ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Интересни документарни филмови

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Интересни документарни филмови Empty Интересни документарни филмови

Пишување by king Вто Jул 07 2015, 00:46

Како за почеток

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by king Сре Jул 08 2015, 09:56

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by king Сре Jул 08 2015, 09:58

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by king Сре Jул 08 2015, 09:59

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by king Саб Jул 11 2015, 00:03

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by king Саб Jул 11 2015, 00:03

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by king Саб Jул 11 2015, 00:06king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by king Чет Aвг 06 2015, 23:57

king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by concrete Пет Aвг 07 2015, 08:56

...а бе отсекогаш биле преваранти и бедни лажливци...продавачи на ефтини шеќерни водички. Затоа се тепале да се дочепаат до тоа срање-од машингевехри, како што во Виетнам барале калашников повеќе од тапкарошите...  Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Чет Aвг 20 2015, 21:08

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Нед Aвг 30 2015, 19:55

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 20:38


so e forava so ova, ne razbiram?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Нед Aвг 30 2015, 20:46

Интересен документарец за сурогат мајки и сурогатство во Индија и промените кои се резултат на нивната постапка.

Го изгледа?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 20:53

Sto znaci toa- da ti rodi druga zena dete so tvoja oplodena jajce kletka, taa?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Нед Aвг 30 2015, 20:58

Да.

Во случајов во Индија, жените добиват паричен надомест.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 21:01

a kaj nas toa biva, ozakoneto, dozvoleno...?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Нед Aвг 30 2015, 21:04

Не знам шо се случи со законот... ама мислам дека не предвидуваше да биди платена работа, туку алтруистичка постапка од страна на сурогат мајката.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 21:10

ee.. I kod babe nema za dzabe .

I kolku kosta da i se plati na zena da ti rodi dete?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Нед Aвг 30 2015, 21:12

Не знам, во документарецот велат третина од билокаде на друго место. Не знам колку то би изнесувало.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 21:18

hm.
neam stav po ova, i ne mi e jasno...:
1. bioloski, cie bi bilo deteto....?
2. pravno, cie e deteto...?
3. kogo treba da go smeta za roditel, deteto...?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Нед Aвг 30 2015, 21:27

Интересни ти се прашањата...

генетскиот материјал е на мажот и жената кои го сакат тоа дете, е сега го донесува на свет друга жена...

правниот аспект се уредува со закон. Во документарецот потпишуваат и договор. Моето прашање беше чиј граѓанин е детенцето чунки жената за која беше родено детето во Индија беше русинка...

сите тројца се родители според мене.

Ти шо мислиш?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 21:30

dali , majkata sto go rodila, ako i se kefne, moze da si go pobara deteto nazad, da receme po 3-4-5 godini, ili mozebi ako ne saka da go dade, da si go zadrzi....
i klucnoto prasanje...
dali, edna jajce kletka vnesena in vitro ke ostavi pogolem genetski vpecatok na plodot, ili, majkata nositel..?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by чучулига Нед Aвг 30 2015, 21:37

Мислам дека мајката шо го родила нема можност за то.

Не знам, не сум паметна.... и духовниот аспект не ми е најјасен.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by VOL Нед Aвг 30 2015, 22:06

koj duhoven, kakvi duhovi sea..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by concrete Нед Aвг 30 2015, 22:08

VOL напиша:dali , majkata sto go rodila, ako i se kefne, moze da si go pobara deteto nazad, da receme po 3-4-5 godini, ili mozebi ako ne saka da go dade, da si go zadrzi....
i klucnoto prasanje...
dali, edna jajce kletka vnesena in vitro ke ostavi pogolem genetski vpecatok na plodot, ili, majkata nositel..?
......незнам дали воопшто оплодена јајна ќелија на една жена може да биде имплантирана и доведена до родено бебе во матката на друга жена???
......ако евентуално може , на генетската композиција на бебето , таа инкубатор-мајка нема никакво влијание, но може да има на здравјето на бебето , во зависност од нејзината здравствена состојба, исхрана, лична психа и начин на живот...
.....законски многу не се сакалдисувајте , важно е да има што повеќе бебиња и да бидат одгледани и пораснати во здрави услови, во нормални бракови и друштвени средини , а не од педерски и меѓу глобалистички свињи.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Интересни документарни филмови Empty Re: Интересни документарни филмови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот