ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Филмови, препораки за гледање

+4
Centarec
хан Ацо
concrete
чучулига
8 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Aвг 10 2017, 21:00

И филм за утре...

... ако е ко првиот дел тогаш е лудница

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Окт 16 2017, 01:57

Скроз наскроз ја поебаа Лара .... абе од толку цицлести глумици кај ја најдоа оваа  ...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL Пон Окт 16 2017, 06:20

pa.. ima..
ljiut pogled ? Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Окт 23 2017, 20:17

Филм за вечерва ....
.... конечно после 30 години имаме продолжение на одличниот
Blade Runner

со Хaрисон Форд у главна улога...
.... а сега следи

Blade Runner 2049

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Мар 01 2018, 23:00

Филм за вечерва .... одличен  филм од поновата руска продукција

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Вто Мар 27 2018, 00:18

филм за вечерва .... излезе... по торентите

.... ама бе кај ја најдоа таа глумица скроз наскроз е уништен имиџот и заштитниот знак на Лара ...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Јун 01 2018, 23:22

Филм за вепчерва...

Повторно ... Јура паркот ...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Aвг 02 2018, 23:27

Го гледав

Mamma Mia! Here We Go Again

т.е. вториот дел на
Mamma Mia!


од пред десетина години....

што да се напише, лесен мкузикл што е добро освежување после сите оние светски хитови со никаква содржина  а само со визуелни и звучни ефекти ...

... дејствието на филмот е неколку години по настаните од првиот филм а прави и ретроперспектива на настаните дваесетина години од пред првиот филм....

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Сре Мај 01 2019, 00:43

Филм за вечерва....
 
БАЛКАНСКИЙ РУБЕЖ
  (The Balkan Line)

... не знам дали сите прикажани настани се вистина ... се работи за завземањето на аеродромот во Приштинна Јуни 1999 година од страна на руската војска

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Саб Окт 30 2021, 10:08

Најновиот филм со 007 Џемс Бонд е тотална утка и тешко срање... џабе потрошени скоро дваипол часа за гледање..

... го пензионирале, 007 го носи друг лик, премногу брканици со коли, од потенцијално добра приказна снимиле тотално срање, во филмот има тотален помор на сите ликови од серијата филмови, пензионираниот Џемс има нова жена и на само петнаесетина минути  пред да филмски го убијат дознава дека се неа има ќерка....
... еј, некој си гомнар од сценарист, режисер и продуцент, што знам можда ги мразеле делата на Јан Флеминг и решиле во едно тешко срање од филм се да потепаат и поништат....
.... аааааааа .... мис Манипени ја напраиле црнкиња....

... абе у последно време што стана со филмовите, и римејкот на Дина (Dune) го усрале... филмовите се со приказна од пет шест реченици се останато се визуелни и звучни ефекти, празни филмови се, до толку ли се безидејни или е веќе снимено се што може да се сними...
...иста безидејност владее и во видео играчката индустрија се само некои римејкови на старите игри уствари само графичко подобрување... т.е. веке видено и одиграно па затоа и неинтересно за играње... ебем ти „нова“ игра за во која знаеш се, што, како и кога да направиш...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 7 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот