao da i bideo schwaller?? Laughing
Корупција во Македонија - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcT2fcC85HM8-NlkmAm0b6wG5D6J2Xp-iCxYV42aO78ziDo6riAo

'vaa e bas A-La KONKRIT Style Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

vidi krckalce, a ziben und funfzig jahre , a izleda kako junge partisanbanditen!

Корупција во Македонија - Page 11 14039974_1245941102103133_2369149595375474149_n


Konkrit, pod itno da se stais u funkcija i da se zrtvovas za forum!
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 10 2017, 10:05

.... cisto prakticni pricini, em razlozi so se potrebi:
pa vidi bre sto sFe mozeme da dobieme ako ti se zdobies so njojzina naklonoS, covece betonski!
Силвана Бонева, како член на ДИК, добила 12.000 евра за патни трошоци. Но, лани, кога информацијата беше обелоденета, Бонева се откажа од барањата за исплата на патни трошоци за следните неколку месеци.  Пресметките покажуваат дека Бонева за две години, колку што е во ДИК само за патни трошоци, земала 12.000 евра. Тука е и платата која за две години изнесува 24 илјади евра.


pa 'vaa u NUZNIK koa sere, ako vesnikot za brisenje supak i e na sajka podaleku od dofat ruke- da mora da potstane i dokleka do toaletnite novini, ona zima bre, patni trosak!
a ne pak da patuva od dalecna galaksija , ko so patuva neli.

ih!
konkrit, u ime na 'vaj forum, te zrtvueme ko zrtven... jarec, pa ako svemocni Manitu da, moz' da ni budne i sponzor na forum!


 znaci , akcija, pod mototo " i ja sakam da sum kufer na Slivana!"
..em e puna ko "kofer" em ce se iznaputujes a za toa putujenje njozino se puni- se znae sto- kofer Laughing Laughing

PS: konkrit- spremaj se, i-juris, so tebe sme! 
tips and hints: kje ja fatis na patarina!tamu e najslaba i kje padne!
gud lak , kamarad, za tatkovinata so konkrit- napred!
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Нед Дек 10 2017, 10:28

...што сум ти бе јас????  ..пециво за заебанција??? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 10 2017, 10:30

jok more.
kvasec!
Корупција во Македонија - Page 11 Z

LaughingLaughingLaughing
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 10 2017, 10:33

... i onaka gazdava ne ni uplati za odmor ko lani, trebase i zimski da ni uplati, pa barem da ja privuceme SLivana na nasa strana, imashliva e bre,moz da ja nosime na dres ko sponzot.

so se bunis pa i ti, se za kauzata, ajt u zrtva tamu, i budi nezan !
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 10 2017, 11:06

concrete напиша:...што сум ти бе јас????  ..пециво за заебанција??? Shocked
nou ljutis
asocijacija e i PECIVO i ..kvasac Cool Laughing Laughing

pa doticnata i onaka ima pekara, Silbo ( SILvana BOneva)

ima da i se najde em kvasac em pecivo !

Корупција во Македонија - Page 11 43840e3705920abe3b9a96e15ac563d6
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Фед 28 2018, 11:23

Кој ќе не' брани од бранителите е работата

https://sdk.mk/index.php/naslovna/vo-antikoruptsiska-si-zemale-pari-za-patni-troshotsi-lazhni-nalozi-nekoi-ne-odele-ni-na-rabota/#.WpZbLHL2tNA.twitter

и плус она условните за Талвска и онај директорот на неврохирургија со митото за 14 годишно дете....

еееее
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by трендафил Вто Мар 06 2018, 20:14

Не сум сигурен дали Ивона и двајцата учесници во штетата од педесетина евра на општина Центар не прифатија условна казна од истите причини од кои полицајката призна дека ја истепал пајакот некаде на средина помеѓу спомениците на Скендербег и Хасан Приштина. Кај што возилото на Беќир Асани е паркирано и вечерва. Колку да му покаже на Оливер Спасовски кој е газда во владата што треба да ја спроведе тиранската платформа.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Пон Мар 26 2018, 20:39

http://tv21.tv/mk/?p=171792

Го местел а!
... а овој ја залапал јадицата наместо да го избрка од канцеларија??????

..местел не местел ... а изгледа и имал причина за местење, на снимката јасно се гледа и слуша за еврата и кое кај треба да оди ... така да никој со клешти не му ги вадел зборовите туку се има полакомено и побарал тоа што побарал ...
... човек кој неќе мито со никаква местенка не можеш да го наместиш...

... па на крај од краевите голем дел од полициските акции се изведуваат со местенки ...

... т.е. истерување на зајакот на чистина... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Пон Мар 26 2018, 22:28

kvici zajakot oti ovoj go smestil, t.e da zajakot se ponasa kako pokvarenjak ..! Laughing Laughing Laughing

inace, kade, nema sansi, on takvo nesto...

lele glup crpnat.
po seta logika ke mora sudijata , otkako ke mu pomine smeata, da go sibne aboliciranovo kopile, so nekoja presuda.
ako ne, da pocneme site da krademe a ne plakjame, da luduvame, da vozime na crveno... hu giv a fak, ako crpnatiov ne go osudat, znaci se e mozno.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 11 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот