ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

+8
трендафил
Пеколно момче
кнез
чучулига
Spray
concrete
king
VOL
12 posters

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Go down

Македонска политика - општо - Page 14 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Мај 26 2022, 22:10

https://www.dw.com/mk/%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%9F%D0%B0%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BB-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B8/a-61943398?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss


Замисли само да беше обратно ... да вмро беше на власт и насправеше такво нешто .. ги заклучи пратениците?!!!!
... сдсоФци ќе вриштее по уса и еу амбасадите, ќе се жалеа до Бисел, Хаг итн ... ќе правеа невидена драма и циркуз колку се обесправени  а власта се исживува врз нив... ќе паѓаа во несвест, ке се качуваа на масата на председателот на собранието, ќе вриштеа итн ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11073
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот