ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАТО и ЕУ интеграции

+3
VOL
concrete
king
7 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Сре Окт 02 2019, 09:50

king напиша:Бугаристанците почнаа да скокаат, уценуваат и се закануваат со вето... си велат „сега му е мајката да затреме се македонско, којзнае кога ќе имаме ваква прилика“

.... т.е.   во ЕУ  само демакедонизирани и побугарчени.... и никако поинаку...

... е па на здравје ...

... не би ме чудело ако „спорот“ со бугарите овие недоделканиве сега на „власт“ го „решат“ на тој начин што би направиле накакво федерално, конфедерално или некое друго „обединување“ со бугарија (вечниот сон на секој бугаристанец  за Гољама Блгарија) и на тој начин се испофалат дека експресно не убутале во ЕУ ...

... заебанција на страна ... по се,  сепак ни претстојат тешки проблеми со големобугарските апетити ... додека јужните правеа проблем источниве изиграваа „добар полицаец“  и трпеливо чекаа во заседа...
Не бригај јадат само говна, пијат ладна вода и се копрцаат за спас на своето постоење. Ако ја има Македонија, тогаш 4 петтини од бугарската официјална историја им оди у ветер. Без Македонија Бугарија е Татаристан, со Македонија НЕМА  Бугарија. Затоа се сега жестоки и непресметливи...ко штакор у ќуше се и тие и пола Грција. Wink А убаво можат да си бидат татари , да си мафтаат со коњските опашки. И Татарите се исто познат народ со славна историја...
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by трендафил Сре Окт 02 2019, 16:18

Само да остане забележано. Претседателот Пендаровски го остави својот прв гостин од земја членка на НАТО и со почнати преговори за ЕУ пред половина деценија без видлив крај, Мило Ѓукановиќ од Црна Гора, сам да положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев. Веројатно за да не се налути „добриот“ сосед Бугарија. (Нели Македонија е лошиот сосед, а Грција и Бугарија се добрите според евроатлантската меѓународна банда).

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Сре Окт 02 2019, 19:07

Nemoguce
A tolku go sakase Goce....
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by трендафил Нед Окт 06 2019, 22:18

Веројатно нашиот претседател е збунет од тоа што мора да не убедува дека сме биле Бугари, па дошол Груевски и со сила не направил Македонци. Веројатно затоа и го пречека својот црногорски колега со знаме превртено наопаку, со круната кон подот. 
Кога сме кај евентуалното членство во ЕУ важно е кога ќе станеме членка, а не кога ќе ги започнеме преговорите. Посебно ако датум добиеме од сожалување поради начинот на кој ги решаваме споровите со „пријателите“, Грција и Бугарија, што не уценуваат.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Нед Окт 06 2019, 23:11

Ne mi se veruva seuste, deka lugjeto koi obvinuvaa drugi, za biugarofilstvo, koi sledea lugje, kodosea , vodea dosieja, bea izrazito osetlivi kon bugar.apetiti , i ni nivni simpatizeri, koi ja stavaa taa vestacka tvorba na vrvot na zakanite i podgrevaa takva atmosvera pokazuvajki so prst kon sekogo koj odbivase da slusa Ceca od nivno vreme, koj  se interesirase za Pirin, za istorijata bez Tempo i Kolisevski....
...i sega site tie ispadna deka se  najgolemi bugaromani i nivni poslusnici , slugi, ispolnuvaci na sonistata na gazdite im od istok...
...ili spremni se i rodena majka da prodadat za vlAst....?
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by трендафил Пон Окт 07 2019, 09:50

Заев во најголем дел ја спроведува политиката на Ванчо Михајлов. СО некои разлики. Михајлов не бил за додавка во името на Македонија, бил за целосна Македонија и за автономна Македонија во состав на Балканска федерација. Заев веќе ни го смени името, не е за цела Македонија туку го дели и овој дел што ни остана, а наскоро не би ме изненадило да појдеме кон западно балканска федерација.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Пон Окт 07 2019, 10:05

трендафил напиша:Заев во најголем дел ја спроведува политиката на Ванчо Михајлов. СО некои разлики. Михајлов не бил за додавка во името на Македонија, бил за целосна Македонија и за автономна Македонија во состав на Балканска федерација. Заев веќе ни го смени името, не е за цела Македонија туку го дели и овој дел што ни остана, а наскоро не би ме изненадило да појдеме кон западно балканска федерација.
Ако "некој" успее да направи некаква Западно Балканска Федерација тоа ќе биде само со една цел, да се стави под англосаксонска штикла и тој простор, спротивно на намерите на Коминтерната од пред 100 години. Оваа амбивалента весела пајтон дружина со без трошка национално чувство како и увек ќе се приклучи кон секој кој и плаќа пијачка. А тие пак што мислат дека не треба, пијани по кафани ќе пејат : делетееее јаааа парчетеааа јаааа таа е наааааша најмилааааа.., или ако се многу упорни ќе мирискаат тревки..одоздола , ако не спасат дупе , за да пејат по кафани у егзил... Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by трендафил Пон Окт 07 2019, 16:41

А кубурот ќе го чуваме за светлата иднина во која т.н. Северна Македонија ќе стане дел од Западен Балкан, додека Хрватска и Словенија како дел ваљда од источен Балкан веќе се членки, но со различен успех. Од Хрватска се емигрира на ангро, а Словенија има доселување. Успехот е право пропорционален со корупцијата.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Окт 12 2019, 13:04

https://www.slobodnaevropa.mk/a/%d1%84%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%b3%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%87%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b3%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b7%d0%b0-%d0%b5%d1%83-%d1%81%d0%be-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8-%d1%83%d1%81%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b8-/30212380.html

Нели уште лани добивме датум, дека тоа е завршена работа!
Овие нашиве никако да научат дека ниедна работа не е завршена додека не се заврши!

А француската џукела сега во 5 до дванаесет најде дека е потребна нова методологија?????????
... специјално за нас ... и уште некој ... зошто други и не преостанаа за во ЕУ...
... еве и ова францускиве услови ќе пројдат... само и тоа нема да биде крај ... ќе се јават други кои чекаат у заседа со нови и нови услови ... јасни најави ене ни стигаат од исток па и од југот... демек источните сега немаат никакви примедби ама за понатаму во преговорите ништо не гарантираат ако не биде се по нивно...

.... нови услови ... хехехе ... кога само ќе ми текне кого се набрзина набрзина под итно без никакви услови изнапикаа во таа ЕУ ... па после ќе се чудиме зошто британците сакаат надвор...

... на крај од краиштата за нас е битен само НАТО а на ЕУ ... ма кој ја ебе... таа е трула вештачка неприродна творба, нема никакво единство во неа секој влече на своја страна... досега таа ЕУ со своите потенцијали требаше да биде економски и воен гигант, ама ништо од тоа, имаме ситуација да во неа  два тројца хранат дваесетина незасити гладни усти ...
ЕУ води курвинска политика... па скоро три децении ја заебаваат Турција која е и те како голем економски џин кој се уште расте а ваму преку ред само во инат на Русија изнапикаа дузина држави просјаци ...
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Саб Окт 12 2019, 16:10

...hmm...interesno e toa za nas da e biten samo nato.
A ne EU. Ne bi kazal nisto kontra nit sakam da se obidam, naprotiv.
Samo bi dopolnil deka nato ni e poblisku i poverojatno, skoro...
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Саб Окт 12 2019, 17:18

VOL напиша:...hmm...interesno e toa za nas da e biten samo nato.
A ne EU. Ne bi kazal nisto kontra nit sakam da se obidam, naprotiv.
Samo bi dopolnil deka nato ni e poblisku i poverojatno, skoro...
Република Македонија . дефакто  е под окупација на НАТО и под управа на окупациони гавази и национални предавници и други квислинзи. Тоа е факт. Се што се случува, се случува  во рамките на тоа.Територијално прекројување, менување на законодавство, образование, историја,распуштање и сакатење на АРМ.. итн. итн.Преименувањето на државата е во согласност со потребите и намерите на окупаторот и неговите слуги и сојузници. Затоа е се тоа невалидно и ќе се менува час поскоро откако непријателот ќе биде протеран , а неговите слуги и други квислинзи осудени и егзекутирани. Тоа е по правда на Господ, се надевам дека не не оставил и заборавил... Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Саб Окт 12 2019, 20:57

Ih, so ne bevme klingonska imperija......
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Нед Окт 13 2019, 12:48

VOL напиша:Ih, so ne bevme klingonska imperija......
Без паника , кој ти знае што крие брдото во Овче Поле и длабочините на Кожув Smile Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Нед Окт 13 2019, 14:24

И Антарктикот.... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Нед Окт 13 2019, 14:45

Mora da se odbrani ovaa nasa vlada! 
Lugje bre, ke nema kon da ne m'kne kon evrointegracii, izglea padna i Radmila...fridom za Rada, da ne se dozvoli lokomotivata na vozot kon evroatlantikot da zaglavi i slajfue u mesto!
Ne! 
Ne Radmila! 
Postedete ja od zli komentari ,zlokjasti jezici i slicno...
Uste taa ostana! 

Duri i otkako prizna seka snimkata e autenticna a nastanot muabetot se slucil, nessvesna deka toa e kaznivo a ona vika " i vmrovcite taka praea" za sto ima i sudski proces protov nekoi lica,Rada mora da se spasi,  postedi, more zastedi , pa ako treba i epten da i se zastedi...

Aman vekje so tie Reket ova ona. 
Se desava 
Ete se zanele malce , se zaigrale, pa so.
Ee.. ete , za kazna neka propustat koncert, putovanje u topli krajevi esenva, za pamet. 

Ali nikako da se skinat od funkcija, to ne.
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Пон Окт 14 2019, 10:50

VOL напиша:Mora da se odbrani ovaa nasa vlada! 
Lugje bre, ke nema kon da ne m'kne kon evrointegracii, izglea padna i Radmila...fridom za Rada, da ne se dozvoli lokomotivata na vozot kon evroatlantikot da zaglavi i slajfue u mesto!
Ne! 
Ne Radmila! 
Postedete ja od zli komentari ,zlokjasti jezici i slicno...
Uste taa ostana! 

Duri i otkako prizna seka snimkata e autenticna a nastanot muabetot se slucil, nessvesna deka toa e kaznivo a ona vika " i vmrovcite taka praea" za sto ima i sudski proces protov nekoi lica,Rada mora da se spasi,  postedi, more zastedi , pa ako treba i epten da i se zastedi...

Aman vekje so tie Reket ova ona. 
Se desava 
Ete se zanele malce , se zaigrale, pa so.
Ee.. ete , za kazna neka propustat koncert, putovanje u topli krajevi esenva, za pamet. 

Ali nikako da se skinat od funkcija, to ne.
...хммм, мислам Рада бргу ќе бидне закачалка за мантили у некоја канцеларија во Брисел, гарант.
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пон Окт 14 2019, 13:45

Како вика шекерната...

„не сме исти“

би додал и...

... бетер сме.... Twisted Evil
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Сре Окт 16 2019, 03:21

Hmmm..
Pred nekoe vreme, ja snema Remenski od emisii , dodusa i nema ni debatni emisii, ja snema od izjavi nekako , od ekranive...
Pa posle svarno ne znam zasto ali i go snema i pasosot i i' snema sloboda na dvizenje pa ne smee da go napusti nasevo carstvo , logicno, bez pasos, valjda i snema i zelba da mrda podaleku od doma, kao da e u nekoj domakji pritvor ili taka nesto, nie sme prosti lugje siromasni, so ke kazat Golemite toa znaeme ...
Narod ko narod, so ke rece
.. mozda zenata e zafatena , ajvar, lupenje baburi, zimnica , i slicno, sezona e a ona domakjinka pa....normalno da ja snema ako zasukala rakavi na drveno stolce pored kjumbe od seceno bure, ima rabota..

..tuku....
...Rada, samo ajvar kje prai godinava...? Ili i kisel kupus u kaca gmeci, pa ,prezafatena nesto denovive, nigde ja nema...?
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Сре Окт 16 2019, 18:29

https://sitel.com.mk/zaev-ako-nema-datum-za-pregovori-kje-padne-vladata

Аааааа ... тоа го боли ... ќе му паднела владата ...
... па друго и не може да очекува после толку ветувања на мед, млеко, блескава иднина и подвиткување кичма.... а од ЕУ пробисветите како резултат ... тапшање по рамо и дупење у здрав мозок ...

...па што ако му падне владата, големото чудо ... други ќе си седнат у влада... у секунд има да се ушалтаат.. Twisted Evil Twisted Evil
... влади доаѓаат и си одат, на никој не му е загарантирана вечна власт ...

... а она Франција била против, допрва ќе барала ова-она... на мачка на опаш, ја боли франција за нас,  уште една сиротиња у купот ... таа преку нас  се пазари (читај, уценува) со ЕУ за некои свои политики и позиции во ЕУ... ај деновиве ќе го видиме резултатот на пазарот...
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Пет Окт 18 2019, 06:53

Datum nema.
Zajakot do negovata banda  dva dena porano e sutnat od samitot.
Opozicijata naceka dobra pricina da go guzi kaj stigne. Sega likuvaat.
A Makedonija  e obezlicena , obezvredneta, prodadena,  i od klovnovi nasadena so evropski znamenca duri i na gz papirite i na nadgrobnite spomenici , vo ekot na ludackata euforija na zajacite....

NA PRAV PAT?!?!?  
Koj prav pat, sega, mamu li vi jebem, .?!
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by concrete Пет Окт 18 2019, 09:44

VOL напиша:Datum nema.
Zajakot do negovata banda  dva dena porano e sutnat od samitot.
Opozicijata naceka dobra pricina da go guzi kaj stigne. Sega likuvaat.
A Makedonija  e obezlicena , obezvredneta, prodadena,  i od klovnovi nasadena so evropski znamenca duri i na gz papirite i na nadgrobnite spomenici , vo ekot na ludackata euforija na zajacite....

NA PRAV PAT?!?!?  
Koj prav pat, sega, mamu li vi jebem, .?!
НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Uze_e_10
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Пет Окт 18 2019, 17:46

Упсссс!
Да се потсетиме...

https://www.slobodenpecat.mk/chovekot-koj-ne-ubeduvashe-da-glasame-za-referendumot-e-istiot-koj-ne-blokirashe-video/

... и сега истиов денес вика наскоро ќе дојдел во Скопје и Тирана !!!!!!!!!!!
... кој таков ќе бара ... да види дали заздравеле после дупењето на суво?

https://novatv.mk/makron-najavi-deka-vo-narednite-mesetsi-ke-gi-poseti-zaev-i-rama/
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Саб Окт 19 2019, 07:53

No....kako.... zasto?! Vistina li e...?
 A be pizda vi materina , dusmanska!kako mozevte bre, da " kvarite srecu decvojacku" , a?!!

, skara praev, kupiv vatromet, cela zgrada ja izlepiv so posteri od zokica zec , nikolce dimittroff, sugar rada, guliver spasovski i drugi velicini na nasata EU integracija....
I sedam i cucam na terasa u pozicija -zdrven , ali oci okokoreni kon TV a usi nasoceni kon blagoprijatniot glas ba Koki Cokolino, portparolot, koj sekoj momenat kroz televizorskiot zvucnjak ke soopsti epohalna vest..
..ko odbrojavanje za lansiranje na spejs satl, za docek na mileniumska nova godina...
..deka  konacno e daden ni e  datum, tri dena posle Mitrovden-ozbiljno ke pocne fatum za razmisljanje za datum , za kafe myabet od koj bi se izvlekol zakljucak za mozni pregovori u budukjnosti, za eu integracii...

..a zdrven cekajki so flasa sampanj u rukama, skarata mi zagore, pa morav da se mrdnam od ocekujuca pozicija, da ne se zapali cela zgrada..
, i se mrdnav.....
...namesto vo sekoj momenat da odekne blagoprijatniot glas na Koki Cokolino, da ja prenese mileniumskata vest, pa da pukne sampanjac, da zaigra viljuska na skarava, da raspucam vatromet od Vlae do Gjorce...
...skarata mi izgore, sampanjacot zaglavil nekje da puca, neam upaljac da grmnam vatromet za dobrata vest , a pred se, u koren me sasece komsijata od 4 sprat, kako opnal do kraj edna pesna od Rambo Amadeus, nekoja si pesna so "drkadrkadjoon" refren, ali zapamtiv i najglasen nese onoj stih "...OKJES KuRAC , SiNe..."

E  jebi ga.

Srekja pa imav nekoja limenka pivo pa, po staro..
....
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by king Саб Окт 19 2019, 13:35

Аууууууу.....

https://www.dw.com/mk/%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B7%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8/a-50898091?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

ова ...вака у слободен превод ...
... сите се криви  тој  не е, мицко и гујо се криви ...
... оставка ... абе каква оставка...ни на крај памет..
... да сме оделе на брзи избори без пржински договор без ништо онака ...на брзина избрзани,  на јуриш... кон блескавата ни иднина, кон рекет 3,4, 5, 6 .....

.... пак почнаа да не плашат со Русија...
... а, бе каква Русија, зар не гледаат дека Трамп фрлил око на Гренланд ама данците не даваат па дај ние да ги до коска заебеме па на САД им ја продадеме Македонија со некаков си специјален територијален договор... ЕУ баграта има да скроз-наскроз попизди ...
ЕУ не треба да се моли, треба да се натера да таа моли... ама со ваков наш поданички однос и играње со отворени карти без скриени џокери... тешко ... ќе не дупи кој стигне а ние ќе се радуваме...
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by VOL Нед Окт 20 2019, 08:42

Drug pat skara ne praam,i presret na pompezno euforicnovo najavuvanje na vlasta za dobivanje  na datum za kafe muabet na koj ke se spomne imeto na zemjava...za nesto tamu...
Em dzabe frljeni pari za pol kilo eftini kobasici em neispien sampanj koj disel ne bil zatvoren ko so trebanit pukna euforicno nit penja naprai izvetrean, pa zavrsi u wc.

Pamet za drugpati, 
siromajot dvapati plajka.
Mene mi pomina redot .
Samo sonceno e sigurno , zakazano, i nema promasaj za datum, saat sekunda.

Ah,toj klet Makaron, kolku li samo taga vnese vo hrabrite zajacki 
A tolku bevme bisku, so se veli za malku..."ZA!...malku..."
Hmmm poznato mi e toa od nekade.od referendumot ke bese, a? Smile
iZglea stana dezureno logo za se so prai vlasta..
...se e za niv "za malku"...
Za malku ke uspeeja da krkaat milioni od torbata na Boki., na primer..
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАТО и ЕУ интеграции - Page 2 Empty Re: НАТО и ЕУ интеграции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот