ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Серии, стари и нови

+3
Ацева
concrete
king
7 posters

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Сре Апр 22 2015, 20:26

колку пари бараат после овие 2 евра кои ги земаат за верификација на картицата??
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Сре Апр 22 2015, 20:28

concrete напиша:колку пари бараат после овие 2 евра кои ги земаат за верификација на картицата??
Игнорирај тоа ... не гледај ги, одма гаси ги тие прозорци ....

а еве ти торенти за симнување

https://kickass.to/usearch/game%20of%20thrones%20category%3Atv/?field=time_add&sorder=desc
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Сре Апр 22 2015, 20:30

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Сре Апр 22 2015, 20:40

ок не е битно ..нешто очигледно не е како треба кај мене ...
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Сре Апр 22 2015, 20:55

Симни инсталирај, апдејтувај и гледај филмови и серии со превод или без превод во добра резолуција ...

https://popcorntime.io/

работи на торент принцип ... само што по гледањето не останува ништо во компјутерот ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Сре Апр 22 2015, 21:00

ева ја кај мене отворена програмата

Серии, стари и нови - Page 4 Fvy48w
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Сре Мај 13 2015, 02:12

Излезе петтата епизода од петтата сезона на Game of Thrones ...

...idam sega da ja gledam ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by хан Ацо Пон Мај 25 2015, 21:15

Идниот понеделник во осмата епизода на Game of Thrones ке го видите бугарскиот актер Захари Бахаров,познат од серията Прикриени(Под прикритие).

Серии, стари и нови - Page 4 Zahari_baharov
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by VOL Вто Мај 26 2015, 00:47

faca e nema sto.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Јун 04 2015, 01:01

king напиша:Нова серија

Eye Candy

... нешто хакери ова она ......
Деновиве ја догледав целата прва сезона ... десет епизоди се ...

.... во почетните епизоди ми се чинеше .... не вреди ... па ја баталив ..
... но сега кога се натерав да ја догледам целата сезона ... серијата стварно има потенцијал ... допира некои не така невозможни аспекти на интернетот и социјалните мрежи ...
... за нешта кои се тек во зачеток по нетот ... во секој случај стравично и возбудливо ..
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Вто Јун 16 2015, 21:31

Нова серија


Dark Matter

На напуштен свемиски брод шесторица се будат од хибернација но со избришани сеќавања....
Единствен некаков траг им е магацинот полн со оружје и нивната крајна дестинација .... рударска колонија на работ од свемирот, потенцијално големо бојно поле ...king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Саб Јун 20 2015, 11:54

Ме бендиса

Sense8чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Саб Јун 20 2015, 12:13

Заврши нaјслабата и најдосадната сезона на Gamе of Thrones, и како по обичај во последната епизода се дешаваат „чуда“ ...онаа ебозовната инцестоидна кралица демек се кае и самоказнува, Калеси се губи којзнае каде и нормално на еден од главните ликови ...маме му ебаваат ..кој стигне брца нож у него ..
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Саб Јун 20 2015, 12:16

А бе Turn ..ја гледа ли некој,  занимлива серија ... интригантна шпионска трилер серија за времето околу борбата за независност на САД од Британија ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Саб Јун 20 2015, 12:36

king напиша:Заврши нaјслабата и најдосадната сезона на Gamе of Thrones, и како по обичај во последната епизода се дешаваат „чуда“ ...онаа ебозовната инцестоидна кралица демек се кае и самоказнува, Калеси се губи којзнае каде и нормално на еден од главните ликови ...маме му ебаваат ..кој стигне брца нож у него ..

Спојлераш еден!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Саб Јун 20 2015, 12:42

king напиша:Заврши нaјслабата и најдосадната сезона на Gamе of Thrones, и како по обичај во последната епизода се дешаваат „чуда“ ...онаа ебозовната инцестоидна кралица демек се кае и самоказнува, Калеси се губи којзнае каде и нормално на еден од главните ликови ...маме му ебаваат ..кој стигне брца нож у него ..
...стварно слаба езона , некако млитава и без заплет , како секојдневен провинциски живот. Веројатно на Авторот му снемува фантазија....веќе две сезони најмалку... , во интерпретацијата на идеите кои очигледно ги краде од постојната историја и митовите... Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Саб Јун 20 2015, 12:57

concrete напиша:...стварно слаба езона , некако млитава и без заплет , како секојдневен провинциски живот. Веројатно на Авторот му снемува фантазија....веќе две сезони најмалку... , во интерпретацијата на идеите кои очигледно ги краде од постојната историја и митовите... Wink

Е ај сега замисли ја следната сезона доколку шпекулацијава е точна

http://www.plusinfo.mk/vest/30998/foto-novata-sezona-na-igra-na-tronovi-kje-se-snima-vo-Makedonija
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by concrete Саб Јун 20 2015, 14:07

чучулига напиша:
concrete напиша:...стварно слаба езона , некако млитава и без заплет , како секојдневен провинциски живот. Веројатно на Авторот му снемува фантазија....веќе две сезони најмалку... , во интерпретацијата на идеите кои очигледно ги краде од постојната историја и митовите... Wink

Е ај сега замисли ја следната сезона доколку шпекулацијава е точна

http://www.plusinfo.mk/vest/30998/foto-novata-sezona-na-igra-na-tronovi-kje-se-snima-vo-Makedonija
...није ваљда Shocked   Ако е за така, овде можат да се снимат некои нови Игри на Тронови, има локации за малку трошоци колку сакаш, а и статисти за по иљадарка надница дневно купишта. Да не има во тоа 6-тото продолжение мноогу робови, зомби и слично??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  Поавтентични фацки од овде здравје.....Само милам дека географијата е веќе дефинирана, така да не ми е јасно каде ќе се смести дејствието???
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пон Jул 06 2015, 21:25

Почна третата сезона на


Under the Dome


т.е ... излезени се три епизоди ... па да видиме што стана со куполата


king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Сре Jул 08 2015, 09:45

Нови сезони на


Falling Skies ... почна со доста акција

The Last Ship ... вирусот изгледа го решија, по се изгледа почнува борбата за превласт во „новиот“ свет

Defiance ... се појавува друга вонземска раса со свои планови...

Teen Wolf ...  незнам дали воопшто остана некој нормален човек .... сите испаднаа некои си чудовишта ...

Under the Dome ... првите две епизоди ја Матрикс го гледаш, во третата се по старо, куполата си е на своето место, но има два нови лика
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Jул 24 2015, 09:49

Нова добра серија....

ZOO

... животните почнуваат чудно да се однесуваат ... досега се излезени четири епизоди...

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Пет Jул 24 2015, 09:54

Понатаму ...
..почна и втората сезона на Доминиум ...
... кратко сиже ...
... акција, мистерија ...
Отецот, господ без трага отишол којзнае каде ... можда му се збогтисало од се ...

... ангелите предводени од архангел Габриел почнуваат војна против човештвото .... но за да биде поинтересно и таму меѓу небесните суштества владее несогласување ... така да архангел Михаел застанува на страна на луѓето ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by VOL Пет Jул 24 2015, 17:26

skoro i da nemam vreme za olku materijal za gledanje... zaviduvam koj ima, bravo.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by чучулига Вто Jул 28 2015, 23:04

http://www.channel4.com/programmes/child-genius/videos/all/2015-trailer

а кај нас ем нема ни бушава азбука поќе ни то МОН дозволила средства за децата да одат на олимпијада за астрофизика или како и да беше....

ај нека е западот трул, ние до кај сме?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by king Чет Aвг 06 2015, 23:53

Koja e па сега оваа

Star Trek: Horizon


Details

Official Sites:

Official website

Country:

USA

Language:

English

Release Date:

1 June 2015 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt3854562/king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Серии, стари и нови - Page 4 Empty Re: Серии, стари и нови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот