ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Серии, стари и нови

+3
Ацева
concrete
king
7 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Серии, стари и нови Empty Серии, стари и нови

Пишување by king Саб Јун 21 2014, 19:23

Тема посветена на серијалите ....
..молам без индиски, турски, шпански и слични срања ...

Да започнеме со едена најнова серија, досега има само една епизода...

DominionОснова за серијата е филмот Legion од 2010 годинаDominion е епска надприродна драма која се одвива 25 години после апокалипсата. Апокалипсата е настаната кога ангелот Габриел формира војска од пониските класи на ангелите и тргнува во војна за истребување и поробување на човештвото, а ангелот Михаил застанува на страната на лугето во борбата против Габриел.
После 25 години борба ..од пепел се никнати неколку нови утврдени градови кои го штитат остатокот на човештвото .....
... покрај борбата со натприродните тука се и заткулисните политички игри помеѓу водствата на луѓето
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пон Јун 23 2014, 22:38

SalemRadnja serije je smještena u 17. stoljeću u vrijeme suđenja vješticama iz Salema. Vještice u seriji su bacile kletve na građane grada, što je naravno povijesno sasvim točno. Ili nije? WGN America, kanal kojem je ovo prva originalna serija, poručuje da će do kraja prve sezone prikazati puno više spletki te iznenađujućih i zastrašujućih događanja za gledatelje

Nova povijesno-fantastična serija Salem je ubrzo nakon premijere obnovljena za drugu sezonu. Snimanje će započeti krajem ove godine, a povratak se očekuje na proljeće iduće godine.

Jedan od dvoje autora je Brannon Braga, koji je dijelom odgovoran za prestanak snimanja Star Treka, 24, Thresholda, Terra Nove i FlashForwarda, pa je manje čudo da je serija uopće preživjela prvu sezonu. Glumačka ekipa je doduše zanimljiva, te uključuje Janet Montgomery, koju smo vidjeli par puta u Merlinu i Downton Abbey. Slijede Shane West (ER i Nikita) te Seth Gabel (Fringe).
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Јун 27 2014, 01:31

The Last ShipНова серија на тема .... вируси, епидемија, апокалипса, хаос...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Јун 27 2014, 15:56

Vcera izleze pilot epizodata od novata serija

The Flash

Uste eden ekraniziran strip superheroj

Ako projde pilotkava serijata produzue vo Septemvri

Pred nekoja godina pocna edna istoimena serija ama po nekojku epizodi bese ukinata, valjda i ovaa nema da ja dozivee taa sudbina.king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Саб Јун 28 2014, 12:04

Ги изгледав сите досегашни епизоди на Викинзи и заклучив дефинитивно по сто-шеесет и осми пут дека светската историја е жива заебанција и нема никаква врска со вистината.
А ако се повикаме на максимата дека историјата е учителка на животот..тогаш многу работи денешни стануваат јасни.....
Инаку отсекогаш су се прашувал , каде тоа исчезнале Викинзите..додека серијава не ми даде поттик да прочитам малку повеќе , со малку подруги погледи на работите...   Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Jул 03 2014, 00:17

Почна втората сезона на Under The Dome.....

.. pa da vidime што стана со куполата над градот и чудното јајце.

Воедно, пуштија и пилот епизода од една нова серија
Constantine

..веќе излитена фабула .... некој откачемн и несфатен се бори против демонски сили...


....можеле да ја направат и подобро
Тешко да ќе има втора епизода....

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by Ацева Саб Jул 05 2014, 08:54

Потенцирам дека шведско-данската верзија на Мост, да не речам оригиналната, е најпобоља.

Ацева
Ацева

Posts : 3
Join date : 2014-07-05

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Саб Jул 05 2014, 09:42

Najprvin....

Edno golemo dobredojde za Ацева!

Odime ponatamu so seriite...

True Blood ... za onie koi kosi kubea po Erik  na scenata koga sogoruva na Sonce ... radosna vest...  tuka e, ziv e ... Pam go pronaoga!


Inaku ... Pam mi e vtor favorit odma do Dzesika Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by Ацева Саб Jул 05 2014, 10:26

Добронајдов Wink

Кога сме до фаворитите:
Ацева
Ацева

Posts : 3
Join date : 2014-07-05

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Саб Jул 05 2014, 11:04king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Саб Aвг 23 2014, 20:19

Wellcome to Sweden

хахахаххахааааааааааааааааа

хахахаххахахааааааааааааааа

хахаххахахахахааааааааааааа

Last comic standing

многу хахахаххахаааааааа....

..............

Росан Бар вели:

се' шо маж можи да напрај/достигни - жена можи да најди друг маж шо ќе го стори истото подобро.

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Саб Aвг 23 2014, 20:28

чучулига напиша:Wellcome to Sweden

хахахаххахааааааааааааааааа

хахахаххахахааааааааааааааа

хахаххахахахахааааааааааааа

Last comic standing

многу хахахаххахаааааааа....

..............

Росан Бар вели:

се' шо маж можи да напрај/достигни - жена можи да најди друг маж шо ќе го стори истото подобро.


Сакаш да кажеш ..дека стално има поголема будала!!!! Very Happy Very Happy 
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Саб Aвг 23 2014, 20:33

king2 напиша:
чучулига напиша:Wellcome to Sweden

хахахаххахааааааааааааааааа

хахахаххахахааааааааааааааа

хахаххахахахахааааааааааааа

Last comic standing

многу хахахаххахаааааааа....

..............

Росан Бар вели:

се' шо маж можи да напрај/достигни - жена можи да најди друг маж шо ќе го стори истото подобро.


Сакаш да кажеш ..дека стално има поголема будала!!!! Very Happy Very Happy 

Секогаш има подобар.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Саб Aвг 23 2014, 21:19

..може имаш право..., мојот професор по статика тврдеше..: дрво..,т.е трупец во вертикална положба и жена у хоризонтална ...се издржуат.
Муабетот на часот беше околу потпирања со дрвени трупци...ова пред скоро пола век...
Во меѓувреме се најдоа подобри солуции...... шо ќе го сторат истото подобро..... Very Happy Very Happy Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Саб Aвг 23 2014, 21:26

concrete напиша:..може имаш право..., мојот професор по статика тврдеше..: дрво..,т.е  трупец во вертикална  положба и жена у хоризонтална ...се издржуат.
Муабетот на часот беше околу потпирања со дрвени трупци...ова пред скоро пола век...
Во меѓувреме се најдоа подобри солуции...... шо ќе го сторат истото подобро..... Very Happy Very Happy Very Happy 

Несомнено Розен Бар е во право.

Само оти то професорот мешаше трупци и жени не ми е јасно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Вто Окт 14 2014, 23:27

Првата епизода од новата сезона на Arrow ....
... ма се да им ... по список ...
... Сара ... добија три стрели у стомак ... УПМ, УПМ..

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Вто Окт 14 2014, 23:35

[quote="king2"]Првата епизода од новата сезона на Arrow ....
... ма се да им ... по список ...
... Сара ... добија три стрели у стомак ... УПМ, УПМ..Преваранти..., стрела нема кинетички удар па да ти пукнат крвни садови кај нетреба и вака ТРЕНУТНО  да одапнеш. Брцнати у стомак има да умираш 5 саата , ако нормално не се најде некој
селски хирург да те оперира и "спаси" ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
..требаше стрела у срце или у врат..па да биде автентично и тренутно.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Вто Окт 14 2014, 23:40

concrete напиша:
king2 напиша:Првата епизода од новата сезона на Arrow ....
... ма се да им ... по список ...
... Сара ... добија три стрели у стомак ... УПМ, УПМ..Преваранти..., стрела нема кинетички удар па да ти пукнат крвни садови кај нетреба и вака ТРЕНУТНО  да одапнеш. Брцнати у стомак има да умираш 5 саата , ако нормално не се најде некој
селски хирург да те оперира и "спаси" ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
..требаше стрела у срце или у врат..па да биде автентично и тренутно.... Very Happy Very Happy

Не бе ... гледаш паѓа неколку ката право со кичма на ивица од контејнер за ѓубре .... Very Happy Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Пет Окт 17 2014, 19:13

...каде ги симињаш епизодите???
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Окт 17 2014, 22:34

concrete напиша:...каде ги симињаш епизодите???

Ги гледам online ... има еден куп сајтови ...

..а симинување ... zamunda и kickass торенти ..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by хан Ацо Саб Ное 15 2014, 11:01

Убава серия-Penny Dreadful,емитува се по HBO,я има и на Замунда.

хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by хан Ацо Вто Дек 02 2014, 12:39

Йебига,новата епизода на Мртвите шетачи следува на ....8 февруари...упм!!!!!!!!!!!!
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Вто Дек 02 2014, 17:33

Фебруари.... третата сезона на House of Cards.

Со душа ја чекам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by хан Ацо Сре Дек 03 2014, 19:53


Задолжително да се гледа!
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Саб Дек 20 2014, 21:42

Reign
Marco Polo


чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот