ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Филмови, препораки за гледање

+4
Centarec
хан Ацо
concrete
чучулига
8 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Јан 12 2015, 21:23

Филм за вечерва

The Hunger Games: Mockingjay
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Нед Јан 18 2015, 09:00

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Јан 19 2015, 01:45

http://www.imdb.com/title/tt1340138/

што ли приказна сега ке намонтираат
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 16:50

Tinker, Tailor, Soldier, Spy
[list=0CIUBEP8X]
[*]7.1/10-IMDb
83%-Rotten Tomatoes
85%-Metacritic
[/list]
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Вто Јан 20 2015, 22:42

Попладнево го гледав ....

Dracula (2014)
...добар филм ... една малку поинаква верзија ...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by Laba Вто Јан 27 2015, 05:10

Номинирани  ѕа Оскар оваа година кој треба да се одржи во Долби театар на 22 февруари оваа година:
http://oscar.go.com/nominees
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL Вто Јан 27 2015, 10:42

ima li nekoj nas vo konkurencija , za filmovi od stransko govorno podracje?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Јан 30 2015, 23:13

Филм за вечерва

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Сре Фед 04 2015, 14:06

John Wickчучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Чет Мар 05 2015, 16:05

Го имам препорачано, тие шо не го гледале најтопло препорачувам да го изгледат


The Best Exotic Marigold Hotel


Муабетот ми е дека има втор дел шо со душа чекам да го видам.The Second Best Exotic Marigold Hotel


bounce bounce bounce bounce bounce  
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Саб Мар 07 2015, 22:33

Филм за вечерва ...

The Boy Next Door

Комшивчето  (преводот на насловот е мој)

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Сре Мар 11 2015, 19:37

Ептен, ептен добар филм... дур и актуален за нас... бразилска продукција

Elite Squad: The Enemy Withinчучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by concrete Сре Мар 11 2015, 20:19

хммм...  кој ти е оптичарот Чучулига , да одам да нарачам очила, очигледно сум слеп, па неможам да ја видам актуелноста за нас, а тоа може да биде погубно за мене .., ако се земе филмов како мерило.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Саб Мар 21 2015, 23:36

Филм за вечерва ... комедија

Hello Ladies

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Сре Мар 25 2015, 22:03

Fading Gigolo

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL Нед Апр 05 2015, 01:22

strasna rabota Shocked .. dvaipol saati, ama vredese Laughing
eve go cel, na youtube...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL Пон Апр 06 2015, 22:43

izvonreden film.
koj ima vreme..za vistinski nastani,vistinski likovi


zabeleska: od eskadrilata na Manfred, moze da primetite deka pokraj standardnite rondeli, i oznaki.. na eden od dvokrilcite ima iscrtano- davidova zvezda... poterajte na 57.min.13 sec..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Апр 06 2015, 23:02

Своевремено ..гледани ми се и двата ...
.. негдека пишував за нив ...

... стварно добри филмови ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by чучулига Вто Мај 05 2015, 23:50

You're not you

Драма, не за секој... синергијата на нашите постоења и заминувања... така би го опишала, лефтерно.

Има и трејлер ама сега не ми дава да го клам...
има ујдурма видов.

После ќе уредам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пон Мај 18 2015, 00:21

Филм за вечерва

Ex Machina

Млад научник е избран да учествува во креирањето  модел на хуманоидна вештачка интелигенција, моделот е женски ...

.... за повеќе ... во самиот филм ...king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Мај 22 2015, 23:10

Планирана беше за паралелна серија на Бојна ѕвезда Галактика .... но од некои причини после некулте почетни епизоди е укината ...
... по нетов се наоѓа ...негде како поедини кратки четири или пет епизоди или цел филм ...
... штета ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL Пет Мај 22 2015, 23:15

ic ne mi teknuva kako zavrsi serijalot
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by king Пет Мај 22 2015, 23:20

VOL напиша:ic ne mi teknuva kako zavrsi serijalot
Кој ...
оригиналот од 80-те
...или римејкот ?????

... оригиналот .... по триесетина години стигнаа на Земјата ... имаше мала борба со цејлоните ... и заврши со настојувања да се интегрираат во животот на Земјата..
...го има серијалот по торентите ...

..римејкот ... каша попара ... крајно песимистички ... не се знаеше кој е кој и кој  од кој  е ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by VOL Пет Мај 22 2015, 23:25

rimejkot
ic ne razbiram kako zavrsija..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Филмови, препораки за гледање - Page 2 Empty Re: Филмови, препораки за гледање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот