ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска економија

Страна 27 of 27 Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Go down

Македонска економија - Page 27 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king Чет Jул 30 2020, 16:40

Нешто ја нема Нина групер да се пофали колку им била „успешна“ мерката!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 27 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL Чет Jул 30 2020, 19:27

Nina gruPNJAK vo momentot ne e dostapna.
Ja boli meot, izglea ima dobieno.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 27 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL Чет Jул 30 2020, 19:29

...nekoe tenderce biznisce so nekoi novi izmisljotini , da se lapaat narodbi pari, ko onaa , se  doniraat pari na vlasta  oti im snemalo...
..
Viski i fstaci..
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 27 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king Нед Aвг 02 2020, 17:58

Честит празник!

... и наздравје поскапување на струјата!

... а сега по струјата и ради струјата не чека стампедо од поскапувања...
... некој викаше дека граѓаните во коронава немаат каде да ги трошат парите па ете се погрижија за тој „проблем“... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 27 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king Саб Окт 17 2020, 21:04

https://tv21.tv/mk/100-iljadi-zhiveat-vo-siromashtija-500-iljadi-gragani-denot-go-pominuvaat-so-130-denari/

Нели бе блескаме????
... или од силниот блесок не гледаме подалеку од носот....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 27 Empty Re: Македонска економија

Пишување by king Пон Јан 04 2021, 12:53

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/stoilkovski-zaevoto-dlaboko-grlo-sluchajno-zaboravil-deka-global-e-divogradba/

  Додека нашиве бизнисмени бегаат од овде ко ѓавол од крст ние чекаме да некој од надвор тука инвестира....
... ене и турскиот тек протече низ Србија... а ние и понатаму ќе си садиме „чушки“ и ќе се крстиме во марихуаната...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10748
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 27 Empty Re: Македонска економија

Пишување by VOL Пет Јан 08 2021, 08:32

Adora se seli od Makedonija, 
Srbija u sred Korona ima investicii kolku to nie sme nemale od 1992 navamu
2-3 investirori koi bea zainteresirani za biznis kaj nas, sega ni na karta ne mozes da gi najdes...
vlasta zbori za toa deka radi koronava bilo tesko za investitori..
ama ne kazuva kokumina se premislile samo koga videle kade ke gi spickaat parite, i toa u sred korona. red e da progovorat, zivo sme zanteresirani.kako od neinteresna zemja stanavme duri i za zaobikoluvanje.
VOL
VOL

Posts : 16857
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 27 Empty Re: Македонска економија

Пишување by concrete Пет Јан 08 2021, 10:32

VOL напиша:Adora se seli od Makedonija, 
Srbija u sred Korona ima investicii kolku to nie sme nemale od 1992 navamu
2-3 investirori koi bea zainteresirani za biznis kaj nas, sega ni na karta ne mozes da gi najdes...
vlasta zbori za toa deka radi koronava bilo tesko za investitori..
ama ne kazuva kokumina se premislile samo koga videle kade ke gi spickaat parite, i toa u sred korona. red e da progovorat, zivo sme zanteresirani.kako od neinteresna zemja stanavme duri i za zaobikoluvanje.
...бетер од губави,радиоктивни и загадени.Шиптарска прчија... Кој бута здрава нога у трн ???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска економија - Page 27 Empty Re: Македонска економија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 27 of 27 Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот