ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Филмови, препораки за гледање

+4
Centarec
хан Ацо
concrete
чучулига
8 posters

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Мај 22 2015, 23:26

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Мај 22 2015, 23:28

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Мај 22 2015, 23:32

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL Пет Мај 22 2015, 23:35

jako ova so letackive MZ -ci  Twisted Evil Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Саб Мај 23 2015, 23:05

Филм за вечерва...
... нешто од МАРВЕЛ продукцијата на суперхерои

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Пет Мај 29 2015, 02:36

The Walker

стар филм од 2007, добар.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL Саб Мај 30 2015, 23:41

"Tri karti za holivud"
ubedlivo, edna od najjakite sceni so univerzalna i bezvremenska poraka Laughing Laughing Laughing
vreminja se menjaat, raznorazni orospiista i linguri doagjat-si odat, i kj nas vo primitivnava ni zemja, da ne "obucavaat na zvakanje i pienje", ama ova na scenava e SE' , smesteno vo 2 minuti. Laughing


za sekoj Makedonec, ima nekoja domasna prodadena orospija "Meri" sto ke mu pokazuva kako se dise vazduh, kako se jade, kako se pie, i slicni demokratski dostignuvanja od "najjacata svetska sila .." ( ima vo klipot Cool ),
posto kaj nas, neli, lugjeto ziveat vo zabludi i se primitivni..

filmot e od 1993 godina- ama scenava e univerzalna i epten aktuelna.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Пет Jул 03 2015, 08:48

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Jул 06 2015, 21:29

Филм за вечерва, по критиките ми изгледа дека е интересен

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Сре Jул 15 2015, 04:00

Синоќа го гледав најновиот
Терминатор - Генезис

... со Шварци у главна улога ... нормално на неговиот тип на терминатор .... биолошкото покривно ткиво му стареело ...

.... значи пак почнуеме со 1984 година .... но сега малку се помешани две паралелни алтернативни реалности ...

.. и замисли главен негативц сега е Џон Конор ... Shocked Shocked

Скајнет сега е Генезис ...

... ебемлига ... ова со паралелните реалности веке станува клише ... со тоа први почна оние у Стар трек ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by concrete Сре Jул 15 2015, 09:10

king напиша:Филм за вечерва, по критиките ми изгледа дека е интересен

Јас па King,  штом ќе видам сличка каде од глава излегуваат смешни цевчиња НЕ ГО ГЛЕДАМ. Само будала режисер и уште побудала сценарист и продуцент имаат до толку машта за некоја таква работа. А може си е добра идеата , но не ме интересира.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Сре Jул 15 2015, 10:44

Мене овај филм многу ме бендиса

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL Вто Jул 21 2015, 17:23

Rambo... PAK! scratch
 http://english.alarabiya.net/en/variety/2015/07/18/Rambo-will-not-be-fighting-ISIS-.html
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Сре Jул 22 2015, 10:34

Пред недела или две го гледав и уживав и незнам оти изумив да го клам овде ама арно па, поарно да е забаено одколку забораено

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Пет Jул 24 2015, 01:06И цел го имало 

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Вто Jул 28 2015, 21:59

Филм за вечерва

Barely Lethal

Уште една варијација на веќе заборавениот француски оригинал Никита ...

... но овој пат, за елитни агенти, убици, шпиони ... не обучуваат осудени престапници туку напуштени деца.....

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Саб Aвг 01 2015, 00:52Го изгледав и ич не е лош филм.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Aвг 06 2015, 23:44

Филм за вечерва

The Escort

.... секси комедија која се бафта со проституцијата на високо ниво ...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Чет Aвг 20 2015, 17:12

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Сеп 03 2015, 22:35

Филм за вечерва

Entourage (2015)
Bioskopska verzija nagrađivane televizijske serije sa originalnom glumačkom postavom! Filmska zvezda Vinsent Čejs (Grenier), zajedno sa svojim drugarima, Erikom (Connolly), Turtlom (Ferrara) i Džonijem (Dillon), vraća se i ponovo posluje sa super-agentom Arijem Goldom (Piven). Društvo ima neke nove ambicije, ali su i dalje povezani kao i pre, što se najbolje vidi dok krstare jedinstvenim i vrlo živopisnim svetom Holivuda.
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Сеп 04 2015, 23:16

Филм за вечерва


Area 51 (2015)

...филмот е сниман ко документарно селфи ...
... група дечки упаѓа во зоната Ареа 51 ... а таму ...!!!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Саб Сеп 26 2015, 01:36

Го изгледавне ме бендисва клавањето во еп шупливи женишта шо појма немат кои се, шо се, и како се.

Веројатно е актуелно то и ај да се комерцијализира....

Би рекла дека ова е глобално бедно време.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Вто Сеп 29 2015, 23:33

Го гледам

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Окт 08 2015, 21:07

Пред некој ден во тамата за игрици пцуев зошто го одложиле најновото продолжение на франшизата Hitman ... но еве за вечерва го имаме како филм за гледање..

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Окт 16 2015, 23:12

Филм за вечерва...

The Martian ... еве ви трајлер па сами погледнете ...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 3 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот