ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Филмови, препораки за гледање

+4
Centarec
хан Ацо
concrete
чучулига
8 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Нед Јун 15 2014, 21:30

Тема за филмофилите, препораки за филмови, пожелно е поред клипчето и некој збор да се напише за филмот!

Почнуваме со!


МАРИНА

Приказната всушност се сеќавањата од детството на италијанско-белгискиот пејач Rocco Granata, кој се обидува да пее и свири а со тоа и ја освои девојката од своите соништа, во една мало рударско провинциско место.

Режисер: Stijn Coninx

Сценарио:  Stijn Coninx, Rik D’Hiet

Настапуваат:  Matteo Simoni, Cristiaan Campagna, Luigi Lo Cascio

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Нед Јун 15 2014, 21:42

Edge Of Tomorrow

Со Том Круз во главна улога..
...тематика.. колонизација на Земјата од вонземјани, во овој филм сижето е многупати користениот парадокс на повторување на еден ист ден .. повторно и повторно ... но секој пат е нешто различно од предходното повторување .....

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Јун 23 2014, 23:07

Заспаната убавица - Sleeping Beauty 2014

Уште една филмска верзија на познатата бајка ...
И уште една малку поинаква верзија на иста тема

Maleficent 2014

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Jул 10 2014, 01:29

A Million Ways To Die In The West

Конечно една понова вестерн црна комедија.....king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Вто Aвг 12 2014, 21:26

Nymphomaniac vol. 1; Nymphomaniac vol.2

http://www.nymphomaniacthemovie.com

И да, насловот е доволен индикатор мислам, дека филмовите не се за пред деца. Шо ќе речи, вознемирувачка содржина, експлицитни сцени (не сум сигурна дали се само експлицитни или и порно важи).

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Нед Aвг 17 2014, 16:16

Пред неколку години ја прочитав трилогијата Милениум на Стиг Ларсон (the girl with the dragon tatoo; the girl who played with fire; the girl who kicked the hornet's nest) се читаат во еден здив. Лесно и возбудливо четиво. Бог да го прости Стиг Ларсон.

Муабетот ми е дека ако не ви се читани книжињата можи да ја изгледата трилогијата (подобра од други екранизации Мемоарите на една гејша на пр.... ама пак, кигата си е книга....)

Главниот лик Лисбет (кога читав) си ја замислував поинаку.... поќе кон она чупето Еби од NCIS.

Шведска направија, шо ќе речи, муабетот е на шведски со англиски превод. Ако не ве бива за било кој од јазициве... тогаш... нешто друго е за вас.

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by concrete Нед Aвг 17 2014, 16:23

..не ми е јасно ја читаше на шведски или на англиски??? Very Happy Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Нед Aвг 17 2014, 16:41

concrete напиша:..не ми е јасно ја читаше на шведски или на англиски??? Very Happy Very Happy 

Инглиш, инглиш.

Можи оти не сум учела шведски, ама шведскиот не ми оди ич  Laughing Laughing Laughing 
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Ное 21 2014, 22:55

Филм за вечерва ...спортска тематика..


When the Game Stands Tallking
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by хан Ацо Саб Ное 22 2014, 21:49


Intelstellar
Sci-Fy

Режисер

Christopher Nolan


Актери

Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain

Се уште не сум го гледал,ама мислам дека е многу добар!Рейтингот во IMDb e 9,0!!!!
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by Centarec Нед Ное 23 2014, 13:11интересен SF малце постар (2009та).

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by хан Ацо Нед Ное 23 2014, 13:53

Centarec напиша:

интересен SF малце постар (2009та).
Го имам гледано,многу е як Very Happy
Денеска ке гледам овойhttp://www.imdb.com/title/tt1790864/?ref_=nv_sr_1
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Ное 27 2014, 10:16

хан Ацо напиша:
Intelstellar
Sci-Fy

РежисерChristopher Nolan


АктериMatthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain

Се уште не сум го гледал,ама мислам дека е многу добар!Рейтингот во IMDb e 9,0!!!!
Едвај го догледав, три саата без десетина минути ....

Интересна содржина ... ама, ама ... „преспор“ филм ... слаба динамика...

... поспор филм од него може да биде само Титаник .... на кој пола сала на пола филм почна да вика ... „Ајде бе, потони веќе еднаш“ ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by Sahara raj Чет Ное 27 2014, 13:20

Ah kingu, kingu...samo da te cuje janko jadiburekovski od nekoja strana.....

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by хан Ацо Чет Ное 27 2014, 17:49

@King2Читав вакви коментари дека времето му е многу долго,ама сепак рейтингот му е 9,0 а ова е нешто невидено!Ке го гледам
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Ное 27 2014, 19:30

Времето не е проблем .... дејствието е споро ...

... уствари времето е проблем у филмот .... минато, сегашност, мината сегашност,сегашна иднина, мината иднина .... и сето тоа измешано ..

... а капак е  ... црна рупа на дофат на рака ... lol!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by хан Ацо Чет Ное 27 2014, 22:02

king напиша:Времето не е проблем .... дејствието е споро ...

... уствари времето е проблем у филмот .... минато, сегашност, мината сегашност,сегашна иднина, мината иднина .... и сето тоа измешано ..

... а капак е  ... црна рупа на дофат на рака ... lol!
Мора да гледаш овой филм Laughing

http://www.imdb.com/title/tt2397535/
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Чет Ное 27 2014, 22:11

Гледано прошлата недела ...

..просечен ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Саб Ное 29 2014, 20:13

Last Vegas

ако не сте го гледале, препорачувам. 

Комедија со Морган Фриман, Кевин Клајн, Мајкл Даглас и Роберт Дениро.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Саб Ное 29 2014, 23:39

Фил за вечерва!

Fury

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Дек 01 2014, 00:11

малку екранизирани бајки

Sinbad: The Fifth Voyage

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Пон Дек 01 2014, 00:23

Јас го изгледав 

I, Frankenstein

ме иритира шо сум ко дете понекогаш и дека не можам да се оттарасам од то, ама па, секогаш искрено се смеам и радвам и искрено плачам и жалам.

Е филмот е за такви, шо се сеуште во некој дел од себе, деца.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Дек 01 2014, 00:26

З'ш те иритира ... тоа е доблест ...и ич немој да се отарасуваш од тоа ...
..поарно закопај се ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Саб Дек 27 2014, 00:49

Филм за вечерва....

Ask Me Anything


Lepa, razuzdana, zabavna i izgubljena, Kejti Kampenfelt
želi godinu dana slobode pre odlaska na koledž da pronađe sebe,
sve vreme zapisujući svoje avanture u anonimnom blogu u koji unosi
svoje najintimnije tajne. Konačno, Kejtina neustrašivost popušta,
otkrivajući mračne delove njene prošlosti.
Režija:   Allison Burnett
Scenario:  Allison Burnett

Glavne uloge: Britt Robertson, Justin Long, Martin Sheenking
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот