ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корупција во Македонија

+9
reiter
Фири
Centarec
чучулига
VOL
jambo
Laba
defo
кнез
13 posters

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Мај 23 2018, 21:07

А Гру доби затвор.

Аирлија!

Не капс-затвор, туку апсаана затвор

https://smart.sdk.mk/naslovna/ekspremierot-gruevski-dobi-dve-godini-zatvor-za-mertsedesot-od-600-000-evra/

Нека му се множат, самоооо шо ќе стани со чоеков во таков случај

https://taratur.com/bate-gele-pripadna-pred-krivichen-koga-ja-slushna-presudata-za-gruevski-video/
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Мај 23 2018, 21:10

ijaa..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Мај 23 2018, 21:12

..kolku rece deka se lezi za mito , korupcija , potkup....?
ili ne se lezi?

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Мај 23 2018, 21:14

Оооо, па кај си бе господине Вол...

ај сега искоментирај да видам, ти дими беше, да парафразирам "ако е крив ќе го осудат"...

и сега?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Мај 23 2018, 21:18

i sega - go osudile, citam.

sto da komentiram, ako e kriv, gospozha sarenolika...?

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Мај 23 2018, 21:29

мхммм

фер
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Мај 23 2018, 21:30

tuku..
dali ima nekoi promeni vo zakonskata postapka, vo zakonot voopsto, itn..
soglasno temava, za korupcija, mito, kriminalii, itn?

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Мај 23 2018, 21:31

не знам, не сум информирана. Има?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Мај 23 2018, 21:35

a sto mislis ti ziti se, na primer, dali treba osudeni kriminalci, so dokazana vina no ispusteni od zandani zaradi politicki celi, pa pak- privleceni od krastavic- lesni paricki , frleni na kriminali?

mislam. sigurno ne znaes, neli, od mars vcera do soping dojde, pa....bas ovaa staro nova vest te naceka doma posle sletuvanjeto, "Iju- vidi sto se desilo vo centralnobalkanskata vukojebina.."??

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by чучулига Сре Мај 23 2018, 21:38

шо дали треба осудени криминалци?

ако алудираш на заев, осуден е законски?

бил осуден или не, заев се покажва ко катастрофа.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Мај 23 2018, 21:43

ne aludiram na nikogo: samo prasuvam

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Вто Aвг 07 2018, 06:41


MВР три дена молчи и не одговара што бара нивно службено возило во кампот Евридики во соседна Грција? Кој издал налог и што барал полициски службеник со службен џип во кампот? Кого превезувал во џипот, и чии се кесите од „Лидл“ кои што се гледаат во багажниот простор?
..............
-Дали сакаат да не убедат дека службената делегација на МВР предводена од ќерка на висок функционер и нејзини другарки со службен возач била испратена во кампот Евридики да полагаат свежо цвеќе за Илинден?
.............
Да не беше трагично ќе беше смешно како Оливер Спасовски и СДСМ се обидуваат да го покријат расипничкото однесување. Еве малку да им помогнеме. Постојат само три вакви џипа во МВР и точно се знае кој ги должи. Џиповите се дел од поголема донација на Европската унија и требаше да бидат наменети за граничната полиција и поефикасно справување со илегалната миграција. Тука се поставува прашањето, кога СДСМ и нивните функционери вака се однесуваат со донациите на ЕУ за кои што нашите меѓународни партнери водат сметка како се употребуваат, што ли прават со парите на граѓаните. Ова не е ништо друго, туку бескрупулозна злоупотреба на државните ресурси за задоволување на хедонистичките потреби на функционерите на СДСМ и на нивните семејства...

„Башибозукот“ е дојден до таму што службени полициски џипови се користат за транспорт на семејства на високи функционери до грчките плажи.

. Откако скандалот на МВР – ТУРС одекна во јавноста, а се споменува семејството на директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазе Велковски, МВР – ТУРС се обидува да го засени со оправдувања дека возилото било управувано од службено лице со налог“.

........................
-Вакво расипништво е недозволиво. Секојдневни афери и скандали поврзани со криминалните тендери, тендерски милионски суми за фиктивни фирми и злоупотреби на државен имот и пари од буџетот ја следат оваа власт. Се злоупотребува се’- од хеликоптери до полициски џипови само за задоволување на нараснатото его и ненаситните апетити. Но, јавноста и не можеше да очекува поинакво однесување од власта на неколкукратно оосомничен и аболициран политичар.Buaahahahahaa...lele.....
Корупција во Македонија - Page 12 Aa_aa10


Последната промена е направена од VOL на Вто Aвг 07 2018, 07:09. Мислењето е променето 1 пати

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Вто Aвг 07 2018, 06:44

Корупција во Македонија - Page 12 A_aaaa10

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Вто Aвг 07 2018, 06:54

izvor: чучилига

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Вто Aвг 07 2018, 07:32

Лазо Велковски: Џипот ја киднапираше ќерка ми и ја однесе во Грција

AAHahahahhahaa...
Директорот на Бирото за Јавна Безбедност, Лазо Велковски, утринава испрати демант на написите објавени во медиумите во кои се тврдеше дека неговата ќерка е на одмор во Грција со неговиот службен џип.

-Нема никаква злоупотреба на службената положба, џипот со марка „Ренџ Ровер“, со регистерски таблички СК-9559-АЛ, без мое знаење ја киднапирал мојата ќерка заедно со нејзините другарки и ја однел во Грција во кампот „Евридики“ – стои во демантот на Велковски кој утринава пристигна до медиумуте, Велковски додава дека во моментот заедно со колегите од грчкото МВР организираат потера по Ренџ Роверот и дека се надеваат оти многу брзо девојките ќе бидат ослободени.

kad je bal nek je maskembal Twisted Evil Laughing Laughing
https://republika.mk/946335

da sobirame solidarna pomos za decava na sarenava revolucija,
siroti, po 3-4 se guzvaat u luksuzen dzip, po sopinzi i letuvanja
zosto na primer, edno mamino i tatino sdsmovce da ne se vozi so eden drzaven sluzben dzip ili limuzina i so eden sofer?

aj i onaka zinati se ustata zinata duri i pogledot im go zatskriva, ne gledaat vekje nisto pred sebe, lapaat se' pred sebe.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Вто Aвг 07 2018, 22:48

https://a1on.mk/archives/930875

... неспроведување на процедурите?!?

... а, бе напишете ги работите со нивното вистинско име ... збеснатост, ајздисаност и злоупотреба на службената положба....

... ќе побарал оставка.. па зајко ќе рече, па кај ќе најдеме други луѓе за работа ....

... јбг... кучињата ќе си лаат а карванот ќе си врви ....


... ова бе веќе нема крај, секој ден ги фаќаат со спуштени гаќи во нова афера, нова брука... и мува не ги лази...

...џабе шарените го фарбаа целиот град кога на власт се наместија (без изборна победа)  префарбани со сите бои ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Aвг 08 2018, 06:25

sto ocekuvas...

Adnan Dzaferovski e vo VRVOT na SDS.

clen na IO na SDSM.
vo GALOPIRANJETO na poludenite od vlast sdsOVCI
ovoj dotrca do direktor na agencijata za zastita i spasuvanje.
idotov JAVNO bvara i poracuva da "umrat vekje ednas"
( ajde umrete vekje ednas) a svojot FB .. mislejki na ORGOMNIOT del na Makedonskiot narod koj
im ja kvari "srekjata devojacka" na spoulavenive pljackaski bandi na SDS..
sto im go zaebaa referendumov, i sto im gi obelodenuvaat site kriminali na sds..
da umrele- koj?! Vmrovcite? za taa partija gi ima ogromen broj. ostanatite sto ne e za sds? makedoncite, sto ne se soglasuvaat da gi prodavate kako stoka?
ova " da umrete site" e MNOGUPATI procitano REZIME vo afekt na sdsOVCITE ( da se potsetime samo na Golim Pickovski , Glistoslav Grcev, Gazomir Frfuljkovski i slicni..) koi vo nedostatok na trpenie, posebno koga ke se razotkrijat i obezlicat, tokmu OVA gi kazuvaat sto go kazuva ova jajce nedovareno kukavicko- Anal Dzaferovski.

POLUPISMENI KOPITA kako nego , kako ona zbesnato "policajce " Lazence Velkovski , sto si ja seta kerkickata so sluzben dzip na LETUVANJE vo Grcija , "tatence e sega Gospozha Ministarka i ima da te vozi so drzavni koli na drzaven trosok!" ( DALI NEKOJ GO POSTAVI PRASANJETO na ovoj MORON: KOJ STAVA GORIVO ZA PRIVATNI SOPING TURI vo drzavno vozilo???)
potoa ako se sekjavate a blusku bese, onie "glumcine" sareni, edniot PIJAN udri so kola zena, ( Dragan SPasov Dac) a drugion ( Saso Tasevski) koj do toj koment se odnesuvase kako "najveci frajer u teatar" samo zatoa sto mu dadoa nekoe funkciice za zaslugi za sarenite... koga dodje "momentot" KVICESE ko lingurce  i faten vo vilicata ne mozese da beeekne -izbega !(" vo centar")... dojde "zivotot" i zbesnaa , dignaa glavi kako glisti po dozd, ama brzo se ZASRAMIJA i se povlekoa. taka i treba. ne e za "sekoja cest" posto si ja IZGUBIJA cesta., ama barem ne se DOBANJAA , vo fekalnata banja na - banjatite...  luznite ke im ostanat.

.. Onaa debelana glista ALAGUZOVSKI  sto go nasadija kako ministAR za kultura, sto delese pari za UCK folk izvodjaci ( 300 000 evra za kopilj anonimus sto peese nacionalisticki pesni!)
.. so CEL li pamet, onaa DEBILA Carovska gi rasturi domovite za maloletnici? so cel...namesto da bidat , decata po domovite , na EDNO MESTO, vo DRZAVNA ustanova, taa gi rasturi domovire i gi napika voPRIVATNI kukji po 5-6 deca vo dom!

tie deca prave belji, kradea , samoto nejzino ministeruvanje zapocna so eden kup seksualni zlostavuvanja na maloletnicki nekoi trudni , nekoi gi prodavaa kako prostitutki...
e ete sto napravi Debila: gi podeli po kukji za koi se plakja KIRIJA!
namesto da se investira vo domovite, taa PLAKJA drzavni SOLIDNI pari za kirija vo privatni kukji a drzavata ima OGROMEN objekt so dvorovi, sportski sali i igralista.....ama fintata e da se iznajmat kukji za vatreni pari od clanovi na SDS em "mili na Mila rodjnini i prijateli",
a stranskite i domasni donacii, polesno im se gubi tragata koga vaka gi rastura decata po kukji, pa polesno nekoja investicija/donacia, moze da se "izgubi"!
Wow , proekt!
ako dosega site decinja praele belji na edno mesto, policijata gi fiksira
i mzoe da se fokusira vo Domot, sega ovaa gi rasturi po gradov..
pa nema sto da se krade vo toa ministerstvo , ama ako si od SDS ke se najde nacin ako treba, a sekogas- treba( da se krade) koga se vo prasanje idiotive od SDS.
...treba li da se trosat vreme i nervi na onoj MARSOVEC koj go IMPLANTIRAA na mesto minisTar za zdravstvo???
sto e ZDRAVO vo toa zdravstvo, koga lugjeto denes poprvo se lecat so trevki, nadrilekari , maseri  otkolku da otidat tamu vo KLADILNICITE na SDS, kade sto sansata da ve usluzat, izlecat, a vo mnogu slucai i da ostanete ZIV! ( kolku rodilki i bebinja umrea?!?!) vi se isti kako da igrate singl vo kladilnica: ili ke bide ili nema da bide ili nereseno, znaci "komu ide"!.
Lekari nema si begaat masovno, prima partiski omladinci, koi diplomirale vo Djakovica, Elbasan, Sviripicino, na koi i vesnikot sto go citaat treba da im go zavrtis od vistinskata strana da  ne citaat naopaku.. i koi davaat "strucni" dijagnozi za rubrikata "Verovali ili Ne"
( se sekjavate na dijagnzata "kasla kako kuce" ..??!?!)
a TENDERITE koi gi injektira ovoj eBenko Filipce se impozanto drski i direktni , zakonskata procedura i tenderskata postapka za nego e VIRUS najverojatno, pa zatoa gi izbegnuva....

Koco ANgjusev??
a be toa e ETALON za drskost i alcnost.

vakvi LIKOVI redovno se pojavuvaat -sekgas koga banjatite se na vlast...

dovolno e da potsetime koi "golemini" gi obozava SDS: pa na Sonja TAT duri i nagrada i dadoa i ja proglasija za " biznisMen na godinata"!!
za par meseci podocna da pukne aferata!

ovie se HUNI vo juris...dodeka trcaat, se sopnuvaat od trcanje, pak stanuvaat i prodolzvaat kon GRABEZ, juris- grabaj sto mozes- sto pobrzo i sto povekje, sdsOVCJIVE HUNI nemaat ni sovest ni merka obraz i cest ne se vo nivniotrecnik.

bidejki nivniot ARAMBASA se opari za prodavanje na imeto, nacijata i istorijata, i se iskesira unapred, nema potreba sega toj kako vrhven arambasa da zacapuva vo krimnali, kriminalot vekje mu e napraven, iako mozebi okceto mu zaigruva da se vkluci i toj nesto da opljacka... pa go biva, tripati e ABOLICIRAN za pljacki.

sds?? cuvaj ne boze od ovie. ova e NAJDOLNA sorta.
steta sto ispozaebaa eden kup lugje sto mislea deka se ova sdsM.

se' sto imase tronka sovest  vo taa partija i nacionalno custvo- go NEMA vo ovaa banda, da ne se lazeme.

ova se HUNI i JUDI.

hunite denes kako pleme NE POSTOJAT.
a Juda za navek se spomnuva kako PREDAVNIK , vo Biblijata.
------------------------

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Сре Aвг 08 2018, 10:00

VOL посабајле ме депримираш о џукеливе сдс-овски. Дај бе нешто повесло ко на пример некои рецепти за похован зајак, дебело свињолико говедо на ражен, гуска у лонец... така нешто погастрономски....  Sad


concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Aвг 08 2018, 15:30

concrete напиша:VOL посабајле ме депримираш о џукеливе сдс-овски. Дај бе нешто повесло ко на пример некои рецепти за похован зајак, дебело свињолико говедо на ражен, гуска у лонец... така нешто погастрономски....  SadWTF?!

a da zemes da si namackas ajvar, od lanskiot, na leb? Laughing

sala na strana,
nema recepti za otrovni pecurki i poludeni zarazeni glodari
drugo se e stvar na ukus...

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Сре Aвг 08 2018, 15:59

ali posto postujemo zajedno - "zajacko" odnak da te raz-deprimiram, pa i se nadevam raspolozam so OVOJ recept:
Корупција во Македонија - Page 12 Hefner10


_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Чет Aвг 09 2018, 17:31

Ова нема крај ....

https://republika.mk/947631

...до сега ниедна влада за толку кратко време не била во толку афери и скандали .... оваа бе, ги руши сите рекорди ...

„За живот во Македонија“ ... си ибало мамата ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Саб Aвг 18 2018, 23:08

https://vecer.press/%d1%85%d1%80%d0%b2%d0%b0%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%b1%d1%83%d1%9f%d0%b5%d1%82%d0%b5%d0%bd-%d0%bb%d0%b5%d1%82-%d0%b3%d0%be-%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%bd%d0%b0%d0%bb-%d0%b0/

.... во економска класа без обезбедување....
... а нашиве, во глобалнава политика  такаречи безначајни „политичарчиња“ од дома до канцеларија не одат без службен автомобил, цела булумента од пратечка сфита и блокирање на цел град...

...јблг... балкански менталитет на самосебе давај си божестена важност и вредност...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by VOL Пон Окт 08 2018, 06:42

https://republika.mk/967573

jes da e motiviracko-patriot(iceska) em srcepatalna malce, porakava na Grujo, ali, ima dve moznosti- da bide aboliciran, kako kaunterpartnerot mu, iskusniot vo aboliciranje- Zajko abolic-veteranot, 
ili da uspee nekako na Vrhoven da ja obori presudata, t.e obvinenieto- pa presudata, 

aj ke recam " kaj ti bese pametot 10 godini" pa sega dojde do ( samo) dve godini.
iako se slozuvam deka MERCEDESOT koj sega zajackive kopilinja se cepatat vo nego- a kolku li samo kvicea kako so toj mercedes mozele da se nabavat medicninski aparati, 4-5 sanitetski vozila, ova ona...

koga- vidi cudo,  ako Gruevski e kriminalecot, za predmet  na kriminalno delo - mercedes, togas sto se sdsOVCIVE koi luksuziraat vo toj mercedes ( nastrana lagite i laznite vetuvanja, toa im e konstanta) ?

ako ukrades tocak, a kradecot faten, tocakot ne e vraten ( status: ukraden!) kradecot vo zandani, a drug kradec mu se kacuva na vekje ukradeniot predmet.....????

se obiduvam da najdam formulacija za seto ova, nikako ne mi ide.

nekako ne mi pie voda ic ova bas za mercedesot da go sudat.
naivno, glupo, bezveze.

ama ako nasle dokazi, t.e nepravilnosti , najverojatno imalo dovolno za obvinenie-presuda, aj da ne se praam popameten od sudiive...

vo sekoj slucaj, outcom-ot od seto ova e:

- sudenje za delo koe vo javnosta ne naiduva na razbiranje zatoa sto kriminalno nabaveniot predmet  nagolemo se koristi od vlasta, ispagja deka Gruevski em im go "nakrsil" na site posle nego, em lezi za toa zatvor.

- Gruevski, posle presudava, kako da se pomiri so sudbinata, odluci da prati poraka do javnosta i partjata koja ne e voopsto prijatna za vlasta. Porakata do svojata partija, clenstvo i posirokata javnost dava pottik i podrska ( kolku i da ima ili nema tezina..) posebno vo delot kade sto kazuva deka ne bara amnestija i milost....
malce samurajski izigra,so cinot na izjavata- da ne potlklekne, ( 
najverojatno saka da dade primer...)

- od edna strana dobro e sto visokive funcioneri odat na sudenje, da se pokaze deka imame demokratski kapacitet, t.e da  se sancioniraat greskite i kriminalite a da se pottikne svesta kaj idnite junaci...
e sega vo slucajov na zajakot ne znam kako e toa izvodlivo,

ama zatoa pak od druga strana mislam deka seto ova pottiknuva: REVANSIZAM. 
pretpostavka moja e deka od takvi pobudi, brzopleto kolku da go vidat Gruevski zad resetki sto pobrzo, zajacive poitaa da najdat bilo sto za da lezi: i odbraa tolku glupa pricina sto sega, pola narod smeta deka tokmu mercedesot vo koj se podmocuvaat od srekja zajackive vlasstodrzci e nejasen, maten, manipuliracki slucaj! nastrana sto kocoperno se falea deka ke kupuvale sanitetski materijali em vozila so prodazbata na "kriminalniot mercedes.."

i za kraj, samurajskiov odnos na Gruevski- pred da zatropa na metalnite zatvorenicki porti, e nezgodna situacija za vlasta, ako navistina e takov tvrd orev. Plus pricina sto najverojatno ke se revansira koga ke izleze koga i da izleze. 
ako osudenikot ne svatil deka zgresil i smetal deka e vo pravo, plus ako ima mokj i moznost da se revansira... si obalo majjkata i pravo i pravda. a ovaa vlast se potrudi taka da ja prestavi celava ovaa situacija ,so mnogu somnezi ( pak ke spomnam, luksuziraat vo kriminalniot- mercedes?!), a so toa pravat i osnovi za kriminal ako ne i kriminal, za koj mnogu izvesno deka ke im se vrati kako bumerang, sudejki po izjavite  na opozicijata.

ne e na arno. 
ako ne moze sudija da bide siguren , a pravdata zadovolena, ako viree samo od izbori do izbori, od vlast do vlast, a potoa pu-pu ne vazi, ne e arno.

taka i Monstrum-ite se pusteni, so smena na vlasta. a toa e poseben kamen okolu vratot na zajacive... namesto da se posvetat na temelni istrazuvanja so solidni obvinenija, se istrcaa kako majmuni po banana, dodeka celokupnata infrastruktura na opoziciskata partija se rekonstruira potpolno, partijata dobi novi "svezi borci" a smrtno ranetiot protivnik stanal na boisteto i sega trgnal prema vlasta.

a site nie sme nekade megju dva ogna.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by king Пон Окт 08 2018, 13:31

Неселективна правда... абе ајде...
...на оној градоначелникот-шверцер, фатен на дело со спуштени гаќи,  дури се обидоа и да му ја намалат казната ама некој нивни не бил нивни па ја ископал условната казна што ја имал .... а оние што го судеа за шверцот никако во неговото досие да  видат дека е предходно осуден со условна казна... абе мижеле.... мислеле дека сите ќе мижат ....


.... за другото ... пак ќе напишам ... демократијата е заебана работа ... денес си горе, утре доле... па сеа, на кој како ...


a site nie sme nekade megju dva ogna.

.... јок ... сите ние сме точно таму кај што е најжешко ... ко и секогаш  сегде...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by concrete Пон Окт 08 2018, 20:28

..ја гледам онаа Кацарска и тие скиснатите фаци околу неа.  Изгледа само таа несваќа.. Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во Македонија - Page 12 Empty Re: Корупција во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот