ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Серии, стари и нови

+3
Ацева
concrete
king
7 posters

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Нед Aвг 16 2015, 23:26

Нова серија

Луцифер

Серии, стари и нови - Page 5 03775662

По којзнае колку години од протерувањето на Луцифер му здосадува во пеколот и решил да си земе малку одмор ....
... така ... го напушта пеколот и оди на Земјата .... а каде на друго место ако не во Америка 2015 година ....

.... серијата е лесна комедија ....

Понатаму ... почна и втората сезона на Марвеловата серија ... Агентот Картер ....
...инаку таа е женската на Капетан Америка ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Саб Aвг 22 2015, 23:30

Rosemary and Thyme

убо, фино и лесно.... среќна сум шо ја најдов серијава Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.imdb.com/title/tt0377253/
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Aвг 28 2015, 13:20

Почна четвртата сезона на Continum

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Сре Сеп 02 2015, 08:08

Заврши Falling skies... готово аш ..нема повеќе...
... заврши некако ептен на брзина ... на глупости и споредни дејствија губеа и по неколку епизоди а финишираа се набрзина само во една епизода ...
... јбг ..изгледа била предвидена за укинување ..па ај како така да ја завршат ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Сеп 03 2015, 22:31

Ајдеее   ...извадија клон на Мртвите шетачи...

Fear The Walking Dead

... досега има две епизоди ... гледав едната, слабо некако ..
_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Нед Сеп 27 2015, 21:40

Ја изгледавМе бендиса и покрај површноста, недостатокот на длабина.... веројатно оти сум целната група на публика.

Ни од далеку блиску до Демиџис или Скандал ако нешто и такво имале во предвид во шо најискрено се сомневам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Окт 08 2015, 21:13

Започнаа новите сезони на


The Flash

марвеловите  Agents of S.H.I.E.L.D.

и


Homeland

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Окт 15 2015, 00:48

Заврши Continuum .... изгледа била пред укинување и на две на три ја завршија во една епизода...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Окт 30 2015, 16:49

Таман помислив дека Демоните на Да Винчи ја укинале вчера налетав на првите две епизоди од најновата трета сезона

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Пет Окт 30 2015, 17:48

king напиша:Таман помислив дека Демоните на Да Винчи ја укинале вчера налетав на првите две епизоди од најновата трета сезона
....ја гледав првата  имам впечаток дека им се потрошила имагинацијата, незнам каква е втората и тие после, ако ги има....
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Окт 30 2015, 18:14

Добри се бе ...

...ааааа ...
... сега у најновата епизода .... она турцине ко исис ... прифати го алах или умри ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Вто Дек 22 2015, 01:25

Гледам ова седмава сезона на Дневниците на вампирите ....
...УПМ .. ко онаа драмата ... Чекајки го Годо ...
... сите зборат за главниот лик Елена а Елена нигде ја нема да се појави ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by VOL Вто Дек 22 2015, 07:32

I ja ja cekam Elena

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17142
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Сре Дек 23 2015, 14:49

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Сре Дек 23 2015, 16:56

И д блеклист би ја препорачала

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Дек 24 2015, 00:15

Има еден куп нови серии ... за другите понатаму (откако ќе видам по некоја епизода)

Сега би за

The Man In High Castle

Дејствието е 20-тина години по завршетокот на втората светска војна ... но овој пат победници се Германија и Јапонија а Америка е поделена помеѓу нив (УФ ШТО БИ БИЛО УБАВО ДА Е ТАКА Twisted Evil)

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Нед Дек 27 2015, 00:37

Нова серија

Into The Badlands


првата сезона имаше само 6 епизоди


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Сре Јан 06 2016, 10:34

Денојве ја гледам четвртата сезона и ми текна дека не знам дали сум ја препорачала, еве во секој случај

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Сре Јан 06 2016, 10:48

до каде е петтата , слушам снимена е и се држи на лед?????
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Сре Јан 06 2016, 10:50

не знам, навистина.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 18:34

Нова серија

The Shannara Chronicles


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 18:37

Уште една нова серија

South of Hell_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Саб Јан 16 2016, 13:59

Опаааа,,

Досие -Х  по неколку години повторно се снимаат ...
..излезе првата епизода од продолжението на серијата

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Саб Јан 16 2016, 15:50

.....таа агентката Scully се исцибрила.., што би рекла мајка ми..носето и станало прозирно.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пон Јан 18 2016, 18:32

Почнав да глеам прва епизода од една нова серија

Agent-X

и баталив у петта, шеста минута ....
... имено човек го рануваат у лево рамо се гледа локва крв на белите алишта, потоа се степуваат со пукачот и у следниот кадар  на ранетиот  локвата крв му е под десното рамо ...
... абе УПМ ... дилетанти ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11098
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 5 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот