ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 4

+4
Spray
Admin
concrete
VOL
8 posters

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Апр 16 2022, 15:32

Полека но сигурно на западњаците им е преку кур од зелениот кловн....
... само глуп чоек може тоа да му го приреди на својот народ...


туку настрана украина и русија за кои ич не ми чуе... нашево овде секојдневие е побитно, имено вчера наслушнав разговор помеѓу две средовечни жени ...
... што ќе правиш за велигден, прашува едната..
... другата ... јајцата скапи, брашното скапо, шекерот скап, зејтинот го нема па иди прави нешто...
...у две реченици се кажано ..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Саб Апр 16 2022, 15:48

e arno de.

 KOJ se vakcinirase dodeka narod stradase po doma i po "bolnici"?
zajackite kopilinja. prvi. kao "vazni". 
ama ne sami. tuku komplet, so najbliskite,
odbranite neli.

taka i sega.
komu mu se jajcata skapi?

na nafatiranive kopilinja NE im se.
krkaat bifteci na smetka na tie dve zeni so si gi slusnal, i uste milion drugi ... 

tie bifteci NE se poskapeni u sobraniska menza. 
jacata tamu NE se poskapeni. ama na pazar se/

ednostavno. si e "odbraa". odbranite.  e sega, se e skapo, e skapo e.skapo e....
samo sto ne e do skapotijata, tuku do eksluzivosta, vo se. 

da se znae koj ima a koj nema, i treba da go snema. Prosto ko pasulj. ili ko backgroundot na 18 godisen milioner od Murtino, koj so polnoletstvo se steknuva so firma i bogastva, zatoa sto e "odbraniot" , sin na bashta mu,..


skap sekerot, brasnoto, skap.....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Апр 24 2022, 12:20

Овие па ... оставка па оставка ... lol!

 https://24info.mk/%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D1%83/

.. и кој таков и ако си дае оставка... ќе дојде друг по кој пак ќе викаат оставка, оставка ... jocolor

.... запнале ко споулавени, оставка па оставка додека бугаристанците овде „журки“ ни праат... 
... абе да сме држава ко што треба оној министерот за по дома, на кој му го пљачкаат оружјето, ќе ги пратеше специјалците и растераше бугарската багра, море и на пола бугарска влада како непожелни личности ќе и забранеше секаков влез во Македонија, па и пола персонал од бугарската амбасада по примерот со руските дипломати требаша да се прогласи персона нон грата...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Вто Мај 03 2022, 01:09

Честитики до медиумите за бесплатното навелико рекламирање и промоцијата на градбата во слупчане.... Twisted Evil
... овие нашиве новинарски тутурутки никако да научат дека понекогаш игнорирањето на некој настан е најдоброто што може да се напраи...
... е јбг ... не бомбардираат со секави глупости само за да ни го одвлечат вниманието од катастрофалната секојдневица и крајно неспособните власти...

... лицемерие без крај .. истите тие што фрлаа дрва и камења по гујо за спомениците и потрошените  „народни пари“ за нив  со исти такви пари го направија и тоа во слупчане ...

п.с. нели бе тие таму во тие кумановски села се жалеа дека ни основните комунални потреби не им се решени а ваму фрлаат пари во бескорисен бетон...

... ааааа... забораив ... рубљата пак е на курсната листа .... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Вто Мај 24 2022, 16:32

Упссс..

https://www.vecer.press/%D1%81%D0%BF%D1%86-%D1%98%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D1%84%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BF%D1%86-%D0%BE%D0%B0/

... кој ќе ги слуша сега плачипичкосувањата на бугаристанците Twisted Evil Twisted Evil

... автокефалност и тоа баш на денот на сесловенските просветители... 

https://telma.com.mk/2022/05/24/spc-so-blagoslov-ja-odobri-avtokefalnosta-na-mpc-oa/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пет Мај 27 2022, 23:46

https://mk.tv21.tv/istoriskata-komisija-so-bugarija-da-ne-postoi-tsrvenovski-dogovorot-so-bugarija-ja-otvori-pandorinata-kutija/

Стварно ... сега му текна ...?
... а кај му беше паметот кога го гураше зајко за негов наследник во сдсnmk ... не е за верување дека не знаел со кого има работа...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Јун 05 2022, 03:47

https://www.taratur.com/vo-bitola-zapalen-vlezot-na-bugarskiot-kulturen-tsentar/


c c c ... koi barabi... go zapalile bugariostanskiot kurtularen centar.
ovie da se uapsat i da se privedat pred liceto na pravata.

em materijalna em politicka steta.

u znak na podrska na makedonsko- istocno-sosednskite odnosi,
na ovie zapaljacive so drmnale vatra u toa centarot, za nivni inat. a u poidrska na nasite istocni susedi bugaristanci


eve site da dademe podrska 
da se cue kulturata na nasiot sosed, nezapalena,


blgarski kjultur i pesen, da se kaznat storiltelitte so slucsanje 10 saati blgarski kultura em peseni!!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Вто Aвг 23 2022, 21:21

Упсссс....

https://www.mkd.mk/svet/ekonomija/evroto-padna-na-najnisko-nivo-vo-dve-decenii

Па еуропјаните наместо да си гледаат својата работа и понатаму нека се лижат кај оној од преку океанот... Twisted Evil
... абе кај најдоа и бугаристанците да ги примат... тие се бе жив малер... Twisted Evil

... а и фунтата на империјата во која сонцето никогаш не заоѓа не е ништо подобра ...  ќе биде империја во која сонцето никогаш не изгрева ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Сеп 04 2022, 21:24

https://kanal5.com.mk/vasko-kovachevski-ad-esm-hristijan-mickoski-ili-ne-znae-ili-lazhe/a545417

Колку сака нека му држи часови по природа на Мицко .... ако има потреба од тоа...
... но и тој би требало да оди на некој курс по „успех во замајување на јавноста“ ..зошто вака ама баш ич не го бива...

... интересно би било да се види кај одат тие ноќни вишоци со оглед на тоа дека на цел континент ни е истовремено ноќ па и другите имаат ноќни вишоци... а имаат и нуклеарни централи за кои рек битола е пичкин дим...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пет Ное 25 2022, 08:17

Ги најдоа ли оние што пријавуваат бомби по школите ... или чекаат сами да се пријават во полиција ...

... а и тие нашле по школи да плашат деца, што не се „закануваат“ по кладилници и казина... бар некоја општествено корисна работа ќе сработат... но од друга страна оние од кладилница и казино ни со атомска бомба не можеш да ги истераш .. Twisted Evil lol!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Сре Ное 30 2022, 20:38

^ ......i taka kako i sekogas , so brza i efikasna akcija na ministarstvoto za ...kahm. nekakvi raboti... ispofakjani se zakanuvacite i dojavuvacite na ovie teroristicki ..kahm... zakani, neli..

O Bidzuko, falis, budalce....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Чет Мар 30 2023, 02:22

https://24info.mk/2023/03/29/%D1%98%D0%B0%D0%BD%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%B2-%D0%B2%D0%BE%D0%BE%D0%BF%D1%88%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%82%D0%BE/

ТВ Алфа во последно време забегува... ред гости и теми без врска .... колку да пополнат термин изглеа ...
... ова денеска е врв ...
...абе со кој памет Јанушев полемизира со „половинчето“ тоа половинчето е политичка апсолутна нула и дискредитиран за век и векови што има па со него да разглаба ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пет Јун 16 2023, 19:41

На Канал 5 иде... забавно хумористична емисија во која главна ѕвезда е бисерот на сдснмк  Д. Каевски.... Twisted Evil Twisted Evil
... чоекон е просто изгубен во универзумот...

... абе тој ти бил портпарол на сдснмк!!!!!!!!! elephant lol!

.... изглеа тие у сдс прво праат конкурс за избор на најголеми глуперди па после ги  делат функциите... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Вто Јун 20 2023, 18:11

king напиша:На Канал 5 иде... забавно хумористична емисија во која главна ѕвезда е бисерот на сдснмк  Д. Каевски.... Twisted Evil Twisted Evil
... чоекон е просто изгубен во универзумот...

... абе тој ти бил портпарол на сдснмк!!!!!!!!! elephant lol!

.... изглеа тие у сдс прво праат конкурс за избор на најголеми глуперди па после ги  делат функциите... Twisted Evil Twisted Evil
..ДОВОЛНО ИМ Е САМО ЕЦИ-ПЕЦИ-ПЕЦ .., ВЛЕЧЕШ  И СИ ИМААТ ЧОВЕК ЗА ДАДЕНАТА РАБОТА... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 14 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот