ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

+17
Прч
ribar
jambo
Sahara raj
Centarec
хан Ацо
YAS
Il presidente
чучулига
reiter
OSA
Morski galeb
Arhimed
кнез
punter ohrid
concrete
king
21 posters

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Македонска политика - општо Empty Македонска политика - општо

Пишување by king Вто Мај 06 2014, 22:00

Жерновски: САД не се меша во одлуката за враќање на мандатите

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=5F454896E0B46B4485B9CF5A2DCEEF9C


ЛДП донесе одлука со еден глас против и тројца воздржани дека не ги прифаќаме мандатите.

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=5F454896E0B46B4485B9CF5A2DCEEF9C

Па па па ... дури четворица гласале....од кои дури еден против ...тоа се цели 25%
уствари и толку се у партиичето

Во секој случај се поарни од изгубените ЕДНОГЛАСНИ сдсм оФчички ...

А дека се сдсм сателит .... се гледа од

http://www.plusinfo.mk/vest/135905/Zhernovski-po-sredbata-so-Volers-Ostanuvame-vo-opozicija

..ќе чекале што сдсм-оФци ќе решат на конкресот па после и тие ќе виделе што и како ....
а бе ..ако се партија, што има да чекаат што и како друг ќе реши да прави, па после тие ќе виделе ....


Последната промена е направена од king на Пон Дек 08 2014, 18:33. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Сре Мај 07 2014, 10:12

..батали ги нив, уште од време се никакви...., но од кога педераана завладеа таму се веќе станати и за никаде....гледај го само овој централниов хермародитит Very Happy 
...не џабе е чердито нивен обожавател.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Сре Мај 07 2014, 23:14

Heer Бране само со една изјава ги извади од чизми комуњарите, заврши лажно створениот и одржуван мит за монолитноста на сдсм, пука по сите шавови ....
... гледај само како засегнатите даваат изјави за јавност, комплетно расштимуван оркестар.......ќе биде интересно наредниве денови.... време е да му се запали темјан на сдсм...

п.с. ... познаниците ни од мелницата веќе се натпреваруваат кој од БЦ ќе направи поголема сестра..... дури и оној луцидниот ser NCD.. кој вени сечеше, око со виљушка вадеше за БЦ и сдсм го продаваше само БЦ да е негов ... почна да пљука по него ....
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Сре Мај 07 2014, 23:38

king2 напиша:Heer Бране само со една изјава ги извади од чизми комуњарите, заврши лажно створениот и одржуван мит за монолитноста на сдсм, пука по сите шавови ....
... гледај само како засегнатите даваат изјави за јавност, комплетно расштимуван оркестар.......ќе биде интересно наредниве денови.... време е да му се запали темјан на сдсм...

п.с. ... познаниците ни од мелницата веќе се натпреваруваат кој од БЦ ќе  направи поголема сестра..... дури и оној луцидниот  ser NCD.. кој вени сечеше,  око со виљушка вадеше за БЦ и сдсм го продаваше само БЦ да е негов ... почна да пљука по него ....


..кога им викав дека треба на време да го "утепаат", тие се церекаа ко нездрави, сега тој има да ги обеси за муда....., кои кретени , на нотар заверуваат изјава дека се откажуваат од мандатот на пратеник. Од тоа се гледа колку си ја почитуваат државата , курви едни квислиншки....
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Сре Мај 07 2014, 23:41

concrete напиша:

..кога им викав дека треба на време да го "утепаат", тие се церекаа ко нездрави, сега тој има да ги обеси за муда....., кои кретени , на нотар заверуваат изјава дека се откажуваат од мандатот на пратеник. Од тоа се гледа колку си ја почитуваат државата , курви едни квислиншки....

Исто на нотар ќе заверуваат и изјави дека се откажуваат од изјавите ....... Very Happy 
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пет Мај 09 2014, 18:33

..незнам што да кажам , денес поседав малку на убавово време пред фина кафаничка со некои од легендарните воденичари.., муабет од мерак, за разлика од меѓусобното тролањто и драпање на сдсм бедите на форумот кој го опоганија..... Cool
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пет Мај 09 2014, 23:32

Што е ова.... кога цел свет го слави денот на победата и одава почит ....
.... само одродниците од сдс ги нема нигде, не најдоа за сходно да пратат ни еден единствен претставник на чинот на одавање на почит кон борците против фашизмот .... а пена на уста фатија дека како што ги нарекуваат „неоврховистите од вмро-дпмне“ сакаат да се сотре и најмало сеќавање на НОБ.
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Мај 11 2014, 15:55

Роза Топузовска Каревска од ЛДП не потпиша оставка


http://maxim.mk/roza-topuzovska-karevska-od-ldp-ne-potpisha-ostavka

Нели лажеа дека сите до еден ко попчиња како први така други отишле на нотар??????

... ајт, еден повлече нога ......
..како сегде и секогаш стално се чека еден да прв повлече нога, за другите е прашање само на време ...Последната промена е направена од king2 на Нед Мај 11 2014, 16:02. Мислењето е променето 2 пати.
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Мај 11 2014, 16:00

Роза Топузовска у историски ЛДП стил им го начука на ова зајациве... можам да се кладам дека уште бар пола од избраните ќе имаат поише од зајачкиот ум кој им го продаваат некои џукели.
Основно правило е дека само внатре во Собрание можеш како-така да влијаеш. Од надвор можеш само да им плукнеш под пенџера и да се надеваш дека секој ден е Велигден и дека педофилистичарите и НАТО ќе те поддржат онака како 2001 во улогата на квислинг и ќе те донесат на власт седнат на мека перница....
Невидени кретени , посебно пак некои нивни форумски поддржувачи..си лаааат ли си лаат и ич не се погледнуат у огледало за да видат какви дволични љигави мивки се... Еве сеа и Гордан не им чини... Cool


Последната промена е направена од concrete на Нед Мај 11 2014, 16:02. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Мај 11 2014, 16:02

..како слушам и оној денешниов конгрес некако не иде подмачкано, како што дознавам од вестите, откако ги напудиле надвор известувачите и ја затвориле вратата дека почнале чуда таму да се дешаваат.
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Мај 11 2014, 16:04

..не слушам ништо , ич кур ми чуе за нив..., единствено се надевам дека на сите избрани за пратеници , умот не им го испиле чавките и дека ќе бидат достојни на честа која народ им ја укажал верувајќи во нив.....
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Мај 11 2014, 16:10

Ене сеа и на Есад Рахиќ му се нафрлиле, бараат да си оди ... од конгресот
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Мај 11 2014, 16:30

king2 напиша:Ене сеа и на Есад Рахиќ му се нафрлиле, бараат да си оди ... од конгресот

само седи и глеај сеир...инаку се мислам дека барем 20 од избраните сдсм-овци ќе си изберат алтернатива да останат пратеници..и ќе сменат телефонски броеви... Very Happy 
..ако не биде така тоа ќе значи дека глупоќата овде зафатила ептен ептен длабоко у Македонското ткиво....
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Мај 11 2014, 23:47

Зајко „едногласно“ со 416:176 се провлече, интересно ќе биде да се види колку од тие 176 и оние сто и кусур што не присуствувале на конгресот се на листите за пратеници и како ќе постапат .....
... во секој случај работите за урнисување на сдс идат во добар правец, од едногласно ..стана 176 против и сто и кусур кои неќеле да присуствуваат на таа лакрдија од конгрес, тивкото печење на заецот е во тек... деновиве по се изгледа ќе го чекаат „убави“ изненадувања....
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пон Мај 12 2014, 10:04

скоро 3/7 најс , према 4/7 ..јеас, што од песпектива на едни подобри времиња е КАТАСТРОФА. Полека стануваат просечна селска локална партија без идеен, дури ни јасен, да бидеме груби.... биснис концепт.., сеа веќе се крдо на збунети ноеви со глави збрцани во песокот на минатото, кои како слепи за стап се држат за шансата , како најдолни квислинзи нашите историски и природни непријатели да ги донесат на власт.
Дури и овие кои се против, се против во однос на Зајко, а не дека имаат бистра идеа што е тоа социјал демократскиот концепт во Македонија и колку е тој добар или лош за Македонските работи....
Тие нив, Македонските работи.. дури не ги ни перцептраат , а камо ли да ги чувствуваат , па уште и да имаат став за нив..., не дај боже концепт...
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Вто Мај 13 2014, 01:16

concrete напиша:скоро 3/7 најс , према 4/7 ..јеас, што од песпектива на едни подобри времиња е КАТАСТРОФА. Полека стануваат просечна селска локална партија без идеен, дури ни јасен, да бидеме груби.... биснис концепт.., сеа веќе се крдо на збунети ноеви со глави збрцани во песокот на минатото, кои како слепи за стап се држат за шансата , како најдолни квислинзи нашите историски и природни непријатели да ги донесат на власт.
Дури и овие кои се против, се против во однос на Зајко, а не дека имаат бистра идеа што е тоа социјал демократскиот концепт во Македонија и колку е тој добар или лош за Македонските работи....
Тие нив, Македонските работи.. дури не ги ни перцептраат , а камо ли да ги чувствуваат , па уште и да имаат став за нив..., не дај боже концепт...

Имаш и ти право ... и тие ги занима само ..калиф наместо калифот и раце збрцани во буџетот... а за другото .отом потом или „што ти е гајле, кој му ебе матер“ ...
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Вто Мај 13 2014, 23:16

Тие се мој кингу веќе минато свршено, одамна се мртви.., немало кој да им каже, па се занеле , ама еве веќе полека полека им шептат....
Треба да видиме ние сега како понатака.....со педофилистичариве и нато предаторите, кои како ми се гледа губат тло под нозе и почнуваат неконтролирано да се препелкаат...
А слонови и нилски коњи кога играат балет, не е умно да си на подиумот.... Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Мај 15 2014, 22:33

Какви треба да бидат изборите за да бидат легитимни и признаени од СДСМ?

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=76682

Па легитимни според нив би биле само оние избори на кои тие би победиле, ама негдека по нетов порано напишав, пошто многу јадат гурабии за списковите, дека списковите и да бидат прочистени т.е. исчистени од се не сдсм-вско т.е. да на нив бидат само членови на сдсм и нивни симпатизери дека пак ќе ги изгубат и тие избори ...
..не бива ништо од нив... тие се диносаурус во изумирање ...
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пет Мај 16 2014, 00:44

Пендаровски не му честиташе на Заев - власта успеа да ги придобие и гласачите на опозицијата

Власта успеа да навелзе до крај и во македонскиот и во албанскиот политички блок. Таа успеа да го придобие дури гласачкото тело на опозицијата. По поразот на прламентарните избори, Стево Пендаровски со сумирани впечатоци вели дека ВМРО-ДПМНЕ е вистински феномен бидејќи од 2011 па до последните избори, во секој изборен процес го проширува своето гласачко тело, пишува Утрински.“Во последните неколку дена, по бурниот опозициски конгрес, Пендаровски не контактирал со претседателот на СДСМ Зоран Заев, кој го преживеа тестот на доверба и од чија партија доаѓаат најави за преструктуирање, согласно одлуката за вонпарламентарно дејствување.

- Нема промени во мојот статус во СДСМ“, вели Пендаровски за Утрински

http://www.press24.mk/pendarovski-ne-mu-chestitashe-na-zaev-vlasta-uspea-da-gi-pridobie-i-glasachite-na-opozicijata

Pa neli be falsifikat bea izborite?
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пет Мај 16 2014, 09:06

-кој вика дека се фалсификат??? .....чердито??, рома или џанго???..., а бе ај не заебаајј Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Мај 22 2014, 00:17

Папата Франциск пренесе поздрав до „Библиската Македонија“

Иванов од папата Фрнациск беше примен во приватната резиденција што овде се толкува како особено одадена почит...

http://www.mrt.com.mk/node/9516

Имаше некои џукели кои се утепаа лаејки дека „Хорхе“ како што милуваат нагалено да го викаат ...дека никој не го е.., сега се 102.3% позеленети од завист.
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Мај 22 2014, 00:20

АПАНАЖАТА ДОПОЛНИТЕЛНО ГО РАЗГОРЕ ОГНОТ НА "БИХАЌКА"


СДСМ потпиша оставки, а дали и ќе ги поднесат?!


"Но потпишаните оставки од една страна, и апанажата која ја добија поголем дел од поранешните пратеници од СДСМ дополнително го разгорува огнот на "Бихаќка". Новоизбраните пратеници кои деновиве ги потпишале оставките велат дека сега си бараат работа. Подобро ќе беше да не бевме на листата за пратеници, барем ќе имавме право на апанажа. Сега ќе си барам работа, бидејќи мора од нешто да се живее" - вели нашиот соговорник од опозициската коалиција, кој беше пратеник и во претходниот парламентарен состав...
.......
........

...повеќе на
http://www.vecer.mk/default.asp?ItemID=1D67F3A3F2A2584ABB426057A93BB5BF

Сега меѓусебе ќе се фатат за гуша ... бившите ќе си лапаат апанажа а новите со таквото во уста....

king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by punter ohrid Чет Мај 22 2014, 14:25

denes Андерс Фог Расмусен во еднодневна посета на Македонија

Sto kur bara ovoj denes kaj nas ? , ovoj mene voopsto ne mi se dopaga, posreken ke bev da ne go gledam vo MKD.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Чет Мај 22 2014, 15:33

king2 напиша:
АПАНАЖАТА ДОПОЛНИТЕЛНО ГО РАЗГОРЕ ОГНОТ НА "БИХАЌКА"


СДСМ потпиша оставки, а дали и ќе ги поднесат?!


"Но потпишаните оставки од една страна, и апанажата која ја добија поголем дел од поранешните пратеници од СДСМ дополнително го разгорува огнот на "Бихаќка". Новоизбраните пратеници кои деновиве ги потпишале оставките велат дека сега си бараат работа. Подобро ќе беше да не бевме на листата за пратеници, барем ќе имавме право на апанажа. Сега ќе си барам работа, бидејќи мора од нешто да се живее" - вели нашиот соговорник од опозициската коалиција, кој беше пратеник и во претходниот парламентарен состав...
.......
........

...повеќе на
http://www.vecer.mk/default.asp?ItemID=1D67F3A3F2A2584ABB426057A93BB5BF

Сега меѓусебе ќе се фатат за гуша ... бившите ќе си лапаат апанажа а новите со таквото во уста....

...незнам што да кажам, претпоставувам што им го мати умот, ама не можам да сватам дека се до толку будали да им  веруваат на педофилистичарите ин нивното  кисело млеко.
Кое само купче кретени не транзиционираше жедни у капитализам , на човек му иде да се тресне од земја...
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пон Јун 02 2014, 15:55

..читам за уште еден комедијантски потез на сдсм-дунстерите.Влада во сенка.., јеботе благи бог.., како само им текна.
Уште да е техничка влада во сенка во која ќе интегрираат се најдобро што го има во Македонија во дадени области, а кои не сакаат да бидат овци. Ама тие се поглупи и од вмро-овците....
Тоа им е единствена шанса, но грчкиот евзон по навика трабуња и е уверен дека: заедничката платформа на сдсм, нсдп о лдп ќе биде успешна....
Веројатно Госпоѓа Роза ќе ги застапува внатре , а тие преку пенџере ќе и дофрлаат што да каже.
Кои морони јеботе благи бог..невидени, љигавци кои чекаат педофилистичарите да ги донесат на власт за да удрат уште еден штембиљ на шипатарските права и слободи.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот