ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАТО и ЕУ интеграции

+3
VOL
concrete
king
7 posters

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Нед Окт 20 2019, 13:27

https://kanal5.com.mk/articles/393844/shekjerinska-samo-mickoski-se-raduvashe-na-neuspehot-vo-brisel

Оваа па ... баш ме здоболе дали Мицковски се радува или плаче ... и него кој го...
... неговото радување или плачење не го покрива фактот дека оваа власт е таа што намагарчена ко ниедна до сега ... во се се излета ко прле пред магаре и е пренесена жедна преку вода ко никој до сега... се си дадода а ни подолгиот не го добија...

...рака на срце (ко што некој сака да става) и добиен датум ништо не значи ... нема никаква гаранција дека преговорите нема да траат со децении...


... а и датумот еве можеше на пример да биде  01.01.2030 година... и сеа што ..ете сме добиле датум, да скокаме од радост... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Нед Окт 20 2019, 19:24

Ovaa arogantma kvacka poarno neka se pogrizi kako istraznite organi da ja zaobikolat u ova aferive kade se spomenuva i nejzinito ime namesto da mlati prazna slama celo ova vreme.
Neznam zasto se drznuva da ni se pojavuva pred oci po televizii i portali, so somnez deka i toa kako e zapoznata za krimi operacijata a ne reagirala sto e  samo po sebe kaznivo delo
Ako sakavme Medrano da go gleame , ke si kupevme karti.....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Пон Окт 21 2019, 09:53

Како и да е  работното место на "елегантен" додаток во претсобјето на некоја канцеларија во Европскиот совет не и гине.. Smile НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 2000x10
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Вто Окт 22 2019, 21:13

Ova izglea ko u vicon , kako da sednes 4 pederi na eden stol...

Konstrukciski, izvodlivo.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by Spray Сре Окт 23 2019, 07:54

Недобивањето на датум не треба да биде изненадување за домашниве политичари.
Причините се познати но се потенцира грешка во ЕУ превид, гаф на Франција итн. За малку домашниве политичариве ќе не убедеа дека ние сме победници и водиме блескава политика .
Сервилноста на очајник кој се би направил да се "спаси" во конзервативните кругови на Европа предизвикува блага форма на потсмев.
Како на пазар кога наместо производот да "зборува" продавачот уста не затвара од фалење на "робата" и по секоја цена да продаде макар со најниска цена.
Но не секој ја купува досадната и напорна фалба на продавачот.
ВО суштина работите се едноставни.
Ако направиме една проста споредба со секојдневните настани еве само еден пример, возач на такси кога ќе го запрат на улица поголема група луѓе и кога ги праша колку се на број колкумина ќе се возат а тие не му кажуваат , не знаат се обидуваат сите да влезат, зар возачот ќе ги прими?
Исто и со нас, па ни предходно ни оваа власт не спроведоа попис на населинието, на "жими мајка" нежа да те примат ни во ауто .
Пописот е само еден сигнал дека сакаат со пазарџиски финти да не прошверцуваат во Европа.
Ние не можеме да им кажеме ни колку ни кого ќе иж донесеме во ЕУ а поголем апсурд е тоа што мислиже дека ќе се протнеме и така, иако педантните ЕУ статистичари само не посматраат и чекаат.
Франција беше само соопштувачот на расположението во нивниот дом . Не е осамена во одлуката. Само е доволно јака и голема земја за око да не и трепне од евентуални критики дури и САД, Германија и слични.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Сре Окт 23 2019, 12:37

Секој муабет за било какво добивање датум и илузија дека било кога под било какви услови држава која се вика Македонија дури и со комбинација на префикси и суфикси и со македонски народ,јазик и кирилско писмо во било кој процент внатре, ќе се интегрира во некаква ЕУ, се чиста демагогија или просто ограниченост на умот. Проценка е дека Асномска Македонија како до сега единствена каква , таква , федерална,  здружена или самостојна држава на дел од Македонскиот народ и територија.... го трча последниот круг. Дали некогаш во некоја иднина ќе се стекнат услови за  воскреснување е чиста шпекулација и политичка фантазија. Толку на таа тема. Амин.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Чет Окт 24 2019, 17:07

Ona, koga te te ostavat da se izglupiras, za posle da izleze deka si lazel svesno, i na kraj da ispadnes em lazgo em manipulator so prefiks paranoicen idiot.
Ova e , otprilika , toj, takov moment


A ovde od petni zili ni objasnuvaat deka evropa i francuzive sega so glava u beton lupaat, masovno se dzitkaat od zgradi i se strizat do gola koza u znak na osecaj na vina more em krivica so se drznale da ja blokiraat bleskavata politika na vlasta.
Ami kako.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Чет Окт 24 2019, 17:30

После ваква дупачка приредена од ЕУ дипломатијата политичар кој и малку од малку држи до себе за вечни времиња се збогува со бавење политика и водење држава...
... само кога би имале такви ...кои држат до себе а не за себе!!!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Пет Окт 25 2019, 21:04

Заев е човек со чест , немојте да го олајавате... Smile
НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Sapu10
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пет Ное 01 2019, 22:13

Околу 80% од вкупната трговска размена на Северна Македонија е поврзано со земји членки на ЕУ

https://plusinfo.mk/%d0%b0%d0%bd%d1%93%d1%83%d1%88%d0%b5%d0%b2-%d0%ba%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%87%d0%b8%d0%ba-%d1%87%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%b2%d0%be-%d0%b4%d1%80/

А да малку нешто поеќе ни кажеше за структурата на тие 80%?????
... да видиме со колкава була учествуваме во тие 80%????
... вака ни рече 80% .. и ние треба да почнеме да скокаме од радост...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Пон Ное 04 2019, 18:07

Vidi vidi...
Akonna nekimu ne mu bese jasni sto sakase da kaze Makron , koj sigurno ne se potresol i rastrevozil kako nie ke go razbereme i kolku ke taguvame, nitu osetil potrena da ni objasnuva ili da ni povtori pak, so kazal...
...eve ja potpredsednicata na toj nivni senat, koja patem e na odmor a navratila u nasiov parlamenat slycajno koga turala gorivo u benziskana sproti Soborna..

https://www.24.mk/details/francija-so-novi-uslovi-za-Makedonija-no-bez-garancii-do-maj-isporachajte-vie-za-da-isporachame-i-nie

Iju! 
Pa ovaa... ramo do ramo so "ozoglaseniot Timonie"?
Pa... banjative kletvi frlaa vrz nego ( reprezentot na francuskata politika kon nas in nivniot prezident)
Ona gnojavo sustestvo mahmud zekirovski od SDS od picni zili " civsase kuku none" na "sfe francusko" i na Timonie.
Nebare i on e nedokvakan , nesoodveten, "dajte drug francuz"? ..so ke odgovara ma mentalitetot na sdsOvcive..

Aman vidi sea, ete dojde toj nov francuz, oti Timonie banjative sdsOvci ne mozea da go podnesat. 
Ama belja- ne samo so sedi odma doTimonie ne samo sto mu dava podrska i go kazuva istoto, tuku odi i "podlaboko".
So se veli , ke go baraat Timonie i temane treba da mu pravat, bar zaradi iskrenost i blagost vo kritikite...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Ное 09 2019, 01:14

https://sitel.com.mk/premierot-zaev-vo-zheneva-samitot-vo-zagreb-nova-shansa-za-Makedonija

Нова шанса!!!???

... од „добиен“ датум пред една година и селфија од прославата во авион( оние „масовни“ двајца без тројца прослави на плоштадите по градовите ни ич да не ги спомнувам Twisted Evil ), па „датум“ во јуни  и сигурно добивање на датум во октомври (чиста формалност де.. ама испадна ... ево ти га на, мало сутра elephant albino affraid jocolor ) стигнавме до само нова шанса догодина....

... и уште за фалење ни е работата ко што некои у влада милуваат да кажат...
... абе нек одат у некој темен ќош да се сокријат и покријат ... ваков резил не знам да некоја држава доживеала ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Сре Дек 11 2019, 22:42

https://tv21.tv/mk/chlenstvo-vo-nato-vo-prvite-tri-mesetsi-od-2020-pendarovski-shpanija-vo-januari-mozhebi-ke-formira-vlada/

Што толку фама креваат околу ратификацијата?
... милион години чекавме сега кога веќе се е готово и ствар само на формалност...не можело месец два да се стрпиме... ко да НАТО ќе ни избега???????

... па уште ако треба и избори да сме одложеле??????
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Пет Дек 13 2019, 10:30

...им се брза, НАТО може ќе го нема, нив сигурно па ништо од бизнисот...за кој веќе наплатиле баја пара..
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Пет Дек 13 2019, 17:18

Brzaat, brzaat...
 Ali Dzeki je brži  Twisted Evil НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 31120510
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пон Мар 02 2020, 13:39

Упсссс....
... некои овде се излетаа со недолични и недипломатски изјави кон него, а сега ако бидне премиер, знаејки што мисли за нашите власти,  да не стане  новиот Макрон за Македонија и ЕУ?


https://fokus.mk/slovenechkoto-sobranie-utre-ke-odluchuva-za-premierskiot-mandat-na-janasha/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Вто Мар 03 2020, 13:01

zaevizmot e cudna bolest.
zarazenite nemaat ni obraz ni sram.
kratka pamet i kratko pamtenje.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Вто Мар 17 2020, 13:37

Упссс, упсссс...

https://antropol.mk/2020/03/17/italjancite-gnevni-na-eu/

... толку од единството во ЕУ... на првата пречка се сопнаа, секој само за себе си гледа...
....а ние се крстме во нив, пишуваме хвалоспеви за ЕУ ко да е божјиот рај ... а таа пустата Европа по ништо не се разликува од онаа Европа од до  пред сто години, секој на секого му работи позади грб...
... од единство, ЕУ покажа само еднаш ... сите до една братски застанаа зад уцените на јужните ради името... а од заедничка политика (надворешна и внатрешна)  и одбрана немаат абер...

... ај да не го барам линкот сега ... пред некој ден негде прочитав дека британскиот премиер некаде рекол дека уште три (и ги именувал) европски земји, охрабрени од Брегзит, во многу блиска иднина ќе побараат развод  од ЕУ ...
ЕУ иако не признава таа е во голема опстојувачка криза, како ќе ја решат не се знае.... а се додека се неформално меѓусебно делат на земји од прв, втор и трет ред (за кој и ние сме кандидат Twisted Evil )... многу тешко...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Сре Мар 18 2020, 20:23

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пон Мар 23 2020, 22:17

Упсссс, упсссссс, упсссссс.... lol!

https://republika.mk/vesti/svet/italijancite-go-vadat-znameto-na-evropska-unija-i-go-stavaat-znameto-na-nr-kina/


да не пишувам нов пост...


https://telma.com.mk/preporakata-za-pochetok-na-pregovori-na-masa-konechniot-odgovor-utre-2/

се предлага почеток на преговорите без притоа да се прецизира точниот датум..


... пак заебанција ... и тоа голема ...
.. датум без датум... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Вто Мар 24 2020, 22:05

Dobivme....
...korona , made in EU...

Aj sea skokajte od radost po doma
Zabezeknuti od strav, spirtosani, odrani u koza od trienje  , naskoro i poludeni od 4 zida, ali vazno , onoj stegnat u vraton peder ne mozel da ja skrie EUforijata i radosta od dobieniot datum koj seuste ne moze da se najde na kalendarot....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пет Мар 27 2020, 11:41

https://republika.mk/vesti/Makedonija/dimitrov-se-pofali-deka-sme-dobile-datum-za-pregovori-no-bez-datum/

Е, да де ... закажана е утакмица ама кога ќе се одигра ... не се знае, ќе видиме... stay tuned Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Сре Апр 01 2020, 17:26

https://makfax.com.mk/svet/нато-ќе-испорача-медицинска-помош-за-с/

Rolling Eyes
Ha..
Haha..

Aaaghahahahahaha..!!

Hihihihihi...ajde de...aahahahahaha!
Zemi sea, sine stoltemberže, napikaj si racka od motika vo gazot....

Ne prestanuvam da se smeam..

A be nato..a be eu.. eden virus pokazs kolku  ( ne) vredat!

A ovie, otkako trgnaa da go spasuvaat toa nato da ne pocrka od gjupokja,otkako ispratija brigada lekari, epidemiolozi, operatori na tehnika da gi ocisti da ne skapat po ulici u italija i toa nato i eu, otkako im donesoa respiratori, maski,zastitna oprema itn..

Prodolzija da go spasuvaat toa nato da ne crkne od vošlivost samo od sebe.


Русија прати помош за САД: Полета авионот со медицинска опрема и маски
https://republika.mk/vesti/svet/rusija-prati-pomosh-za-sad-poleta-avionot-so-medicinska-oprema-i-maski/


Toa nato, ne dozvoluvase pomosta da stigne do najzagrozenata italija.( polska)
Toa nato gi KRADESE  maskite i zastitnata oprema od rusite kon italija.
I Nikomu ne pomagase. Ke ispocrkaat megju sebe se kradat blokiraat humanitarna pomos..

A Rusija e pod sankcii od toa nato i eu.
Pomogna i me barase olabavuvanje ma sankciite.
Katolickata crkva koja i.a ogromni fondovi nikade ja nemase da pomaga. I ne samo taa.

I? Pomognaa kubanci, kinezi i rusi.

I , bi- se javi stoltemerg.jaka muda.

E sea ovie "vesti" se tuka a ne vo delot na forumot za nadvoresna politika od  edna prosta pricina.

Kenjko Filipce  ne znae da pobara pomos. Zbratimenite gradovi , Skopje pred se' NE znae da pobara pomos. SAMONACALNIKOT  PETLE ŠiŠELEGOV  NEMA NI POO DRVO NI POD KAMEN.  Dodusa, ova "kamen" moze da e relevantno
 Kako na primer , kamen pijan.

Se vošlosa doma sam  ke izgnie.
Petle samonacalnik...ma daj....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Чет Апр 02 2020, 02:38

VOL напиша:

Kenjko Filipce  ne znae da pobara pomos. Zbratimenite gradovi , Skopje pred se' NE znae da pobara pomos. SAMONACALNIKOT  PETLE ŠiŠELEGOV  NEMA NI POO DRVO NI POD KAMEN.  Dodusa, ova "kamen" moze da e relevantno
 Kako na primer , kamen pijan.

Se vošlosa doma sam  ke izgnie.
Petle samonacalnik...ma daj....


Ни тој ни петрето ни председникот ни не смеат да помислат да побараат помош од Кина или Русија ...
... трол ПР-от на сдсnmk одма ќе ги стави у друштво на Мицковски и прогласи за антизападни и антнато елементи ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 3 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот