ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Серии, стари и нови

+3
Ацева
concrete
king
7 posters

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Нед Aвг 16 2015, 23:26

Нова серија

Луцифер

Серии, стари и нови - Page 5 03775662

По којзнае колку години од протерувањето на Луцифер му здосадува во пеколот и решил да си земе малку одмор ....
... така ... го напушта пеколот и оди на Земјата .... а каде на друго место ако не во Америка 2015 година ....

.... серијата е лесна комедија ....

Понатаму ... почна и втората сезона на Марвеловата серија ... Агентот Картер ....
...инаку таа е женската на Капетан Америка ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Саб Aвг 22 2015, 23:30

Rosemary and Thyme

убо, фино и лесно.... среќна сум шо ја најдов серијава Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.imdb.com/title/tt0377253/
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Aвг 28 2015, 13:20

Почна четвртата сезона на Continum
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Сре Сеп 02 2015, 08:08

Заврши Falling skies... готово аш ..нема повеќе...
... заврши некако ептен на брзина ... на глупости и споредни дејствија губеа и по неколку епизоди а финишираа се набрзина само во една епизода ...
... јбг ..изгледа била предвидена за укинување ..па ај како така да ја завршат ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Сеп 03 2015, 22:31

Ајдеее   ...извадија клон на Мртвите шетачи...

Fear The Walking Dead

... досега има две епизоди ... гледав едната, слабо некако ..king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Нед Сеп 27 2015, 21:40

Ја изгледавМе бендиса и покрај површноста, недостатокот на длабина.... веројатно оти сум целната група на публика.

Ни од далеку блиску до Демиџис или Скандал ако нешто и такво имале во предвид во шо најискрено се сомневам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Окт 08 2015, 21:13

Започнаа новите сезони на


The Flash

марвеловите  Agents of S.H.I.E.L.D.

и


Homeland
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Окт 15 2015, 00:48

Заврши Continuum .... изгледа била пред укинување и на две на три ја завршија во една епизода...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Окт 30 2015, 16:49

Таман помислив дека Демоните на Да Винчи ја укинале вчера налетав на првите две епизоди од најновата трета сезона
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Пет Окт 30 2015, 17:48

king напиша:Таман помислив дека Демоните на Да Винчи ја укинале вчера налетав на првите две епизоди од најновата трета сезона
....ја гледав првата  имам впечаток дека им се потрошила имагинацијата, незнам каква е втората и тие после, ако ги има....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Окт 30 2015, 18:14

Добри се бе ...

...ааааа ...
... сега у најновата епизода .... она турцине ко исис ... прифати го алах или умри ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Вто Дек 22 2015, 01:25

Гледам ова седмава сезона на Дневниците на вампирите ....
...УПМ .. ко онаа драмата ... Чекајки го Годо ...
... сите зборат за главниот лик Елена а Елена нигде ја нема да се појави ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by VOL Вто Дек 22 2015, 07:32

I ja ja cekam Elena
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Сре Дек 23 2015, 14:49

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Сре Дек 23 2015, 16:56

И д блеклист би ја препорачала

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Дек 24 2015, 00:15

Има еден куп нови серии ... за другите понатаму (откако ќе видам по некоја епизода)

Сега би за

The Man In High Castle

Дејствието е 20-тина години по завршетокот на втората светска војна ... но овој пат победници се Германија и Јапонија а Америка е поделена помеѓу нив (УФ ШТО БИ БИЛО УБАВО ДА Е ТАКА Twisted Evil)
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Нед Дек 27 2015, 00:37

Нова серија

Into The Badlands


првата сезона имаше само 6 епизоди

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Сре Јан 06 2016, 10:34

Денојве ја гледам четвртата сезона и ми текна дека не знам дали сум ја препорачала, еве во секој случај

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Сре Јан 06 2016, 10:48

до каде е петтата , слушам снимена е и се држи на лед?????
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Сре Јан 06 2016, 10:50

не знам, навистина.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 18:34

Нова серија

The Shannara Chronicles

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 18:37

Уште една нова серија

South of Hell


king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Саб Јан 16 2016, 13:59

Опаааа,,

Досие -Х  по неколку години повторно се снимаат ...
..излезе првата епизода од продолжението на серијата
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Саб Јан 16 2016, 15:50

.....таа агентката Scully се исцибрила.., што би рекла мајка ми..носето и станало прозирно.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пон Јан 18 2016, 18:32

Почнав да глеам прва епизода од една нова серија

Agent-X

и баталив у петта, шеста минута ....
... имено човек го рануваат у лево рамо се гледа локва крв на белите алишта, потоа се степуваат со пукачот и у следниот кадар  на ранетиот  локвата крв му е под десното рамо ...
... абе УПМ ... дилетанти ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот