ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАТО и ЕУ интеграции

+3
VOL
concrete
king
7 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 7 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Саб Мај 28 2022, 19:52

baegi dusegriznici vaka, od strana...
aj sekiraj se ti za vas, bugaristnacite, kaj qr idete i na koj qr ke sletate
i onaka ste pod dbela prismotra na vasington, misite pak ke se kurvate kako sekogas vo istorijata, posle utakmica ke vikate "ama jas navivav a Vardar, ovija me nateraa da nosam dres od Zvezda.."

nema TITO sega da vi POKLONI drzava i da ve spasi od Staljin.

dzabe ovoj siljoglaviov Radev mu go pusi na Putin, koga ke mu dojdete na red, ke ve iskvici ko jAzovec od katakomba...

poarno zali ti za taa jevropa nes ezali od Evropa, dodeka ima kade da se izvezuvate posebno zenskurijata vasa, ke ima za leb. I onaka mangalite i turcacite vi go odrzuvaat natalitetot vo ISPOD 6 milionska bugaristanija.

_________________
„БУГАРИТЕ ИМААТ ПРАВО ДА ЗБОРУВААТ ЗА КИРИЛ И МЕТОДИЈ И КИРИЛИЦАТА КОЛКУ АМЕРИКАНСКИТЕ ИНДИЈАНЦИ ЗА ШЕКСПИР И АНГЛИСКА ЛИТЕРАТУРА“

- месопотамијски астроном и филозоф, ДБоуви, 569 година п.н.е

https://www.youtube.com/watch?v=U16Xg_rQZkA
VOL
VOL

Posts : 17116
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 7 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пет Јун 24 2022, 01:26

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/trajanov-odgovornost-mora-da-ima-od-kovachevski-marichikj-i-osmani-koi-bea-vklucheni-vo-procesot-na-pregovaranje-na-francuskiot-predlog/

Бла-бла-бла...
.... па нека одговорноста ја започне со напуштање на владеачката коалиција ...
... се друго е... млатење празна слама ...

тој бе, со се нешто е незадоволен ама никако не му се оставаат тие неколку фотељчиња ...


понатаму...


-Како може да не бидат запознаени со предлогот на Франција кога претставникот на Франција кажа дека предлогот е резултат на консултации со двете страни Скопје-Софија, понатаму како може да не бидат запознаени кога директно учествуваа во формулациите на протоколот за имплентација на догворот во преговарачката рамка
..а како тој како член на власта не бил запознаен... изглеа не го есапат ни 2%.... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот