ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

4 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Апр 04 2020, 09:53

Ako oficijalna vlast vo Slovenija i eventualno pretpostavenata Ungarija, se odzivale na povik od partija od Makedonija   i koj donel koj planira- pomos vo drzavava, 
Togas nesto ne e ko si treba definitivno.
Micko ako se javil na Jansa i Orban sa pomos ne e toa greska e sea toa sto e toa na nivo na komynikacija na drzavno nivo...taa e vekje za razmisljanje...

Hmm..
Ako partija pobara pomos toa znaci deka druga partija bi odgovorila.
Od ona so go vidov na LET 410  imase oznaki rondel, na sloveneckoto voeno vozduhoplovstvo znaci voen...tie imaat samo eden avion takov.
Takov let so pomos treba da preceka Sekerinska, aj mozda i Dimitrov...
Ama ni Spasovski ni Sekerinka, ni Kenjko Filipce ni..
Tuku Nakje. A Nakje e dzandar.

Nesto NE funkcionira co drzavava, ako DRZAVA clenka na NATO i na EU dostavuva pomos na povik, so voen transport...

Imame li voopsto drzava nie? Dali seyste razni Proliveri , Kenjkovci, Mivki Carovski, Sekerdosani i slicni ego manijaci kako Petle Siselegov 
Ke "tancuvaat" vo krizava so koronata, namesto da pobaraat pomos od prijatelski zemji? Ili ke ne ubeduvaat deka treba da se kupi nesto sto samo tie znaat od kade i po koja vatrena cena ? Sto moze i da se dobie kako donacija koe se plakja so " thank you"?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Саб Апр 04 2020, 15:36

VOL напиша:Ako oficijalna vlast vo Slovenija i eventualno pretpostavenata Ungarija, se odzivale na povik od partija od Makedonija   i koj donel koj planira- pomos vo drzavava, 
Togas nesto ne e ko si treba definitivno.
Micko ako se javil na Jansa i Orban sa pomos ne e toa greska e sea toa sto e toa na nivo na komynikacija na drzavno nivo...taa e vekje za razmisljanje...

Hmm..
Ako partija pobara pomos toa znaci deka druga partija bi odgovorila.
Od ona so go vidov na LET 410  imase oznaki rondel, na sloveneckoto voeno vozduhoplovstvo znaci voen...tie imaat samo eden avion takov.
Takov let so pomos treba da preceka Sekerinska, aj mozda i Dimitrov...
Ama ni Spasovski ni Sekerinka, ni Kenjko Filipce ni..
Tuku Nakje. A Nakje e dzandar.

Nesto NE funkcionira co drzavava, ako DRZAVA clenka na NATO i na EU dostavuva pomos na povik, so voen transport...

Imame li voopsto drzava nie? Dali seyste razni Proliveri , Kenjkovci, Mivki Carovski, Sekerdosani i slicni ego manijaci kako Petle Siselegov 
Ke "tancuvaat" vo krizava so koronata, namesto da pobaraat pomos od prijatelski zemji? Ili ke ne ubeduvaat deka treba da se kupi nesto sto samo tie znaat od kade i po koja vatrena cena ? Sto moze i da se dobie kako donacija koe se plakja so " thank you"?
овој???
ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Slo_le10
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Апр 04 2020, 17:35

Toj e. Nemaat drug, eden imaat  turbolet..

(LET 410 turbolet) .
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 05 2020, 12:42

Upsaaa

Se povikuvaat DZUKELITE posle ova da ne se penjavat i kvicat.
Koronata se prenesuva neli i so ligajnci i suzi i kivanja i rovenje.

Јанша пресече-На повик на Мицкоски испративме помош
https://faktor.mk/jansha-preseche-na-povik-na-mickoski-isprativme-pomosh
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Нед Апр 05 2020, 14:25

Сегде замира производството ама затоа „Фабриката“ на сдс работи со полн капацитет... дури отвара и нови филијали
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пон Апр 06 2020, 20:23

https://makedonskivesnik.com/edinstvena-Makedonija-mickoski-oligarsi/

Е, де, само да се критикувало....
... овој заборавил дека не се критикува само ради критикување, кога ќе наоѓаш мани треба и да предложиш нешто подобро... ама јок ни трага ни наговештај од такво нешто....
... јбг, толку му е дадено... тоа е тоа...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Апр 07 2020, 11:44

https://lokalno.mk/d-r-kojik-ima-narodi-koi-ednostavno-ne-se-zreli-za-demokratija/

Ај по ред....

1. Имале развиени мозоци и уши, биле паметни, слушале и не прекршувале .... јок, ништо од тоа, тие се едностано исдресирани и роботизирани да мора да слушаат зошто во спротивно им следуваат санкции, таму бе комшија  кодоши комшија за се и сешто...

2. Не дремеле по паркчина во чопори и не оделе по гости ... точно ама затоа што просто немаат со кого да се дружат и немаат кај кого да одат, кај нив асоцијализацијата е од гооооолеми размери...

3. Не глумеле фејсбук експерти ... а и самата изиграва фејсбук експерт иако во текстот напишала дека сме „бушмани“.. и друго, од кај па таа знае дека не изиграваат експерти, дреме по цел ден на фејсбук????

4. Ние само сме барале а не сме давале.... лупа глупости, таму бе на улица за вода да умираш нема да ти дадат, во широк лак ќе те заобиколуваат, можда и сликаат со мобилен ради објава на фејсбук...

5. Не сме биле спремни за демократија....  па пола и више од тие цивилизираните се монархии замаскирани како демократии... а во мал степен и се сложувам дека и не сме баш спремни за демократија особено ако се земе во предвид фактот да тоа што кој како ќе се дочепа до власт се замислува дека небаре станал бог и може што сака да праи со власта и моќта што таа му ја дава

6. А како баш само кај тие паметните коронава земала невидени размери??????

..... и за крај, оваа е бе само уште еден во низата „паметни експерти“  кој ни вика да не се праиме паметни.... а, бе „туриитаквото“...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Апр 07 2020, 12:03

Упсссс....

https://iportal.mk/stav/spomenici-ili-lekovi/

...уште една џукела која се занимава со што би било кога би било и кога баба дедо би била....

... а некој да му каже дека немаме ама баш никаква фајде од такви гатања, дека предизборната кампања е одложена на неодредено... да малку погледне што прават денеска овие баби кои се на власт  а изиграваат дедовци...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 12 2020, 11:31

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 13 2020, 18:26

Шилегов почнува да го урива „Скопје 2014“

Za toa li nabivte narod ko duneci u kjumez, govna neprokopsani.. kako kurvicinja podlo?
https://expres.mk/etnos-shilegov-pochnuva-da-go-uriva-skopje-2014/
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пон Апр 13 2020, 20:30

Па нормално.... кога не знаат да нешто изградат ... ќе рушат, мајстори се за тоа....
... а приказната за ризик од поплавување на мачка на опаш ... нигде никој нема покажано издржана студија и симулација за такво нешто, галиите тука беа кога беше и оној од пред некоја година  повеќечасовен библиски потоп во Скопје,  со рекла казала приказни плашат народ, а со оглед на ширината и височината на кејот таму без проблем и Сава би течела, проблемот настанува по завршетокот на уреденото корито на Вардар... маџари и хиподром со години пред „лаѓите“  се изложени на поплави па никој ништо не презел...

... туку работата е во инатот и патолошката омраза кон се од вмро.... а петре и сдс нека не се занесуваат дека вечно ќе бидат власт, демократијата е заебана работа, денес си утре не си и така у круг... а инатот и омразата раѓаат само уште поголем инат и омраза...
... може да се случи да утре некоја друга власт ги натера да се вратат како што било и сето тоа самите си го платат... ама не, овие не мислат за утре, ко бесни и гладни кучиња дрпаат денес ко да ќе нема утре...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 13 2020, 22:34

Polesno na ranetata mu dusicka ke bide da , na primer, go rusi zajcev rid.
Imase om ideja da go devastiral glinenion rid na koj e nasadena americka ambasada ,  ke kopal tuneli demek.
Mozda i toj rid bi go rusel da ne e americkana ambasada...kojznae. 
Ali za  Zajcev Rid, ima mozda razlog coekot. Mozda licni pricini..
Da go unisti toa " duvlo na razvrat". 
A Petle e domakjin coek. Saka da i pomogne na zaednicata, saka da gi svati i da im pomogne na mnogumina propijaneti koi zenite im " rabotat trekja smena" na Vodno ili nekoj od vukojebnite ridovi u okolina..
Vodno e pregolemo pa bolje da se zabrani neli, u znaku osvete...
Ali pohotni domakjici znaat da "jogiraat" i na poniski ridovi.
 Na primer Zajcev Rid...
I taka natamu.. do nekade, razbirlivo e socustvoto i tagata koja Petle ja deli so nemokjnite ali ranjeni muskarci. To mu dodje nesto kao " braća po muci".." pobratimi u pienje" ..i slicno..
E sea so mu smeta pola skopje....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Апр 15 2020, 00:06

https://alfa.mk/ojo-molchi-trichkovski-mu-se-zakanuva-na-hristijan-m/

Не му замерајте на чоечето, него одамна „корона“ го јаде у главата...
... ојо, него не му е потребно, потребна му е стручна помош за менталното му стање...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 19 2020, 10:50

https://meta.mk/skopskite-gradonachalniczi-so-poddrshka-za-policzaјczite-shto-go-odrzhuvaat-policziskiot-chas-galeriјa/

1. Podrska? ...... ?........ ? 

2. Na GRAGJANITE 
Na BOLNITE 
Na onie vo Samoizolacija treba da im dade podrska
Na onie koi ostanaa BEZ rabota na siromasnite
A ovoj  civilen samonacalnik ....mozese mozea seto toa
makar i bez konatakt, so akt, cin...
Ova setanje niz gradov za vreme na policiski cas pri redovno izvrsuvanje na relativno nerizicna rabota bez rizik na zaraza- dremenje na punkt niz prazni ulici... e nepotreben PR.

3. samonacalnicive imaat posebna vrsta na imunitet pa se šlaat navamu natamu? Ili pak nivniot " dopir" blagoslovuva koj dojde u nivna blizina? 
Inaku dotur na hrana si e redovna rabota. MvR si ima i vozila i sistem za logistika i ne in nedostasuva nisto posebno.
Gazirani sokovi , gricki.... nebare zurki ke pravat od dosada po raskrsnici.

4."odabranite" kako na primer Petle Šišelegov, dosega NIKADE gi nemaše , ama BAŠ sega im tekna da " razdavale" ko za zadušnica, sokcinja i gricki po punktovi, koga nabija cel narod ko u konz- lager doma a pred crkvite nasadija vooruzeni stormtruperi  da tamanat 
sekoj sto ke se priblizi na crkvive....kako da se sinagogi u Berlin 1940.

...za nekoj si Petle Šišelegov na raat da si idat u prazni crkvi kako samo nivni da se, bez " stoka od narod" naokolu?

Ili ide marula so jajca vareni , so rakija, a? Ke lecime koroni?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Нед Апр 19 2020, 13:08

Ili ide marula so jajca vareni , so rakija, a?
Си пробал да на марулата и јајцата додадеш и сланина?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 19 2020, 16:38

Jok. 
Ali valjda vredi. Ke probam.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Апр 22 2020, 11:46

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Апр 25 2020, 23:16

https://www.libertas.mk/pravnichki-ponzi-shemi/

Првиот пасус....
..понатаму не вреди да се губи време на читање...

Шо убаво самиот себе се опишал ... Twisted Evil Twisted Evil

-------------------
--------------------

...и ова....

https://frontline.mk/2020/04/25/mickoski-iako-faten-in-flagrante-veli-deka-snimkata-e-stara-polovina-godina/

...гледам тоа сликичките  со оној црвениот правоаголник ... и некако не ми е јасно да некој стави рачен часовник врз латекс ракавици ... Very Happy Very Happy

..и друго ... првпат глеам видео снимка што покажува само време (час, минути)  на снимање без дата.... ?????????

..и трето ...снимката е од сугурносна камера внатре во приватен објект, е сега како таа се нашла во медиумите?????????

.... газдата или некој од неговите им ја дал...?????
..или ... му го имаат хакирано системот и украдено снимките?????
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 27 2020, 05:54

i sea treba da se zanimavame so Micko... 
toa e se' sto SDS mozese da iscedi od svoite gestapo agenturi?

scratch
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 27 2020, 06:36

vidi ti , ozraceniov so govna jade... Shocked

a be pickatimajcina stoko edna, a ti izglea nulta- severdzan si, pa se  makedoncite ti se odvratna sorta, a?

ke se vratis ti od taa tirana, mamu tibam prevrtlivo, ke fatis pa tambura da svirkas po partiski zurki....

https://expres.mk/gi-eesh-glupavive-makjedonci-nash-diplomat-go-kodoshi-svojot-narod-kaj-borisov-foto/
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 27 2020, 06:38

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Zlatko-003

vidi vidi...

ovoj bil diplomat vo Albanija koj treba da gi zastapuva i makedoncive tamu.....

a be ova GOVNO ne smee da se pojavi u mala Prespa i okolinata kade ziveat makedonci vo albanija.

https://plusinfo.mk/ori-anski-so-drski-navredi-za-makedoncite-foto/
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Апр 29 2020, 02:40

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија EWn8719WAAAyLRu?format=jpg&name=small

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија EWn872FXkAMjkQ-?format=jpg&name=small

И оваа искомплексирана шизофренична карикатура од чоек со ваков сељачки речник е стаен за Директор на Македонскиот културен центар во Тирана.... која ли култура ја „продава“??????

Тој бе кога дува ветер под тоа палтенцето сигурно го носи сидрото на сдс.... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Апр 29 2020, 05:48

Toa e taa bolest na "pomazanite'
Decenii ko bubreg u loj, mazeni galeni zastiteni ufilmani deka se nad rasa i deka nadvor od nivniot svet nema lugje tuku samo nepismena stoka.
Nauceni da bidat  faleni nagraduvani galeni u toj partisko - burzoaski svet, oni ne mozat da zamislat kako nekoj koj  ne znaat " cij sin ili kjerka ili vnuk e" ,  znaci ako nekoj ne e "odobren" od Це-Ка, " ne e nas".
Toj ne moze da spomne nieden koj ne e so "odobrenje" neli, vo ponovo vreme, koj ne se pojavuval na sviranki na zajacki zurki...
Takvite se ili niska rasa za nego ili dusmanski umetnici, kolku i da vredat.
Do tolku e poremeten sto duri i tie sto gi spomnal, bez razlika sto davale podrska na vlasta mozebi se dobri umetnici del od niv, sigurno bi se sramele od ovoj nivni "kolega" i negovata " griza" za toa kako nekoj da im brcnal u medot koj, spored "staroto dobro pravilo u partija" e strogo zabraneto za site i se ide na Goli Otok tuku e namenet samo za pomazanite sincinja i kjerkicinja na raznorazni direktorcinja i funkcionercinja ...
Ovoj e tolku bezvreden i lud sto gi deli umetnicite po partiska linija sto samo toj i negovite si gi zacrtuvaat.
 No, na bezvrednite im se potrebni vakvi trulezi koga nema  sposobnost za nisto a na onoj sto ima znaenje i znae da tvori, komponira, pee, rezira , glumi, pisuva itn, ne im treba politika  da gi zastituva, partija da im ja kompenzira nesposobnosta i da gi im ispolnuva zelbi " tate, ja sakam da bidam.... muzicar- ke bides sine sega ke se javam kaj komesarot"...
Zatoa za ovoj neznam kako da go narecam... cel svet e u  krugot " tozija- unkovski- stefanovski" nebare se vecni i ne smee nikoj drug da bide umetnik. Nedaj boze nekoj da dojde odnadvor ili bez pecat na SDS! Togas poluduvaat, kako ovoj origjanski , proglasuvaat eres, bogohulie, 
Inkvizicija!
So oca, origjanski ne gi navreduva tie so gi pluka tuku i tie sto gi brani.
Ne sekoj e srekjen vakov "recnik i kultura" na vakov nacin da gi "opejuva" i glorificira i svesno da gi redi i opejuva so partiski stihitvorbi na najvulgaren nacin sto retko koj dovolno ostvaren i sposoben umetnik go posakuva. Nivnata nagrada i falenje e publikata .
Ili ja imas ili ja nemas. I nagradite ili se namesteni nezasluzeni  ko za pomazani, ili se zasluzeni od srce i mu se radyvaat...

Mòzebi Slatko Origjanski sega ke mu sviri drndupki na mitinzi na Bojko Borisov, soglasno najnoviot hit na ponasanje u sds, " makedoncite se  glupi i nepismeni" i " da zivee najubaviot i najpametniot ni Bojko"...
Tezga si e tezga.
A mazga si e mazga..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пон Мај 11 2020, 08:00

https://www.brif.mk/video-vasev-mitskoski-ne-uspea-da-ja-sokrie-povrzanosta-so-kicheets-da-ne-cheka-tuku-da-se-prijavi-vo-shutka/

Ајдеееее...... уште една сдс тарабука....
.... од снимки во кои ама баш ништо нема сдс троловите накалемија се и сешто ...
...рекетот водел до вмро, ајде бе, видовме кој се се сликал со бокица13 Twisted Evil Twisted Evil
... да беше рекетот вмровско масло уште лани мајка ќе им расплачеа...
...абе ни самите не веруваат во она што сакаат народот да го убедат...

.... ама се им е џабе, џабе се препотуваат, она пцуењето и фалењето дека се е негово е врв на се, жив песок, можат да се препелкаат колку сакаат ништо не ги пере... народ нафта не пие... сдс бродот е тешко торпедиран... Very Happy

.... ги видовме и вмро и сдс, ни ебаа мамата .... ако на овој народ му е дојден паметот не треба да гласа за ниедна од нив....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Мај 14 2020, 09:37

https://frontline.mk/2020/05/14/sha-iri-izbori-e-ima-ne-vie-koga-sakate-tuku-togash-koga-dpmne-e-kazhe/

Е...јбг.... сдс нек се потсети какви се вратоломии не правеше за предходните парламентарни избори... бараше те ова те она, се закануваше со неучествување, па одложуваше, па без опозиција нема да има избори... и на крај пак ги изгубија изборите а на власт се устоличија со заткулисни игри...

... и нормално дека сега опозиција ќе заебава, без опозиција нема избори,  ги маваат со нивни камен по нивна глава...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот