ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

+7
Прч
хан Ацо
king
чучулига
кнез
reiter
ribar
11 posters

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Македонска политика - општо Empty Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Сре Jул 15 2015, 23:22

Гнаси....

на ова се плука навистина и се вели помен да му нема

гнаси

http://www.burevesnik.org/mk/2011-07-09-13-25-27/item/425-kirci-kirov-nasata-tajna-sluzba-go-sozdade-vmro-dpmne.html

со се оси и волој и кингој и бетоној абре таман сте колективно за ѕидче по пој на конкретниот.

Конкретен, кој прво?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Сре Jул 15 2015, 23:32

ех Чучулига, Чучулига ...на основа на вакви наивчини како тебе е и  измислена познатата синтагма: а магарињата летаат???
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Сре Jул 15 2015, 23:36

мњам мњам мњам

кој ги тркала препредедните.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Jул 16 2015, 00:08

Почнува распадот


Потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов се откажа од Заев: Си поднесе оставка

Како што Канал 5 неофицијално дознава, потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов пред почетокот на вчерашаната седница на централниот одбор  на СДСМ си поднел неотповиклива оставка. 
Ова е резултат на растечкото незадоволство од работењето на Заев и останатото раководство и лажната еуфорија и неостварените ветувања на Заев. Како и резултат од отвореното незадоволство од договорот и условите на кои се согласи Заев.

http://www.press24.mk/potpretsedatelot-na-sdsm-vancho-uzunov-se-otkazha-od-zaev-si-podnese-ostavka

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=74301

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Jул 16 2015, 10:14

Насловот се кажува ... нема потреба од коментарЗаев се убедува самиот или другите дека го добил тоа што го барал?!

http://vecer.mk/Makedonija/zaev-se-ubaduva-samiot-ili-drugite-deka-go-dobil-toa-shto-go-baral

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Чет Jул 16 2015, 10:31

..зајко заев е одран и посолен , само се чека на готвачот-специјалист за зајачки чомлек... Wink
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пет Jул 17 2015, 23:45

Хипокризијата на сдсм_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Вто Jул 21 2015, 20:28

Многу ми е смешен е овај "до смрт" војвода, ама баш

Тачи: Договорот е само рамка,треба да се договорат многу работи


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Сре Jул 22 2015, 16:39


Узунов потврди- оставката е завршена работа, СДСМ остана без економски тим

zar imaa ekonomski tim dosega....?

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Сре Jул 22 2015, 16:40


_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Сре Jул 22 2015, 18:40

...добро де Узунов им беше ЃОА-ТИМ, сеа го немат ни него.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Чет Jул 23 2015, 22:38

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Jул 23 2015, 22:40

RIP....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Чет Jул 23 2015, 23:34

.......Ние бевме принудени да го браниме нашето достоинство и ги извадивме оружјата за да ги заплашиме.....
..а бе овие или се будали или курињата им се многу мали...што би рекле на југот...Но пошто се ептен уфилмани и се понашаат ко ликови на турски серии , мора да се кретени. Познато е дека таквите серии се напраени само за луѓе без мозок.
А некои се дефинитивно такви....: жуте чизме и бели "шешири" , а из паса по пиштољче вири.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пет Jул 24 2015, 00:26

gospodin "carapa" alias "komandant sjhiponja"
Македонска политика - општо 1510069_1586438188261056_888617144707580021_n
kriminalec, "veteran" od Lipkovo, Matejce, Slupcane.. vo sustina siten kriminalec koj se promovira vo 2001 vo pokrupna "zverka" i prodolzi so istata zivotna opredelba..
..normalno, se dodeka mu zdosadi od zivotot, pa go zastrelaa..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пет Jул 24 2015, 19:12

Да се потсетиме .... видеото е кома ...


Дежа ви - Години наназад СДСМ еуфорично најавува победа,ги губи изборите и вината не ја бара кај себе

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=96968#.VbJxfUWafTc

Стварно ... што не е у ред со тие луѓе?
... комлетно изгубен контакт со реалноста...  Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Нед Jул 26 2015, 10:52

Aj јас пак да си прашам: знај некој шо се случва во албанскиот политички табор?

http://www.plusinfo.mk/vest/34617/pocina-ranetiot-zamenik-direktor-na-ujp
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Jул 26 2015, 10:56

чучулига напиша:Aj јас пак да си прашам: знај некој шо се случва во албанскиот политички табор?

http://www.plusinfo.mk/vest/34617/pocina-ranetiot-zamenik-direktor-na-ujp
Борба за чорба.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Нед Jул 26 2015, 10:58

Покрај очигледното мислев

Smile Smile Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Нед Jул 26 2015, 11:16

чучулига напиша:Покрај очигледното мислев

Smile Smile Smile
...нема друго кај шипатаресите.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Jул 30 2015, 23:32

Тајна вечера ....
.. е сега ...не ги броев апостолите ....... и овие ли имаат доблест да бараат нешто ... комедија од партии двајца без тројца ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пет Jул 31 2015, 09:21

king напиша:Тајна вечера ....
.. е сега ...не ги броев апостолите ....... и овие ли имаат доблест да бараат нешто ... комедија од партии двајца без тројца ....
...амбиција на самобендисан човек е голема работа...да ги бивало , ќе бидеа , вака само до даска се брукаат..
...на страна теоријата на VOL за големата организираност на Вмро, власта во Македонија може да ја земе и музички квартет, ако има добра соодветна композиција и знае да свири, што само покажува колку овие не ги бива.....и не само нив. Wink
Замисли една политичка ABBA што би напраила...во ситуацијава на ич здрава понуда.
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пет Jул 31 2015, 16:36

concrete напиша:
...на страна теоријата на VOL за големата организираност на Вмро, власта во Македонија може да ја земе и музички квартет, ако има добра соодветна композиција и знае да свири, што само покажува колку овие не ги бива.....и не само нив. Wink
Замисли една политичка ABBA што би напраила...во ситуацијава на ич здрава понуда.
izgleda ne si me razbral, za teorijava...

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пон Aвг 03 2015, 22:51

хихихи ... Ивончето покажува канџи ...

http://vecer.mk/Makedonija/ova-se-sorosoidite-od-podzemjeto-koi-baraat-vlast-bez-izbori

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Вто Aвг 04 2015, 16:34

king напиша:хихихи ... Ивончето покажува канџи ...

http://vecer.mk/Makedonija/ova-se-sorosoidite-od-podzemjeto-koi-baraat-vlast-bez-izbori

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

то оти: "мечка во пештера"; м?

Туку друго.... абе кинг, женава од тебе го зеде то: "власт без избори"; или?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот