ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАТО и ЕУ интеграции

+3
VOL
concrete
king
7 posters

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Чет Дек 17 2020, 16:13

https://www.mkd.mk/Makedonija/politika/cheshka-i-slovachka-gi-blokiraa-zakluchocite-za-proshiruvanjeto-na-eu-mnogu-i-se

Браво за Чешка и Словачка ... и за Австрија која ги подржува...
Конечно се најде некој таму да рече ... доста ни е од бугаристанското извољевање...

Порано едни карикатуристи нацртаа карта на ЕУ со сликичка која ја илустрира секоја членка.... бугаристан беше илустриран со полски ќенеф... Twisted Evil Twisted Evil ... е па изгледа тој кенев ја усмрди цела ЕУ... cheers albino jocolor elephant

https://time.mk/arhiva/?d1=01&m1=01&y1=1991&d2=31&m2=12&y2=2012&all=0&vreme=1&fulltext=2&timeup=2&show=1&q=%D0%B1%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%20%D0%B5%20%D0%BD%D1%83%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BA%20%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0%20%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0&read=94f194903707c42
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Чет Мар 25 2021, 22:04

https://iportal.mk/stav/lukaroski-nitu-edna-drzhava-od-eu-ne-zastana-vo-odbrana-na-svojata-zemja-chlenka-bugarija/

Хахаха... ахахахаааааа ... глупости пишува...
... а нас па ептен ни го накршија ... дрн, дрн, дрн јариња и амандманот пак не го изгласаа....
... па сеа види кого одбраниле...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Вто Мај 11 2021, 05:19

Заев: Не е можно да се раздвои патот за членство во ЕУ на  Македонија и Албанија

https://republika.mk/vesti/Makedonija/zaev-e-e-mozno-da-se-razdvoi-patot-za-chlenstvo-vo-eu-na-Makedonija-i-albanija/

E, да де... не е можно ...
... е па баш него ќе го прашаат за дозвола....
... во деновите што следат и те како ќе видиме дека е можно ...

од посочениниот линк

 
Нашиот идентитет – македонски јазик, македонски идентитет е нешто свето за нас


... а името не беше свето па се продаде...

... а еу бирократите се подмолни, кога веќе еднаш не превеслаа зошто не и втор пат... ја подржувале Македонија ама и бугарија ... наградно прашање, кого повеќе ќе подржат?... уствари кого ќе подржат а кого ќе уценуваат?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Мај 15 2021, 10:34

https://faktor.mk/grcija-se-nudi-da-pomogne-da-se-trgne-blokadata-od-bugarija

Која ли первезија ... тие што над деваесет години не блокираа за се и сегде, панично скокаа и правеа циркуси секаде каде што ќе беше спомнато името „Македонија“, што и ден денес не признаваат ништо македонско на своја територија па и надвор.... тие ќе ни помагале ...!?!?!?!
.. којзнае можда и помогнат да полесно се ослободиме од се македонско... Twisted Evil
.. како беше она ... на јужните не им верувај ни дарови кога ти носат...

... додуше како стојат работите кај нас .... милион афери, која од која потешка ... бугарите ич не и се потребни на ЕУ за да не блокираат....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Саб Мај 15 2021, 11:03

A be nie znaeme kako e BEZ Eu...
I žilavi sme i pokraj ovaa zajačka banda , seuste ne ne' izbrisale.
Bugaristancive NE mozat bez "veliki brat".
Za niv mi e zal, tie se tie sto se na baterii celo vreme.. ili svaba gi guzi, ili turcin, rusin..sami - ke isceznat. Sega moraat u Nato , Eu..

U stvari...i ne i e tolku zal 😆
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Сре Јун 23 2021, 20:37

https://lokalno.mk/shilegov-nedozvolivo-e-skopje-i-tirana-da-bidat-zalozhnitsi-na-primitivnite-politiki-od-19-ot-vek/

А што мислеа кога им се подместуваа на јужните????
... преседанот е направен, видоа кој е спремен да се подвитка и поднамести ... е, па сега и бугаристанците користат прилика ... видоа кој е радодајка... па и тие би ја...
... храброст било се да дадеш а таквото да го добиеш... Twisted Evil Twisted Evil

... изглеа она што Иван Михајлов не го успеа овие се на добар пат да  го направат...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Чет Јун 24 2021, 07:03

bugaristanskoto kopile Ajvan Mihajlov, ne uspeal ni da se isprca ko sekoe zivo sustestvo, pa najverojatno i bil peder, a onaa Menca Karakondzuliu mu bila samo praravan, ,,,
tolku nesposobno kopile polno so jad i besnotija monstrumska sto osven krv i ubistva od zad grb, nisto nema postignato, srekja nema naslednici, a kako i da ima koga homo ne moze da se razmnozuva neli... i koga tatko mu Hitler mu nudi da bide vladetel- na ona sto kao odsekogas on nesto se "borel" za Makedonija, i mi ja stavil na tacna,ete ti ja , konecno- na, em tvoja em vladej ja, ova pedersko kopile nesposobno ne znaelo i ne sakalo da prifati..
pa neli se "borel" za "nezavisima Makedonija kato del ot veljika bugaristanija.." ,,
ete tolku se dostrelite na ova pederce.
tolku za nego i tolku od nego. prosto, neverojatno kako gi birale vo bugaristanskiot dvor, ovie podmolni sustestva , bas im se pogodil em peder, em glup, em nesposoben.
....
....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Jул 03 2021, 01:30

https://www.dw.com/mk/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BF%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC-%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B5%D1%80-%D1%85%D0%B0%D0%BD-%D0%B5%D1%83-%D1%81%D0%B0%D0%B4-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0/a-58139678?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

Бла, бла, бра, тралала... дрн дрн јариња...
..дежаву како се јужните ... од сите страни тапшање по рамо... а од друга страна ... официјално ...морале да се солидализираат со нивната членка... т.е. ставот на бугаристанците е став на ЕУ... така да ако во светот не дојде до некои големи тектонски поместувања можеме да се сликаме ...

... гледам и од кога влеговме у НАТО тешки милијарди влегуваат кај нас ... така бар викаа дека ќе биде.... Twisted Evil

.. а оние од ЕУ ни евро не ни дадоа за против ковидот... е сеа ни праќаат донации од вакцини не од што им е гајле за нас туку со еден удар тепаат две муви... од една страна се ослободуваат од вишокот ( у прво време трупаа кај нив и не даваа друг да купи) кој и така ќе се расипе а од друга страна се чаталат  ете тие помагале...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Нед Aвг 01 2021, 21:39

https://www.slobodenpecat.mk/zaev-se-chuvstvuvam-izlazhano-od-eu-ne-isporachaa-toa-shto-ni-vetija/

Се чувствувал излажано!!!!
Тој е бе жеден превеслан преку вода ...
... само толку му сече за да сфати...

од Европа т.е. од бившите колонијални сили Македонија никад арно не видела нит ќе види...

А ЕУ се повеќе наликува на трула творба, секој си влече на своја страна (што најдобро се виде со пандемијава)  ..нешто што се случуваше во послледната декада на СФРЈ... британците со време видоа колку е саатот и киднаа....

..а нашиве упорно се крстат у ЕУ ...ко да еу којзнае што ќе ни даде... абе никој ништо за џабе не дава ако при тоа пет пати не ти го тоа наплати.... исто и за НАТО викаа, да влеземе у НАТО и мед и млеко ќе потече а добија само кратка посета на една када која плута  во морето да видат некои опашки на авиони...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by Spray Пон Aвг 02 2021, 01:33

Скоро неверојатно е да бил толку наивен. Наивно би било да се помисли дека бил.
Фрекентен во својот дискурс за сигурниот, од некои негови причини, прием во ЕУ, скоро и да убеди добар дел од граѓаните во неговите експозеа.
Тоа не беше случајност туку намера. Референдумот за промена на името е кулминација на планираните чекори.
Ако премиерот сега се изјаснува како разочаран и изненаден, тука веќе имаме проблем со интегритетот, самодовербата, потребата од алиби, извлекување од одговорност.
Дури и со членството во Алијансата, не се случи нешто посебно, иако токму ова членство се исползуваше како милениумски успех со кој посебно се гордееше госпоѓа Шекеринска.
Честопати припишувајќи си лични заслуги како и додавајќи екстра бенефити со членството, нешто што ниедна членка не го доживеала , но кај нас, се покажуваа светлогледи кон подобра иднина, економски бум,инвестициски рај, и слично.
Кога се скокне, само еднаш се кажува оп!, ама во Македонија, чинам, има тенденција скок од место да се прикаже како скок на Армстронг од скалата на „Орелот“ на површината на месечината.

Сепак, иако никој не верува дека Премиерот ке поднесе некаква политичка одговорност за избрзаното и честопати и наивно промовирање на ЕУ и непотребните изјави, сликања, и слични постапки што тој и најблиските од власта ги правеа,
едно е сигурно, дека власта нема да ја дадат и покрај сите малфукции во владеењето, и многу отворени корупциски сомнежи.
Едноставно отиде предалеку за да се повлече.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Вто Aвг 03 2021, 18:04

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Untitl10
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Ное 20 2021, 21:30

https://www.slobodenpecat.mk/po-avstrija-i-polska-so-silna-poddrshka-za-pochetok-na-pregovorite-vo-dekemvri/

Дежа ву ... исто ко и со проблемот што јужните го имаат со нашето име....
... сите не подржуваат и тапшаат по рамо ама на крај преовладува ЕУ  солидарноста со нејзината членка... Twisted Evil

... кога ова веќе си го знаеме ..изглеа подгревањето на оптимизмот е само за дневнополитички потреби на власта.... да не после пак (по којзнае кој пат) бидеме сведоци на срцепарателни разочарувања на властите, те оставки ќе божемски давале, вени ќе сечеле итн  да за по три дена се заборават и си продолжат по старо ко ништо да не се случило......
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пет Дек 31 2021, 00:50

Упсссс....

https://plusinfo.mk/zoshto-da-gi-vneseme-vo-eu-koga-ve-e-rabotat-za-nas-ansha-otkri-shto-za-balkancite-mislat-eu-liderite/

т.е. у превод ... ЕУ сака некој да и работи ангарија ... или, ЕУ ќе ја видите на свети никогаш ама нема да ви дозволиме да чарето си го барате на друга страна има да рмбате за џабе и да ќутите...
..абе ороспија си е ороспија макар и остарена...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Вто Јан 11 2022, 15:38

https://sitel.com.mk/posetata-na-bugarskiot-premier-petkov-na-skopje-se-odlozhuva-no-ne-se-otkazhuva

Ако намерата му е да и овде ко папагал ни ги повторува бугаристанските небулози и ултиматуми ...ич нека не доаѓа!

... а ова нашиов народец нека учи како во најголемите светски демократии се пречекуваат такви „убави“ гости ... мирно, фино, достоинствено ....исфиркување... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Сре Јан 12 2022, 02:23

...sto bi rekle nivnite sponzori, koi im sozdale drzava, ama bukvalno, osloboduvajki ja ovaa kilava istocno sosedska masa, od otomancite.


Булга́рыболга́ры (лат. Bulgaresгреч. Βoύλγαρoι) — тюркские племена[1], принадлежащие к группе западно-тюркских племён[2]. Населяли с IV века степи Северного Причерноморья до Каспия и Северного Кавказа и мигрировавшие во 2-й половине VII века частично в Подунавье, а позднее — в Среднее Поволжье и ряд других регионов.
Участвовали в этногенезе таких современных народов, как чувашибалкарцытатарыболгарыгагаузыкарачаевцыкумыкикрымские татарыбашкиры[3][4] и ногайцы. Передали своё имя государству Болгария. В современной историографии используются также термины протоболгары, праболгары, древние болгары[5]

.da prevedeme, 
ova pleme e OTADE pcikesimaterinestan. 
kako doslo do toa da se pravat "pogolemi papi od papata" t.e so qrac se praat sea i sloveni, ne e jasno. ama najverjotano posto se so onakvi karaktetristiki, "berlinskite momiceta na pecalka v Berlin  za 10 evro za seansa", ne e nisto za cudenje.

ova sustestvo so se predstavuva kako "premier" od taa privremena tvorba na istok od K.Palanka, ne znam kako se "kazva" e uste eden papagal koj moze samo da sviri frula ko Gnasimir Karakacanov sto si odsvira svoeto,
 Edinstveno sto moze da prifati na ovie pregovori, e da navedne glava, da priznae deka dosega u site svoi godini kolku i da gi ima, bil zaveden, zaluden, izlazan, i deka bil mnogu glup, so dozvolil da bide drogiran i da mu se pricinuvaat kako pod LSD, Baba Vangji, Hanovi, Tatari, veliki bugaristani i slicni izmisljotini na koi ja odrzuvaat laznata im realnost.


nema da tupam, samo tri fakta:


- NIKOGAS ne bile prifateni od NIEDNA slovenska drzava. zatoa nitu sovetite gi prisvoija vo SSSR nitu jugoSLAVIJA gi prepozna kako "sloveni" ili bliski. edni krajno zakrveni srbi i hrvati se zadrzaa zaedno 45 godini, Tito bese Hrvat iako ne im bese po keif na site, opstana tolku vreme , SSSR konsumira tolku razlicen narod, i krajno razlicen , ama NIKOJ ne goi smetase za bliski ovie privremeno naseleni pleminja pod naziot bugaristani, vo svoja blizina, FAKT sto govori sa po sebe.NIKOJ ne sakase NIKAKVI otstapki od niv iako moze bukvalno sto sakaa da pravat, tie bea na tacna za delenje megju Stalin i Tito, ama NIKOJ ne gi sakase!
- sekogas bile PROTIV site onie koi gi prisvojuvaat, se traskaat od zemja za kirilicata, slovenska pismenost, ova ona. bile protiv Slovenci, Hrvati, Srbi, Makedonci, Crnogrci, Bosanci, site JUGO-SLOVENSKI narodi, koga edni CESI, POLJACI , SLOVACI, koi koristat LATINICNO pismo, se pobunija im im go OPNAA na ovie bugaristanski klovnovi, zatoa sto se umislija deka ja izmislisle slovenskata pismenost i azbuka, STO drugo treba da se razjasni...?
i tie bea protiv site ostanati slovenski narodi i drzavi , kako fasisti ili kako monarhija vo 1 , 2 svetska vojna i vo balkanskite, znaci i protiv rusi, ukainci, poljaci, cehoslovaci ...SITE. 
- NIEDNA od ovie zemji nema nitu pomni hanovi, kanovi, i iminja kako Omurtag, Tervel, Toktu, Asparuh i slicni MONGOLSKI kombinacii. 
osven bugaristancite, na koi ne samo sto se gordeat tuku im digaat spomenici, PRED ostanatite.

ova se kokteli azisko mongolsko turski i treba da i e niv jasno pred se.svesni se za toa, pa zatoa napagjaat od ocaj.


i za pametni i za ne tolku pametni- ovie tri nepobitni fakti se sosema dovolni.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Сре Јан 19 2022, 09:23

https://republika.mk/vesti/Makedonija/pendarovski-drugata-strana-nametna-set-prashanja-koi-zadiraat-vo-nashiot-identitet-i-nie-toa-ne-smeeme-da-go-dozvolime/

dobro, Stevane, dali vo nedostatok na zaev sega se obiduvas da go popolnis prostorot?

pa tokmu toa go pravite- go dozvoluvate.  So nistoso nikakov signal ne im ukazuvate na bugaristancite deka imate nekakvi linii, zolti, cvreni , za beli linii ne sum siguren ama linija si e linija.nejse.

pakse izglupiravte so himnata, pak ve vozat kako mali deca vo park a vie mislite deka si ja vozite kolickata a u stvari ili ve vleckaat ili ve turkaat kako sakaat: dojda doma vo Skopje da vo kazat deka NE MA da kazat nitu makedonski jazik, nitu drava nitu identitet, deka ke se obrakjaat na nekoja  masa raja nekade, pa uste ke pregovarate, za sto. toa ne se vika pregovaranje toa se vika "povelete so sto da ve posluzime ama da ne platite nisto",.
Stevica, postedise od perhanizacija, ic ne ti treba, kvaci si mandat i od vreme na vreme davaj izjavi da nema gladni vo svetot i da ima mir.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Сре Јан 19 2022, 09:35

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пон Јан 31 2022, 19:32

Знак прашалник .... зошто бугаристанците со  овие работи денес што ги бараат од нас тогаш кога не примаа во НАТО не ги поставија како услов и мавнаа вето, зошто ќутеа тогаш?????????

... или ги чекаа и начекаа зајковци да го потпишат оној катастрофа по нас договор за добрососедство што им дојде ко кец од ракав па да срипаат и уценуваат за во ЕУ!!!!!!!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пон Мар 14 2022, 15:53

https://telma.com.mk/2022/03/14/%D0%B5%D1%83-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%83%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF/

lol! lol! lol!

Имале воља  но не можеле да ветат датум ??????? ...
...нели бе сто пати ги прославувавме добиените датуми Twisted Evil Twisted Evil

.... абе нели бе секој народ има неприкосновено право да одлучува за себе, што сака, како сака, како да се вика, името на државата, јазикот, улиците, патиштата итн итн...
... па цело време тоа го слушаме за правото на украинците ... или тоа важи само за Украина... а Македонија кој ја врти...
...еу ороспилак и мк подаништво... двојни, тројни и уште се какви не стандарди...
.. па уште наместо да си ја гледаме нашата работа  ко петли пред сите други се чаталиме против русија а не сме ни две населби од Москва...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Чет Мар 17 2022, 05:41

pasi narode treva ako ja ima seuste, ke jadat severdzgnaskive feudalci bifteci za 180 denari i ke krkaat f'staci do poseruvanje.

pravda mora da ima. milost NE smee da ima.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Сре Апр 13 2022, 23:10

https://plusinfo.mk/shvedska-e-aplicira-vo-nato-do-kra-ot-na-uni-celta-e-da-stane-chlenka-ushte-godinava/

Сеа нашиве треба да користат прилика ... вето, вето и вето се додека бугаристан не се откаже од ветото за ЕУ ... Twisted Evil lol! lol!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Саб Апр 16 2022, 14:58

svedska i onaka bese neformalno pro nato zemja, ne znam sto ke i donese plus ovaa odluka .. ako e  nivna odluka voopsto.

site sredtsva na svedgjanite im bea prilagoden iz odbrana od invazija od istok , demek, kako funcite.  avionite  Gripen se napraveni da sletuvaat i poletuvaat od avtopatista, demek, rusive ke gi drmnat aerodromite, nesto kako Jugoslavija na vremeto, partizanski otpor . Imaat razvieno dosta protivoklopni sredstva , kao ke se branat od sumite protiv ruskive tenkovi. I site im se ok, im gi koristat  site zemji clenki na nato, sto svedska do sega  barem, ne e.
edistveno da dozvolat da im se istalira nesto americko na nivna terirorija pa da stanat legitimna cel , na Kaliningradskiot i SanktPetersburskiot potencijal...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by хан Ацо Саб Мај 28 2022, 11:05

Kako e,dodivte li datum za pocetok na pregovorite za vlez vo EU?
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Мај 28 2022, 16:47

Според премиерот ни ,,,датумот не бил важен ...
... ЕУ ионака се распаѓа... ја стигна бугарското проклетство Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by хан Ацо Саб Мај 28 2022, 18:25

king напиша:Според премиерот ни ,,,датумот не бил важен ...
... ЕУ ионака се распаѓа... ја стигна бугарското проклетство Twisted Evil
За вас ќе биде по лошо во ЕУ, ово го кажувам сериозно како граѓанин на држава која на жалост е во ЕУ. Бегајте по далеку од таа  американска колонија .
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 6 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот