ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска економија

+17
Spray
gestapo
Прч
izotop
Laba
jambo
VOL
OSA
ribar
Sahara raj
YAS
Centarec
кнез
чучулига
Arhimed
king
concrete
21 posters

Страна 28 of 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Go down

Македонска економија - Page 28 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Нед Мар 19 2023, 15:16

king напиша:https://plusinfo.mk/v-ponedelnik-i-a-cata-odat-pod-mraz-na-listata-za-zamrznuva-e-na-cenite-i-she-erot-i-orizot/

Абе ајде....

едно е сугурно ..под мраз ќе оди замрзнувањето на цените... Twisted Evil

..кого бе лажат!

од пред два дена неколку вида леб што беа 33 денари сега се пак над 45 денари!!!!!!!!!!!!

... на премиерот ни сеуште не му е јасно дека никој не го ни 2посто ебава...

..оној пред него обараше рекори колку пати може у една минута да каже „северна...“ а овој пак „вмро“ па „вмро“

и што со замрзнувањето ...до 30 мај беше ли ...а потоа  „ало хјустон, ало бајконур... ние лансираме ...
кинг, изјавите  на кретените (премиери,ќурки ,вајс премиери, министри , стево стоки и друго) не се коментираат...не смее да се симнеш на нивно ниво зошто познато е дека ако тргнеш по мува зунзара , кај стигнуваш.Пример ти е комшијата познат писац Smile  Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот