ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАТО и ЕУ интеграции

+3
VOL
concrete
king
7 posters

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Чет Апр 02 2020, 11:54

king напиша:
VOL напиша:

Kenjko Filipce  ne znae da pobara pomos. Zbratimenite gradovi , Skopje pred se' NE znae da pobara pomos. SAMONACALNIKOT  PETLE ŠiŠELEGOV  NEMA NI POO DRVO NI POD KAMEN.  Dodusa, ova "kamen" moze da e relevantno
 Kako na primer , kamen pijan.

Se vošlosa doma sam  ke izgnie.
Petle samonacalnik...ma daj....


Ни тој ни петрето ни председникот ни не смеат да помислат да побараат помош од Кина или Русија ...
... трол ПР-от на сдсnmk одма ќе ги стави у друштво на Мицковски и прогласи за антизападни и антнато елементи ... Twisted Evil Twisted Evil
НАТО ЕУ инквизитторкатта и истеривачицата на руско-кинески-кубански маѓии, фрлачка на Бриселски клетви ги има на око. Кај смеат да зуѕнат Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Нед Апр 05 2020, 11:13

https://faktor.mk/pendarovski-nekoja-od-zemjite-chlenki-moze-kje-saka-da-go-otezne-nashiot-pat-kon-eu


Стварно!!!!!!
... да, бе, ние ко да не знаеме, тој ќе ни кажува... а да лицитираме кои се?

...еве ја топ листата...

1. Бугарија
2. Бугарија
3. Бугарија

... а услов ќе биде... да признаеме дека до 1944 сме биле блгарчета... Very Happy Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Апр 18 2020, 00:41

Упссссс .... потврда на мојот предходен пост.....

https://sitel.com.mk/bugarija-go-uslovuva-datumot-za-pregovori-so-eu-so-makedonskiot-jazik-i-malcinstvo

... т.е. датум за датум кога покрај јужните и на источните ќе им се натртиме... ама за зајковци и тоа не е проблем...
....ептен за радуење ни е работата... влез во ЕУ само обезимени и обезличени...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Нед Апр 19 2020, 08:02

Molat sdsOvcite da im potrae karantinov.....da nema narod..
Tesko je bide soocuvanjeto posle olku ponizuvanja
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Чет Апр 23 2020, 15:59

Упссссс.... живи фатени, црно на бело...
... навелико се чателеа за датумот без датум... а ваму молк, залепени усти за брукава, мислат дека во кризава се ќе протнат...
... ете бе зошто имаме датум без датум...

https://alfa.mk/objaven-dokumentot-so-koj-bugarija-go-uslovuva-datumot-za-pregovori-so-eu-a-zaev-i-dimitrov-go-krieja/

... нели бе само името беше проблемот од кај испаѓаат сега овие работи...
...уште што остана за распродажба?

... на уцените од страна на земји членки на ЕУ кои го злоупотребуваат приципот на солидарност и концезуалнос во одлучувањето крајот не им се гледа... посакуваното членство во НАТО некако го постигнавме ама за во ЕУ сосем логично се поставува прашањето: така обезимени,  обезличени под притисок на уцени кој курац бараме во ЕУ, цената едноставно  ептен е превисока...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Чет Апр 23 2020, 16:41

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 93970310
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Апр 25 2020, 23:43

concrete напиша:НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 93970310

За да се покриеме и сокриеме!!!!! Twisted Evil Twisted Evil 


Ова што некои овде ни пласираат дека тоа е едностран акт на Бугарија (источните неосвестени македонци Twisted Evil Twisted Evil ) некако е дежа ву на она на Кирчо за името ... тоа фиром ќе било само за неколку месеци....
... а видовме дека по неколку месеци... упс... скоро три децении како срамно по нас заврши...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Пон Апр 27 2020, 05:46

ama se integriravmeee .....

pa mozebi na dalecnion istok Severna Koreja ima dobieno povekje podrska  od evropskava Severna Korej..Makedonija .
u stvari uste ne sme ni integrirani.
mozebi nekoj ocekuvase ogromni sumi ama se zaeba..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пон Апр 27 2020, 10:02

Ова може и во темата за џукелите....

https://www.slobodenpecat.mk/marichik-namesto-da-gradime-naczionalna-strategija-so-bugarija-opoziczijata-brka-politichki-poeni/

Овој допрва би градел стратегија?????????

... абе каква бе стратегија што има тука да се расправа....
... јасно и гласно ќе им кажете... за такви работи ни под точка разно со никого нит разговараме нит преговараме... и тоа како папагали (ко што нонстоп  го изговараат она северна) да сегде го повторуваат... ама тешко да зајковци а и оние другите имаат муда за такво нешто...

п.с. на овој презимето му завршува на иќ... погрешен избор .... јбг, бугарине се алергични на се со иќ Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Вто Апр 28 2020, 05:44

...ostaj toa.. tuku i baba mu se vikala "Jugoslavija" il" "Jugoslava" Smile Smile Smile
a On sea blagonadezen mudolizac
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Мај 02 2020, 15:08

https://a1on.mk/macedonia/sdsm-makedonskiot-jazik-e-priznat-del-e-i-od-nashata-lichna-karta-vo-oon/


И Македонија беше призната од преку две третини членки на ОН со тешки напори на сите предходни влади... па видовме што стана кога дојдоа зајковци, сите напори ги помножија со нула...

Времето ќе покаже колку се лажни вести...

... да не и ова биде ко .... БЦ у ОН, името ни е Македонија и така ќе остане, Кирчо, тоа фиром е за месец два...... потоа сега бивш премиер се колнеше во се негово ... за да на крај го имаме она понижување во Преспа....
... па со оваа гарнитура на чело на сдсnmk не би ме чудело и со бугарите да се потпише некоја Преспа 2

... овие источните сега сакаат да прават проблеми а цело време во секоја прилика и неприлика лицемерно истакнуваа и се фалеа дека тие се првите што не признале како Република Македонија....

п.с. .... знаеме ... се што не излегло од „фабриката“ е лажна вест...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Саб Мај 02 2020, 21:18

Ostaj to..
Tuku , znae li nekoi daki vaa Nina Grupnjak e solo ili nesretno omuzena?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пон Мај 04 2020, 22:58

Си замислувам референдумско прашање....

Дали сте за македонскиот јазик се преименува во ... „службениот јазик на Република северна Македонија“ како би започнале преговори за зачленување во ЕУ    Twisted Evil lol! lol!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Чет Мај 07 2020, 01:18

Заврши самитот на ЕУ во Загреб....
...што добивме... ??
... од долгите најдолгиот...

.... добиениот датум без датум за безусловен почеток на преговорите се претвори во уште еден нов во бесконечната низа нови услови (уцени).... коњоопашестите  ги заменија јужните...
... а тие со опавчињата сега кога веќе им се натртивме на јужните користат прилика за „реденка“...

... новата уцена и не е изненадување, за такво нешто со години наназад знаеја и врапците на гранките... џабе сега некои во власта глумат изненадување (на пример... „под такви услови не ни е потребна ЕУ“ ....  ) си знаеја тие што не чека....
.....јао, бојко љубави, што направи Twisted Evil Twisted Evil

... абе ене им ги турците... по сите заебанции што им ги приредија фино лепо ја одјебаа ЕУ.. им рекоа, знаете кај сме, ако ви требаме... јавете се...

п.с. ќе биде од утре интересно да се види како зајковци ќе го спинуваат дебаклот... кој ќе биде прв... коки чоколино онака надмен и пун со себе бидејки сиротиот појма нема што му подметнале да прочита?
... абе по толку фалење, сликање селфија у авион со устите во осмех развлечени од уво до уво а на крај тотално апсолутно фијаско политичар кој малку од малку држи до себе се збогува со политиката....

п.с. на п.с.    а сдсоФци и нивната фабрика и покрај сите предупредувања за длабочината на спорот со јужните со години трубеа .... „само името е проблемот со јужните и ништо друго“ ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Чет Мај 07 2020, 11:13

Упссс....

https://republika.mk/vesti/Makedonija/ivanovski-Makedonija-si-ja-zede-ulogata-na-chergiche/

.... е јбг... кога овде нема маж кој со кондура ќе тресне по масата...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пет Јун 05 2020, 20:05

https://www.24.mk/details/cherneva-bugarija-mozhe-da-ja-blokira-Makedonija-vo-povekje-fazi-za-eu

бугаристанкава ни порачува да проблемите со бугарија ги решиме по истиот принцип како со јужните... се  по нивно и никако поинаку или блокада.... т.е. повторно да го испушиме...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Сре Сеп 16 2020, 17:17

https://sitel.com.mk/bugarija-do-zemjite-od-eu-makedoncite-se-proekt-na-tito-jazikot-e-dijalekt-na-bugarskiot

Ништо ново од источните ни говеда.... тие нашле да зборат за нашиот јазик, тие кои си го заборавиле својот вистински јазик, дијалект на турскиот...
... туку ваква прилика, кога имаме власт за која се е предмет на пазар, тешко да друг пат дочекаат...

... излегува дека проблемот што јужните си го имаа со името е пичкин дим во споредба со тоа што бугаристанците почнаа да ни го приредуваат...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Сре Сеп 16 2020, 19:20

Si imame nie plodna "počva" ovde 
Dobro gjubre gjubri počva za raznorazni aspiracii , propagandi i provokacii. 
Domasno, od organsko poteklo..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Сре Сеп 16 2020, 22:43

А тек ова.... lol!

https://nezavisen.mk/sofija-ja-ubeduva-eu-deka-20-000-bugari-bile-ubieni-vo-Makedonija-od-1944-do-1946-godina/

... па ај да видиме до кај можат да одат бугаристанските глупости!?!
... уште да пишат дека и мк комунистите ги испратија македонските евреи во германските конц логори... Very Happy

... а овие нашиве тутурутки не тешат дека бугарските ставови не наоѓаат на прием у ЕУ.... а бе и за јужните така викаа... ама се им пројде, жедни не превеслаа преку вода...
... на овие бугаристански барања треба цврсто да им се каже НЕ и ни за милиметар да не се попушта макар и по цена на забавување на еу интеграците инаку НАЕБАВМЕ!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Чет Сеп 17 2020, 19:39

Denes pak eden tokmak, izjavi deka  ko u dzandar zbira ( nekjam eden-nekjam dva- tri dzanara sakam ..Ja! By Igor Jambasoff, rani '90..  cheers rabbit ), pak opna , ni dve ni tri tuku - 100 000 bugaristanski "zrtvi"..
Koi maršal Tito neli, lično gi kolel,  a mu pomagale, naravno,  Blaž Koneski, Kiro Gligoroff, neizbežniot Koliševski, Tempo kao lev bek, Apostolski ženeralot kao desna polutka, špic so glava admiral Stojanka Angelova, desno krilo Gligorie Gogovski  a u publika Stane Dolanc i Milka Planinc, s delegati Mitja Ribičić, Ornela Mutti i s precednik komisije , ovlaščen i ozaren deklariran žestok bugaristanomrzec, pukovnik Srećko Šojić..
100 000 žrtvi ...eej! Pa toa bilo masakr!


samo ne e jasno od šo "izginale".
Iskreno veruem u brojkata od- 100 000.

Ekshumacija ne moze da se pravi posto "zrtvite " najverojatno se live 
..100 000 komada, po 2 červeni sekoja "žrtva"..
Pa toa se 200 000 kur..š červeni, ispukani kon žrtvive......
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пон Ное 02 2020, 22:21

https://www.24.mk/details/karakachanov-bugarija-nema-da-napravi-otstapki-kon-s-Makedonija-1

Одговор на ова треба да биде.... Македонија го замрзнува процесот на интегрирање во ЕУ се додека ЕУ не се преиспита себе си и ги превоспита нејзините здивени националшовинистички членки кои процесот на придружување го користат за најниски уцени, се дотогаш Македонија ќе си го трасира свот пат како, каде и со кого така како што нејзе и одговара ...вашата покана за членство ќе ја помно разгледаме, проучиме  и одлучиме дали ни одговара  тогаш кога ќе ја добиеме
... слепилото во желбата за пошто-пото приклучување кон НАТО и ЕУ  не кошташе името а на добар пат сме и се друго да продадеме... продаваме се и сешто од вековно и севременско  значење само ради членство во привремени здруженија...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

concrete likes this post

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Вто Ное 03 2020, 14:44

king напиша:https://www.24.mk/details/karakachanov-bugarija-nema-da-napravi-otstapki-kon-s-Makedonija-1

Одговор на ова треба да биде.... Македонија го замрзнува процесот на интегрирање во ЕУ се додека ЕУ не се преиспита себе си и ги превоспита нејзините здивени националшовинистички членки кои процесот на придружување го користат за најниски уцени, се дотогаш Македонија ќе си го трасира свот пат како, каде и со кого така како што нејзе и одговара ...вашата покана за членство ќе ја помно разгледаме, проучиме  и одлучиме дали ни одговара  тогаш кога ќе ја добиеме
... слепилото во желбата за пошто-пото приклучување кон НАТО и ЕУ  не кошташе името а на добар пат сме и се друго да продадеме... продаваме се и сешто од вековно и севременско  значење само ради членство во привремени здруженија...
ееее. тоа да , ама да имавме државници,  а не качаци, квислинзи и курви на власт..., башка ние да не бевме малокуревчиња Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пет Ное 06 2020, 21:19

https://mk.tv21.tv/studen-tush-od-brisel-bugarija-ja-blokirashe-Makedonija-nema-start-na-pregovorite/

„е испратен не така пријателски сигнал од страна на Бугарија“

Каков бе ... „не така пријателски“... писателот на веста изглеа нема доволно разбирање од поимите....

тој сигнал е даааааааалеку од „не така пријателски“... тоа е јасно и недвосмислено отворено искажување на непријателство

... е па на сдсоФци наздравје датумот без датум кој со шампајнци го славеа....

... ова сега се е резултат на дилетантската поданичка надворешна политика и пазарењето проследено со уцени за гласање во минатиот собраниски состав...
... попуштиш ли и се натртиш ли еднаш тогаш стално некој друг ќе бара да му се поднаместиш... така да она,...  „од еднашка не се стануе педер“.... не важи...

После сите тие далеку од реални чаталења ...дека еве сега сме со една нога во ЕУ.... и ова неизненадувачко туку очекувано блокирање од бугаристан (абе години уназад и врапците на гранките знаеја дека бугаристан како лешинар вреба прилика, само чекаа прво јужните да си завршат работа).... најмалку што сега оние ликови во власта може да направат е да се за век и векови изгубат од политичката сцена...

п.с. ама, ама ... пак вмро ќе биде крив... крив ќе биде зошто не го даваа името, крив е сега зошто не го дава јазикот и националноста...
... сега оние троловите во пр-от на сдс има да си ги испотат газовите смислувајки како да не превеслаат ...
најверојатно ќе почнат со... анти нато, анти западниот, анти европскиот, неодговорниот, губитник Мицковски...... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by DLM Сре Ное 11 2020, 09:11

Најпрво Поздрав! до членовите на форумот.

Е сега откако го поминавме овој чин и го скршивме ледот, може да почнеме и со изнесување на свои видување, а кое впрочем е и повод за членство во форумот.

Околу самиот наслов име “НАТО и ЕУ интеграции“ на овој подфорум имам забелешка и сметам дека е сосема погрешен.
Вистинското име кое би било во корелација со настаните е:
- ОТАН и ЕУ-ропска Окупација на Македонија -!
Веднага да речам зошто за да не случајно некој се прашува.

По државниот удар од 27 април, извршен од петтоколонашки-квислиншки групации во редовите на политичките субјекти и воопшто академската средина, а непосредно предизвикан и координиран од страна на ЕУСА, извршена е ОКУПАЦИЈА, при што се инсталирани квислиншки власти, а по неуспешниот референдум ова ОКУПАЦИЈА е потврдена со тоа што и формално е воведена ТИРАНИЈА.

Ете од овие причини сметам дека зборот “интеграции“ во насловот на темата е погрешен и можеби свесно или несвесно и понатаму создава клима за адаптација на окупацијата. Од тие причини потребно е работите да се нарекуваат со вистинските зборови како би се добила правата слика.
DLM
DLM

Posts : 41
Join date : 2020-11-11

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Сре Ное 11 2020, 11:34

Dobredojde, pozdrav


A po odnos na komentarov, sledime, slobodno pisuj.
Sepak samo edna mala zabeleska ( ne -korekcija, stav si e stav i nema tuka zbor!)..
...ogromno mnozinstvo se i bea ZA Nato i Eu.
I makedonci i makedonci so albanako etnicko poteklo.
Kako i site ostanati drugi makedonci od razlicno etnicko poteklo.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 4 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот