ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корупција во Македонија

+9
reiter
Фири
Centarec
чучулига
VOL
jambo
Laba
defo
кнез
13 posters

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by кнез Сре Јан 14 2015, 11:37

Centarec напиша:дечко кнез, дали ти мислиш дека киријата што ја добива миле за куќата е главниот прилив, пардон проблем мислев : )))
Како ти помисли дека јас тоа би го помислил.
Ти навистина ли мислиш дека е тоа некоја германска фирма што добила тука тендер,а и да е така мислиш дека тукутака го добила тендерот?
Ти навистина ли мислиш дека владава што ги префрла парите за пензионерите да одат на бања ги префрла на којгоде (а се е тоа по законски пат сосе сите тендер законски регулации)?
Тоа се случуваше ,се случува и ќе се случува,вистинското прашање е во која мера и колку се бара за рушвет и дали проектите од тоа навистина ќе го видат светлото на денот се разбира за болдирана цена. Smile

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Сре Јан 14 2015, 11:44

самиот факт што за тебе нема безобразна дрскост, а ја има на тони ми укажа на фактот дека ти или незнаеш што значи дрскост или не си ја увидел големата слика. или и двете Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Сре Јан 14 2015, 11:45

@вол

учеа од најдобрите, бранко го кривата за све и свашта еднаш не го дадоа на суд. рада ја криват дека прави криминал со киријата еднаш не ја дадоа на суд.

тоа е тоа. а патриотите во партиите патриотски си ќутат...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Јан 14 2015, 11:53

Centarec напиша:@вол

учеа од најдобрите, бранко го кривата за све и свашта еднаш не го дадоа на суд. рада ја криват дека прави криминал со киријата еднаш не ја дадоа на суд.

тоа е тоа. а патриотите во партиите патриотски си ќутат...
vid, osnovnata razlika pomegju mene I tebe e sto jas ne upotrebuvam iminja I preziminja.ne oti mi se nepoznati, ili deka mi e strav duri I da  gi napisam.

tuku, zatoa sto ne pravam nikakvi ikoni od "bxxlko" ili "rxxlda"ili"grxxlo" ili sto znam koj, lugje ko lugje, I koga ke se vidam prvoto mienje na sabajle gledam lik koj ne samo so ne e podolu od tie surati tuku koj narcisoidno smetam deka I bez da e spomnat I bez da e ofajden, zasluzuva bar so sebe da si e zadovolen. 
   kako da ti kazam, najzadovolen sum koga nema samiot sebe si da se zaprasam dali e vo red ova ili ona, koga ke nemam nesto napraeno za da me maci sovest - ili ako ne me maci, da baram izgovori , da iskrivuvam sliki za mene I slicno.

site tie likovi si imaat I bubuljici, I hemoroidi, I vuna na noze I megju nize I pod miski. Nikoj od niv ne mi e nitu "mag" , nitu " izvonredno umen od koj trebalo da se uci" nitu "majstor na zanaetot".
ne smetam I tvrdam deka ne se poumni od nekoj radoviski selanec koj so godini znae kako dise zemjata so ili bez ovie "superinteligentni sustetsva"..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Сре Јан 14 2015, 11:55

јебига.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Сре Јан 14 2015, 20:57

СТАВРЕСКИ ГO ТУЖИ ШИЛЕГОВ ЗА КЛЕВЕТА

http://telma.com.mk/vesti/stavreski-go-tuzhi-shilegov-za-kleveta

Ете му сега можност да на право место  ...се доискаже....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Сре Јан 14 2015, 21:16

..на Ставревски му се услади слатка пара од овој моронов Шилегов.., се надевам дека сдсм ќе му компензира на овој дрвениов адвокат.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Сре Јан 14 2015, 21:19

Па никој не го тепаше по уста за да се излае ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 21:20

Конкрит ти па одма му пресуди.

Не ни оставаш простор Шилегов да кажи шо има.

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Сре Јан 14 2015, 21:26

Шо има да каже ... пак ќе искешира ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 21:34

Ќе видиме де, јас не сум видовита за да знам шо ќе се случи!

Ако судам по партизираноста на судот, не би требало многу да му се мисли, ама, оставам простор за изненадување.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Сре Јан 14 2015, 22:11

чучулига напиша:Ќе видиме де, јас не сум видовита за да знам шо ќе се случи!

Ако судам по партизираноста на судот, не би требало многу да му се мисли, ама, оставам простор за изненадување.
А кој тоа тврди за партизираност на судот ....
...тие што единствено го признаваат судот на својата партија .... Twisted Evil... за бучко револуција ќе кренеа ... сега кога тој не е со нив ... му се ситат ....
...а бе маани ги и тие ....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 22:13

То е мој впечаток кинг.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Сре Јан 14 2015, 22:16

чучулига напиша:То е мој впечаток кинг.
За партизираноста на судот или за дволичноста на сдсм-џу.., пардон врхушката??? Cool
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Сре Јан 14 2015, 22:20

кој има било какви докази, може истите веднаш да ги однесе во најблиската полициска станица, или во пиљара се едно. : )))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 22:24

concrete напиша:
чучулига напиша:То е мој впечаток кинг.
За партизираноста на судот или за дволичноста на сдсм-џу.., пардон врхушката??? Cool

Партизираноста на судството.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 22:26

Centarec напиша:кој има било какви докази, може истите веднаш да ги однесе во најблиската полициска станица, или во пиљара се едно. : )))

Да не налепи пиљарот после?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Јан 14 2015, 22:27

ehh...
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Сре Јан 14 2015, 23:32

Centarec напиша:кој има било какви докази, може истите веднаш да ги однесе во најблиската полициска станица, или во пиљара се едно. : )))
Па што тогаш овој шилезето .... им го троши времето и ги малтретира новинарите
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Чет Јан 15 2015, 09:59

Ајбе будала остај го

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Чет Јан 15 2015, 10:04

Centarec напиша:Ајбе будала остај го
...да ама ќе го донесат мангупиве од сдсм до просјачки стап. Па ќе почне да се задужуе кај лихвари ..и оп еден ден ќе му дојде братучедот со понуда да му ги откупи долговите , ако............ Very Happy Very Happy Very Happy
После кој ќе биде крив??? Ти и ја сигурно не....Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Чет Јан 15 2015, 10:11

па нека му ја мисли он, сеа и за тоа ли да се секирам ја?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Чет Јан 15 2015, 10:13

dzabe veze koga goblen nikako da izveze.

so fajde ako polni vesnici -den dva. I ..puf!
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Чет Јан 15 2015, 10:13

Centarec напиша:па нека му ја мисли он, сеа и за тоа ли да се секирам ја?

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Centarec Пет Јан 16 2015, 08:47

со секое искачање на шилегов у јавност да збори за криминалите кои сите ги знаеме на власта, само се куцаат поени на конто на грујо. ја незнам слеп човек да беше ке го увидеше тоа до сега.

у земја кај што преку ноќ се појавија миљон легалисти кои одеднаш почнаа да поштуваат институции, он ќе бара правда од народот. опозицијата може книга да напише како не треба да функционира една опозиција.

него ме интересира кога од вмро ке ги поднесат доказите за криминалот на рада во мвр за станот. или сервилните вмровски членови никогаш нема да имаат муда да го покренат тоа прашање пред своите лидери. истото важи и за бранко.

пази која перверзија. паѓаш у транс на митинзи кога ќе се спомне дека бранко е гробарот и криминалецот на државава со незнам колкави суми на конто. и 10 години не го пипаш и викаш ок е. па барем малце да го чепнеа малце крв да дадат на волците у публика.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 3 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот