ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 4

+4
Spray
Admin
concrete
VOL
8 posters

Страна 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Чет Апр 01 2021, 21:17

https://360stepeni.mk/filipche-so-politsiskiot-chas-gi-sprechivme-mladite-da-go-shirat-virusot/

Е, каде се де...

... да беа клети вмровци досега ќе добиеја по 101 година затвор ... ама не се ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Пет Апр 02 2021, 10:45

Spasuval on... lele lele..

Ona , koga so blokiranje na pristap do Vodno, i policiski čas u "jebački saati" se obiduvaš da se osvetiš na "moderatorot" na "redovnite seminari" na poebanata polovina koja stalno mu e na "seminari".. pa namesto u 10 navecer si ide po polnokj..
E sea i go nakrsija, radi policiski od 22 do 5 sabajle mora da se ispoštue zabranata i da se prespie posle seminarot , nekade...kaj drygarka de..
I taa "ekimicata" i "kmeticata" i uste nekoja Wink .
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пет Апр 02 2021, 11:38

king напиша:https://360stepeni.mk/filipche-so-politsiskiot-chas-gi-sprechivme-mladite-da-go-shirat-virusot/

Е, каде се де...

... да беа клети вмровци досега ќе добиеја по 101 година затвор ... ама не се ...
Поставениот линк е погрешен затоа и коментарот звучи без везе.... Very Happy,,,
требаше да биде линк за напис за тоа каде се и што стана со Ден Дончев и Лидија Димова... ко во земја да пропаднале...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Пет Апр 02 2021, 11:58

Nisto ne zvuci bez veze koga se u prasanje...banjative.
Kaj i da brcnes ke pogodis. Taka da ne se sekiraj
Ne si pogresil Smile
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Апр 05 2021, 03:27

https://24info.mk/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%BE%D0%BB-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%B5%D1%86-%D0%B2%D0%BE-%D0%BA%D0%B5/


И тој што купил и тој новинарот што тоа го објавил се глупи ко ќускии....
... што има врска кај е купено ... битен е производителот на стоката ... а на сликата се фино лепо гледа кој е ...
... а вработените и да сакаат не можат да ја видат содржината на кесата .... едноставно е непровидна...

...ебаго .. маркетот му бил крив...
... туку ...ова санитарците вршат ли инспекции по погоните и вработените?????
..едно не така далечно време вработените во прехрамбената индустрија и угостителството беа под строг санитарен надзор ... еднаш годишно им земаа брисеви од насекаде од телото... а денес не се гледа ни стручност ни здраствена состојба... кој стигне кај стигне работи...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Пон Апр 05 2021, 05:56

Baegi udril na marketot , da.
Vo pravo si, vo kesana od kaj da se vidi so ima vnatre koga e neprozirna?
Odkako izlegla od proizvodna lenta nikoj ne moze da vidi so ima vnatre osven -gladniot kupec kok ke ja otvori.

E sea ima tuka eden mal problem:
A toa e da dokaze deka pacovot ispadnal od kesata.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Апр 18 2021, 00:40

https://www.slobodenpecat.mk/video-koj-e-nadlezhen-a-koj-odgovoren-za-spasuvaneto-na-zlatko-bozhinovski/

... да бе ... сите ништо не знаат, не биле известени, биле у подрум, секој на секого му ја префрла топката... упс.. жешкиот костен...

... ама ... кога треба да се фалат и чаталат сите се на куп заедно ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Вто Апр 20 2021, 22:12

Шо толку трубат за оној рашковски зошто не го сместиле во Шутка... ???????

.... абе Шутка е преполна со настрвени вмровци... кај смеат таму плавушанот да го сместат Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Чет Апр 22 2021, 11:27

https://tera.mk/%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BE%D1%98%D1%83%D0%B7-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4/

30 години од формирањето?????????????
... да, 30 години од преименувањето и преземањето на структурата и имотот на СКМ... прво СКМ  го преименуваа во СКМ-ПДП па потоа во сдс..... какво формирање какви бакрачи...

ааааа... во текстот по линкот ... у самофалбите изоставен е најголемиот успех на сдс ... криминалната приватизација (ствараното 50 години си го поделија меѓу себе, како дедовина да им беше) и бедата што таа ја донесе.... од која и денес се уште патиме...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Пет Апр 23 2021, 20:58

https://republika.mk/vesti/Makedonija/zaev-za-sporot-so-bugarija-sekoja-pomosh-od-treta-strana-e-dobredojdena/

Povekje e za edna druga tema, 
Ama nejse..spored glavniot akter, tolku mu i značenjeto..

Inaku komentarot bi bil:
Što ne pobara 
a/ za problemot - 
STRUČNA  treta strana? Što ne se konsultira so felata , ovde, istoričari , šo ne gi vkluči vo procesot ..?

b/ za sebe-
STRUČNA  pomoš, od kalibarot na šamani, Ivan Iscelitel, Milan Tarot, Elvira - gledačica sudbine u kugla, proročica Kleopatra i slični od felata..
Pošto teško deka stručna psihijatriska pomoš bi  imala efekt , ova e von granicite na naukata..
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Апр 24 2021, 15:38

https://24info.mk/ojo-%D0%B2%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%98%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D0%B4%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D0%B4-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BD%D0%B5%D0%BC/

Е, де ... не биле најдени материјали во компјутерите....
... ништо чудно ... можел било кое лаптопче да го умрежи, потоа да направи бутабулно двд или усб кое работи сосем независно, потоа употреба на надворешен HDD или SSD... потоа  уште пуна корпа други можности ... ебате беља, па чоекот нели е „IT стручњак“ па ќе дозволи така аматерски да остави траги...

... овие нашиве експерти во овој и слични случаеви излегуваат со соопштение (т.е. ни фрлаат прашина во очи)... го форматирал ( а форматирањето всушност и не е „трајно бришење“  туку е само, грубо кажано,  „дерегистрација“ на записите) компјутерот, таблетот, телефонот... па и сто пати да го форматира има програми со кои и просечен корисник ќе  врати голем дел од изгубеното а да не збориме за експерти по компјутерски криминал... ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Саб Апр 24 2021, 20:55

Trza na prezreani..
Vilma neka mu sedne u penjoar i vitleri nasproti,  ko Šeroun Stoun u Osnoven Instikt, 
koga ke go ispitue, bez mider, i da prebaci noga ko Šeron..
Ima da zabezekne ko ke se okokori vo gustata šuma- se  ke priznae , uz potoci ligi...

Samo na finta so ovakvi. Vidi go kakov e manijačast...
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Мај 08 2021, 08:44

https://republika.mk/vesti/kultura/elka-jacheva-ulchar-pretsedatelot-na-sovetot-za-makedonski-jazik-i-direktorkata-na-institutot-za-makedonski-jazik-sram-za-makedonistikata/

.... имало навредливи зборови во речникот ....???????
.... ги избришале не избришале тие зборови се употребувале, се употребуваат и ќе се употребуваат... тоа е речник на Македонскиот јазик и во него мора да се сите зборови кои се во употреба без никаква цензура, само во толкувањето може да се наведе дека тие употребуваат со цел за навреда и толку ...  тоа е толковен речник и затоа во него мора да има се што е во употреба па што и да тие зборови... нивното отстранување не значи и нивна неупотреба...
... а тие засегнатите и увреѓените подобро е да си ги побараат причините зошто и како се настанати тие зборови ... не се ваљда паднати од небо...

... ебаго, па Вук Караџич во 1818 година во првото издание на Српскиот речник не правел никаква цензура (КУР, ПИЧКА, ЈЕБАЊЕ, КАРАЊЕ ИТН ИТН) , иако во тогашните стручни кругови имали многу полемики за внесувањето на такви зборови во речникот сепак тие останале во него бидејки биле дел од секојдневниот говор.... шо би рекој „нашиот“ премиер... кафански муабети... Very Happy
... а ние сега после двеста години стануваме тешки пуританци и конзервативци....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Саб Мај 08 2021, 09:26

Moraat.
Toa im e konceptot.
Ovie podlizurkovci se čipirani na "execute altermate program""
Koga im e probiena " primary program".
A toa e , namesto "glatko" da im mine severdzganizacijata
i uslugite kon bugaristanskite gazdi, sega vekje se odi so po - stealth varijanta , isto taka so zadovoluvanje na niskite strasti na onie od koi zavisi...izborno..
pa ke se brišat "cigani" ili možda " šiptari" iako toa ne se imenki so navredliv koren osobeno ova vtorava.. 
Sledno e i "digitalniot rečnik na makedonskiot jazik" da go prekrojat vo "digitalen rečnik na eden od oficijalnite jazici na severna .."
Samo da ne vlezat nekoi drugi zborovi  vo rečnikot, kovanici, 
So prefiks - edna strana na svetot plus najgadnite navredlivi zborovi koi ne bile vo rečnikot dosega....
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Мај 09 2021, 20:29

76 godini od 9 maj 1945...
Pobeda NAD fašizmot..

Ama " najpismenta" vo ministaratvoto za opismenuenje,
njojzino presveštenstvo ekselencija gospoža Ministarka Gnila, 
čestvue pobeda NA fašizam.

Ček mori, Laughing ušte ne ste pobedile - kako glasi epskata pogovorka od Stariot Egipet 2300 god p.n.e ".. a i neče moči ove noči .."

Šala na strana , nekoj treba da i održi lekcija na ministarkava po gramatika inače ke se " lizne " nekade vaka ko duduk.
 da ja praša nekoj na primer, "ministarke go primaš li po voda ili POD voda" ( se misli na vazduh, dali dihtuva)  ,  Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Мај 09 2021, 22:00

VOL напиша:76 godini od 9 maj 1945...
Pobeda NAD fašizmot..

Ama " najpismenta" vo ministaratvoto za opismenuenje,
njojzino presveštenstvo ekselencija gospoža Ministarka Gnila, 
čestvue pobeda NA fašizam.
која ли.... jocolor

-------------
-------------

хихихи.....

https://antropol.mk/2021/05/09/dimitrov-morashe-da-stoi-mirno/

https://www.expres.mk/dimitrov-so-pochit-kon-ruskata-proslava-na-borbata-protiv-fashizmot-video/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Мај 09 2021, 22:24

Da mu ja puštea negovata - bugaristanskata, u izvedba na prima solo nacionale Azis, kosi košuljata od euforija, ke si ja iskubeše - pred kameri - u predelot na cicinjata.

Ama DJ-ov od ruskava ambasada si go dupi ko šo saka.
Pa klenov neartikuliran pro- bugaristanski se kljafti i ligavi ko ulav .
Ama kako vikaat, koga si došol na prolet- budenje, kaj Mečkayabored dupka da džavkaš- mečkata ima dva nagoni: da jade, posle zimski son, i da se pari, t.e i se tuca nešto.
Treto nema. Ili ili.

...Dimitrov , ne e izeden
.ama.....
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Мај 15 2021, 13:08

https://www.slobodenpecat.mk/mz-vchera-se-apliczirani-13-482-vakczini/

Насловот и зборот ... аплицирани....

... се употребува за се и сегде, кој како неписмен и не си го знае својот јазик, т.е. не знае да употреби соодветен македонски збор го лупа она... аплицира, аплицирај, апликација, аплицирани и слични варијанти ... најтрагично е што и самите не знаат што значи тој странски збор...
... а толку многу убави македонски и прецизни зборови за има ...

п.с.  и молерите веќе почнаа да викаат ... ја аплицирав бојата на ѕидот...
мажот на жената ... ти го аплицирав....
... пцовките ... да и го аплицирам на м....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Вто Мај 18 2021, 19:44

https://republika.mk/scena/muzika/zaev-vasil-garvanliev-gordo-stoi-pred-site-nas-da-zastaneme-i-nie-do-nego/

Ма кој го тркала и него и таа Евровизија....

Во неа нема ни Е од некогашната Евровизија .... сведена е ко на свирка во селска крчма  во која настапуваат шестокласни певаљки ... се анонимус до анонимус...
... за познато и име што нешто значи на светската музичка сцена настап на евровизија значи самодеградирање, брука и срам за него.... Евровизија треба да биде укината, времето ја прегази...

п.с.   туку, овој нашиов токмак ќе ја претставува македонска музика со песна на англиски јазик????????
.... бљувотини...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Сре Мај 19 2021, 07:11

Fala bogu ovoj rezil pederski , go šutnale ko partal.
I za nas konečno zrak nadež - da gi soočat so realnosta severnive deka ljigavenjeto  pominuva samo vo severna a nadvor ke gi treskaat od zemja kaj stignat...
Kako ne im tekna da organiziraat "Hor pedera iz OOZT "Kornišon-promet" da pratat pa da se "kompletira" slikava za prilikava ovde, ne samo za Gavran Vasiliev.

 https://www.24.mk/details/vasil-garvanliev-ne-se-plasira-vo-finaleto-na-evrovizija
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Мај 19 2021, 11:10

Тури му пепел, батали го, нек иде во ѕвездите на гранд! Very Happy Cool


.... со сдс .. се по старо ... секој ден нова афера, сега имаме горење на отровна нафта....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Сре Мај 19 2021, 16:55

ma koj stigne mu go tura..

cek uste ova
https://republika.mk/scena/muzika/ogledaloto-ne-laze-no-vasil-laze-nastapot-na-garvanliev-odlichen-plagijat/

lingur pederski mamumuibam
ovoj normalen li e bre,krade koreografija, promovira blgaristan, baska se bavi so "lov" neli, posto e opremen kao 'dvocevka"
i sea aj soberi dva i dva> trepavica go boli nego za obraz, nemu mu e vazno da se pojavi na estrada da go primeti nekoj, si se sminka, si kube vlakna od gazot , si se klecka so partnerot mu, bugaristanec po ubeduvanje , vlasta go drzi i plakja.. i sea nekoj treba da go glea na TV? ic ne gleam ni prcovizija a ne pak nego da go gleam.
so mi e keif so toa mozam da si go dozvolam u cenzura- kodos- snimacko-pratitelna -ni -drzavava
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Мај 31 2021, 18:07

Кој стигне се заебава со нас... е до таму стигнавме ...

https://republika.mk/tvitovi/ivan-ivanovikj-na-nasha-smetka/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Јун 16 2021, 22:50

https://www.mkd.mk/Makedonija/politika/iri-sdsm-vo-blago-vodstvo-pred-vmro-dpmne-niv-gi-sledi-dui-levica-i-aaa

ИРИ??????? ... само тоа од насловот прочитав ... кога се тие у прашање не вреди  да се троши време на нив...
... чудо е како тие се уште постојат ... никогаш нигде ништо не погодиле, се утка до утка... уствари катастрофално промашуваат....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Чет Јун 17 2021, 06:02

a be sds nemase ni vo najdobrite denovi koga raznorazni promatari , bajaci , gledaci u kristalna kugla i ostali ozlojedjeni kurcopevci prognoziraa samo niv odsonuvani brojki...
pa samo so koalicija so dui vleze u vlada, i so glasanje na sekoi 1.45 sekundi...
ne znam samo od kade gi vadat brojkive, sta je babi milo to se snilo, koga vo realnost, narodot NE e za niv, tuku besni matematiki so 189 nepoznati , i gjaoski koalicii ja zagrabuvaat vlasta...
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 11 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот