ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 2

+11
concrete
чучулига
кнез
ribar
reiter
Morski galeb
gestapo
Arhimed
jambo
Зугра
izotop
15 posters

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete Пет Мај 01 2015, 23:36

чучулига напиша:Ти си видел дека конопот е прогласен за нелегален по откровението на ацетилината киселина???

Абе ајјјј....
не.....бизнисот е мноогу поголем.
..инаку конопот е билката на основа на која растела цивилизацијата , па сеа ти есапи... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига Саб Мај 02 2015, 07:18

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Нед Мај 03 2015, 00:53


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Нед Мај 03 2015, 00:55

ajde grujo kupuj bre toa superbrziot voz , da tibem sporohodniot prajminister! neka cisti prugi!

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete Нед Мај 03 2015, 09:27

....ова е класичен показен пример за евентуалните неверни томи каде поминува најкусиот пат од Истокот према Европа....: ->Окупирана Македонија-> Слободна Македонија-> Србија-> Унгарија->...Слушам циганиве пропуштаат по 300 бегалци дневно, се надевам дека Грујо нема намера да ги акумулира....или проба да ги менаџира. Најдобро решение е заедно со Србија да ги носи добар-даље...
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Нед Мај 03 2015, 10:00

ciganite, ako bas te interesira,gi nosat so kamioni na pola kilometar do granicata..so mnogu kamioni.sekoj dnevno. gi istovaraat ko bugaromongoline sto gi gonele evreine pred tutunski kombinat vo Skopje, i gi prisiluvaat da begaat- kon sever.Se e toa smislen plan i ne e slucajno sto se dvizat po pruga. taka im e kazano.
    a be stoka si e stoka, toa bila EU drzava ebati eu so takvi "clenki".
  ama dobro e sto seto toa ( sto prezivee neli) odi kon sever.
malku poznati vo javnosta ama eve ovde edna pikanterija.
najmnogu stradaat vo okolinata na veles.
Minatiot mesec, domasni zivotinji sto sobiraat staro zelezo nacekala mala grupica emgranti -propisno gi pretepale, gi opljackale ( site nosat odredena suma pari od 500-1500 eur) i - gi natrtile! dobro procitavte.. prijavata e deka bile naguzeni od backive ( ih, patriotski backi, mlatis-jebes-ma'as klocite Twisted Evil )
mnogu cesto se pljackani. Se naucija bezdelnicarive nasi, pa patroliraat po prugive cesto ko swabi u partizanski film- i "ja cuvaat nasata tatkovina mila" od "stranski elementi" propisno mlatejki gi, i im gi zemaat parite.
...da znaat kako e koga ke se svercaat niz Makedonija Twisted Evil .
    epten si imame maka i prijavi za toa, mesto da gi lovis i proteruvas, treba da gi udomuvame i hranime!
iskreno cekam da se poijavi onaa so lice na toa trtkata, ili bese trtka na liceto.. Najceska, da ne  nakodosi deka jadnite sverceri  se meta na napadi.
..ili da dojde nekoja nevladina organizacija od onie sto rabotat na "zelen " pogon ( stutkani grst dolari koj do polovinata im e vo cmarot) da izmisli specijalna lista za nepocituvanje na -prava na svercerite, na koja ke ne rangira najdolu. neli.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete Нед Мај 03 2015, 10:22

..затоа ли ги нема нигде да ги видиш да собираат шишиња, тие отишле на друга доходовна работа???  Проблемот е друг, грците освен камионски транспорт до граница и инструкции каде да се движат,ќе им дадат и по некој пластичен либератор со по три резервни и еден у цевка. Некој баци или какви сме курате срече некој  среднокласен наркоман ќе попие метак...па ќе стане  ОК корал пругата гевгелија -табановце.  Тоа е картата на која игра џукелата најчевска и оние на зелен гузен погон кој ги спомнуваш.... Smile
Чудно како некое беспилотно не донесе фотографии од грчките транспорти ..., а би требело. Или нашиве служби ни за тоа не се способни...
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Нед Мај 03 2015, 10:31

olele.. uste bespilotno ni fali da go vidat na granica, pa da pratat pozdrav so  - dezuren par sesnaeski. Laughing .
  inaku ne se potrebni fotki, bidejki nisto nema da ti kazat ili dokazat. ke recat gi setaat na provetruvanje. dovolno e sto samite nesreknici izjavuvaat Wink . sega kuzis, neli?
  so fajde ako nasive gi videle, legalno-pravno nema spor, so sakaat si pravat so niv, i so sakaat mozat da kazat za niv.
   ...ama istoto i kaj nas- backive-sto sakaat si pravat ..isto kako i zeleznicarive...

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete Нед Мај 03 2015, 10:54

VOL напиша:olele.. uste bespilotno ni fali da go vidat na granica, pa da pratat pozdrav so  - dezuren par sesnaeski. Laughing .
  inaku ne se potrebni fotki, bidejki nisto nema da ti kazat ili dokazat. ke recat gi setaat na provetruvanje. dovolno e sto samite nesreknici izjavuvaat Wink . sega kuzis, neli?
  so fajde ako nasive gi videle, legalno-pravno nema spor, so sakaat si pravat so niv, i so sakaat mozat da kazat za niv.
   ...ama istoto i kaj nas- backive-sto sakaat si pravat ..isto kako i zeleznicarive...
..кој спомна бе спор...само ФОТКИ..со текст ГРЦИ ШВЕРЦААТ ИС БАГДАДИ ВО ЕУ со аманет на ЦИА.... Very Happy Very Happy Very Happy по европски социјални мрежи и интернет форуми ... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Нед Мај 03 2015, 15:35

Еве ги ... се јавија...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=24&vest=22045

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete Нед Мај 03 2015, 15:41

king напиша:Еве ги ... се јавија...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=24&vest=22045
ЏУКЕЛИТЕ    завиваат у глутница секогаш... Very Happy   Јеботе благи бог хипокризијата на некои е бескрајна...Некоја Мерсиха Самиловиќ од организација „Легис“и Воислав Стојановски од Хелсиншкиот комитет????? Посебно оваа Мерсиха што има против  бегалцо-љубието на Македонците...да ми је знати???
Кинг.., мислиш дека им даваат некоја пара за ова лигавење??? Или се едноставно родени такви...глупички??? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Нед Мај 03 2015, 15:44

Некои викаат ....
...  „џабе ни код бабе“

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Нед Мај 03 2015, 15:56

ko da znaev, mmeto neprokopsano predavnicko-orospisko.
sto ne kvicat za zrtvite vo Baltimor, mamicata nivna,
a be da izmisli coek vest , deka vo Makedonija se varat emigranti za sapun, -ke se nalepat ko muvi!

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пон Мај 04 2015, 00:21

Некој си

Максим Димитриевски – член на извршен одбор на СДСМ

.... нешто нашфрљал во она парталот на самоубицата...

http://narodenglas.com/%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%B0%D0%BC-%D0%B3%D0%BE-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-1-%D0%B2%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%98-%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5-%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D1%84%D0%B0/

..епа господине ... прашај си го вашиот државник за тоа ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пон Мај 04 2015, 00:22

А еве го и самоубицата ... како ликува ...

http://narodenglas.com/%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B0%D0%B0%D0%B0%D0%B0%D0%B0%D0%B0%D0%B0%D0%B0%D0%B0%D0%B0%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B2%D0%BE/

насловот му е како да скока од радост ... глуперда невидена....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Пон Мај 04 2015, 00:23

so znae kopiljov za Tito..

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пон Мај 04 2015, 00:30

А бе тие се знаат ....
..само незнаат ... како што видовме во два наврати ... дека откако ќе добијат власт... што да прават со неа ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete Пон Мај 04 2015, 00:32

king напиша:А бе тие се знаат ....
..само незнаат ... како што видовме во два наврати ... дека откако ќе добијат власт... што да прават со неа ...
...нема веќе никогаш..и со букви НИКОГАШ  да дојдат ни близу до власта..., можеби еве како вратари у Собрание... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Пон Мај 04 2015, 00:36

o, znaat kako ne znaat.
prvo, da se proglasat najgolemite hohstapleri ko sonja -tat za bizMismeni na godinata..
potoa da se IZBRKAAT mnogu podobri i po-fer ponudi od denesnive drekslermaeri, i slicni koi davaat 150 evra plata...kako onaa na.. audi ( hihihi sea ke ima kvicenje ! Laughing ) ...mozda ke se sklopuvase audi TT i vo Makedonija.
ili pak, do sega ke smenevme ime em zname uste edno tripati, onaka na godisna baza, po ednas...

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Пон Мај 04 2015, 00:38

Аууууу ...тоа со А3-ката беше ...дување балони упм ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Пон Мај 04 2015, 00:40

king напиша:Аууууу ...тоа со А3-ката беше ...дување балони упм ...
a be sedi. Brane mudro em drzavnicki prvo naduva pa posle pukna toa balonot-  radi efekat. zamisli koj vpecatok..
"sto, koj.. audi? ma kakvi mudi-audi..ajt!" Laughing Laughing Laughing

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Пон Мај 04 2015, 17:57

Пуч во ИВЗ, разрешениот муфтија Шабани насилно ја презеде ИВЗ
04.05.2015 | 16:58
Македонија
Прочитано: 1582
Исламската верска заедница е во вонредна состојба, ескалираше конфликтот меѓу Реисот Реџепи и скопскиот муфтија Шабани. Откако првиот човек на скопското муфтивство, минатата недела беше разрешен од позицијата, утрово го возврати ударот.
http://24vesti.mk/puch-vo-ivz-razresheniot-muftija-shabani-nasilno-ja-prezede-ivz_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Пон Мај 04 2015, 18:02

opalaa..

Тетово - Силна експлозија во близина на седиштето на ДУИ ги вознемири жителите во Мала Речица. Во експлозијата нема жртви, а причинета е само минимална материјална штета. Полицијата истражува кој ја фрлил експлозивната направа пред седиштето на партијата на Али Ахмети, во тетовската приградска населба и кој е мотивот за нападот.
ЦД од видеонадзорот поставен на седиштето на ДУИ, материјални траги од местото на експлозијата, како и влакна од изгорениот фитил се дел од доказите што јавен обвинител од Тетово ги прибрал и ги испратил на вештачење, информираа вчера од обвинителството. Засега, нема сознанија за извршителите, ниту за видот на експлозивната направа. Надлежните органи ги преземаат сите мерки и активности за целосно расветлување на случајот.
http://www.utrinski.mk/?ItemID=99B0C6C95B566C4ABAB40DDF95C3CD4E

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL Вто Мај 05 2015, 00:44

no comment.
Разни вести, онака без врска - 2 10422389_744652705647684_7746582349233249196_n

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king Сре Мај 06 2015, 16:19

http://www.mkd.mk/Makedonija/partii/dom-izleze-od-vladinata-koalicija

... Ептен многу ќе им фалиш ...  паразит ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот