ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сцени од филмови кои не се забораваат

+2
gestapo
concrete
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Вто Дек 23 2014, 03:19

Добар, лош и грд

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Вто Дек 23 2014, 03:28

Шејн
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Вто Дек 23 2014, 03:38

Платеник со Франко Неро

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Вто Дек 23 2014, 22:23

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Вто Дек 23 2014, 22:25Фантастично ускладување на слика и музика ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by concrete Вто Дек 23 2014, 23:40

аааа  ОДИСЕА, ако се земе во обзир дека се е аналогно , реално и макети...ПЕРФЕКТНО е снимено до најмал детал. Сум барал грешка ....НЕМА.. дури и оној детал  кој ни 2% народ не го сваќа, дека во космос не се лета како во атмосфера..туку со забрзување и успорување во гравитационо поле се маневрира во просторот т.е. се скока од траекторија во траекторија....нема тами Ред барон финеси.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Сре Дек 24 2014, 00:02

Трилогијата Одисеја (2001, 2010 и 2067)  е ремек дело, првите две се филмувани ... третата незнам зошто се уште не е ....

... има и четврта книга ... Одисеја 3001 но е дискутабилна ....
...имено оваа четвртата ја зачитав но не и докрај ... зошто хрватското онлајн издание на пола ми го снема од нетот, copyright или што ти ја знам, и од тогаш не сум го нашол ...
...во неа Дејвид го наоѓаат хиберниран у некоја капсула во близина на една орбитална станица ....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL Сре Дек 24 2014, 05:02

king напиша:Трилогијата Одисеја (2001, 2010 и 2067)  е ремек дело, првите две се филмувани ... третата незнам зошто се уште не е ....

... има и четврта книга ... Одисеја 3001 но е дискутабилна ....
...имено оваа четвртата ја зачитав но не и докрај ... зошто хрватското онлајн издание на пола ми го снема од нетот, copyright или што ти ја знам, и од тогаш не сум го нашол ...
...во неа Дејвид го наоѓаат хиберниран у некоја капсула во близина на една орбитална станица ....

a hal 9001?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Сре Дек 24 2014, 07:12

VOL напиша:

a hal 9001?
HAL!!!!!

Во латиницата ..после H е I, по A e B, по L e M...

... и по некоја случајност добиваме IBM  .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by gestapo Пон Јан 12 2015, 16:30

Imase eden seriski film kunta kinte ...jak film bese ..da moze nekoja tv da ja emituva super ke bese
gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL Пон Јан 12 2015, 16:36

gestapo напиша:Imase eden seriski film kunta kinte ...jak film bese ..da moze nekoja tv da ja emituva super ke bese

toj so nidzite odpozadi sto skokat?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL Пон Јан 12 2015, 16:38

ej , ausvic:
od ovoj bolji scena nema
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by gestapo Пон Јан 12 2015, 22:20


VOL напиша:
gestapo напиша:Imase eden seriski film kunta kinte ...jak film bese ..da moze nekoja tv da ja emituva super ke bese

toj so nidzite odpozadi sto skokat?meraklia si od pozadi
gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by reiter Пон Јан 12 2015, 22:33

reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Пон Јан 19 2015, 01:14

Првиот стриптиз во Зеро гравитација

Barbarella

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 01:21

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Пон Јан 19 2015, 01:31

Глеј која актерска  екипа

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 01:33LaughingLaughingLaughing
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Пон Јан 19 2015, 02:00

снимката е катастрофа  ...

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Саб Јан 24 2015, 12:08

Марлон Брандо и Марија Шнајдер ... и путер сцената ... со коментар

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL Саб Јан 24 2015, 12:13

a be bar podmackal.... Monika ja imas videno- na suvo?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Саб Јан 24 2015, 12:14

Белучи ... во Малена ..ли беше ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by VOL Саб Јан 24 2015, 12:18

ne Сцени од филмови кои не се забораваат Icon_mrgreen

hihihi...

IRREVERSIBLE

VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Пет Мар 06 2015, 11:02
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by king Пон Апр 13 2015, 01:26

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Сцени од филмови кои не се забораваат Empty Re: Сцени од филмови кои не се забораваат

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот