ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 4

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 12 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Вто Јун 22 2021, 08:22

kolku li treba da si ocaen vo obidite da se treskas od zemja, so vonzemski apetiti, lagi , podmolni politiki- a celo vreme da te poznavaat , znaat, procenat, more i gledaat niz tebe kako da si proziren,
ednostavno- bugaristanec...nema potreba od komentar..
tatari usli u Sofiju..

lele nacukuenje do jajaca so se vlakna, ova hrvative...... Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 12 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Јун 30 2021, 03:36

https://360stepeni.mk/portugalskata-ministerka-rekla-severnomakedonskiot-jazik-nekogash-bil-del-od-bugarskiot/

Која ли џукела...
северномакедонски јазик ... ???????  .... јазикот да и се исуши...
... е ова се случува кога ебиветри се мешаат у работи за кои појма немаат....

... а оној нејзиниот посран мајчин јазик е западношпански јазик ... а таа е неосвестена шпањолка...

..и после ... некој ни тврди португалскиот предлог бил добар...
..а,бе ... нели само името беше проблем за нато и еу... ама продавачот на пиперки и никој друг ни ја навлече и оваа беља со бугаристанците...

... а оние подлине коњоопашести ќутеа ко залиени додека се заебававме и натегаме со јужните, тогаш немаа тие јадните проблем со нас... сега срипаа...

..уствари веќе станува јасно дека еу не неќе... по јужните, французите не блокираа со беден изговор за реформи во еу на начинот за прием... после рипнаа бугарите, по бугарите ќе излезе некој друг со нови барања и така у недоглед ќе не дупат...
... време е на таа еу која ја водат потомци на варварски племиња, бескруполозни колонизатори  и до „вчера“ продавачи на робови да и се каже... исполнивме се како и другите држави, дури и многу повеќе и доста е веќе со заебанции или ќе си бараме чаре на друга страна... а страни има многу и на исток и на запад... а може и она глигоровото .. еквидистанца од сите и соработка со сите...

а еу е трула творба, бетер и од бивша југа, швајцарија и норвешка неќат ни да чујат за таму, британците киднаа, данска врие, унгарија ја дупат  а историјата не учи дека треба да се што подалеку бега од таму кај што се и бугаристанците, гарант е  тоа погрешното место...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 12 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Чет Jул 01 2021, 05:00

portugalkava e relevantna kolku trtkata na gzot na Ekaterina Zaharieva.
i portugalkava i trtkata se gadni ne se za gleanje,,,,
taka da....
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 12 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот